Рецензенти: С. Мельникова, методист хоіппо > С. Саврій, завідувачка районним методичним кабінетом
Вид материала | Документы |
СодержаниеНе чекайте на великі події та виняткові вчинки, щоб висловити подяку людині З кожної пари словосполучень виписати правильне. Рольова гра. Оцінювання діяльності учнів на занятті. |
- Методичні рекомендації Литвин С. М., з авідуючий навчально-методичним кабінетом біології, 72.16kb.
- К. О. Голуб Календар Шполянщини Рекомендовано методичним кабінетом відділу освіти Шполянської, 878.24kb.
- Створення умов для самоосвітньої дільності педагогічних працівників у міжкурсовий період, 160.64kb.
- Методичні рекомендації підготували, 3868.78kb.
- Методичні рекомендації підготували, 3773.91kb.
- Методичні рекомендації щодо вивчення предмету "Основи безпеки життєдіяльності", 47.61kb.
- Навчальна програма Київщинознавство для загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ, 335.51kb.
- Історія рідного краю, 1340.61kb.
- План методичної роботи на 2011-2012 навчальний рік Завідувач методичним кабінетом відділу, 688.3kb.
- Рецензенти: О. М. Слободян, методист відділу освіти Віньковецької райдержадміністрації, 50.98kb.
Мета:
- навчити учнів писати адреси відповідно до правил, встановлених Міністерством зв'язку, а також при відправленні міжнародної кореспонденції, сприяти осмисленому засвоєнню державної мови відповідно до норм офіційного спілкування;
- забезпечити дотримання вимог культури ділового мовлення;
- розвивати вміння використовувати знання у конкретній ситуації;
- виховувати почуття відповідальності, повагу до членів родини.
Обладнання: зразки адрес.
Не чекайте на великі події та виняткові
вчинки, щоб висловити подяку людині.
І.Томан
Хід заняття
- Організаційний момент.
- Повідомлення теми, мети, мотивація.
Слово вчителя
Сьогоднішній урок я хочу розпочати словами І.Томана « Не чекайте на великі події та виняткові вчинки, щоб висловити подяку людині». Адже сучасне життя стрімке, невпинне. Іноді воно примушує людину залишати рідну домівку. Щоб легше перенести самотність, люди пишуть листи; щоб допомогти рідним, пересилають грошові перекази, бандеролі. Тому й доводиться їм писати адреси на конвертах, заповнювати бланки на грошові перекази. Тож перед вами поставлено завдання навчитись писати адреси відповідно до поштових правил . Чому так важливо правильно оформляти адресування?
- Сприйняття та засвоєння нової інформації за планом:
- Адреса як довідково – інформаційний документ.
- Правила, що забезпечують пересилання, зберігання і доставлення поштових переказів.
АДРЕСА - довідково-інформаційний документ, що становить собою складену за певною формою вказівку місця проживання чи перебування особи або місцезнаходження установи. Правила оформлення адреси встановлюються Міністерством зв'язку і є обов'язковими для всіх учасників поштового спілкування.
Адреса на поштових відправленнях за чинними вимогами пишеться у правому нижньому куті у такому порядку:
- Прізвище, ім'я та по батькові адресата або назва організації у давальному відмінку.
- Назва вулиці, бульвару, проспекту, провулку тощо, номер будинку і квартири (якщо адресат мешкає у багатоквартирному будинку).
3. Назва населеного пункту.
- Назва району (не вказується, якщо адресат мешкає у місті районного або обласного значення).
- Назва області (не вказується, якщо адресат мешкає у місті обласного значення).
6. Назва держави (для міжнародних відправлень).
7. П'ятизначний індекс поштового відділення зв'язку, призначений для машинного сортування кореспонденції.
Угорі над адресою фахівець поштового відділення зазначає вид і спосіб пересилання:
- рекомендована бандероль;
- з доставкою додому;
- вручити особисто;
- з повідомленням про вручення;
- цінний на ... грн.;
- до запитання;
- авіапошта.
Адреса відправника пишеться у лівому верхньому куті з дотриманням вказаного вище порядку з тим винятком, що прізвище, ім'я та по батькові адресанта подається у називному відмінку.
При відправленні міжнародної кореспонденції відомості про одержувача пишуться згідно з міжнародними нормами адресації мовою країни призначення, а у відомостях про відправника загальні назви перекладаються, а власні (крім назви держави) — транслітеруються (їх звучання передається латиницею).
- Формування практичних вмінь і навичок.
- Словникова робота. Поясніть лексичне значення паронімів: адреса – адрес, адресант – адресат, άдресний – адрéсний. Введіть дані слова у речення.
