Наталія Матюшок

Вид материалаУрок

Содержание


Основні поняття
Слайд іv)
Жири й вуглеводи
Слайд vі).
Фізіологічне значення поживних речовин, їхні джерела
Основне джерело
Слайд vііі).
Слайд іх).
9. Підбиття підсумків практичної роботи
Хід уроку
Слайд ііі).
Слайд vі).
Слайд vііі).
Тип уроку
Слайд ііі).
Слайд vі).
Слайд vііі).
Основні поняття
Структура заняття
I. організаційний момент
...
Полное содержание
Подобный материал:
  1   2   3   4   5


Наталія Матюшок,

методист навчально-методичного центру

відділу освіти Радивилівської РДА


Організація проектної діяльності з використанням ІКТ на уроках трудового навчання з варіативного модуля

Технологія приготування страв. Традиції української національної кухні”.

(7-9 клас)


КОНСПЕКТИ УРОКІВ.

УРОК № 1.

Тема уроку. Збалансоване харчування.

Лабораторно-практична робота. Порівняння енергетичної цінності продуктів. Ознайомлення з продуктами – основними постачальниками білків, жирів, вуглеводів, мінеральних солей, вітамінів. Порівняння енергетичної цінності скла­дових харчових продуктів.

План

1. Відомості про основні складові харчових продуктів (білки, жири, вуглеводи, мінеральні солі, вітаміни, вода), їх роль для організму людини. 2. Основні джерела білків, жирів, вуглеводів, вітамінів, мінеральних солей. 3. Енергетична цінність біл­ків, жирів, вуглеводів. 4. Збалансоване харчування.

Мета уроку:

навчальна: сформувати в учнів уявлення про основні складові харчових про­дуктів, їх значення для організму людини, знання про джерела білків, жирів, вуглеводів, мінеральних солей; навчити порівнювати енергетичну цінність складових харчових продуктів;

розвивальна: розвивати в учнів вміння та навички працювати в групі; самостійного пошуку інформації та роботи з додатковими джерелами; навички систематизації та аналізу навчального матеріалу;

виховна: прищеплювати принципи правильного збалансованого харчування; виховувати в учнів уважність, доброзичливість, охайність, ретельність, працьовитість, бережливе ставлення до праці, взаємоповагу під час колективної роботи, підтримувати інтерес учнів до процесу отримання знань;

Обладнання: таблиці «Фізіологічне значення поживних речовин, їхні джерела», «Групи продуктів харчування за калорійністю, зразки упаковок продуктів.

Основні поняття: напівфабрикати, готова продукція, сировина, білки, жири, вуглеводи, вітаміни, мінеральні солі, збалансоване (раціональне) харчування.

Тип заняття: комбіноване.

Хід уроку

І етап. ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПІДГОТОВЧИЙ.

1. Організаційний момент.

(Перевірка наявності учнів; готовності їх до уроку, наявності робочого одягу).

Учитель. Варіативний модуль „Технологія приготування страв. Традиції української національної кухні”.ми будемо вивчати у форматі проекту. Нагадаю, що проект складається із 4 етапів. (СЛАЙД І). Приступаємо до І етапу нашого проекту організаційно-підготовчого. (СЛАЙД ІІ).

2. Виявлення знань та вмінь учнів.

Учитель. Для проведення уроку ви об’єднатися в групи. Нагадую, що ми розпочинаємо вивчення варіативного модуля „Технологія приготування страв. Традиції української національної кухні”. Пригадуємо. (Мікрофон).

3. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів. (Мікрофон).

- Чи знаєте ви, які поживні речовини містяться в стравах, які ми споживаємо?

- Чи звертаєте ви увагу на інформацію, розміщену на упаковках продуктів?

Підсумовуючи, учитель підводить учнів до висновку, що харчові продукти є джерелом усіх речовин, необхідних людському організмові.

4. Повідомлення теми уроку. (СЛАЙД ІІІ).

5. Визначення завдань для учнів на урок (завдання роздаються кожній групі).

Учні повинні знати (СЛАЙД ІV):
  • про збалансоване харчування;
  • про групи продовольчих товарів;
  • про основні складові частини харчових продуктів;
  • про фізіологічне значення поживних речовин, їх джерела;

Учні повинні вміти (СЛАЙД V):
  • самостійно працювати з додатковими джерелами;
  • систематизувати та аналізувати навчальний матеріал;
  • працювати в групі.
  1. Вивчення нового матеріалу.

