Рецензенти: С. Мельникова, методист хоіппо > С. Саврій, завідувачка районним методичним кабінетом

Вид материалаДокументы

Содержание


Відповіді на тести
Відповіді на тести
Оцінювання діяльності учнів.
Подобный материал:
1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   ...   17
Тема. Заняття – огляд знань.

Мета:
  • перевірити засвоєння учнями знань з теми, умінь використовувати набуті знання на практиці;
  • виявити зміни в особистісних якостях учнів, їх знаннях та вміннях;
  • формувати в учнів власну точку зору, вміння доводити власну позицію, презентувати свій продукт;
  • розвивати здібності та обдарованість учнів;
  • виховувати самостійність, старанність.

Обладнання: картки – контроль, тестові завдання.

Щоб уміти, треба знати

Усна народна творчість.

Хід заняття
  1. Організаційний момент.
  2. Повідомлення теми, мети, мотивація діяльності на занятті.
  3. Відтворення та коригування опорних знань.
  • Теоретичний калейдоскоп
  • Літературна мова - ?
  • Мовна норма - ?
  • Стилі сучасної української мови - ?
  • Документ – це -?
  • Документація щодо особового складу - ?
  • Автобіографія -?
  • Заява -?
  • Характеристика - ?
  • Резюме - ?
  • Наказ -?
  • Звіт – презентація.

Коментар. Клас поділено на 5 груп. Кожна група презентує один вид складеного документа щодо особового складу: заяву, характеристику, автобіографію, резюме, наказ.
  • Коригування та взаємооцінювання представлених документів.
  1. Використання знань та вмінь у змінених умовах.
  • «Назустріч тестуванню»

Культура мовлення.
  1. Знайдіть рядок, де всі слова вжито правильно:

а) Слід відмітити, що в публікації йдеться мова про цікаві факти з життя рослин;

б) до особового листка обліку кадрів додається довідка з місця роботи;

в) моя автобіографія дуже цікава;

г) дякую всіх, що прийняли участь у цікавому заході.
  1. Укажіть речення, у якому немає помилок у слововживанні:

а) голова оголосив порядок денний зборів;

б) акт являється документом, який ґрунтується на конкретних доказах;

в) більшість абітурієнтів, які успішно здали екзамени, будуть прийняті до інституту;

г) у місті розпочалася підписка на газети та журнали.
  1. Визначте речення, у якому не порушено логічність мовлення:

а) мене не тільки цікавлять тварини, а й собаки;

б) ці квіти пахнуть ніжно і духмяно;

в) повернувшись додому, у мене знову з'явився настрій;

г) усі школярі вже повернулись із занять, які вчились у другу зміну.
  1. Назвіть рядок, у якому порушено точність мовлення в словосполученні:

а) громадянський шлюб;

б) особовий характер;

в) показник зрілості;

г) передплата журналів.
  1. Назвіть рядок, у якому не порушено точність мовлення в словосполученні:

а) показові змагання;

б) марочний альбом;

в) земляний фонд;

г) квиток на екзамен.
  1. Зазначте, у якому рядку збережено логічність мовлення в словосполученні:

а) дуже далеченько;

б) цукрова сіль;

в) дуже приємний;

г) моя автобіографія.
  1. Зазначте, у якому рядку збережено логічність мовлення в словосполученні:

а) забагато добрий;

б) змалював образ;

в) сильно смугастий;

г) солодкувата кислота.
  1. Виберіть правильний варіант речення чи словосполучення:

а) загальнокримінальний злочин;

б) це питання було рішеним на мою користь;

в) його було притягнуто до кримінальної відповідальності;


9. Виберіть правильний варіант речення або словосполучення:

а) притягнений до відповідальності;

б) система їх роботи сама досконала;

в) скарга про неправильність у списку виборців;

г) цей документ наділенний законною силою.
  1. Визначте, у якому рядку неправильно поєднано числівники з іменниками:

