Урок №1,2 Тема. Функція. Властивості функції

Вид материалаУрок
Обладнання : - Г.П.Бевз Алгебра:Проб підручник для 7-9 кл. серед. школи. –К.: Освіта,1996.-303с.
1. Бліц –опитування
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
1. Перевірка готовності класу до уроку.
1. Бліц –опитування: ( за результатами повторення § 39, 40, 42)
V. Вивчення нового матеріалу.
VI. Робота над прикладами (розв’язування прикладів з поелементним аналізом)
1(1,2,3,4 б.) ліва сторона, стор.33 „Різнорівневий збірник”.
6. Оцінювання роботи кожної групи вчителем .
Подобный материал:
1   2   3   4   5   6

Урок № 4


Тема: Найпростіші перетворення графіків функції

Мета: формувати вміння і навички побудови графіків функції

у=-f (х), у= f (х-m), у= f (х)+n , у= kf (х), розвивати вміння аналізувати, аргументувати свою відповідь; виховувати працьовитість.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Обладнання : - Г.П.Бевз Алгебра:Проб підручник для 7-9 кл. серед. школи. –К.: Освіта,1996.-303с.

-Алгебра і початки аналізу в таблицях. 7-11 класи. Навчальний посібник, Науково – методичний центр, 2003.-248с.

Хід уроку:

  1. Організаційні моменти.

1. Перевірка готовності класу до уроку.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Знайди помилку (перевірка за готовими записами, в яких припущені помилки). Учні повинні зорієнтуватися, знайти й виправити помилку, обгрунтувати свою відповідь за допомогою теоретичного матеріалу. Виставлення результатів д/з у МОДЕЛЬ ОПЕРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ САМОКОНТРОЛЮ УЧНІВ).


ІІІ.Мотивація навчальної діяльності, повідом­лення теми, мети уроку.

  1. Актуалізація опорних знань


1. Бліц –опитування:
  • Назвіть функції, у яких однакова область визначення, область значення.
  • Для якої функфія 0 не входить в область значення функції?
  • Якими формулами задаються графіки функцій: лінійна, пряма пропорційність, обернена пропорційність.
  • Як впливає значення к в лінійній функції на розташованість графіка функціі?
  • Назвіть вершини параболи, не виконуючи побудови графіка
  • у= ( х -3)2+ 8
  • у=- х 2 -1
  • у=(х +3)2 -4
  • у=х2 + 5


2. Ділова гра « Знайди пару». Зроби розподіл функцій у таблицю, враховуючи, яке перетворення потрібно виконати для побудови графіка даної функції? Поясни, як виконати побудову? Побудуй схематично графік. Усне описання властивостей, отриманих графіків.


у=f (х-m)

у=-f (х)

у= f (х)-n

у= kf (х)

k>1

у=f (х+m)

у= kf (х)

k<1

0 < k

у= f (х)+n

вписати







відповідну








функцію

накреслити







відповідний







графік

Функції:
  • у= ( х -5)3
  • у=- х 2
  • у=(х +3)2
  • у=х3 -5
  • у= х2 +3
  • у= ½ х2
  • у= 2 х2





ІІІ. Формування в учнів уміння будувати графіки функцій та описувати їх властивості (інтервали знакосталості, інтервали монотонності, точки перетину з ОХ).
    1. 6 учнів працюють попарно біля дошки, інші працюють у парах, розв’язання прикладів перевіряються колективно з наступним коментуванням - № 132.
    2. Робота в парах - № 125 ( колективна перевірка з коментуванням).
    3. Самостійна робота - № 126 ( вибірковий контроль, з наступною взаємоперевіркою).


YI. Підсумок уроку: підсумок проводиться за допомогою прийому

« Рефлексія». Що на уроці було головним? Цікавим? Чого ви навчились?

YI Домашнє завдання:
  • повторити § 53, 54, 39, 40, 42;
  • розв. №129 (І стовпчик) № 127;
  • індивідуальні завдання в папках з самоосвіти з І блоку завдань.



Урок № 5


Тема: Квадратний тричлен, його корені. Розкладання квадратного тричлена на лінійні множники. Виділення квадрата двочлена із квадратного тричлена.

Мета: формувати в учнів вміння виділяти квадрат двочлена із квадратного тричлена, уміння розкладати квадратний тричлен на множники; вчити систематизувати, класифікувати; розвивати навички працювати з додатковою літературою; формувати вміння доводити власну позицію.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Обладнання : - Г.П.Бевз Алгебра:Проб підручник для 7-9 кл. серед. школи. –К.: Освіта,1996.-303с.

-Алгебра і початки аналізу в таблицях. 7-11 класи. Навчальний посібник, Науково – методичний центр,2003.-248с.