6.1. Бесіда.

- які ви знаєте групи продовольчих товарів?

а) сировина; б) напівфабрикати; в) готова продукція.

- що називають сировиною?

Сировина — це продукти харчування, призначені для подальшого оброблення (наприклад, м'ясо, риба, яйця, сирі овочі й фрукти).

- які продукти відносять до напівфабрикатів?

Напівфабрикати — продукти, які пройшли первинне оброблен­ня, але цілком не готові до вживання (наприклад, крупи, макаронні вироби, заморожені пельмені, відварені овочі, вареники, сирники, млинці тощо).

- Що називають готовою продукцією?

Готова продукція — кулінарні страви й вироби, які готові до вживання (ковбаса, сир, компот, суп тощо).

- Чи часто у вашій сім'ї використовують напівфабрикати?

- Які саме?

6.2. Розповідь учителя про основні складові частини харчових продуктів.

Видатний учений-фізіолог І. П. Павлов писав: «Організм людини перебуває в тісному взаємозв'язку з навколишнім середовищем, що безперервно діє на центральну нервову систему».

Однією з найважливіших складових зовнішнього середовища є продукти харчування, що переходять до внутрішнього середовища людини та беруть участь у всіх життєво важливих процесах. Важливо підібрати таке харчування, склад якого забезпечить організм усіма необхідними поживними речовинами: білками, жирами, вуглевода­ми, мінеральними солями тощо.

Правильна організація харчування полягає у визначенні потреби організму людини в окремих поживних речовинах, а також їхнього значення.

Білки — основа життя, оскільки вони входять до складу всіх клітин і виконують різноманітні функції. Тому безперервне надходження білків є цілком необхідним для будови, росту й відновлення тканин м'язів і шкіри. Цінність білків, що містяться в харчових продуктах, є неоднаковою для людини. Є білки, що за складом та будовою близькі до білків людського організму, тобто містять усі необхідні амінокислоти. Це білки м'яса, риби, молока, яєць, картоплі, капусти.

Жири й вуглеводи — головні джерела енергії для організму людини. Тваринні жири за своїм складом для організму людини є більш повноцінними, ніж рослинні. Особливо корисними є жири молочних продуктів: вершкове масло, вершки, сметана.

На вуглеводи особливо багаті продукти рослинного походження (крупи, овочі, фрукти).

Найоптимальнішим співвідношенням кількості білків, жирів і вуглеводів у раціоні людини є таке — 1:1:4.

До складу людського організму входять різні мінеральні речовини, що виконують важливі функції. Найбільш вивченим є значення для організму кальцію, магнію, фосфору (становлять основу кісткової системи, важливі для діяльності серця й скелетної мускулатури, нервової системи); заліза (входить до складу крові та розносить киснем по всьому організму); натрію та калію (регулюють обмін речовин в організмі). Загальна потреба організму в мінеральних речовинах не є великою й задовольняється повністю, якщо харчування складається з різноманітних продуктів тваринного й рослинного походження.

7. Осмислення учнями нового матеріалу. (Бесіда).

- Наведіть приклади продуктів харчування, які ми купуємо в сирому непереробленому стані; напівфабрикатів і готової продукції.

- У чому відмінність напівфабрикатів від готової продукції?

ІІ етап. КОНСТРУКТОРСЬКИЙ. (СЛАЙД VІ).

7. Формування умінь та навичок учнів. Практична робота.

(СЛАЙД VІІ).

Учні вивчають таблицю «Фізіологічне значення поживних речовин, їхні джерела».


Фізіологічне значення поживних речовин, їхні джерела

Поживна речовина

Дія на організм

Основне джерело

Білки

Основний будівельний матеріал клі­тин організму. Білкове голодування приводить до затримки, а потім до повного припинення росту організму,

а надлишок білків — до переванта­ження діяльності печінки й нирок

М'ясо, риба, яйця, сир, молоко, хліб, квасоля, соя, горох, картопля

Жири

Забезпечують організм енергією, сприяють регуляції проникнення усередину клітин води, солей, цукру й інших речовин і виведення з них продуктів обміну. Надлишкове спо­живання жирів сприяє виникненню серцево-судинних захворювань, а недостатнє — затримує ріст і розви­ток молодого організму

Вершкове масло, верш­ки, олія, кукурудзяна олія, сало

Вуглеводи


Основне джерело енергії, що забез­печує 50—70 % загальної калорій­ності раціону. Недостатня кількість вуглеводів у харчуванні приводить до розщеплення білків, а надли­шок — до ожиріння