а) шістдесят чотири кілометри, сімсот тонн, двадцятий кілометр, три професори;

б) семеро рядів, півтора доби, одна ціла і одна третя метри, двоє разів;

в) тридцять два зошити, обидві жінки, двадцятеро гравців, перше кохання;

г) восьмеро воріт, перші заморозки, обидві подруги, дев'ятеро сестер.
  1. Укажіть, у якому рядку неправильно вжито прийменникову форму:

а) по формі, за таких обставин, по математиці, виписка з протоколу;

б) за два кроки, о сьомій годині, на захист, залучити до роботи;

в) через хворобу, щодо використання, на його користь, на ваш запит;

г) не під силу, на виплату, прийти у справі, на адресу.
  1. Зазначте рядок, у якому неправильно дібрано українські відповідники при перекладі:

а) принимать участие — брати участь, назначение —призначення, многочисленный — численний, предприятие — підприємство;

б) разработать мероприятие — розробити мироприємство, в значительной степени — в значній мірі, бывший директор — бувший директор, самый лучший результат — самий кращий результат;

в) сдавать зкзамены — складати екзамени, вовлекать в работу — залучати до роботи, указ вступил в силу — указ набрав чинності, в дальнейшем — надалі;

г) на протяжении недели — протягом тижня, заведующий отделом — завідувач відділу, исключение из правила — виняток із правила, по понедельникам — щопонеділка.


Відповіді на тести


1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

б

а

б

б

а

в

б

в

а

б

а

б


Орфографія.
  1. Вкажіть, у якому рядку всі слова пишуться без апострофа:

а) бязь, пюре, духмяний, морквяний, бруквяний;

б) гравюра, пєса, відємний, зекономити, мавпячий;

в) рюмсати, кавярня, дитясла, санінструктор, буряк;

г) багряний, святковий, різдвяний, торфяний, мякий.

  1. Зазначте рядок, у якому допущено орфографічну помилку:

а) свято, буряк, міжгір'я, бур'ян, під'їзд;

б) з'єднаний, з'їхати, з'явитися, об'єм, пів'яблука;

в) роз'яснити, дит'ясла, пів'ялинки, підв'язати, з'їзд;

г) рум'яний, дзвякнути, цвях, моркв'яний, торф'яний.
  1. Визначте рядок, у якому допущено помилку в написанні прикметників із суфіксами

-цьк-, -ськ-, -зьк-:

а) людський, ризький, молодецький, парубоцький,празький;

б) кріпацький, товариський, боягузький, таджицький, гірницький;

в) братський, чукотцький, ткацький, колезький,паризький;

г) гуртожитський, запорізький, латиський, золотоніський, казахський.
  1. Позначте рядок, у якому числівники записано згідно з орфографічними та граматичними нормами:

а) п'ятьсот, сім, шістьома, двадцять, п'ятнадцять, п'ять;

б) тисяча, чотирма, вісімсот, п'ятидесяти, трьох,восьми, сімома;

в) дві п'яті, три шості, сім восьмих, сімох, шістисот,шістдесят;

г) дев'ятий, сімдесят, шістсот, п'ятьма, семисот.
  1. Укажіть варіант, у якому прийменники написано згідно з орфографічними правилами:

а) понад, поміж, наприкінці, задля, не зважаючи на,посеред;

б) на зустріч, попри, заради, внаслідок, завдяки, зпопід;

в) на передодні, щодо, в напрямку, з метою, з-понад,побіля;

г) на відміну від, з огляду на, залежно від, з-посеред,згідно з, поруч з.
  1. З'ясуйте, у якому рядку при написанні власних назв допущено помилку:

а) Карпати, родина Коцюбинських, Марко Вовчок,Олекса Довбуш, ріка Південний Буг;

б) Дністер, сім'я Кайдашів, Буковина, Петро Сагайдачний, сузір'я Водолія;

в) Кирило Кожум'яка, День незалежності України,«Кобзар» Т. Г. Шевченка, Климко;

