Науково-методичне забезпечення модернізації системи освіти. Методичний вісник №46. Кіровоград: 2010. 296 с

Вид материалаДиплом

Содержание


Художня культура, 11 клас
Тип уроку
1-й екскурсовод
2-й екскурсовод
3-й екскурсовод
4-й екскурсовод
3. Відомий шеф-кухар Ален Дюкасс (Alain Ducasse) тримає ресторан для гурманів на другому поверсі башти. 4.
5-й екскурсовод
6-й екскурсовод
7-й екскурсовод
IV. Підсумок уроку
Викладання інформатики в 5-8 класах основної школи
1 етап – пропедевтичний курс «Основи інформатики»
2 етап – друге коло вивчення курсу «Основи інформатики та обчислювальної техніки», призначене для учнів 8 та 9 класів
Подобный материал:
1   ...   13   14   15   16   17   18   19   20   ...   26
Тема уроку: «Париж – це любов на все життя».

Художня культура, 11 клас

Тема 4. ФРАНЦІЯ.


Урок 1. Мандруючи вулицями Парижа

Мета: прилучити учнів до найвизначніших надбань художньої культури, пробуджувати в них особистісно-позитивне ставлення до мистецьких цінностей, розвивати вміння аналізувати та оцінювати культурні явища французької столиці, виховувати світоглядні уявлення та сприяти сходженню особистості до вершин духовності.

Тип уроку: урок-екскурсія.

Метод: пояснювально-ілюстративний, пошуково-дослідницький

Обладнання: комп’ютер, проектор.


Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Мотивація пізнавальної діяльності

Шляхи розвитку людської культури складні й різноманітні. І хоч би які негаразди не спіткали людство, його хода ніколи не була ретроградною. Людина завжди прямувала вперед.

Ось і ми, подорожуючи від країни до країни, знайомлячись із безцінними скарбами світової художньої культури, відкриваючи для себе своєрідність духовного життя, прямуємо вперед шляхом пізнання.

Сьогодні ми розпочинаємо знайомство з Францією, а тема нашої першої подорожі «Париж – це любов на все життя». Знайомити з містом будуть учні-екскурсоводи. Не забувайте записувати свої враження, щоб в кінці мандрівки обов’язково ними поділитися.


ІІІ. Робота над змістом теми

Вчитель (Демонструється відеосюжет про Париж):

Париж – ніби вічний магніт. У Париж хочуть всі! Він притягує знову і знову, змушуючи усіх бодай на день стати романтиком. Така вже вдача у цього віковічного міста, де вільніше почуваєшся від самої думки, що ти ходиш поруч з історією.

Вдихаєш аромат віків, які мов вишуканий коктейль, дегустуєш, прогулюючись вузенькими вуличками, що обрамлені платанами, даючи змогу відпочити погляду у мерехтінні свічок величних соборів, куштуючи смажені каштани у вуличних продавців і замовляючи каву з круасанами у затишних бістро, які ніде не смакують так, як у французькій столиці.

Місто-казка, місто – мрія. Відома лірична фраза: «Побачити Париж і померти». Не треба вмирати. Ми будемо закохуватися у це місто, в його прекрасні куточки: вулиці, дивовижні собори, площі, палаци і замки, щоб колись, повернувшись з мандрівки, ми могли сказати: «Так, я бачив Париж».

Ернест Хемінгуей сказав: «Париж – це свято, яке ніколи не скінчиться». Саме на Єлисейських полях пізнаєш цю істину.


1-й екскурсовод (демонструється відео «Єлисейські поля»):

Навіть ті, хто ніколи не був в Парижі, чули про цей головний проспект французької столиці, що простягнувся майже на 2 кілометри від площі Згоди до Тріумфальної арки.

Вулиця названа на честь давньогрецьких «островів щасливих», куди після смерті потрапляли улюбленці богів, видатні особи.