Хліб житній, хліб пше­ничний; крупи: греча­на, манна, рис; цукор, картопля, капуста білокачанна, кавун, морква,буряк,виног­рад, яблука

Вода

Сприяє протіканню хімічних реак­цій в організмові. Без води людина гине через кілька діб, а надлишкове її споживання сприяє виведенню з організму мінеральних солей, віта­мінів й інших корисних сполук

Рідини, овочі, фрукти, ягоди

Вітаміни А, С, Д, Е, РР і групи В

Регулюють процес обміну речовин, підвищують працездатність, опір організму різним захворюванням, знижують стомлюваність

Молочні продукти, яйця, жири, крупи, хліб, сирі овочі, ягоди й фрукти

Мінеральні речовини

Регулюють життєві процеси організ­му людини (кальцій, фосфор, калій, натрій, залізо, хлор, сірка, йод, мар­ганець, нікель). Брак в організмові одного з них призводить до виник­нення різних захворювань

Усі харчові продукти й рідини


ІІІ етап. ТЕХНОЛОГІЧНИЙ. (СЛАЙД VІІІ).

8. Лабораторно-практична робота. Порівняння енергетичної цінності продуктів. Ознайомлення з продуктами – основними постачальниками білків, жирів, вуглеводів, мінеральних солей, вітамінів. Порівняння енергетичної цінності скла­дових харчових продуктів. (Робота в групах). (СЛАЙД ІХ).

1) Які харчові речовини ви вважаєте найважливішими для організму людини?

2) Складіть перелік продуктів за ступенем їхньої корисності для людини.

3) Сформулюйте принципи збалансованого харчування.

8.1. Контроль з метою виявлення недоліків у знаннях та вміннях учнів.

8.2. Поточний інструктаж.

ІV етап. ЗАКЛЮЧНИЙ. (СЛАЙД Х).

Цей етап рекомендується провести у формі обговорення результатів роботи учнів.

9. Підбиття підсумків практичної роботи:
  • демонстрування кращих робіт;
  • аналіз недоліків та шляхи їх усунення;
  • оцінювання результатів практичної роботи.
  1. Рефлексія.
  • Що нового дізнались на уроці?
  • Чому навчились? Яку роботу виконали?
  • Які завдання були визначені на урок?
  • Порівняйте реальні результати із завданнями, які були визначені на урок?
  • Де можна використати набуті знання та вміння?
  1. Мотивація оцінок за урок, виставлення їх у журнал, щоденники.
  2. Д/з: підготувати рецепт страви із круп'яних виробів для практичної роботи.
  3. Прибирання робочого місця.


УРОК № 2.

Тема уроку. Технологія приготування страв із круп.

Практична робота. Приготування страв із круп. Визначення їх якості.

План

1. Види круп, їх значення у харчуванні людини. 2. Умови і терміни зберігання. 3. Нові види круп'яних концентратів. 3. Страви із круп. 4. Посуд та інвентар для їх приготування. 5. Первинна обробка круп. 6. Значення попереднього за­мочування крупів для збереження харчової цінності продуктів. 7. Теплова обробка круп. 8. Варіння основним способом як вид теплової об­робки продуктів. 9. Розварювання круп у воді та молоці.

Мета уроку:

навчальна: поглибити знання учнів про види круп, їх значення у харчуванні людини; про умови і терміни зберігання; про нові види круп'яних концентратів; про страви із круп; про посуд та інвентар для їх приготування; сформувати в учнів поняття про первинну обробку круп; про значення попереднього за­мочування крупів для збереження харчової цінності продуктів; про теплову обробку круп; про варіння основним способом як вид теплової об­робки продуктів; про розварювання круп у воді та молоці.

розвивальна: розвивати в учнів вміння та навички працювати в групі; самостійного пошуку інформації та роботи з додатковими джерелами; навички систематизації та аналізу навчального матеріалу; готувати страви із круп, визначати їх якість; розвивати художній смак під час оформлення готових страв дотриму­ватись правил без­печної праці під час виконання робіт;

виховна: виховувати в учнів уважність, доброзичливість, охайність, ретельність, працьовитість, бережливе ставлення до праці, взаємоповагу під час колективної роботи, підтримувати інтерес учнів до процесу отримання знань;

Обладнання: таблиці, ілюстрації, слайди.

Основні поняття: крупи, страви з круп;

Хід уроку

І етап. ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПІДГОТОВЧИЙ.

