Л. В. Лохвицька кандидат педагогічних наук, доцент Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди
Вид материала | Навчально-методичний посібник |
- Рекомендації по організації профільних музеїв закладів освіти, 1417.99kb.
- Волков Л. В., доктор педагогічних наук, професор кафедри теорії І методики фізичного, 17820.57kb.
- Міністерство освіти І науки україни «Переяслав – Хмельницький державний педагогічний, 554.03kb.
- Григорія Сковороди "погоджено", 176.67kb.
- Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди, 11469.71kb.
- Міністерство освіти І науки україни двнз«Переяслав – Хмельницький державний педагогічний, 1277.11kb.
- Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди, 2681.23kb.
- Міністерство освіти І науки україни переяслав-хмельницький державний педагогічний університет, 616.99kb.
- Дрнті 64. 35 Розробка новітніх технологій та обладнання для розволокнення натуральної, 55.17kb.
- Міністерство освіти І науки, молоді та спорту України, 667.89kb.
ІІІ ТИЖДЕНЬ
Заняття:
Тема: “Чому ми ростем?”.
Програмовий зміст. Дати дошкільникам поняття про те, що наше тіло складається з багатьох кісток, які розташовані під шкірою. Кістки тверді, тому вони підтримують наше тіло і надають йому форму. Вони захищають від пошкоджень ніжні органи, які знаходяться всередині тіла. Розповісти, що дитина росте, тому що її кістки ростуть, тобто стають довшими і товщими. Тому в дитини збільшується зріст і вага. Дати знання про те, що необережна поведінка може привести до переломів кісток.
Словник: кістки, рости, вага, зріст, внутрішні органи.
Матеріал: малюнки з зображення дитини й дорослої людини, маленьких і старших дітей, квіток, дерев.
Хід заняття:
- Запропонувати дітям знайти під шкірою місцерозташування кісток. Порахувати, скільки відчувається кісток на руці.
- За допомогою картинок прослідкувати, як змінюється зріст людини від віку немовляти до дорослого.
- Р\гра “Хто вищий?” Діти повинні самостійно вишикуватися по росту і визначити, хто в групі найвищий, хто – найнижчий. Звернути увагу дошкільнят на те, що діти одного віку можуть бути різного росту.
- Розповідь про те, що кістки при падінні інколи ламаються. Таке пошкодження називається переломом. Пошкоджену кінцівку укладають у гіпс, який утримує кістку в нерухомому стані до того часу, поки вона не зростеться.
Розповідь “Молоко корисне діткам”.
Дати поняття про те, що молочні продукти корисні для дитячого організму, бо в них містяться жири, які зберігають енергію організму, щоб використовувати її пізніше, а також – кальцій, який надає міцності кісткам і вітамін Д. Він допомагає дитині рости.
Прислів’я, приказки про руки.
- Одною рукою в долоні не поплещеш.
- Одною рукою дає, другою – відбирає.
- Добре чужими руками жар загрібать.
- У нього все горить в руках.
Бесіда про користь точкового масажу.
Валеохвилинка “Вивчення точкового масажу рук”.
Читання Н.Забіла “Катруся вже велика”, Є.Перм’як “Як Маша стала великою”.
С\р гра “Сім’я”.
ІY ТИЖДЕНЬ
Бесіда “Коли треба мити руки”. Розвиток культурно-гігієнічних навичок і дотримання правил догляду за руками. Проаналізувати разом з дітьми різні життєві ситуації і спонукати їх зробити самостійні висновки, що руки треба мити:
- після туалету;
- після проїзду в транспорті;
- коли ти прийшов додому з вулиці;
- коли збираєшся їсти або береш у руки їжу;
- коли ти чхав, кашляв або користувався носовичком, відвідував хворого, мав справу з грішми, виносив сміття, грався з домашніми тваринами.
Приказки про руки.
- Ліниві руки не рідня лінивій голові.
- Де пильні руки, там голод не близький.
- Руки не простягнеш, то й ложки не достанеш.
- Руки твої – найкращий клад, коли зумієш дати їм лад.
Заняття:
Тема: “Той не хворіє, хто руки чисто миє”.
Програмовий зміст. Ознайомити дітей з правилами догляду за руками. Роз’яснити необхідність виховання культурно-гігієнічних навичок. Дати дітям поняття, що людина може захворіти через брудні руки. Навчити дошкільників робити самостійно масаж рук, а також точковий пальчиковий масаж. Виховувати дбайливе ставлення до власного здоров’я.
Словник: культурно-гігієнічні навички, точковий пальчиковий масаж, брудні руки, захворюваність.
Матеріал: рушнички, мило, дві миски з водою, картинки з зображенням брудної та чистої дитини.
Хід заняття:
- Розповісти дошкільникам про існування непомітних частинок – мікробів, серед яких є такі, що викликають кишкові захворювання, якщо вони потрапляють до організму з брудних рук.
- Запропонувати дітям згадати, який вигляд мають їхні руки після прогулянки.
- Досліди “Миття рук з милом і без мила, щоб довести необхідність миття рук з милом”.
Хід досліду: перша дитина миє брудні руки в одній мисці без мила і витирає їх рушником. Вода в мисці не дуже забруднилася, а на рушнику з’явилися чорні смуги. Друга дитина миє брудні руки з милом в іншій мисці і також витирає їх рушником. Відмітити, що вода в другій мисці стала набагато бруднішою, але рушник залишився чистим.
- Спонукати дітей зробити самостійні висновки щодо миття рук.