У кінотеатрах на Єлисейських Полях проходять прем’єри кінофільмів за участю світових кінозірок, в кафе на Єлисейських полях вважає своїм святим обов’язком заглянути будь-який турист, навіть якщо він приїхав у Париж усього на день.

Вулиці європейських міст, як правило, неширокі, тому перше відчуття, що виникає у людини, яка потрапила на Єлисейські поля - це несподіване відчуття простору (ширина бульвару близько 70 метрів). Інших таких широких вулиць у Парижі просто немає. Ну й до того ж, як всім відомо з пісні Джо Дассена, саме на Єлисейських полях ви знайдете все, що душі завгодно. Абсолютно все.


Вчитель:

Центральний проспект Парижа «підпирає» знамениту Тріумфальну арку, на стінах якої викарбовано імена полеглих воїнів. Ідея арки-символу належить Наполеону. Щоправда, спершу імператор мав намір поставити тут не класичну споруду, а… гігантську статую слона. Де генерал Бонапарт загорівся такою ідеєю – невідомо. Придворні архітектори переконали Наполеона витримати новобудову у класичних римських формах.


2-й екскурсовод (презентація «Тріумфальна арка»):

Будівництво Тріумфальної арки почав у 1806 році Ж.-Ф.Шальгрен, виконуючи волю Наполеона. Коли через три роки Бонапарт вирішив привезти в місто свою нову дружину Марію-Луїзу, на площі Зірки стояв лише каркас арки. Все, що пізніше втілять у камені, на прохання імператора просто намалювали. Арка була завершена до 1836 року. Сам Наполеон так і не побачив її. Опинився під її склепінням лише у саркофазі. Тоді холодного грудневого дня 1840 року на Єлисейських полях зібралася неймовірна кількість парижан. Провести володаря півсвіту в останню путь прийшло, подейкують, 100 тисяч людей. У арки тільки один овальний проліт, а за своїми грандіозними розмірами (висота її 50 метрів, а ширина – 45) вона навіть перевершує знамениту арку Костянтина в Римі.

Арка прикрашена величезними барельєфами, з яких найбільш відомий барельєф роботи Франсуа Рюда, що представляє виступ в похід волонтерів в 1792 році і відоміший під назвою "Марсельєза". Основні перемоги Наполеона відображені у верхніх барельєфах, а на скульптурних щитах аттика вигравірувані назви великих битв. Під аркою з 1920 року знаходиться могила Невідомого солдата, над якою горить вічний вогонь. Усередині Арки є приміщення для невеликого музею, де зберігається історія споруди пам'ятника і де можна прочитати імена 558 генералів.

Пройти під Тріумфальною аркою – символічно означає зайти в Париж. А піднявшись на її оглядовий майданчик (50 м), можна залишити у пам’яті образ «райської» вулиці, як іменують Єлисейські поля романтично налаштовані мандрівники.


Вчитель:

Тріумфальна арка височить на площі Зірки, яка після смерті засновника П’ятої республіки, генерала Шарля де Голля носить на його честь подвійну назву: Площа Зірки – Шарль де Голль. Від неї променями розходяться дванадцять широких вулиць, що носять імена французьких полководців та місць виграних битв.

(Демонструється слайд-шоу «Площі Парижа»)


3-й екскурсовод:

До речі, вид на Єлисейські поля починається з площі Згоди. Безумовно, вона є однією з найкрасивіших площ у світі. Споруджувати її задумав Людовік XV, щоб не відстати від свого діда Людовіка XIV.

У 1753 р. було оголошено конкурс на спорудження площі Людовіка XV. Його переможцем вийшов видатний французький архітектор Жак Анж Габріель (1699-1782), один з основоположників класицизму XVIII ст. Площа Згоди (спочатку вона називалася площею Людовіка XV) має форму прямокутника зі скошеними кутами, розміри якого 245×140 м. Площу оточували рови з балюстрадою, а в центрі стояв кінний монумент Людовіка XV.

