Л. В. Лохвицька кандидат педагогічних наук, доцент Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди
Вид материала | Навчально-методичний посібник |
СодержаниеІ тиждень Читання О.Пархоменко “Щоб зростати силачем”. Хід заняття. Читання “Велика енциклопедія для дошкільників” (с. 328–329). |
- Рекомендації по організації профільних музеїв закладів освіти, 1417.99kb.
- Волков Л. В., доктор педагогічних наук, професор кафедри теорії І методики фізичного, 17820.57kb.
- Міністерство освіти І науки україни «Переяслав – Хмельницький державний педагогічний, 554.03kb.
- Григорія Сковороди "погоджено", 176.67kb.
- Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди, 11469.71kb.
- Міністерство освіти І науки україни двнз«Переяслав – Хмельницький державний педагогічний, 1277.11kb.
- Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди, 2681.23kb.
- Міністерство освіти І науки україни переяслав-хмельницький державний педагогічний університет, 616.99kb.
- Дрнті 64. 35 Розробка новітніх технологій та обладнання для розволокнення натуральної, 55.17kb.
- Міністерство освіти І науки, молоді та спорту України, 667.89kb.
І ТИЖДЕНЬ
Спостереження за власним тілом. Знайти місцерозташування серця. Запропонувати дітям знайти, де розташоване серце в товаришів, послухати, як воно б’ється. Звернути увагу на те, що все тіло пронизане синіми жилочками різної товщини, роз’яснити, що по них тече кров.
Розгляд ілюстрацій з зображенням серця. Розповісти, що серце схоже на мішечок, через який прокачується кров.
Читання книги “Рости здоровим” (с. 57–62).
Загадка про серце.
- Що за орган такий у людини,
Що, як насос, не стоїть не хвилини?
Зліва знаходиться він у грудині,
І не прожити без нього людині?
Кров безперервно качає уміло
Через всі органи нашого тіла,
Тому мотором зовуть недарма,
Хоч невелика у нього вага.
Вдень і вночі стукотить без упину,
Щоб забезпечити киснем людину.
Заняття:
Тема: “Серце працює – людина живе”.
Програмовий зміст. Познайомити дітей з зовнішнім виглядом і будовою серця. Розповісти про безперервну роботу серця, чому його називають насосом. Дати поняття про необхідність тренування серця, щоб воно стало міцним і довго служило людині. Тренувати серце можна за допомогою фізичних вправ.
Словник: серце, безперервна робота.
Матеріал: макет серця, ілюстрації з зображенням серця.
Хід заняття:
- Запропонувати дітям послухати ритм серця, відстукати його ногою.
- Розповісти, що серце знаходиться в лівій половині грудної клітки.
- Роздивитися на макеті будову серця. Пояснити, що серце в дитини розміром з апельсин. Воно схоже на порожній мішечок, який всередині поділений на чотири частини.
- Серце – один з найголовніших органів. Щоденно воно робить 12 тисяч ударів, не зупиняючись ні вдень, ні вночі, а за одну хвилину воно робить приблизно 70 ударів. Ми повинні берегти своє серце і піклуватися про його стан.
Прислів’я про серце.
- Серце чує, а не скаже.
- Серце співає, а душа радіє.
- Серце ні на що не зважає, свою волю має.
- Що в серці робиться, то на лиці не втаїться.
Бесіда “У тілі здоровому – серце здорове”.
Розповісти дошкільникам, що для того, щоб серце добре працювало, треба його тренувати: займатися фізкультурою, грати в рухливі ігри. Необхідно загартовувати організм, щоб менше хворіти, тому що кожна хвороба погано діє на серце. Бажано завжди підтримувати гарний настрій і намагатися думати про хороше, тому що “Весела думка – половина здоров’я”.
Дослід “Як рух впливає на ритм серця”.
Запропонувати дітям послухати, як б’ється в них серце в спокійному стані. Потім зробити присідання, пострибати, побігати і ще раз послухати ритм серця. Зробити висновки, що після того, як людина швидко рухається, серце починає битися частіше.
Валеохвилинка “Як зберегти здоровим серце”.
- Регулярно займайся фізкультурою, бігай, грай в рухливі ігри.
- Не їж багато солодощів, щоб не розтовстіти.
- Якщо ти хворієш, лежи в ліжку, скільки сказав лікар.
- Намагайся не перевтомлюватися.
- Їж те, що дає мама – всі ці продукти корисні.
- Обов’язково спи вночі вісім–десять годин.
Р\гра “Мисливці і звірі”. Гра з киданням та ловінням предметів.
С\р гра “Сім’я”.
Читання О.Пархоменко “Щоб зростати силачем”.
ІІ ТИЖДЕНЬ
Заняття:
Тема: “Наша кров”.
Програмовий зміст. Дати поняття дітям, що весь організм пронизаний тисячами маленьких і великих кровоносних судин. Пояснити, що в них тече кров – рідина, без якої організм не зміг би існувати. За допомогою ілюстрацій показати дітям, що кровоносні судини, розходячись по організму, утворюють мережу, створену з дрібних судин. Кровоносні судини знаходяться в усіх органах тіла.
Словник: кровоносна система, кров, мережа.
Матеріал: ілюстрації з зображенням кровоносної системи, макет серця.
Хід заняття.
- Запропонувати дітям згадати, що відбувається, коли дитина травмує шкіру. Так, з ранки виступає червона рідина, яка називається кров.
- Роздивитися темні прожилки на руках – це судини, як трубочки, по яким тече кров. Розповісти дошкільникам, що кров розносить по організму кисень з повітря, яке ми вдихаємо і корисні речовини з їжі, яку ми перетравлюємо.
- Показати дітям три літрових пакети з молоком. Саме стільки крові знаходиться в організмі дитини.
- Дати поняття про те, що серце, стискаючись, виштовхує кров, яка розходиться по всьому організму. Тому серце повинно бути дуже сильним, щоб посилати кров в кожну клітинку.
Прислів’я про кров.
- Кров не вода – проливати шкода.
- Кров кров’ю не змиєш.
- Що своя кров, то не чужа.
Розповідь “Хто такі донори”.
Для розширення кругозору дітей розповісти їм про донорів, людей, які добровільно здають свою кров, щоб її могли використати в разі необхідності в лікарні, рятуючи чиєсь життя, про ситуації, коли необхідно зробити переливання крові. Донорами можуть бути тільки дорослі. Дітям не можна здавати свою кров.
Екскурсія на станцію переливання крові.
Бесіда “Які продукти корисні для крові?”
Для того, щоб діти не вередували під час прийняття їжі, необхідно розповісти їм про користь продуктів, які пропонуються. Для того, щоб кров була сильною, треба вживати печінку, м’ясо, молоко, яйця, яблука, в яких знаходиться вітамін В12.
Валеохвилинка “Як спинити кров із носа”.
- Якщо кров іде з правої ніздрі, підняти вверх над головой праву руку, а лівою затиснути ніздрю і навпаки.
- Спокійно посидіти, але не лягати. На лоб і ніс покласти холодний мокрий рушник чи лід.
- Закапати в ніс сік тисячолисника.
- Перерізати навпіл сиру цибулину і розрізаним боком прикласти міцно до задньої частини шиї.
Р\гра “Горобчики”. “Горобчики” – гра зі стрибками.
С\р гра “Лікарня”.