Автономної Республіки Крим, управління освіти І науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій Інститути післядиплом

Вид материалаДиплом

Содержание


Хід уроку
Відкрийте підручники на стор.158 і визначте ознаки безпечного і небезпечного пляжу.
Як ви вважаєте, чому?
V. Узагальнення та систематизація знань.
VІ. Підсумки уроку.
Подобный материал:
1   ...   24   25   26   27   28   29   30   31   ...   38

Мета: розглянути з учнями можливі небезпеки під час купання та розваг на воді; обговорити позитивний і негативний вплив води на організм людини; ознайомити учнів з основними правилами поведінки на воді, пояснити причини виникнення та способи уникнення судоми; вчити дітей розумно виходити з несприятливих ситуацій і пояснити способи їх уникнення.

Обладнання: підручник та робочий зошит “Основи здоров’я” Т.В. Воронцова, В.С. Пономаренко, І.А. Репік, картки, фішки для оцінювання, папір для роботи в групах, таблиця ”Нещасні випадки на воді”, стікери із написами предметів.

Хід уроку


І. Організаційний момент.

Все від нього навкруги

Набирається снаги.

Тільки ранок настає,

Виглянь у віконце!

Всім воно життя дає,

Променисте ... (сонце)


ІІ. Актуалізація опорних знань.

Учні по черзі називають поради для тих, хто змушений їхати в переповненому транспорті, а також зачитують дібрані газетні або журнальні матеріали про ДТП.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

На здоров’я людини впливає багато чинників. Серед них і природні. Сонце, повітря і вода – головні умови існування людини і суттєві чинники зміцнення її здоров’я. Береги річок, морів, озер, ставків – чудові місця для відпочинку, а плавання – один із найкорисніших видів руху. Однак відпочинок біля води потребує особливої обережності.

Сьогодні ви дізнаєтеся, як передбачати небезпеки й уникати їх на берегах водойм, як не розгубитися і надати першу допомогу тому, хто переоцінив свої сили і гукає про допомогу.


ІV. Вивчення нового матеріалу.

Як ви гадаєте, яку користь приносить нам сонце? Повітря? Вода?

А всі разом?

Дійсно, літній відпочинок біля води допомагає нам зміцнити свій організм, зробити його більш стійким до різних захворювань. Та, нажаль, іноді під час такого відпочинку трапляються нещасні випадки.

Давайте складемо разом правила, яких необхідно дотримуватись під час купання:
  • Не перегріватися на сонці.
  • Не запливати на глибину.
  • Уникати місць, які заросли водоростями.
  • Берегти свій плавальний засіб (надувний круг, матрац) від перегрівання, гострих предметів.
  • Не пірнати в незнайомих місцях.
  • Не купатися в морі під час шторму понад три бали.



Відкрийте підручники на стор.158 і визначте ознаки безпечного і небезпечного пляжу.

Фізкультхвилинка

Щось не хочеться сидіти,

Треба трошки відпочити.

Руки вгору, руки вниз,

На сусіда подивись.

Руки вгору, руки в боки.

Вище руки підніміть,

Їх спокійно опустіть.

У долоні кілька раз

Плесніть, діти.

А тепер – за роботу,

Все гаразд.


Давайте разом заповнимо таблицю “Нещасні випадки на воді”.

Причина

Наслідки







Непритомність

Раптова судома







Заповнення дихальних шляхів водою

Плавання в місцях, що заросли водоростями




Сильна течія







Удар головою об дно з можливим ушкодженням шийних хребців

Купання під час шторму понад 3 бали





Нещасний випадок може статися з кожним і в будь-якому місці.

Якщо поблизу є лікар або інший медичний працівник, то за першою допомогою слід звернутися до них. Якщо ж фахівців поруч немає, то допомогу надають ті, хто перебуває біля потерпілого. Нерідко допомога, подана вчасно, рятує життя або запобігає розвиткові тяжкого захворювання.

Дуже важливо вміти надавати собі допомогу в надзвичайних ситуаціях.

Однією з небезпек є судома. Якщо звело ногу, треба на кілька секунд зануритися з головою у воду, випрямити ногу й сильно потягнути рукою ступню за великий палець.

У водоймах з великою кількістю рослин пливіть на самій поверхні води, намагаючись не робити різких рухів. Якщо руки або ноги заплутались у водоростях, прийміть положення “медуза” (наберіть в легені повітря і лягайте на воду, розслабивши руки і ноги) і звільніться.

Якщо вас захопило течією, пливіть за нею, поступово, під невеличким кутом, наближаючись до берега.

Міжнародна організація Червоного Хреста радить пам’ятати, що не можна купатися, коли:
  • Ви надто втомлені.
  • Вам надто холодно.
  • Вам надто жарко.

Як ви вважаєте, чому?



Робота в групах.

Учні поділяються на три групи і кожна з них готує відповідь на питання:

1. Чому небезпечно запливати за обмежувальні буйки?

2. У чому небезпека підводного каміння?

3. До чого можуть призвести жарти у воді, наприклад, якщо хтось без потреби гукає про допомогу або нишком підпливає під когось і хапає його за ноги?


V. Узагальнення та систематизація знань.

На стікерах написані назви предметів (велосипед, м’яч, чоботи, черевики, плавки, шуба, купальник, рятувальний жилет, лялька, ласти, лижі, маска з трубкою, кепка, шапка, панама, магнітофон, підручник, лопата, парасолька). Учитель дістає кожний зі стікерів і, якщо цей предмет підходить для відпочинку на воді (учні визначають), то приклеює його на плакаті “Відпочинок біля води”.


VІ. Підсумки уроку.

Відкрийте робочий зошит на стор. 66 і за допомогою крос-тесту на наступній сторінці запишіть 4 правила безпечної поведінки на воді та визначте, хто з дітей, зображених на малюнку, порушує їх.


VІІ. Домашнє завдання.

§ 31.

Запишіть в зошит причини, через які не можна:
  • заходити у воду там, де встановлено знак “Купатися заборонено”;
  • пірнати там, де з води стирчать кущі;
  • купатися, коли почув штормове попередження.



Розділ ІІІ. Соціальна складова здоров’я людини

Тема: Безпечна поведінка.