Під час Великої французької революції статую короля змінила гігантська гільйотина. Тут у велелюдній запальній людській юрбі обезголовили короля Людовика XVI та королеву Марію – Антуанетту, згодом – Дантона та Робесп’єра. У ті часи цей майдан отримав назву Площа Революції. Свою сучасну назву площа дістала на знак примирення станів після закінчення революційного терору в1795 році.

У 1833 році, за рішенням короля Луї-Філіппа I, в центрі Площі поставили великий обеліск, привезений з Луксорського храму в Єгипті. Згодом було споруджено фонтани, а замість караулень, що стояли навколо площі, з'явилися скульптурні групи, які символізували міста й департаменти Франції.


Вчитель: Важко уявити сьогодні Париж без її стрункого силуету, який возвеличується над Марсовим полем уже понад 100 років. «Пастушкою хмаринок» називав її Гійом Аполлінер, але думки про Ейфелеву вежу були різними.


4-й екскурсовод (демонструється відео «Ейфелева вежа»):

Символ Парижа і Франції. Її було зведено у 1889 р. для Міжнародної виставки і до 100-річчя Великої французької революції. Спорудження найвищої у світі металевої вежі мало за мету продемонструвати технічну могутність і економічне процвітання Франції.

Висота Ейфелевої вежі разом з новою антеною становить 324 метри (2000 рік). Цей витвір інженера Гюстава Ейфеля протягом більше 40 років залишався найвищою конструкцією у світі (піраміда Хеопса – 146,6 м, Кельнський собор – 156 м, Ульмський собор – 161 м), поки в 1930 її не перевершив Крайслер Білдінг у Нью-Йорку.

Вежа вражала туристів, але не одразу викликала любов парижан. Поети і художники ХІХст. змагалися у дотепності – хто найкраще розкритикує споруду. Вони навіть не могли уявити, що вже через 100 років вежа стане візитівкою міста і країни.

Редактори mentalfloss.com (2009 р.) відшукали десять нетривіальних фактів з історії Ейфелевої вежі.

1. Коли величезну вежу урочисто відкрили у 1889 році, вона була найвищою спорудою планети. Уже 1930 року цей титул перехопив хмарочос компанії «Крайслер», обігнавши башту на 18 метрів. Проте, якщо до висоти Ейфелевої вежі додати довжину її 24-метрової антени, то «Крайслер» залишиться позаду. В наш час Ейфелева вежа посідає лише п’яте місце серед висотних будівель Франції.

2. Ейфелева вежа на вигляд однотонна, проте це ілюзія перспективи. Оскільки споруда дуже висока, то насправді вона пофарбована у три різні відтінки кольору. Найтемніший тон використовують на основі будівлі, а найсвітліший – на вершині. Вежу вкривають 60 тоннами фарби кожні сім років, щоб захистити від корозії.

3. Відомий шеф-кухар Ален Дюкасс (Alain Ducasse) тримає ресторан для гурманів на другому поверсі башти.

4. У 1912 році розробник пальта-парашута вирішив випробувати свій винахід на Ейфелевій вежі. Чоловік зістрибнув із третього майданчика споруди і загинув.

5. Перш ніж здати Париж німцям під час Другої світової війни, французи вчинили саботаж на Ейфелевій вежі. Вони вивели з ладу ліфт, щоб вороги не могли насолоджуватись краєвидами міста. Проте Гітлер не полінувався піднятись на вежу пішки. Ліфти відремонтували у 1944 році, й усім солдатам-союзникам був дозволений безкоштовний вхід нагору.

6. Маленькі копії Ейфелевої вежі є у різних куточках світу: американському Лас-Вегасі, Гаунчжоу та Шеньчжені (КНР), румунській Слобозії, у Копенгагені (Данія), Варні (Болгарія), Актау (Казахстан) та інших містах.

7. Густав Ейфель вигравірував на вежі імена 72 видатних французьких інженерів, учених та математиків того часу.

8. У 1925-1934 роках автомобільна компанія Sitroën використовувала чотири боки вежі як рекламний щит. Це була найбільша реклама тих часів.

