Автономної Республіки Крим, управління освіти І науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій Інститути післядиплом
Вид материала | Диплом |
СодержаниеХід уроку V. Узагальнення та систематизація знань. VІ. Підсумки уроку. Розділ ІІІ. Соціальна складова здоров’я людини |
- Автономної Республіки Крим, управління освіти І науки обласних, Київської та Севастопольської, 641.01kb.
- Автономної Республіки Крим, управління освіти І науки обласних, Київської та Севастопольської, 96.91kb.
- Автономної Республіки Крим, управління освіти І науки обласних, Київської та Севастопольської, 97.66kb.
- Автономної Республіки Крим, управління освіти І науки обласних, Київської та Севастопольської, 32.54kb.
- Автономної Республіки Крим, управління освіти І науки обласних, Київської та Севастопольської, 246.57kb.
- Автономної Республіки Крим, управління освіти І науки обласних, Київської та Севастопольської, 124.07kb.
- Автономної Республіки Крим, управлінням освіти І науки обласних, Київської та Севастопольської, 97.66kb.
- Автономної Республіки Крим, управління освіти І науки обласних, Київської та Севастопольської, 41.19kb.
- Автономної Республіки Крим, управління освіти І науки обласних, Київської та Севастопольської, 197.03kb.
- Автономної Республіки Крим, управлінням освіти І науки обласних, Київської та Севастопольської, 1250.61kb.
Мета: поглибити знання учнів про правила дорожнього руху, ознайомити з поняттям “громадський транспорт”; розкрити небезпеки, які можуть спіткати пасажирів при недотриманні правил дорожнього руху, формувати вміння і навички правильної поведінки під час очікування громадського транспорту, посадки і висадки з нього, дій при ДТП; закріплювати вміння переходити вулицю після висадки з транспорту та надавати першу медичну допомогу. Виховувати у дітей слухняність, обережність та відповідальність.
Обладнання: підручник та робочий зошит “Основи здоров’я” Т.В. Воронцова, В.С. Пономаренко, І.А. Репік, картки “Моделі поведінки”, фішки для оцінювання, папір для роботи в групах, таблиця ”Громадський транспорт”.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Кожен учень в клас прийшов
І приніс сюди веселість та бадьорість.
За знаннями радісно зайшов,
Щезли втома, лінь, розмови і суворість.
Друзі, посміхнімося разом,
Навкруги все стане лагідним, приємним.
Дружно до роботи візьмемось –
І урок наш буде милим, теплим.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Учні називають своє ім’я й на першу букву свого імені придумують слово, яке асоціюється з транспортом (Тетяна – Т - трамвай).
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
На минулому уроці ми з вами переглядали маршрут від дому до школи. Для багатьох дорога до школи починається із зупинок. Тому на сьогоднішньому уроці ми вивчимо правила поводження у громадському транспорті, на зупинках, а також як себе поводити при ДТП.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Як ви гадаєте, що таке громадський транспорт? Які види транспорту відносяться до громадського?
Давайте складемо схему “Громадський транспорт”
Які з цих видів транспорту є у нашому населеному пункті?
Якими з них ви користуєтесь, коли їдете до школи?
Зараз розділимося на групи (світлофор, дорожній знак). Кожній групі дається завдання: поставте знак “+” біля правильних моделей поведінки в громадському транспорті та знак “-” біля неправильних (вони записані на листах):
- Тримайся за поруччя, ручки й інші пристосування, щоб не впасти під час різкого гальмування.
- Штовхайся якнайбільше в транспорті, так веселіше їхати.
- Якщо ти не встиг сісти в автобус, а він уже почав рухатися, постарайся розсунути двері руками й залізти всередину.
- Чекай на громадський транспорт на посадочних майданчиках, тротуарі чи узбіччі.
- У салоні подовше затримуйся біля дверей.
- Заходь та виходь із транспорту лише після повної його зупинки. Не поспішай, не штовхайся.
- Вийшовши з транспорту, не поспішай його обходити. Скористайся пішохідним переходом.
Відкрийте підручник на стор. 30, виконайте вправу “Обговоріть”.
Мозковий штурм: «Речі, які небезпечні в переповненому транспорті». Учні разом з учителем складають перелік речей, взуття і одягу, які не можна брати, якщо передбачається поїздка в переповненому транспорті
Поясніть, чому вони можуть бути небезпечними в переповненому транспорті.
Порушення правил дорожнього руху водіями, пасажирами спричиняє дорожньо-транспортні пригоди.
Автомобільні аварії дуже небезпечні, бо сила поштовху і вантажівки, і легковика зазвичай дуже велика. В результаті ДТП калічаться люди, ламається транспорт, пошкоджується дорога.
Щоденно в Україні відбувається близько 120 ДТП.
Розташуйте місця в автобусі за рівнем безпеки, починаючи з найнебезпечнішого, скориставшись підручником на стор. 29:
а) задній майданчик, проходи і виходи;
б) сидіння в середній частині автобуса;
в) кабіна водія і передні сидіння.
Під час аварії у транспорті дуже важливо зберегти самоконтроль, щоб реально оцінити небезпеку і прийняти правильне рішення щодо самозахисту. Пам’ятайте:
- не намагайтеся вистрибнути з автобуса на ходу – шансів уцілити всередині у десять разів більше;
- якщо ви стоїте у транспорті, за загрози аварії треба повернутися боком (щоб неминучі зіткнення припадали на правий чи лівий бік і міцно за щось вхопитися);
- при наїзді ззаду зафіксувати шию, щоб уникнути травми внаслідок різкого відкидання голови назад;
- швидко, організовано і без паніки вийти із салону. Якщо двері не відчиняються, скористатися аварійними виходами, позначеними написами: “Аварійний вихід”, “При аварії розбити молотком” або “Витягнути шнур, видавити скло”. Якщо молотка немає, можна скористатись будь-якою важкою річчю і розбити скло;
- якщо треба, скористатись аптечкою, що є у водія.
V. Узагальнення та систематизація знань.
Учні об’єднуються в групи, кожна з яких одержує завдання змоделювати ситуацію, що нібито виникла внаслідок ДТП, або з позиції потерпілих, або з позиції свідків (пожежа в салоні автобуса, зіткнення автомобілів на дорозі, невідомі хулігани в салоні автобуса, наїзд на людину, перекинення автомобіля, вибух у салоні, падіння транспортного засобу у воду). Ситуації колективно обговорюються.
VІ. Підсумки уроку.
Повторюються правила поведінки у громадському транспорті, на дорогах. Виставляються оцінки.
VІІ. Домашнє завдання.
§ 5 підручника.
Дібрати газетні або журнальні матеріали про ДТП.
Розділ ІІІ. Соціальна складова здоров’я людини
Тема: Безпечна поведінка.
Тема уроку 25: Безпека на воді.