Тема. Поняття про основні галузі господарства І технології, які в них застосовуються. Правила внутрішнього розпорядку І правила безпечної роботи в шкільних майстернях

Вид материалаУрок

Содержание


Підготовка деталей крою до обробки.
Основні поняття
Iii. вивчення нового матеріалу
V. закріплення нових знань і вмінь учнів
Vi. підсумки уроку
Тема. Обробка пояса та бретелі.
Основні поняття
Iii.вивчення нового матеріалу
2. Ручні, машинні операції й операції волого-теплової обробки (при обробці пояса та бретелі).
V. закріплення нових знань і вмінь учнів
Vi. підсумки уроку
Тема. Обробка кишені та з'єднання її з основною деталлю. Мета
Основні поняття
Iii. вивчення нового матеріалу
2. Ручні, машинні операції й операції ВТО при обробці кишені та з'єднання її з основною деталлю.
V. закріплення нових знань і вмінь учнів
Vi. підсумки уроку
Vii.домашнє завдання
Організаційний момент
Вивчення нового матеріалу
...
Полное содержание
Подобный материал:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   ...   17
Тема. Підготовка деталей крою до обробки.

Мета: ознайомити учнів із технологією підготовки деталей крою до обробки, із видами ручних стїбків, які використовуються, на­вчити готувати деталі крою до обробки, виховувати акуратність під час виконання ручних робіт, неухильне дотримання правил безпечної роботи з ручними інструментами, розвивати навички само- і взаємоконтролю.

Обладнання: зразки ручних стібків, машинних швів (зшивного), зразки фартухів, ілюстрації, таблиці «Правила безпечної ро­боти».

Інструменти і матеріали: деталі крою, нитки, голка, кравецькі шпильки, ножиці, праска, швейні машини (за необхідності).

Основні поняття: копіювальні стібки (сільця), прокладні стібки.

Тип уроку: комбінований.

Структура уроку

І. Організаційний момент 1 хв.

П. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів 2 хв.

III. Вивчення нового матеріалу .. 10 хв.

Технологія підготовки деталей крою до обробки.

IV. Практична робота. Підготовка деталей крою до обробки ...... 20 хв.

V. Закріплення нових знань і вмінь учнів .. Зхв.

VI. Підсумки уроку Зхв.

VП. Домашнє завдання………1хв


Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

Бесіда.
  1. Назвіть правила безпечної роботи під час роботи з голками шпильками, ножицями, праскою, на швейній машині.
  2. Що таке деталі крою? Чим вони відрізняються від деталей викрійок?

3) Поясніть, чому напрямок нитки основи на деталях фартух

рано саме таким.

III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Технологія підготовки деталей крою до обробки.

Розповідь учителя.

При підготовці деталей крою до обробки використовуються стібки: копіювальні (сільця) і прокладні. Ці стібки є різновидом «уперед голку».

— За запропонованими зразками стібків визначте технологію виконання.

Прокладні стібки призначені для позначення середини симетричних деталей, копіювальні — для перенесення ліній і контрольних знаків з однієї деталі на іншу.

Міні-практикум.

1) Визначте лінії на деталях крою фартуха, за якими слід прокласти

а) копіювальні стібки;

б) прокладні стібки.

2) Поясніть свій вибір.

Назвати вимоги до підготовки деталей крою до обробки.
  1. Стібки виконують нитками контрастного до тканини кольору.
  2. У довжині стібків допускаються незначні відхилення.
  3. На деталях, що мають форму квадрата (кишеня), позначають верх (ниткою або крейдою).

4) Довжина прокладних стібків по лицьовому боці виробу повинна в три рази перевищувати їх довжину по виворітному.

5) Довжина копіювальних стібків не повинна перевищувати 1 см.
До операцій підготовки деталей крою до обробки належить і з’єднання частин деталей, які розкроювалися частинами (наприклад пояс або бретель). Їх з'єднують зшивним швом.