1. Організаційний момент.

(Перевірка наявності учнів; готовності їх до уроку, наявності робочого одягу).

Учитель. Сьогоднішню тему ми будемо продовжувати вивчати у форматі проекту. Нагадую, що проект складається із 4 етапів. (СЛАЙД І). Приступаємо до І етапу нашого проекту організаційно-підготовчого. (СЛАЙД ІІ).

2. Виявлення знань та вмінь учнів.

Учитель. Для проведення уроку ви об’єднатися в групи. Пригадаємо із попереднього уроку про збалансоване харчування. (Мікрофон).

- Які ви знаєте групи продовольчих товарів?

- Що називають сировиною?

- Які продукти відносять до напівфабрикатів?

- Що називають готовою продукцією?

- Чи часто у вашій сім'ї використовують напівфабрикати?

- Які саме?

- Які ви знаєте поживні речовини?

3. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів.
  • Які ви знаєте види круп?

(рисова, рис, пшенична, манна, вівсяна, „Геркулес”, гречана, пшоно, ячна, перлова, кукурудзяна).
  • Які страви можна приготувати із круп?

(гарячі і холодні: салати, каші, запіканки).
  • Які ви знаєте традиційні українські страви із круп?

(каша із пшона, ячменю, кукурудзи, каша з гарбузом, кутя).

4. Мотивація навчальної діяльності.

Учитель. Крупи – важливий харчовий продукт. Воно містить більше 100 цінних для організму речовин – білки, жири, вуглеводи, мінеральні солі, вітаміни тощо. Крупи добре засвоюються організмом. Вони є незамінним у дитячому та дієтичному харчуванні. Отже, тема сьогоднішнього уроку … .

5. Повідомлення теми уроку. (СЛАЙД ІІІ).

6. Визначення завдань для учнів на урок (завдання роздаються кожній групі).

Учні повинні знати (СЛАЙД ІV):
  • про крупи, їх значення у харчуванні людини;
  • про умови і терміни зберігання;
  • про нові види круп’яних концентратів;
  • про страви із круп;
  • про посуд та інвентар для їх приготування;
  • про первинну обробку круп;
  • про значення попереднього за­мочування круп для збереження харчової цінності продуктів;
  • про теплову обробку круп;
  • про варіння основним способом як вид теплової об­робки продуктів;
  • про розварювання круп у воді та молоці;
  • про традиційні українські страви з круп;
  • про дотримання правил без­печної праці під час проведення робіт.

Учні повинні вміти (СЛАЙД V):
  • самостійно працювати з додатковими джерелами;
  • систематизувати та аналізувати навчальний матеріал;
  • працювати в групі;
  • проводити первинну та теплову обробку круп;
  • дотримуватись правил без­печної праці під час проведення робіт.
  1. Вивчення нового матеріалу.

(Робота в групах. Учні аналізують літературні джерела з метою дослідження по темі уроку, згідно зі своїми завданнями методом „Ажурна пилка”).

8. Осмислення учнями нового матеріалу. (Виконання тестів в робочих зошитах).

ІІ етап. КОНСТРУКТОРСЬКИЙ. (СЛАЙД VІ).

9. Формування умінь та навичок учнів.

(СЛАЙД VІІ).
    1. Аналіз різноманітних рецептів страв.
    2. Визначення інструментів, продуктів.
    3. Складання документації для приготування необхідних страв.
    4. Розрахунок собівартості страв і вивчення пропозицій та попиту на виготовлену продукцію.

ІІІ етап. ТЕХНОЛОГІЧНИЙ. (СЛАЙД VІІІ).

Практична робота. (Робота в групах). (СЛАЙД ІХ).
  • приготування салату з рисом (І група);
  • приготування салату з кукурудзою (ІІ група);
  • приготування муслі (ІІІ група);
  • приготування салату з ячної та перлової крупи (ІV група).

Учитель. А зараз повторимо правила безпечної праці, організації робочого місця та санітарно-гігієнічні вимоги під час виконання завдань практичної роботи.
    1. Самостійне виконання завдань практичної роботи за інструкційними картками.
    2. Контроль з метою виявлення недоліків у знаннях та вміннях учнів.
    3. Поточний інструктаж.

ІV етап. ЗАКЛЮЧНИЙ. (СЛАЙД Х).

9.8. Захист проектів. (СЛАЙДИ).

