Урок №1,2 Тема. Функція. Властивості функції
Вид материала | Урок |
- Диференціальне числення функції однієї змінної, 18.73kb.
- Відокремлення коренів рівняння, 189.57kb.
- Обчислювальні методи розв’язку нелінійних рівнянь, 310.67kb.
- Тема. Білки, їхня будова, класифікація та функції. Мета, 74.26kb.
- Урок 13 Тема: Властивості металів, 123.56kb.
- Програма нормативного курсу "Математична статистика" 3 курс, "Математика", "Статистика", 29.02kb.
- Програма вступного іспиту до аспірантури за спеціальністю 01. 01. 02 Диференціальні, 57.6kb.
- Вода в природі. Властивості води. Кругообіг води в природі Урок природознавства, 74.88kb.
- Тема. Функції та їх графіки, 243.69kb.
- Програма фахових вступних випробувань за окх спеціаліста та магістра напряму 050103, 76.5kb.
Урок № 6
Тема: Квадратний тричлен, його корені. Розкладання квадратного тричлена на лінійні множники. Виділення квадрата двочлена із квадратного тричлена.
Мета: формувати в учнів вміння виділяти квадрат двочлена із квадратного тричлена, формувати уміння розкладати квадратний тричлен на множники, вчити планувати власну самоосітню діяльність, обирати форми самоосвіти і джерела пізнання.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Обладнання : - Г.П.Бевз Алгебра:Проб. підручник для 7-9 кл. серед. школи. – К.: Освіта,- 1996.- 303с.
-Алгебра і початки аналізу в таблицях. 7-11 класи. Навчальний посібник.- Науково – методичний центр,- 2003.-248с.
- Роєва Т.Г. Алгебра . Робочий зошит з теоретичними відомостями для 9 класу: Навчальний посібник.- Х.: Видавнича група « Академія»,- 2001,- 64с.
- Федченко Л.Я., Литвиненко Г.Н. Різнорівневий збірник для тематичних та підсумкових контрольних робіт з алгебри у 9 класі.
Хід уроку:
- Організаційний момент.
Перевірка готовності класу до уроку.
ІІ. 1. Перевірка домашнього завдання: ( “ логічний ланцюжок”: правильні відповіді з місця з підкріпленням теоретичним матеріалом).
2. Виставлення результатів д/з у МОДЕЛЬ ОПЕРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ САМОКОНТРОЛЮ УЧНІВ).
3. Робота за індивідуальними диференційними картками (стор. 32, № 2, „Різнорівневі завдання”.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми, мети уроку.
IY. Актуалізація опорних знань.
- Повторення з поширенням:
Із записом необхідних формул на дошці
- Означення квадратного тричлена;
- Корні квадратного тричлена ( взаємозв’язок з рішенням квадратного рівняння;
- Сформулювати теорему Вієта;
- Розкладання квадратного тричлена на множники.
2. Робота з таблицею на дошці .
ІІІ. Формування в учнів уміння розкладати квадратний тричлен на лінійні множники (гра « Математичний калейдоскоп).
1. Виконанання прикладів за 3 варіантами (біля дошки одночасно працють 3 учні з різних варіантів, потім ще 3 учні і так, доки не розв’яжуть усі запропоновані приклади). Результати розв’язання заносять у загальну звідну таблицю з розшифруванням. Для розшифрування використовують код–таблицю, яка запропонована на дошці.
Звідна таблиця знаходиться на першій парті кожного варіанту. Після розв’язання прикладу той же учень виконує розшифровку свого рішення. Ключові слова : конус, мінус, квант.
Приклад звідної таблиці, яку заповнюють учні:
№ букви | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
буква | | | | | |
Приклад код-таблиці:
Х+1 К | Х-1 М | 2 Х-4 Н | Х-3 І | Х+2 С |
Х+2 2 А | Х+5 Х+7 У | Х+7 В | Х+14 Х+1 О | Х+1 Х-3 Т |
2.Творча робота :
- При якому значенні х тричлен 2х2 – 4х +6 набуває найменшого значення? Знайдіть це значення.
- При якому значенні х тричлен –х2 + 20х -50 набуває найбільшого значення? Знайдіть це значення.
ІY. Підсумок уроку.
Дати відповіді на питання:
- Над формуваням яких умінь ми працювали, які вміння розвивали?
- На розвиток яких здібностей, якостей, рис характеру вплинув цей урок? (мислення, пам’яті, уваги, вміння бути дисциплінованим, самостійним, спостережливим тощо).
Y. Домашнє завдання:
- індивідуальні завдання в папках із самоосвіти з ІІ блоку завдань.