Бесіда.
  1. Які варіанти зшивного шва ви знаєте?
  2. Який із них доцільно застосовувати в цьому випадку?

IV. ПРАКТИЧНА РОБОТА. Підготовка деталей крою до обробки

Інструменти і матеріали: деталі крою, нитки, голка, ножиці, шпиль­ки, праска, швейна машина (за необхідності).

Послідовність виконання.
  1. Виконати прокладні стібки по лінії середини фартуха.
  2. Прокласти копіювальні стібки на контурах фартуха, на місцях кишень.
  3. Витягнути кравецькі шпильки.
  4. Розсунути тканину і розрізати копіювальні стібки.
  5. Якщо бретель або пояс складаються з окремих елементів, то з'єднати їх зшивним швом:

а) зметати частини деталі;

б) зшити на машині;

в) шов розпрасувати.


V. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

Робота в парах.

Учні, які сидять поруч, обмінюються підготовленими деталями крою для взаємоконтролю.

Коментувати їхні дії, у разі потреби доповнити і допомогти учням виконати цю роботу.


VI. ПІДСУМКИ УРОКУ

Заключне слово вчителя.

Метою підготовки деталей крою до обробки є створення умов для якіс­ного й акуратного виконання подальшої обробки швейного виробу.


VII. Домашнє завдання

Підготувати інструменти і матеріали для практичної роботи.


УРОК № __ ДАТА_____ КЛАС 6

Тема. Обробка пояса та бретелі.

Мета: ознайомити учнів зі способами обробки пояса та бретелі; на­вчити їх обробляти пояс і бретелі обшивним швом; виховувати акуратність і старанність під час виконання ручних, машинних операцій, операцій волого-теплової обробки.

Обладнання: зразки фартухів, швів, зразки повузлової обробки, таблиці «Правила безпечної роботи».

Інструменти і матеріали: деталі крою, нитки, голка, ножиці, шпильки, швейні машини, праска.

Основні поняття: обшивний шов, зметування, заметування, обшивання, припрасовування.

Тип уроку: комбінований.

Структура уроку

І. Організаційний момент...... 1 хв.

П. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів 2 хв.

III. Вивчення нового матеріалу .. 10 хв.

1.Технологія обробки пояса і бретелі

2. Ручні, машинні операції й операції волого-теплової обробки (при обробці пояса та бретелі)

IV. Практична робота. Обробка пояса та бретелі обшивним швом .... 23 хв.

V. Закріплення нових знань і вмінь учнів .. 5хв.

VI. Підсумки уроку Зхв.

VП. Домашнє завдання 1хв




Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

Бесіда.
  1. Який спосіб обробки бретелі та пояса ви вибрали для пошиття своєї моделі?
  2. Опишіть послідовність його виконання.

III.ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Технологія обробки пояса та бретелі.

Розповідь учителя.

Обробка пояса та бретелі фартуха може виконуватися одним із перелічених способів:

а) обшивним швом;

б) накладним швом;

в) швом упідгин із закритим зрізом.

Серед швів обшивний шов є найбільш міцним.

Пояснити технологію виконання обшивного шва, використавши зразок шва.

Познайомити учнів із вимогами до якості обробки.
  1. Колір нитки для внутрішньої строчки повинен відповідати кольору тканини.
  2. Ширина обшивної деталі повинна бути однаковою по всій довжині

3. Кути деталі повинні бути ретельно виправлені.

4.Деталь необхідно акуратно припрасувати.

5.Після машинної обробки необхідно видалити стібки тимчасо­вого призначення.

Учитель показує прийоми роботи на швейній машині при обробці кутів.

2. Ручні, машинні операції й операції волого-теплової обробки (при обробці пояса та бретелі).

Робота з підручником.

Учні опрацьовують табл. 8, 9,10 й інструкційну карту 8 «Обробка пояса і бретелі» [18, с. 106 — 108] і заповнюють таблицю (за зразком).