9. Незважаючи на висоту, лише одна людина розбилася під час монтажу башти.

10. Томас Едісон відвідав Ейфелеву вежу і був надзвичайно вражений нею. Він написав у книзі відгуків: «Панові Ейфелю, інженеру, відважному будівничому величезного і незвичайного творіння сучасного інженерного мистецтва від того, хто дуже поважає і захоплюється всіма інженерами, включаючи Великого Інженера Господа Бога. Томас Едісон».

Одним із найромантичніших місць у Парижі є майданчик перед Ейфелевою вежею, де зустрічаються закохані.


Вчитель: Цей дорогий символ існує поруч із славною пам’яткою ранньої французької готики – Собором Паризької Богоматері. Ось уже сім століть камінні химери Нотр-Дама розмірковують про долю людства,яке метушиться десь там унизу. Химери не перестають дивуватися, чому люди продовжують робити одні й ті ж помилки. Ну а сам собор – шедевр з шедеврів.


5-й екскурсовод (демонструється слайд-шоу):

Будівництво нового грандіозного собору на острові Сіте розпочали у 1163 році, а завершили до середини ХІVст. Хоча споруда неодноразово перебудовувалася, органічна цілісність ансамблю збереглася.

У роки Великої революції собор оголосили «Храмом розуму». Але ставлення бунтівників важко назвати розумним. Розлючений натовп розбив статуї юдейських царів, прийнявши їх за зображення ненависних французьких королів. Тоді ж переплавили усі дзвони собору, лишивши тільки один.

Поступово собор прийшов у занепад. Дійшло до того, що під час коронації Наполеона, стіни собору задрапіровували або нашвидкоруч перефарбовували. Лише у 1831 році після виходу у світ роману В.Ґюґо «Собор Паризької Богоматері», міська влада стурбувалася долею собору. Реставрація тривала 20 років. Архітектору частенько дорікали, що в результаті перебудови собор став більш готичним, ніж був спочатку.

Протягом багатьох століть собор був важливим, якщо не головним центром життя городян. Тут засідав паризький парламент, розігрувалися містерії, вирішувалися торгові справи, юрбилися жебраки й безхатченки, а заможні городяни, відправляючись у подорож, залишали у соборі свої коштовності. У храмі проходили обряди хрещення, вінчання, відспівування, святкувалися військові перемоги і виконували державний гімн. До речі, у Нотр-Дамі пройшли лише дві коронації: англійського короля Генріха ІV та імператора Наполеона (за традицією французькі королі коронувалися у Реймському соборі).

Інтер’єр собору вражає розмахом простору. Тут немає ні масивних опор, ні голих стін – інтер’єр немов виткано з промінців-нервюр, які злітають угору.

Собор гарно прикрашений статуями, рельєфами і дивовижними вітражами. У центрі головного фасаду розмістилося грандіозне вікно-роза, заповнене ажурним кам’яним плетінням і вітражами.

В інтер’єрі собору знову звучить лейтмотив готичної архітектури: собор – це Небесний Єрусалим на землі і в той же час – модель божественного світотворення.


Вчитель:

Побувати в Парижі і не завітати до Лувра? Панове, це непристойно! Тож не будемо порушувати традиції.


6-й екскурсовод (демонструється слайд-шоу):

Якби не екстравагантна піраміда біля входу, можна подумати що будівля Лувра є проектом одного архітектора. Але ця споруда протягом багатьох століть набувала сучасної форми за допомогою багатьох людей. Історія Лувра починається у 1190 році, коли король Франції Філіп ІІ Август наказав збудувати фортецю, яка б захищала місто. І лише у ХVІ ст. сталися вагомі зміни. Король Франциск І вирішив розібрати фортецю і звести свою резиденцію. Протягом наступних 400 років до ренесансної частини додавали нові елементи. Лувр – прекрасний результат зусиль багатьох талановитих архітекторів.