- Роєва Т.Г. .Алгебра . Робочий зошит з теоретичними відомостями для 9 класу: Навчальний посібник.- Х.: Видавнича група « Академія», 2001. 64с.

- Федченко Л.Я.,Литвиненко Г.Н. Різнорівневий збірник для тематичних та підсумкових контрольних робіт з алгебри у 9 класі.

Хід уроку:

Організаційний момент.

1. Перевірка готовності класу до уроку.

ІІ. Перевірка домашнього завдання:
  • Самоперевірка по готовим рішенням на дошці, які були зроблені учнями під час перерви. Відповіді вчителя на запитання, які виникли в учнів при виконанні домашніх завдань. Виставлення результатів д/з у МОДЕЛЬ ОПЕРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ САМОКОНТРОЛЮ УЧНІВ).



  • Математичний диктант:
    1. Задайте формулою функцію, графік якої одержано в результаті:
      1. Паралельного перенесення графіка функції у=х2 на +5 одиниць вздовж осі ОХ;
      2. Паралельного перенесення графіка функції у=х3 на -5 одиниць вздовж осі ОХ;
      3. Паралельного перенесення графіка функції у =√х на +5 одиниць вздовж осі ОУ;
      4. Розтягування графіка функції у=1/х вздовж осі ОУ в 5 разів;
      5. Стискання графіка функції у = /х/ вздовж осі ОУ в 2 рази

( перевірка відбувається шляхом взаємоперевірки по готовим відповідям по принципу „зараховано – не зараховано”: 4 правильних відповіді - зараховано).
  1. у=(х-5)2
  2. у=(х+5)2
  3. у=√х +5
  4. у=3/х
  5. у =1/2 /х


ІІІ. Мотивація навчальної діяльності, повідом­лення теми, мети уроку.

ІV. Актуалізація опорних знань.

1. Бліц –опитування: ( за результатами повторення § 39, 40, 42):
  • Назвіть загальний вигляд квадратного рівняння;
  • Сформулюйте алгоритм розв’язання повного квадратного рівняння, якщо D > O ( ланцюжком – кожен учень один крок);
  • Скільки коренів має повне квадратне рівняння, якщо D < O або D = O?


V. Вивчення нового матеріалу.

Враховуючи, що учні були ознайомлені з даним матеріалом у 8- класі в рамках вивчення теми « Квадратні рівняння», їм пропонується провести урок-гру, де вони будуть виступати в ролі вчителя. Клас поділяється на 5 різнорівневих творчих груп, які користуються спільними правилами роботи. За роботу групи відповідає консультант. За роботою всіх груп спостерігає вчитель. Кожна група отримує своє завдання. 1-3 група відповідає за теоретичну частину, 4-5 – за практичну.

Після отримання завдання кожна група протягом 5 хвилин виконує завдання за планом:

1-3 групи:
  1. Основні поняття;
  2. Основні формули, теореми;
  3. Алгоритм розв’язання.

4-5 групи:

пропонується розв’язання типових прикладів з поелементним аналізом.

Під час виступу інших груп необхідно весь теоретичний та практичний матеріал відобразити у зошиті.

    1. 1 група - Формування поняття квадратного тричлена, його коренів ( опрацювати матеріали: „Алгебра і початки аналізу в таблицях. 7-11 класи”, стор.48).
    2. 2 група - Формування в учнів уміння розкладати квадратний тричлен на множники (опрацювати матеріали: „Алгебра і початки аналізу в таблицях. 7-11 класи”, стор.33,34).
    3. 3 група - Формування в учнів уміння виділяти квадрат двочлена із квадратного тричлена (опрацювати матеріали: Роєва Т.Г. „Алгебра . Робочий зошит з теоретичними відомостями для 9 класу”, стор.27).



VI. Робота над прикладами (розв’язування прикладів з поелементним аналізом):

    1. 4 група - Розкладання квадратного тричлена на множники та використання розкладання для скорочення дробів:

1(1,2,3,4 б.) ліва сторона, стор.33 „Різнорівневий збірник”.
    1. 5 група - Виділення квадрата двочлена з квадратного тричлена та використання даного перетвореня для побудови графіка функції.

Виділити квадрат двочлена та побудувати та графік функціі.
  • ¼ х2 + 2х + 4
  • 2 + 4х + 3
  • -3х2 – х – 14

6. Оцінювання роботи кожної групи вчителем .

Y Підсумок уроку:

Дати відповіді на питання:

- Над формуваням яких навичок ми працювали, які вміння розввивали?

- Які методи роботи на уроці використовували?

- Чому ми можемо сказати, що цей урок важливий для вас?

YI Домашнє завдання:
  • опрацювати конспект;
  • 1(1,2,3,4б.) права сторона стор.33 різнорівневий збірник;
  • індивідуальні завдання в папках з самоосвіти з ІІ блоку завдань.