Операції при обробці пояса та бретелі

Ручні

Машинні

ВТО

Зметування

Обшивання




Заметування




Припрасувати










Учні обговорюють варіанти заповнення таблиці, учитель коригує (за необхідності).

Міні-практикум.

Учитель організує повторення правил безпечної роботи на швейній машині і при виконанні прасувальних робіт.

IV. ПРАКТИЧНА РОБОТА. Обробка пояса та бретелі обшивним швом

Методичні рекомендації щодо проведення практичної роботи див. с. 24.

Учні виконують практичну роботу, використовуючи інструкційну карту 8 [18, с. 109].

V. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

Бесіда.
  1. Яким швом обробляють пояс?
  2. Навіщо зрізують надлишки тканини на кутках пояса перед ви­вертанням його на лицьовий бік?
  3. Із якою метою заметують деталь пояса?

VI. ПІДСУМКИ УРОКУ

Учитель перевіряє й оцінює, наскільки якісно учні виконали об­робку пояса та бретелі, демонструє кращі роботи.

VIІ.ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підготувати матеріали й інструменти для пошиття виробу.


УРОК № __ ДАТА_____ КЛАС 6


Тема. Обробка кишені та з'єднання її з основною деталлю.
Мета:
ознайомити учнів із технологією обробки кишені; навчити їх обробляти кишеню та з'єднувати її з фартухом; удосконалювати вміння і навички виконання ручних, машинних і прасувальних робіт.

Обладнання: зразки виробів; швів, зразки повузлової обробки, таблиці «Правила безпечної роботи».

Інструменти і матеріали: деталі крою, нитки, голка, ножиці, кравецькі шпильки, швейні машини, праска.

Основні поняття: накладний шов, заметування, наметування, настрочування, застрочування.

Тип уроку: комбінований.

Структура уроку

І. Організаційний момент... . 1хв

II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів 2хв

III .Вивчення нового матеріалу 10хв

1. Технологія обробки кишені.

2.Ручні, машинні операції й операції ВТО при обробці кишені та з'єднання її з основною деталлю.

IV. Практична робота. Обробка кишені та з’єднання її з основною деталлю….26хв.

V. Закріплення нових знань і вмінь учнів 3 хв

VI. Підсумки уроку . 2хв

VII. Домашнє завдання….1 хв

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ.

Бесіда.
  1. Кишеня якого виду використовується у вашій моделі фартуха?
  2. Чи є оздоблення на вашій кишені?
  3. Чи впливає характер оздоблення на вибір способу обробки?
  4. Запропонуйте свій варіант обробки кишені.


III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
  1. Технологія обробки кишені.

Розповідь учителя.

Обробку кишені починають з обробки її верхнього зрізу.

Існує кілька варіантів обробки кишені, але найчастіше застосовують обробку оздоблювальною тасьмою й обробку швом упідгин із закритим зрізом.

продемонструвати різні способи обробки, більш докладно зупиняю­чись на тих, які учні будуть використовувати при пошитті фартуха.

Вимоги до якості обробки кишені в основному повторюють вимоги до якості обробки пояса та бретелі. Але є деякі особливості:

а) у готовому вигляді кишеня повинна мати правильну форму (квадрат);

б) машинна строчка повинна бути рівною і проходити на певній відстані від згину тканини;

в) кожний оброблений зріз має бути припрасованим.

2. Ручні, машинні операції й операції ВТО при обробці кишені та з'єднання її з основною деталлю.

Робота з підручником.

Учні опрацьовують табл. 8, 9,10 й інструкційну карту 9 «Обробка кишені і з'єднання її з основною деталлю» [18, с 106—108,110] і заповнюють таблицю (за зразком)

Операції при обробці кишені

Ручні

Машинні

ВТО

Заметування

Застрочування

Припрасуватии

Наметування

Настрочування




Учні обговорюють варіанти заповнення таблиці, учитель уносить корективи (за необхідності).


