Урок №1,2 Тема. Функція. Властивості функції

Вид материалаУрок
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
1.Пояснення нового матеріалу проводиться за допомогою прийому
3. Робота з матеріалами підручника стор. 79-83,88-91 ( порівняльна характеристика побудованих графіків за готовими малюнками
Подобный материал:
1   2   3   4   5   6

Урок № 3


Тема: Найпростіші перетворення графіків функції

Мета: формувати вміння і навички побудови графіків функції

у=-f (х), у= f (х-m), у= f (х)+n, у= kf (х); розвивати вміння аналізувати, аргументувати свою відповідь; вчити формулювати гіпотези на основі спостережень, здійснювати самоконтроль та давати самооцінку своєї навчальної та самоосвітньої діяльності; виховувати працьовитість.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Обладнання : - А.Г.Мерзляк Алгебра: підручник для 9 кл. загальноосвітніх закладів. Харьків»Гімназія»2009

-Алгебра і початки аналізу в таблицях. 7-11 класи. Навчальний посібник, Науково – методичний центр,2003.-248с. Хід уроку:
  1. Організаційний момент.

1. Перевірка готовності класу до уроку.

ІІ. Перевірка домашнього завдання (рецензування відповідей з елементами взаємоконтролю та виставленням результатів д/з у МОДЕЛЬ ОПЕРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ САМОКОНТРОЛЮ УЧНІВ)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності, повідом­лення теми, мети уроку.
  1. Актуалізація опорних знань

1. Інтерактивна технологія «Мікрофон»:
  • Дайте визначення функції.
  • Що називається аргументои функції?
  • Що називається областю визначення функції? Вкажіть область визначення функцій, (мал.21-25,стор.74-75)
  • Що називається областю значень функції? Вкажіть області значень функцій (мал.21-25,стор.74-75)
  • Що називається графіком функції? Що являють собою графіки функцій, (мал.21-25,стор.74-75)
  • Назвіть проміжки,зростання,та спадання функції(мал.21-25,стор.74-75)



2. Математичний диктант: ( з поелементним аналізом)

1 варіант у= 1/х-1

2 варіант у=1/х+1

Знайдіть і запишіть:
  1. Область визначення функції;
  2. f(2) і f(-2);
  3. значення х, при якому у=1/2;
  4. чи належить графіку функції точка А ( 0; 1);
  5. чи належить графіку функції точка В ( 0; -1);
  6. область значень функції.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1.Пояснення нового матеріалу проводиться за допомогою прийому « Практичність теорії» – введення в теорію здійснюється через практичні задачі:
  1. Проведення творчого експерименту ( робота за варіантами, 3 учні працюють біля дошки, результати експеременту поміщаємо в узагальнюючу таблицю «Найпростіші перетворення графіків функції»;
  2. Завдання для творчого експерименту (побудуйте запропоновані графіки в одній координатній площині;
  3. Зроби висноски, як розташовані дані графіки;
  4. Рядок № 4 таблиці заповнюється колективно, використовуючи матеріали «Алгебра в таблицях 7-11 клас» стор.49.

І варіант

ІІ варіант

ІІІ варіант

у=х2

у= √х

у=х2

у=3х2

у=√х+2

у=(х -1)2

у=1/3х2

у=√х -3

у=(х+3)2

2 Співбесіда вчителя та учнів за результатами побудованих графіків, заповнювання таблиці ( матеріали таблиці добразити у зошитах).







3. Робота з матеріалами підручника стор. 79-83,88-91 ( порівняльна характеристика побудованих графіків за готовими малюнками

(мал. 34-39)).

IY. Закріплення нового матеріалу.
  • Самостійне опрацювання №1 стор.91-92 ( колективне складання алгоритму побудови .).
  • 305 ( 1 стовпчик) коментовано
  • 311(1 рядок на дошці одночасно з учня, з послідучим взаємоконтролем)

YI. Підсумок уроку.
  • Прокоментуйте важливість значення теоретичних знань, які містить в собі таблиця.
  • Дайте відповідь на запитання: „Які знання нам необхідні для виконання найпростіших перетворень графіків функції?”.
  • Зробіть самооцінку своєї участі при вивченні нового матеріалу.


YI Домашнє завдання:
      • опрацювати §2,п.9,10, повт. §1 п.1-2;
      • 317
      • творче завдання № 322