Інформація та інформаційні процеси Інформаційна система

Вид материалаУрок

Содержание


Хід уроку
Наступний конкурс називається „Тема”.
5-й тур „Практикум”
Подобный материал:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12

2.2.Урок 2


Тема. Пристрої введення-виведення інформації.

Мета: ознайомити учнів з пристроями для введення інформації та для її виведення.

Тип уроку: інтелект – шоу ”Еврика”.

Хід уроку

Вчитель:

Урок наш – це урок-гра на зразок улюбленої передачі багатьох з вас, інтелект-шоу „LG – Еврика”. І урок цей теж складається з тих же турів, що й телепередача, а саме:

  1. Представлення учасників.
  2. Відбірковий тур.
  3. Тема.
  4. За і проти.
  5. Канікули.
  6. Практикум.
  7. Підказка.
  8. Дуель.

Починаємо! Привітаємо учасників (діти, хто вважає, що достатньо підготувався до даного уроку, піднімають руки), (вчитель вибирає найкмітливіших, найерудованіших та старанних вісім учасників, по двох утворюють команду.)

Послухаємо візитки гравців: чи подобається їм інформатика і чому, якими хочуть, щоб були уроки з інформатики, та чи не буде їх майбутня професія пов’язана з комп’ютерами?

А тепер учасників чекає відбірковий тур, де вже можна заробити один бал., тобто відкрити рахунок. Хто якомога точніше дасть правильну відповідь на поставлене запитання, той матиме бал і розпочне наступний конкурс.

З
апитання


За чиєю концепцією відображена структура комп’ютера (за концепцією Неймана.)

Лідирує ..., наступний ..., за ним .., завершує ... .

Наступний конкурс називається „Тема”.

Вчитель: Перед вами складові комп’ютера

  1. Апаратна частина;
  2. Програмне забезпечення.

Описати їх.

За кожне з цих запитань учасник отримує по 5 балів, і того він має можливість заробити 10 балів.

Таким чином, лідерує, а тому розпочинатиме наступний конкурс ..., за ним ..., наступний ..., завершує ... .

Конкурс „За і проти”. Цей конкурс оцінюється в 12 балами і дасть змогу виявити вміння переконати в правоті вашої думки, вміння доводити аргументовано, логічно, чітко і всього за 30 секунд. Учасник, у якого найбільша кількість балів, має переваги, він вибирає що аргументувати: „за” чи „проти”. Наступний за ним доводить протилежну точку зору. Отже, „Комп’ютер замість вчителя інформатики: за і проти”

Попереду за кількістю балів ............., за ним ..............., наступний ........, завершує .......

Вчитель: після напружених буднів, як завжди канікули. А канікули – це відпочинок, а найкращий відпочинок – активний відпочинок. Наші учасники багато вчать і не менше читають довідкової літератури. Тому наступний

Конкурс „Канікули” , який передбачає виявити знання цікавих фактів з теми „Зовнішні пристрої введення-виведення сучасного комп’ютера”. Всі ви безпомилково визначите що основним пристроєм введення є клавіатура. Але крім клавіатури до цієї групи пристроїв відносяться ряд інших пристроїв.

За кожний наступний названий пристрій кількість балів збільшується (називають по черзі).

Введення:
  • ручні маніпулятори (миша, трекбол, джойстик, графічний планшет та інші)
  • сканери (ручний, планшетний, протяжний)
  • аудіо-відео пристрої (мікрофон, відеокамера та інші); (клавіатура, сканер, миша, світлове перо, цифрувальник, перовий планшет, планшет, що слідкує за пальцем, кулька, що слідкує, джойстик, крапка, що слідкує, плоска пластина);

Виведення:
  • монітори (мають певні конструктивні відмінності);
  • принтери (матричний , струминний , лазерний);
  • акустичні системи (різної потужності та якості) та інші; (дисплей, пристрій друкування, плотер).

Таким чином, лідерує, а тому розпочинатиме наступний конкурс ........, за ним ........, наступний .........., завершує ......... .


5-й тур „Практикум”

Підготувати схему клавіатури для використання на уроці при поясненні тип клавіш. Стандартна клавіатура містить 4 групи клавіш:
  • службові клавіші;
  • клавіші управління курсором;
  • мала цифрова клавіатура;
  • функціональні клавіші .)

Підведемо підсумки цього конкурсу.

6-й тур „Підказка”

Один із членів команди буде зображати один з пристроїв комп’ютера, а інший відгадувати. Час – 1 хвилина.(інформацію передають без слів, тільки мімікою і звуками). Кожен відгаданий пристрій дає 3-5 балів, в залежності від вміння передачі інформації.

Вчитель: Надійшов час прощатись з двома командами. На останній конкурс залишаються ті гравці, які набрали максимальну кількість очок. Цей тур і виявить переможців.

7-й тур „Дуель”
  1. Назвати характеристики монітора, які впливають, як на здоров’я користувача так і на його професійні потреби (кольорові, монохромні, діагональ, роздільна здатність).
  2. Назвати інші пристрої, які не менш важливі, але про них ми не згадували (модем, відеоконтролери, звукові карти…).
  3. Описати призначення та дію службових клавіш. (На порожній схемі клавіатури учні записують назви службових клавіш, а їх призначення називають в голос).
  4. Класифікація програмного забезпечення.
  5. Коли застосовують комбінацію клавіш Ctrl+Alt+Del?
  6. Види зовнішніх запам’ятовуючих пристроїв, дискових накопичувачів.
  7. Який комп’ютер називається мультимедійним?
  8. Що таке драйвер?
  9. Описати алгоритм роботи процесора.
  10. Де знаходиться на клавіатурі кнопки „Пуск” і „контекстне меню”?

Вчитель: (Оголошує переможця). Сьогодні на уроці ми розглянули пристрої комп’ютера. Але набутих теоретичних знань ще недостатньо для плідної роботи за комп’ютером, тому наступний урок буде весь присвячений оволодінню практичними навичками роботи на клавіатурі.

Домашнє завдання:

Опрацювати конспект уроку (особливу увагу приділити розташуванню та призначенню окремих клавіш).