IV. ПРАКТИЧНА РОБОТА. Обробка кишені та з'єднання її з основною деталлю

Методичні рекомендації щодо проведення практичної роботи див. на с. 24.

Учні виконують роботу, використовуючи інструкційну карту 9 під­ручника [18, с. 110].

Учні можуть скористатися інструкційною картою з обробки кише­ні з використанням оздоблювальної тасьми.


V. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

Бесіда.

1) Які машинні шви використовувалися під час виконання практичної роботи?

2) На якому етапі обробки кишені виконується наметування (заметування)?

3) Коли необхідно припрасувати оброблюваний вузол?


VI. ПІДСУМКИ УРОКУ

Оцінити якість виконання обробки кишені та з'єднання її з основною деталлю, продемонструвати кращі роботи учнів, проаналізувати допущені ними помилки.


VII.ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підготувати інструменти і матеріали для практичної роботи


Інструкційна карта «Обробка накладної кишені».

Інструменти, матеріали, обладнання: ножиці, голки, нитки, шпиль­ки, крій деталі фартуха, оздоблювальна тасьма, швейна маши­на, праска, дошка для прасування.



Послідовність виконання роботи

Графічне зображення


Обробка верхнього зрізу кишені

1. Провести крейдову лінію на 1 см від верхнього зрізу кишені з виворітного боку
  1. Накласти тасьму виворітним боком на виворітний бік кишені таким чином, щоб край тасьми проходив по наміченій лінії. Приколоти і наметати.
  2. Настрочити тасьму на 0,1—0,2 см від краю.
  3. Видалити змету вальні стібки. Відігнути тасьму на лицьовий бік і наметати.
  4. Настрочити тасьму на 0,1—0,2 см від краю.
  5. Видалити зметувальні стібки.



Обробка нижнього і бічного зрізів кишені

7. Підігнути зрізи кишені на виворітний бік на 1 см.

8. Обробити кутки, як показано на малюн­ку, і заметати підігнуті зрізи.

9. Припрасувати кишеню.









УРОК № __ ДАТА_____ КЛАС 6


Тема. Монтаж виробу.

Мета: ознайомити учнів із технологією складання фартуха, прави­лами догляду за швейними виробами; навчити виконувати складання фартуха; виховувати акуратність при виконанні об­робки кожного вузла виробу, формувати розуміння необхіднос­ті дотримання правил безпечної роботи, організації робочого місця.

Обладнання: зразки виробів, швів, зразки повузлової обробки фар­туха, таблиці «Правила безпечної роботи», «Умовні знаки до­гляду за виробами».

Інструменти і матеріали: деталі крою, нитки, голка, ножиці, кра­вецькі шпильки, швейні машини, праска.

Основні поняття: відтягнути, пропрасувати.

Тип уроку: комбінований.

Структура уроку

І. Організаційний момент...... 1 хв.

II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів . 2 хв.

III. Вивчення нового матеріалу 10 хв.
  1. Догляд за швейними виробами.
  2. Монтаж виробу.
  3. Ручні, машинні операції й операції ВТО при монтажі виробу.

IV. Практична робота. Монтаж виробу.. ...27 хв.

V. Закріплення нових знань і вмінь учнів З хв.

VI. Підсумки уроку 1хв.

VII. Домашнє завдання 1хв


Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

Бесіда.
  1. Яким швом можна обробляти краї фартуха? Чому?
  2. Чи можна для цього використовувати шов упідгин із відкритим зрізом? Відповідь обґрунтуйте.

ІІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
  1. Догляд за швейними виробами.

Бесіда.
  1. Які тканини ви вибрали для пошиття фартуха?
  2. Які властивості тканин обумовили цей вибір?

Розповідь учителя.

