Автономної Республіки Крим, управління освіти І науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій Інститути післядиплом

Вид материалаДиплом

Содержание


Тема уроку 1: Що вивчає курс “Основи здоров’я”. Цінність і неповторність життя людини.
Хід уроку
В школу збиратися
Актуалізація опорних знань.
Старшокласники нашої школи.”
Повідомлення теми і мети уроку.
Вивчення нового матеріалу.
Час прийшов нам спочивати
Узагальнення та систематизація знань.
Тема: Значення здоров’я в житті людини.
Подобный материал:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   38

Тема уроку 1: Що вивчає курс “Основи здоров’я”. Цінність і неповторність життя людини.


Мета: ознайомити учнів зі змістом курсу “Основи здоров’я”; розвивати культуру здорового способу життя; виховувати сталі навички безпечної для власного здоров’я і здоров’я оточуючих поведінки.

Обладнання: підручник та робочий зошит “Основи здоров’я” Т.В. Воронцова, В.С. Пономаренко, І.А. Репік; зображений на ватмані кросворд; лист від старшокласників; скринька для листів.

Оцінювання за допомогою картонних кружечків-жетонів: 1-3 червоних – блискуча відповідь (10-12 балів); 1-3 сині – правильна відповідь (7-9 балів); 1-3 зелені – неточна відповідь (4-6 балів).

Визначити найдружнішу групу.

Хід уроку

  1. Організаційний момент.



Дзвенить дзвіночок


Дзелень, дзелень,

Сміється сонце!

Збудився день!


Кличе дзвіночок:

Бім-бам! Бім! Бам!

В школу збиратися


Час школярам!



Доброго дня! Вітаю вас з початком навчального року. Бажаю успіхів у навчанні і щоб ваше бажання вчитися ніколи не залишало вас. А для приємного спілкування посміхнімося один одному, адже девізом нашого уроку є:

Хто здоровий – той сміється,

Все йому в житті вдається.

Він долає всі вершини –

Це чудово для людини.


  1. Актуалізація опорних знань.

Хочу вас запевнити, що уроки з Основ здоров’я будуть продовжувати насичувати і поглиблювати ваші знання про здоров’я, про правила безпечної поведінки і т.д., які ви отримали в початкових класах. Ви зустрінетеся з великою кількістю несподіванок, загадок, завдань та інших цікавинок.

Хочу повідомити, що до нас нещодавно надійшов лист. Послухайте його.


Шановні п’ятикласники! Ми вітаємо вас з новим навчальним роком! Бажаємо відмінних успіхів у Країні Знань, веселих буднів, похвали від батьків і дорослих і, звичайно, міцного здоров’я.

Ми звертаємося до вас з великим проханням – допомогти у надзвичайній ситуації. У “Країну Здоров’я” продовжують проникати непрохані гості: лінивці і бруднулі, грубіяни і нахаби, ненажери і товстуни, мікроби і віруси, погані звички, збудники СНІДу та ще багато іншої погані, котра загрожує нашому здоров’ю. Тож закликаємо вас знайти вихід із ситуації, що склалася.

Старшокласники нашої школи.”


Ми з вами напишемо відповідь старшокласникам, як необхідно захищати Країну Здоров’я. Але спочатку дайте відповіді на запитання, які допоможуть вам у виконанні цієї задачі.

Хочу попередити, що за кожну правильну відповідь ви будете отримувати жетон відповідного кольору, а в кінці уроку я підрахую у вас кількість жетонів і поставлю оцінку.

Отже, питання:
    • Що є головною причиною ДТП?
    • Чому потрібно дотримуватись правил для велосипедистів?
    • Як ви розумієте вислів: “Якщо хочеш вирости здоровим, розумним і гарним – не отруюй свій організм”?
    • Як запобігти сонячному удару?
    • Яких гігієнічних правил ви повинні дотримуватись після догляду за домашніми тваринами?
    • Чи правильним є твердження: “Рух – це життя.” Чому?
    • Яких правил поведінки на воді повинні дотримуватись діти?
    • Чому не можна близько підходити до ополонок і кататися біля них на ковзанах?
    • За якими номерами телефонів викликають пожежну команду?
    • Назвіть три умови виникнення пожежі.