9.9. Підбиття підсумків практичної роботи:
  • демонстрування кращих робіт;
  • аналіз недоліків та шляхи їх усунення;
  • оцінювання результатів практичної роботи.
  1. Рефлексія.
  • Що нового дізнались на уроці?
  • Чому навчились? Яку роботу виконали?
  • Які завдання були визначені на урок?
  • Порівняйте реальні результати із завданнями, які були визначені на урок?
  • Де можна використати набуті знання та вміння?
  1. Мотивація оцінок за урок, виставлення їх у журнал, щоденники.
  2. Д/з: оформити документацію до проекту, підготувати рецепт страви із макаронних виробів для практичної роботи.
  3. Прибирання робочого місця.


УРОК № 3.

Тема уроку. Технологія приготування страв із макаронних виробів. (2 год).

Практична робота. Підготовка макаронних виробів. Приготування відварених макаронних виробів. Визначення їх якості, по­давання до столу, споживання. Миття посуду.

План

1. Види макаронних виробів, їх значення у харчуванні людини. 2. Умови і терміни зберігання. 3. Нові види макаронних виробів. 4. Страви макаронних виробів.

5. Посуд та інвентар для їх приготування. 6. Первинна обробка макаронних виробів. 7. Теплова обробка макаронних виробів. 8. Варіння основним способом як вид теплової об­робки продуктів.

Мета уроку:

навчальна: поглибити знання учнів про макаронних виробів, їх значення у харчуванні людини; про умови і терміни зберігання; про нові види макаронних виробів; про страви із макаронних виробів; про посуд та інвентар для їх приготування; сформувати в учнів поняття про теплову обробку макаронних виробів; про варіння основним способом як вид теплової об­робки продуктів; про розварювання макаронних виробів у воді та молоці.

розвивальна: розвивати в учнів вміння та навички працювати в групі; самостійного пошуку інформації та роботи з додатковими джерелами; навички систематизації та аналізу навчального матеріалу; готувати страви із макаронних виробів, визначати їх якість; розвивати художній смак під час оформлення готових страв дотриму­ватись правил без­печної праці під час виконання робіт;

виховна: виховувати в учнів уважність, доброзичливість, охайність, ретельність, працьовитість, бережливе ставлення до праці, взаємоповагу під час колективної роботи, підтримувати інтерес учнів до процесу отримання знань;

Обладнання: таблиці, ілюстрації, слайди.

Основні поняття: макаронні вироби (вермішель, локшина, засипки, трубчасті), страви із макаронних виробів.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку


І етап. ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПІДГОТОВЧИЙ.

1. Організаційний момент.

(Перевірка наявності учнів; готовності їх до уроку, наявності робочого одягу).

Учитель. Ми продовжуємо вивчати даний модуль у форматі проекту. Нагадую, що проект складається із 4 етапів. (СЛАЙД І). Приступаємо до І етапу нашого проекту організаційно-підготовчого. (СЛАЙД ІІ).

2. Виявлення знань та вмінь учнів.

Учитель. Для проведення уроку ви об’єднатися в групи. Пригадаємо із попереднього уроку про крупи та страви з круп. (Мікрофон).
  • Які ви знаєте види круп?
  • Які страви можна приготувати із круп?
  • Які ви знаєте традиційні українські страви із круп?
  • Що ви знаєте про умови і терміни зберігання круп?
  • Які є нові види круп’яних концентратів?
  • Який посуд та інвентар потрібний для їх приготування?
  • Як проводять первинну обробку круп?
  • Що ви знаєте про попереднє за­мочування круп для збереження харчової цінності продуктів?
  • Як проводять теплову обробку круп?
  • Що ви знаєте про розварювання круп у воді та молоці;

3. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів.
  • Які ви знаєте види макаронних виробів?
  • Які страви можна приготувати із макаронних виробів?
  • Чи існують які-небудь вимоги до їхнього зберігання?

4. Мотивація навчальної діяльності.

Учитель. Макаронних вироби – важливий харчовий продукт. Вони містять багато цінних для організму речовин. Макаронні вироби є дуже зручними у використанні, оскільки не ви­магають особливих зусиль і часу для їхнього приготування. Макаронні вироби — це зручні напівфабрикати, із яких дуже швид­ко можна приготувати поживні й смачні страви. Різноманітні соуси додадуть цим стравам оригінального смаку. Отже, тема сьогоднішнього уроку … .

5. Повідомлення теми уроку. (СЛАЙД ІІІ).