- Зробити точковий масаж рук, а також навчити дітей робити масаж рук під час витирання їх.
Валеохвилинка “Як слід мити руки”.
Ознайомити дітей з правилами миття рук:
– змочи руки водою;
– старанно намиль руки;
– не забувай про зворотні боки рук та про місця між пальцями;
– виконуй такі рухи руками: колові, повздовжні, розтирання;
– добре промий руки водою;
– витри їх чистим рушником.
Прислів’я про чистоту.
- Чистота дорожча за багатство.
- Хто не білий, однак чистий.
С\р гра “Лікарня”.
Читання Н.Найденова “Наши полотенца”, І.Муравейко “Я сама”, Г.Бойко “Люда милитись не хоче”, Г.Демченко “Наберу водиці з чистої криниці”, А.Барто “Девочка чумазая”.
Підсумкові питання:
- З яких частин складаються руки?
- Як звуться пальчики?
- Що вміють наші руки?
- Коли треба мити руки?
- Навіщо миють руки?
- Чим корисне молоко?
Розвага “М’ячик – наш веселий друг”.
Мета: Створити умови для оволодівання дітьми технікою спортивних вправ, впевненому володінню м’ячем, активізувати їхню рухову діяльність. Розвивати спритність, гнучкість, вміння керувати власним тілом. Виховувати любов до фізичних вправ, активного руху, спортивних ігор. Виховувати позитивне ставлення до здорового способу життя.
Обладнання: м’ячі, баскетбольні кошики.
Інструктор. Сьогодні над нашим садочком пролітала чарівна хмара. Вона розірвалася, і замість дощу з неї посипались м’ячі: яскраві, різнокольорові, веселі. Я назбирав їх повний великий кошик і вирішив познайомити їх з вами.
Почувши про це диво, до нас у гості забіг хлопчик Непосида-Стрибунець. Він дуже хоче погратися з нами. Нехай він залишиться?
Діти. Ми дуже раді будемо з ним познайомитися.
Непосида-Стрибунець. А я до вас завітав не з порожніми руками, я знаю дуже багато веселих і цікавих ігор з м’ячами. Ви дозволите мені вам їх показати? Давайте разом будемо гратися!
Діти. Ми згідні, починаємо скоріше!
Непосида-Стрибунець. Я – кмітливий Стрибунець,
Прострибаю навпростець,
Покажу майстерність дітям,
Заховаюся у вітті,
Щоб кортіло дітворі
М’яч стрибати вчить й собі.
(Пропонує дітям взяти м’ячі, підійти до стінки і легко кидати об неї м’яч, майже не змінюючи положення рук, відразу ловити його пальцями. Переможе дитина, яка довше всіх протримається, не загубивши м’яча).
Непосида-Стрибунець. А тепер уявіть собі, що до нас завітала зла чаклунка і встромила в підлогу багато гумових цвяхів. Як же ми тепер будемо бігати в залі? Я придумав, давайте візьмемо м’ячі і позабиваємо ними ці цвяхи. М’яч гумовий і цвяхи гумові – в нас все вийде!
(Діти беруть м’ячі спочатку правою, а потім лівою рукою відбивають його від підлоги. Завдання дітей: розрахувати силу удару так, щоб м’яч, відскочивши від підлоги, долетів до руки дитини. Виграє та дитина, яка пройде довший шлях і не втратить м’яча).
Непосида-Стрибунець. У вас гарно виходить! Всі цвяхи забиті, і жоден м’яч не лопнув. М’ячі починають слухатися вас! Тому можна ускладнити завдання.
Тепер ви будете вести м’яч по черзі правою і лівою рукою, але при цьому необхідно буде зробити петлю навколо перешкоди в центрі зали.
(Діти виконують вправу, розбившись на команди. Перемагає та команда, діти якої зробили менше помилок і перші вправились із завданням).
Непосида-Стрибунець. А тепер я хочу подивитися, чи можете ви гратися в парах. Уявіть собі, що ваші долоні намазані клеєм і до них липне м’ячик, якщо його правильно подати один одному. Ви будете бігти по залі, передаючи м’яч з рук в руки, а в кінці зали повинні попасти м’ячем в баскетбольний кошик.
(Діти біжать парами по залі, передаючи м’яч один одному способом від грудей, намагаючись попасти в кінці зали в баскетбольний кошик).
Непосида-Стрибунець. А тепер наші м’ячі перетворилися на мильні бульбашки і полопалися всі, крім одного. Цей м’яч залишився у Маші.
Він один, а вас багато,
Треба м’ячик вам забрати.
Тож пограємось у гру:
“В Маші м’ячик відберу”.
(Дитина, яка краще всіх володіє ведінням м’яча, веде м’яч по залі, а діти намагаються забрати його. Дитина, яка відняла м’яча, стає ведучим, інші діти продовжують “полювання”на м’яч).
Непосида-Стрибунець. Я бачу, що ви вже вправно володієте м’ячем, він залюбки слухається вас. Тому тепер ми можемо пограти в справжній баскетбол.
(На закінчення діти грають в баскетбол за спрощеними правилами. А Непосида-Стрибунець виконує роль судді).
ЛИСТОПАД
Тема: “БУДОВА І ФУНКЦІЇ ШКІРИ”.
Мета: Розширити знання дітей про шкіру як захисний орган тіла. Познайомити їх зі здатністю людини за допомогою дотику впізнавати предмети, а також здатністю шкіри реагувати на біль, тепло, холод. Розвивати в дітей бажання самостійно виконувати правила особистої гігієни.