«Загальні відомості про неметали та їх сполуки»

Вид материалаУрок

Содержание


Тема: Загальні відомості про неметали та їх сполуки
Тип уроку
Базові поняття і терміни
2.Підготовка до основного етапу занять (мотивація).
3.Актуалізація опорних знань
Подобный материал:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14


уроку29

Тема: Загальні відомості про неметали та їх сполуки


Тема уроку: Оксиди карбону (II) і карбону (ІУ), Оксид силіцію (IV). їхні властивості, застосування. Поняття про парниковий ефект

Мета: вивчити будову, властивості, та застосування оксидів карбону і силіцію. Розкрити значення оксиду карбону(ІІ), як відновника і палива, показати отруйність угарного газу. Дати уявлення про значення в житті людини і рослин оксиду карбону (ІV). Розглянути питання про забруднення оточуючого середовища (парниковий ефект).

Тип уроку:. комбінований

Обладнання і матеріали: Періодична система хімічних елементів Д.І.Менделєєва, зразки мінералів: .колекція: «Мінеральні та гірські породи», «Вапняки»


Базові поняття і терміни: оксиди, тепловий ефект реакції, кислотні властивості, окисник, відновник

Структура уроку:

1.Організаційний етап.

2.Підготовка до основного етапу занять (мотивація).

3.Актуалізація опорних знань.

4.Вивчення нового матеріалу

5.Закріплення знань .

6.Домашнє завдання.

7.Підведення підсумків уроку

Хід уроку

1.Організаційний етап

- Перевірка облікового складу учнів

- Перевірка готовності групи до уроку

- Запис дати, теми, плану уроку.

2.Підготовка до основного етапу занять (мотивація).

Один із учнів виступає з цікавими повідомленнями:


• За один сонячний день 1га лісу поглинає 220 – 280 кг CO2 . Дерева

очищують від вуглекислого газу 45 м3 приземного шару.


• В атмосфері Венери міститься 90 % CO2 , тому на цій планеті дуже

виражений „парниковий ефект”


• ГДК ( СО) = 20 мг/м3.


На основі цих повідомлень обговорюється важлива проблема

Карпатських лісів – найбільшого багатства нашої країни.

Давайте більш детально розглянемо які сполуки з оксигеном утворюють карбон і силіцій і з’ясуємо поняття «парниковий ефект».

3.Актуалізація опорних знань:

1. Перевірка кросвордів.

Визначається найкращій кросворд.

2. 2-3 учня виконують тестову роботу:

Тест

Виберіть правильну відповідь

1. Оксиди металів можуть бути:

а) кислотними і основними

б) основними і несолеутворюючими

в) ) кислотними і несолеутворюючими



2. Встановіть відповідність.

Характер властивості оксиду

Речовина

1. кислотний

1. карбону(ІІ)оксид

2. основний

2.карбону(IV)оксид

3. несолеутворюючій

3.силіцію(IV)оксид

4. амфотерний









3. Виберіть правильну відповідь

Кислотні оксиди реагують:

а) кислотами

б) лугами

в) солями

г) основними оксидами

д) водою

е) кислотними оксидами



4. Виберіть правильну відповідь

Скорочене іонне рівняння реакції силіцій (IV)оксиду або карбон (IV) оксиду з розчином лугу має вигляд

а) RO2 + 2OH- = RO32- + H2O

Б) RO2 + 2 Na+ + 2OH- =Na 2RO3 + H2O

в) RO2 + 2OH- = RO32-+ 2Н+



5. Виберіть правильну відповідь

В окисно – відновних реакціях оксид карбону (IV)може виявляти властивості

а)окисника

б) відновника

в) окисника і відновника



6. Виберіть правильну відповідь

В окисно – відновних реакціях оксид карбону (ІІ)може виявляти властивості

а)окисника

б) відновника

в) окисника і відновника