Бавовняні та лляні тканини прасують з лицьового і виворітного боків за напрямком нитки основи. Вони стійкі до тертя і впливу високих температур, тому вироби з них витримують багаторазове прання (навіть із кип'ятінням) і прасування. Вироби з білих тканин можна відбілювати та виварювати.

На готових швейних виробах завжди нашиті ярлички з умовними значками стосовно догляду за виробами.

Продемонструвати такі ярлички і пояснити значення умовних знаків, використовуючи таблицю.


Умовні знаки догляду за виробами



Вид роботи



Умовний знак



Значення умовного знака


Прання


Прасування


Хімічне чищення






Застосовувати тільки ручне прання


Прати при температурі води не вищій за 60 °С


Праати при температурі води не вищій за 40 !С


Дозволено прання в пральній машині


Прати не можна


Прасувати обережно, при температурі не вищій за 200 °С


Прасувати обережно, при температурі не вищій за 160 °С


Прасувати обережно, при температурі не вищій за 120 °С

Прасувати не можна


Можна застосовувати всі відомі розчини

ки


Можна застосовувати тільки конкретні розчинники



2. Монтаж виробу.
Розповідь учителя.

Після того як усі деталі фартуха оброблені, виконують монтаж виробу.

Послідовність монтажу виробу залежить від особливостей моделі. Розглянути різні варіанти, використовуючи зразки повузлової обробки, формує вимоги до якості виконання складання виробу.
  1. Ширина швів повинна бути однаковою по всій довжині і відпо­відати зазначеній в інструкційній карті.
  2. Машинні строчки мають бути рівними і проходити на певній відстані від зрізу або згину тканини.
  3. Кути країв фартуха повинні бути правильно оброблені і ретель­но виправлені.
  4. Усі оброблені зрізи мають бути ретельно пропрасовані.

3. Ручні, машинні операції й операції ВТО при монтажі виробу.
Робота з підручником.

Учні опрацьовують табл. 8, 9,10 підручника [18, с. 106—107], ін­струкційну карту 10 «Обробка і складання фартуха» [18, с 111—117] і заповнюють таблицю.

Операції при складанні фартуха

Ручні

Машинні

ВТО

Заметування

Застрочування


Відтягнути

Припрасувати




Настрочування

Пропрасувати

Учні обговорюють варіанти заповнення таблиці, учитель вносить корективи (за необхідності).

IV. ПРАКТИЧНА РОБОТА. Монтаж виробу

Методичні рекомендації щодо проведення роботи див. нас 24.

Учні виконують практичну роботу, використовуючи відповідні інструкційні карти [18, с 111}.

V. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

Гра «Блеф-клуб».

Методичні рекомендації щодо проведення гри див. на с. 56.

1) Учитель демонструє зразки швів, які застосовуються при обробці деталей фартуха, і називає їх (правильно або неправильно).
  1. Операція «наметати» використовується при обробці пояса.
  2. Операція «заметати» використовується при з'єднанні кишені з основною деталлю.
  3. Операція «обшивання» використовується при обробці пояса.
  4. Операція «застрочування» застосовується при обробці бічного зрізу нагрудника.

VI. ПІДСУМКИ УРОКУ

Узагальнюючи і систематизуючи знання учнів, акцентувати їхню увагу на тому, що під час виготовлення швейного виробу необхідно чітко уявляти його конструкцію, враховувати властивості використовуваних матеріалів (тканини, оздоблювальних матеріалів), слідкувати за точним з'єднанням деталей виробу, працювати за заздалегідь складеним планом, чітко дотримуватися технології пошиття.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підготувати інструменти і матеріали для практичної роботи.


УРОК № __ ДАТА_____ КЛАС 6

Тема. Кінцева обробка виробу.

Мета: ознайомити учнів із правилами і вимогами кінцевої обробки
виробу, дати уявлення про операції контролю та критерії якості пошиття, навчити виконувати кінцеву обробку готового виробу, виховувати акуратність під час виконання прасувальних робіт, розуміння необхідності відповідності виробу вимогам якості.