Коментар
Не забувайте,
надсилаючи листи, правильно адресувати їх.
Не сплутуйте слова:
- адреса — позначення місця мешкання чи перебування кого-небудь або місцезнаходження чого-небудь; напис на конверті, пакункові, що вказує на місце призначення й одержувача;
- адрес - письмове вітання;
- адресант - той, хто адресує, відправляє кому-небудь лист (відправник);
- адресат - той, кому адресують, надсилають, відправляють лист (одержувач).
Наголошуйте
άдресний (від адрес);
адрéсний (від адреса).
- Вибірковий диктант.
З кожної пари словосполучень виписати правильне.
Звернутися по адресі- звернутися на адресу;
по бажанню - за бажанням;
на вимогу - по вимозі;
дякую вас - дякую вам;
за призначенням - по призначенням;
відіслати поштою - послати по пошті;
за дорученням - по дорученню.
- Диктант – переклад.
Обратиться по адресу, по заказу, заказное письмо, папка для бумаг, канцелярские принадлежности, в рассрочку.
- Творча студія.
«Поштово – телеграфний вузол».(Тут працюють «начальник пошти», «листоноші». Тут продаються конверти, листівки, наводяться зразки адрес - ролі працівників виконують учні).
- Ознайомлення із зразками адрес.
| |
Адреса відправника: | |
П. О. Головацький, | |
вул. Перемоги, 45, кв. 2 | |
м. Чернігів, 14023 | |
| Адреса одержувача: Сому Артему Петровичу, вул. Т. Шевченка, 35, кв. 33, м. Могилів-Подільський Вінницької області, 22023 |
Вручити особисто Адреса відправника: Гриців Сергій Юрійович, вул. Шашкевича, 45, с. Ясінь Рожнятівського району Івано-Франківської області, 01023 Адреса одержувача: Клименко Надії Федорівні кафедра педагогіки Донецький національний університет, вул. Університетська, 47, корп. 1, к.2, м. Донецьк-55, 83055 |
- За зразком оформіть адресування. Старенька бабуся, що недобачає, попросила вас написати адресу на конверті, у який вона вклала листа до своєї родички Ірини Іванівни Савченко, що мешкає в селі Уличному на Львівщині. Село належить до Дрогобицького району, його поштовий індекс 293752. Допоможіть бабусі, не забувши вказати її зворотну адресу.
Рольова гра. Виразно прочитайте діалог за особами. Зверніть увагу на культуру спілкування.
На пошті
- Скажіть, будь ласка, де можна купити конверти?
- У третьому вікні.
- Щиро дякую! А де приймають грошові перекази?
—У четвертому вікні. Гроші можна вислати поштою або телеграфом. Потрібно тільки заповнити відповідний бланк для грошового переказу. Тільки поспішайте, бо пошта скоро зачиняється.
- Спасибі за пораду.
- Складіть діалог, використовуючи подані слова й словосполучення.
Рекомендований лист, термінова телеграма, цінний лист, вітальна листівка, зворотна адреса, адреса одержувача, одержати до запитання, звернутися, замовляти, відділення.
- Правильно оформіть адресування, розмістивши у відповідному порядку адресу відправника. Пам 'ятайте про пунктограми:
- по Україні;
- до країн СНД;
- до країн далекого зарубіжжя.
а)О. В. Трибушко
м. Київ
вул. Героїв Дніпра 145, кв.21 04214
Україна Ukraine
б)м. Київ
В. І. Коханчук 04220
вул. Урицького 25, кв. 106
в) Україна
м. Миколаїв
01004
вул. Карпенка 29,кв.6
М. О. Петренко
- Підсумок.
Диктант зворотної дії.
Записати слова, які відповідають поданим значенням. Які із слів є іншомовними? 2—3 з них увести у самостійно складені речення.
1) державна установа, що пересилає й доставляє адресатам листи, гроші, легкі вантажі;
2) особа, яка листується з ким-небудь;
3) звістка, передана телеграфом;
4) установа або відділ в установі, де збирають, упорядковують і зберігають документи;
5) відділ установи, де зосереджене діловодство;
6) службова особа, в обов'язки якої входить засвідчувати копії документів;
7) керівний персонал установи, підприємства чи організації;
8) книжка для запису справ і документів;
9) друкована форма документа, що заповнюється конкретними даними.
Відповіді: 1 –пошта, 2- кореспондент, 3 – телеграма, 4 –архів, 5- канцелярія, 6- нотаріус, 7 –адміністрація, 8- реєстр, 9 – бланк.
- Оцінювання діяльності учнів на занятті.
Заняття №16