Ви добре попрацювали, пригадали вивчене раніше, а тепер напишіть листи – відповіді старшокласникам “Як врятувати Країну Здоров’я” (10 хв.).


Зачитуються листи учнів, які цього бажають, їм дається відповідна кількість жетонів. Всі інші вкладають свої листи до поштової скриньки для подальшого оцінювання учителем.

  1. Повідомлення теми і мети уроку.

На сьогоднішньому уроці ми дізнаємося, чим будемо займатися протягом року, що нового вивчимо на уроках з “Основ здоров’я”.

  1. Вивчення нового матеріалу.

Тож почнемо подорож по Країні Здоров’я. Подорожуючи по ній, ви поглибите свої знання про людину як живий організм, її розвиток. Отримані знання допоможуть пізнати себе, спостерігати за змінами, які відбуваються у вашому організмі, навчать виходити з надзвичайних ситуацій, надавати допомогу та самодопомогу. Ви навчитеся боротись з ворогами вашого здоров’я, оволодієте навичками створення гарного, веселого настрою. І як ви, напевно, здогадалися, путівником у нас буде підручник. Разом із підручником вам допомагатиме робочий зошит з “Основ здоров’я” (для практичної роботи, досліджень, висновків тощо).

Наше здоров’я – це як ресурс, своєрідний золотий запас. Дехто витрачає його, не задумуючись. Наприклад, недосипає, неправильно харчується, а то й свідомо шкодить здоров’ю, вживаючи тютюн, алкоголь чи наркотики. І лише коли здоров’я погіршується, може схаменутися і почати прислухатися до порад лікарів.

Протягом наступних уроків ви дізнаєтесь:
    • що означає бути здоровим;
    • що треба робити для того, щоб мати добре здоров’я;
    • як діяти, коли ви захворіли;
    • що таке безпека і небезпека;
    • як передбачати і уникати небезпек;
    • як діяти, коли потрапили у небезпечну ситуацію.

А тепер трохи відпочинемо.


Фізкультхвилинка

Час прийшов нам спочивати:


Тож піднімемо руки вгору,

Ніби глянемо на зорі.

А тепер всі руки в боки,

Як зайчата – скоки-скоки,

Десять! Дев’ять! Вісім! Сім!

Час за парти нам усім!

Узагальнення та систематизація знань.


Розгадаємо кросворд.





2










5




7

8














































3




4





































6










10

1 м

о

є




з

д

о

р

о

9в’

я











































































































































































































































































Запитання: 1. Розминання тіла з лікувальною метою. 2. Найдрібніший одноклітинний організм, помітний тільки під мікроскопом. 3. Спеціальна система харчування. 4. Шкільний предмет (спорт). 5. Сукупність гімнастичних вправ. 6. Речовина, яка заповнює череп. 7. Фізична витривалість. 8. Командна гра з м’ячем. 9. Збудник інфекційних захворювань. 10. Органи тіла людини або тварини, які здатні скорочуватись.


Відповіді: 1. Масаж. 2. Мікроб. 3. Дієта. 4. Фізкультура. 5. Зарядка. 6. Мозок. 7. Загартування. 8. Футбол. 9. Вірус. 10. М’язи.

  1. Підсумки уроку.

Отже, ви дізналися, що результатом вивчення предмета “Основи здоров’я” мають стати ваша висока працездатність і струнка постава, воля і зібраність у складних ситуаціях, а також уміння переборювати труднощі, знаходити вихід з конфлікту і не наражатися на небезпеку для вашого здоров’я.

Зараз я підрахую у вас кількість жетонів, і поставлю відповідні оцінки.


  1. Домашнє завдання.
      1. Прочитати в підручнику вступ.
      2. Пригадати 3 прислів’я про здоров’я і записати їх в зошиті.
      3. Скласти перелік найголовніших для себе порад щодо збереження та зміцнення здоров’я.
      4. Двом учням – хлопчику та дівчинці – вивчити діалог з наступного уроку.
      5. Взяти на наступний урок клей, кольоровий папір, ножиці, фломастери.



Вступ

Тема: Значення здоров’я в житті людини.