Обладнання: праска, дошка для прасування, таблиця «Правила безпечної роботи у швейних майстернях».

Інструменти і матеріали: готові вироби, ножиці, щітки.

Основні поняття: кінцева обробка виробу, ВТО (поопераційна, кін­цева), критерії якості.

Тип уроку: комбінований.

Структура уроку


І. Організаційний момент 1хв

II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів …….5хв

III. Вивчення нового матеріалу 10хв
  1. Кінцева обробка виробу.
  2. Критерії якості пошиття виробу.

IV. Практична робота. Кінцева обробка виробу…….24хв
V. Закріплення нових знань і вмінь учнів…..3хв

VI. Підсумки уроку .. . 1хв

VII. Домашнє завдання 1хв

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

Бесіда.

Запропонувати учням розглянути свій виріб і відповісти на за­питання.
  1. Чи можна користуватися виробом у такому вигляді?
  2. Як ви вважаєте, які роботи ще необхідно виконати?

III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
  1. Кінцева обробка виробу.

Розповідь учителя.

По закінченні пошиття виріб проходить кінцеву обробку.
  1. Видаляють центральні і контрольні лінії (нитки, мітки, крей­дові лінії).
  2. Виріб чистять з виворітного і лицьового боків (особливо ретель­но слід чистити вироби з тканин із начісом або ворсом).
  3. Виконують прасування для надання виробу остаточного ви­гляду. Деталі і вузли виробу, що піддавалися поопераційному прасуванню, відпрасовувати не слід.

У сучасних прасках передбачено регулювання температури прасу­вальної поверхні.

- Від чого залежить вибір температури прасувальної поверхні?

Лляні та бавовняні тканини слід прасувати за температури 180-200°, що відповідає умовному позначенню (показати його)

-Які правила безпечної роботи із праскою ви можете назвати?


2.Критерії якості пошиття виробу.

Бесіда.

1. Як ви вважаєте, із чого складаються вимоги до якості готового виробу?

2. Назвіть параметри, за якими можна оцінити якість виконаного виробу.

Під час бесіди зформулювати вимоги до якості готового бору.
  1. Виріб повинен відповідати ескізові.
  2. Оцінювання якості пошиття виробу:

а) Машинні строчки повинні бути рівними і проходити на певній відстані від зрізів або згинів тканини, а кути деталей - ретельно виправлені.

б) Парні деталі виробу мають бути однакового розміру і розташовані симетрично.

в) Після прокладання зметувальних стібків повинні бути вилучені копіювальні стібки і кравецькі шпильки, а після виконання машинних строчок — зметувальні стібки.

3) Оцінювання якості ВТО:

а) Кожен шов, оброблений зріз і готова деталь виробу мають підлягати волого-тепловій обробці.

б) Готовий виріб повинен бути добре відпрасований.

4) Оцінювання відповідності готового виробу естетичним вимогам (правильність вибору оздоблення).


IV. ПРАКТИЧНА РОБОТА. Кінцева Обробка виробу

Інструменти, матеріали, обладнання: готові вироби, праска, ножиці (за необхідності), щітки.

Послідовність виконання.
  1. Почистити виріб.
  2. Виконати кінцеву волого-теплову обробку.
  3. Скласти виріб.

Контроль дотримання учнями правил безпечної роботи під час виконання ВТО.


V. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

Оцінити виконання кінцевої обробки виробу.


VI. ПІДСУМКИ УРОКУ

Кінцева обробка виробу завершує технологічний процес його виготовлення та є обов'язковим етапом при виготовленні виробу.

VIІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  1. Підготуватися до оцінювання навчальних досягнень за тема­тичним блоком «Ручна і механізована обробка деталей виробу. Монтаж виробу».
  2. Підготувати фартух для оцінки якості пошиття.



УРОК № __ ДАТА_____ КЛАС 6