За часів Французької революції і під її впливом Лувр (відкритий в 1793 році) став першим великим публічним музеєм. Те, що раніше було власністю монарха і аристократії, стало надбанням народу. Початок колекції Лувра поклали придбання Франциска І. Завдяки йому у Луврі знаходиться одна з найцінніших картин – «Мона Ліза» Леонардо да Вінчі. Сьогодні в музеї зберігається близько 30 тисяч творів мистецтва.

На подвір’ї стоїть скляна піраміда створена американським архітектором Йо Мінґ Пеєм. З неї більшість туристів починають відвідування музею.

Експонати Лувра розподілені на колекції:
  • Давній Схід.
  • Давній Єгипет.
  • Давня Греція, Етрурія, Рим.
  • Мистецтво ісламу.
  • Скульптура.
  • Предмети мистецтва.
  • Образотворче мистецтво.
  • Графічне мистецтво.

Купуючи вхідний квиток, треба приготуватися до тривалої подорожі, адже у палаці знаходяться чотири музеї: Музей Лувра, музей декоративно-прикладного мистецтва, музей реклами, музей моди і текстилю.


Вчитель:

Париж часто називають містом кохання. І це недарма, адже місто протягом багатьох століть вбирає в себе любовні історії. Ці кам’яні стіни й досі зберігають чиїсь сердечні таємниці й інтриги любовних драм.


7-й екскурсовод (демонструється слайд-шоу):

Місце паломництва всіх закоханих в Парижі – могила Елізи і Абеляра на Східному кладовищі. Сила їхнього неймовірного кохання варта захоплення і 900 років потому. Абеляр, відомий вчений, філософ і богослов 12 століття, без тями закоханий у свою ученицю – 17-річну Елізу, яка відповіла йому взаємністю. Еліза була відома не лише своєю красою, а й тонким розумом, вона володіла декількома мовами і мала глибокі знання з природничих наук, що в ті часи було великою рідкістю. Щастя закоханих продовжилось недовго, різниця у вірі і пости єпископів не дозволяли Абеляру й Елізі зустрічатися відверто. Вони втекли з Парижа до Бретані, де таємно заручилися. Еліза народила сина. Але їх спільне щастя на цьому закінчилося.

Еліза добровільно пожертвувала своїми почуттями, щоб не перешкоджати науковій діяльності Абеляра. Вона постриглась у монахині (після того, як розгніваний дядько кастрував її таємного чоловіка), а Абеляр був позбавлений свого духовного звання і поступив на службу у монастир звичайним монахом.

Але, як відомо, кохання не можна заточити, і воно вилилося у відоме листування Абеляра і Елізи. Їх спільна могила була перенесена до Парижа у 19 столітті – туди, де почалася історія їх неймовірного кохання.

Закохані з усього світу залишають листівки з побажанням і проханням про вічне кохання в склепі Абеляра і Елізи.


Вчитель:

Наша мандрівка закінчується. Давайте разом подякуємо нашим екскурсоводам.


IV. Підсумок уроку

Можна почути, що Париж – маленьке місто і його можна обійти за один день. Не тіште себе надіями! Париж – це цілий світ, в якому кожен дім, кожна вулиця, кожен камінь дихає історією. То яким ви запам’ятали це місто? (Учні зачитують свої враження, учитель або учень записує їх на ватмані)

Сподіваюсь, що ви полюбили це місто і неодмінно там побуваєте. А на наступних уроках ми продовжимо знайомство з шедеврами французьких митців.


Література

  1. Корнілова О. Методичні рекомендації щодо вивчення дисциплін художньо-естетичного циклу в 2009/2010 навчальному році. – Мистецтво та освіта. – 2009. – №3.– С.53.
  2. Концепція художньо-естетичного виховання учнів у загальноосвітніх навчальних закладах // Інформаційний збірник МОНУ – 2004.– №9.– С.4-23.



М.С.Чала,

завідувач НМК інформатики;

О.В.Литвиненко,

методист НМК інформатики.