г) Азовське море, Леся Українка, Черкаси, Ярослав Мудрий, журнал Барвінок.
  1. Зазначте рядок, у якому в усіх словах відбувається подвоєння або подовження:

а) священ...ий, каят...я, скажен...ий, середньовіч...я, повноважен...я;

б) Ахіл...ес, священ...ик, писан...я, затриман...я,Німеч...ина;

в) воєн...ий, козач...ина, хрещен...я, роз...броєн...я, повин...ість;

г) повстан...я, ім...ігрант, двовлад...я, стат...ей, сто­річ... .
  1. Укажіть рядок, у якому всі слова пишуться з однаковим суфіксом (ськ-, -зьк- або -цьк-):

а) пари...ий, фашист...ий, партизан...ий, коза...ий, францу...ий;

б) доне...ий, гали...ий, дрогоби...ий, юна...ий, заповідн..ий;

в) мислив...ий, золотоні...ий, пра...ий, солдат...ий,плебей...ий;

г) каспій...ий, протестант...ий, свій...ий, аматор...ий, тка...ий.
  1. Позначте рядок, у якому всі слова пишуться з великої літери:

а)(Л, л)омоносовська стипендія, (П, п)арламент,(А, а)андріївська (Ц, ц)ерква, (Д, декларація (П, п)рав (Л, л)юдини, (Е, е)поха (В, в)ідродження;

б)(Б, б)лаговіщення, (К, к)ороль, (С, с)енат, (Б, б)ог (П, п)ерун, (Д, д)ень (У, у)чителя;

в)(С, с)ин (Б, б)ожий, (Р, р)ада (Б, б)безпеки, ООН,(К, к)аменяр, (Б, б)іблія, (Ч, ч)умацький (Ш, ш)лях;

г)(П, п)резидент України, (Г, г)ордіїв (В, в)узол,(З, з)олоті (В, в)орота, (М, м)едаль «За відвагу»,(С, с)ередньовіччя.

  1. Виберіть правило, за яким пишуться слова іншомовного походження типу Вашингтон, Алжир:

а) у словах іншомовного походження и пишеться у географічних назвах, де присутнє звукосполучення -ри- перед приголосним (крім j);

б) у словах іншомовного походження и пишеться у географічних назвах після приголосних дж, ж, ч,ш, щ, ц;

в) у словах іншомовного походження и пишеться у низці інших географічних назв після приголосних д, т згідно з традиційною вимовою;

г) у словах іншомовного походження и пишеться у географічних назвах з кінцевим

-ид-, -ик-.
  1. Вкажіть, у якому рядку всі слова іншомовного походження пишуться з апострофом:

а) кар/єра, інтерв/ю, ін/єкція, ад/ютант, бар/єр;

б) прем/єра, порть/єра, міль/йон, б/юро, п/юпітр;

в)б/язевий, ф/юрер, ф/ючерс, т/юрбан, диз/юнкція;
г) м/юзикл, комп/ютер, кур/єр, ад/юльтер, г/юрза.

  1. З'ясуйте, у якому рядку всі слова іншомовного походження пишуться з подвоєнням приголосних:

а) Гол...андія, віл...а, лібрет...о, барок...о, імміграція;

б) Марок...о, нет...о, шас...і, попур...і, сум...а;

в) Ніц...а, брут...о, інтермец...о, мір...а, беладон...а;

г) ван...а, ман...а, мул...а, ан...али, нет...о.


Відповіді на тести


1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

а

г

в

г

г

г

в

б

в

б

а

г



  1. Підсумок.
  • «Вільний мікрофон».
  • Що дало Вам вивчення документації щодо особового складу?
  • Чи погоджуєтеся ви із твердженням: « Щоб уміти, треба знати». Обґрунтуйте свою думку.
  1. Оцінювання діяльності учнів.
  2. Домашнє завдання.

Повторити подвоєння букв на письмі та розділові знаки при звертанні.


Заняття № 14