6. Визначення завдань для учнів на урок (завдання роздаються кожній групі).

Учні повинні знати (СЛАЙД ІV):
  • про макаронні вироби, їх значення у харчуванні людини;
  • про умови і терміни зберігання;
  • про нові види макаронних виробів;
  • про страви із макаронних виробів;
  • про посуд та інвентар для їх приготування;
  • про первинну обробку макаронних виробів;
  • про теплову обробку макаронних виробів;
  • про варіння основним способом як вид теплової об­робки продуктів;
  • про розварювання макаронних виробів у воді та молоці;
  • про дотримання правил без­печної праці під час проведення робіт.

Учні повинні вміти (СЛАЙД V):
  • самостійно працювати з додатковими джерелами;
  • систематизувати та аналізувати навчальний матеріал;
  • працювати в групі;
  • проводити первинну та теплову обробку макаронних виробів;
  • дотримуватись правил без­печної праці під час проведення робіт..
  1. Вивчення нового матеріалу.

(Робота в групах. Учні аналізують літературні джерела з метою дослідження по темі уроку, згідно зі своїми завданнями методом „Ажурна пилка”).

8. Осмислення учнями нового матеріалу. (Виконання тестів в робочих зошитах).

ІІ етап. КОНСТРУКТОРСЬКИЙ. (СЛАЙД VІ).

9. Формування умінь та навичок учнів.

(СЛАЙД VІІ).
    1. Аналіз різноманітних рецептів страв.
    2. Визначення інструментів, продуктів.
    3. Складання документації для приготування необхідних страв.
    4. Розрахунок собівартості страв і вивчення пропозицій та попиту на виготовлену продукцію.

ІІІ етап. ТЕХНОЛОГІЧНИЙ. (СЛАЙД VІІІ).

Практична робота. (Робота в групах). (СЛАЙД ІХ).
  • варіння ма­каронних виробів (І група);
  • варіння ма­каронних виробів в молоці (ІІ група);
  • приготування макаронної запіканки із кетчупом та майонезом (ІІІ група);
  • приготування макаронної запіканки із варенням (ІV група).

Учитель. А зараз повторимо правила безпечної праці, організації робочого місця та санітарно-гігієнічні вимоги під час виконання завдань практичної роботи.
    1. Самостійне виконання завдань практичної роботи за інструкційними картками.
    2. Контроль з метою виявлення недоліків у знаннях та вміннях учнів.
    3. Поточний інструктаж.

ІV етап. ЗАКЛЮЧНИЙ. (СЛАЙД Х).

9.8. Захист проектів. (СЛАЙДИ).

9.9. Підбиття підсумків практичної роботи:
  • демонстрування кращих робіт;
  • аналіз недоліків та шляхи їх усунення;
  • оцінювання результатів практичної роботи.
  1. Рефлексія.
  • Що нового дізнались на уроці?
  • Чому навчились? Яку роботу виконали?
  • Які завдання були визначені на урок?
  • Порівняйте реальні результати із завданнями, які були визначені на урок?
  • Де можна використати набуті знання та вміння?
  1. Мотивація оцінок за урок, виставлення їх у журнал, щоденники.
  2. Д/з: оформити документацію до проекту, підготувати рецепт страви із макаронних виробів для практичної роботи.
  3. Прибирання робочого місця.


УРОК № 4.


Тема уроку. Технологія приготування страв із молока.

Практична робота. Приготування молочних коктейлів Визначення їх якості, по­давання до столу, споживання. Миття посуду.

План

1. Молоко і молочні продукти, їх харчова цінність. 2. Значення молочних продук­тів для організму людини. 3. Нові види молочних продуктів та концентратів. 4. Умови і терміни зберігання молочних продуктів, ознаки їх якості. 5. Посуд та інвентар для приготування страв із молока і молочних продуктів. 6. Первинна і теплова обробка молочних продуктів. 7. Технологія приготування страв із молока і молочних продуктів. 8. Поєднання у стравах круп, макаронних виробів і молочних продуктів. Запікання як вид тепло­вої обробки продуктів. 9. Традиційні українські страви з молока, молочних продуктів, макаронних ви­робів, крупів. 10. Особливості миття посуду з-під молочних продуктів.


Обладнання: настінна таблиця «Правила безпечної роботи в шкіль­них майстернях», «Види молочних продуктів», ілюстрації з кулінарних книг, журналів.

Основні поняття: пастеризація, молочні грибки, біфідобактерії.

Тип заняття: комбіноване.