Цілі і зміст навчання інформатики

в умовах профільного навчання


Вивчення предмета «Інформатика» спрямоване на забезпечення загальної комп'ютерної грамотності, і вводиться відповідно до типових навчальних планів у 2 – 4 класах в якості варіативного пропедевтичного навчального курсу, в 7-8 класах як варіативний допрофільний курс, в 9-12 класах – як самостійний навчальний предмет. Виключення складає навчання інформатики на поглибленому рівні у 8-12 класах як самостійного інваріантного курсу.

Інформатика на початковому ступені навчання

Відповідно до типового навчального плану початкової школи «за наявності відповідного методичного забезпечення за рахунок годин варіативної складової можуть вивчатись курси "Комп'ютерна азбука", "Музика і рух", "Хореографія", "Ритміка" тощо» (Наказ МОН України від 29 листопада 2005 р. № 682).

Навчання інформатиці й інформаційним технологіям можна реалізувати силами вчителів початкової школи.


Навчальні програми, рекомендовані Міністерством освіти і науки України для викладання інформатики у початковій школі:


Назва

Автор

Клас

Видавництво

Рік видан-ня

Програма "Комп’ютерна азбука. Основи комп’ютерної гра­мотності та ознайомлення з навколишнім світом"

Бєлкіна Е.В., Козленко О.Т.

1

КМПУ ім. Б.Д.Грінченка

2005

Програма "Крок до інформатики. Шукачі скарбів"

Коршунова О.В.

2-4

Весна, Мандрівець

2008, 2009

Навчальнально-методичний комплекс "Крок до інформатики. Шукачі скарбів"

Коршунова О.В.

2-4

Весна

2008

Програма "Сходинки до інформатики"

Ривкінд Ф.М., Ломаковська Г.В., Колесніков С.Я., Ривкінд Й.Я.

2-4

КМПУ ім. Б.Д.Грінченка Мандрівець

2005, 2009

Програма "Основи комп’ютерної грамотності"

Ривкінд Ф.М., Ривкінд Й.Я.

3-4

Освіта, Мандрівець

2005, 2009

Програма факультативного курсу "Прикладна інформатика"

Журавльова Л.А.,

Бодрик О.О.

2-11

Журнал "Інформатика та інформаційні технології в навчальних закладах", №1

2005


Викладання інформатики в 5-8 класах основної школи

«Інформатика» в 5-8 класах також може вивчатися як самостійний навчальний предмет за рахунок годин, передбачених навчальними планами загальноосвітніх закладів на регіональний компонент і/або компонент освітнього закладу.

Викладання інформатики в 7-9 класах може здійснюватися за програмою «Основи інформатики. 7-9», автори: В.В.Володін, І.Л.Володіна, Ю.О.Дорошенко, Ю.О.Столяров.

Автори вважають доцільним поділити курс «Основи інформатики та обчислювальної техніки» на декілька етапів:

1 етап – пропедевтичний курс «Основи інформатики», призначений для учнів 7 класів (але цей курс може викладатися з відповідною корекцією і молодшим учням). На цьому етапі відбувається початкове знайомство учнів із сучасними комп’ютерними технологіями та основами алгоритмізації, відбувається різнопланова підготовка дітей до життя в сучасному інформаційному суспільстві. Наша програма пропедевтичного курсу «Основи інформатики. 7 клас» має відповідний гриф Міністерства освіти і науки України, а розроблений та виданий видавництвом «Гімназія» навчальний посібник з відповідними навчальними матеріалами повністю відповідає розробленій концепції та навчальній програмі.

2 етап – друге коло вивчення курсу «Основи інформатики та обчислювальної техніки», призначене для учнів 8 та 9 класів. За ці два роки поглиблюються та систематизуються знання, отримані учнями у 7 класі, й вивчаються нові теми курсу. Обов’язковим аспектом при роботі з цим курсом є повернення до питань, розглянутих за попередній рік. Але на цьому етапі пропонується учням як засвоєння базових знань курсу, так і навчання їх самостійній діяльності з інформатики. За ці два роки формується державний стандарт знань курсу «Основи інформатики та обчислювальної техніки». Для роботи на цьому етапі ми пропонуємо вашій увазі авторську програму, календарні плани та навчальний посібник «Основи інформатики. 8 клас» видавництва «Генеза», а також набір навчальних матеріалів, розміщених на сайті ссылка скрыта.

Цікавим є досвід Громка Григорія Юрійовича, вчителя інформатики Нечаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Компаніївського району, який для учнів 5-8 класів використовує навчально-діяльнісне середовище Скретч (SCRATCH), що містить візуальну динамічно-інтерпретовану мову програмування. Концепція Скретча – довести, що програмувати, це не лише просто, а й цікаво.

Основним завдання проекту Скретч – стати частиною освітньої програми для дітей та підлітків, розвивати у них творчі здібності, логічне мислення та свободу у використанні інформаційних технологій (ссылка скрыта).

Інформацію про українську спільноту Скретч, перші кроки в програмі, новини та різноманітні конкурси завжди можна знайти за адресою: ссылка скрыта.

Для учнів 5-8 класів призначений курс «Основи робототехніки» із розрахунку 1 година на тиждень. Обов’язковими умовами навчання за програмою є наявність комп’ютерного класу та навчально-методичного комплекту. Комп’ютерний клас має використовуватися на кожному уроці.

Метою курсу за вибором «Основи робототехніки» (укладач Кожем’яка Д.І.) є навчання основам об’єктно-орієнтованого та графічного програмування й підвищення мотивації учня до навчання програмуванню. Курс спрямований на популяризацію галузі робототехніки в Україні, підготовку учнів середнього шкільного віку до вивчення мов програмування для створення програмних засобів, розуміння принципів подання алгоритмів та способів їх реалізації. У курсі застосована унікальна методика — навчання програмування на прикладах, розроблених для конкретного виконавця, сконструйованого самими ж учнями. Детальніша інформація: ссылка скрыта

Вперше в Кіровоградській області для учнів 5-11 класів Новопразького навчально-виховного комплексу Олександрійської райради введено курс «Робототехніки» (вчитель Мітленко Лариса Олександрівна). Курс складається з базового набору LEGO MINDSTORMS Education (9797)   використовується для конструювання та програмування робота. В комплекті – інструкція по збиранню базової навчальної моделі та зошит для практичних робіт. Набір розрахований на групу з 2-3 дітей, а також може використовуватися індивідуально, ресурсного набору LEGO MINDSTORMS Education (9648) - використовується для конструювання та програмування роботів з розширеними можливостями, програмного забезпечення LEGO Education MINDSTORMS NXT (2000077), довідника з MINDSTORMS NXT (9797) – містить інформацію про складові базового набору 9797, їх характеристики та області використання, детальний опис програмного середовища та параметрів налаштування програмних блоків та зошита для практичних робіт MINDSTORMS (9797) NXT – зошит містить в собі 20 практичних занять з детальними інструкціями з їх виконанню, а також блоки контролю знань, таблиці для внесення обрахованих значень. Постачається 2 примірники на 1 базовий набір 9797. Учні закладу в цьому році брали участь у ІІ Всеукраїнській олімпіаді з роботехніки, яка відбувалась 25 квітня 2010 року на базі Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. В рамках цьогорічної Олімпіади проведено виставку-конкурс творчих робіт, зібраних з конструкторів LEGO, де учні Новопразького НВК взяли участь та отримали дипломи учасників.

В рамках програми Intel® "Шлях до успіху", яка затверджена МОН України в 2009році (лист Міністерства освіти і науки України від 15.07.09 р. №1.4/18-2821), запропоновані два курси для варіативної частини навчальних планів:

ссылка скрыта

ссылка скрыта.

Для того, щоб стати учасником програми, необхідно надіслати заявку, яка знаходиться за адресою ссылка скрыта та пройти п’ятиденний тренінг.