Наталія Матюшок

Вид материалаУрок

Содержание


Показ мод юними моделями
V. Повідомлення теми уроку.
VІІ. Вивчення нового матеріалу.
ХІ. Повідомлення про підготовку до наступного заняття та домашнього завдання.
Тип уроку
V. Повідомлення теми уроку.
VІІ. Вивчення нового матеріалу
Х.Мотивація оцінок за урок, виставлення їх у журнал, щоденники.
Подобный материал:
1   2   3   4   5

Показ мод юними моделями

(Обговорення з використанням інтерактивної вправи “Мікрофон”)


Вчитель. Діти ви молодці. Гарно справилися із завданням, а зараз давайте сядемо на місця і продовжимо бесіду.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Бесіда/ - ви продемонстрували в’язані вироби, а як їх можна назвати одним словом? Правильно, а які ще в’язані вироби ви знаєте?

Виставка

- Дівчатка, вам подобаються ці в’язані вироби?

- Хочете навчитись так в’язати?

ІV. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Отже, сьогодні на уроці ми навчимося в’язати спицями, але це на практичному занятті, але перед цим ми розглянемо інструменти та матеріали , навчимося добирати спиці та пряжу, помандруємо у світ цікавих новин.

V. Повідомлення теми уроку.

VІ. Визначення завдань для учнів на урок.

Вивчивши дану тему, ви повинні знати:

- про в’язання спицями як вид декоративно-ужиткового мистецтва;

- про вироби в’язані спицями;

- про інструменти та матеріали;

- про добір спиць та пряжі;

- про ПТБ та СГВ під час в’язання спицями.

Ви повинні вміти:

- добирати нитки та спиці для в’язання;

- набирати петлі початкового ряду;

- в’язати зразки в’язок на основі лицьових і виворітних петель.

VІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Бесіда-розповідь/ - Давайте зробимо невеличку мандрівку у світ цікавих новин.

Цікаві новини”

Вчитель. Молодці, сідайте.

Мої новини”

Щоб навчитися так швидко в’язати, нам потрібні інструменти. Насамперед які?

Учень. Спиці.

Вчитель. Спиці бувають прямі та кільцеві. А з якого матеріалу виготовляють спиці?

Учень. Спиці бувають: металеві, дерев’яні, пластмасові та кістяні.

Вчитель. А які ще інструменти потрібні?

Учні. Перераховують інструменти.

Вчитель. Яку пряжу використовують для в’язання?

Учень. Різну.

Вчитель. Правильно, а саме: вовняну, синтетичну, льняну, бавовняну. Ще щось цікаве хочуть повідомити нам дівчатка.

Цікаві новини”

2. Вивчення правил ПТБ та СГВ під час в’язання спицями.

3.Закріплення нового матеріалу (Завдання за робочим зошитом для 6-го класу ст.40.

VІІІ. Формування умінь та навичок учнів.

Практична робота.
  1. Вступний інструктаж.
  2. Поточний інструктаж. Учні готують інструменти та пряжу.

Робота проводиться у формі мікрогрупової діяльності. Кожна з груп отримує свої практичні завдання, диференційовані за рівнем складності. І група – зв’язати візерунок на основі лицьових або виворітних петель. ІІ група - зв’язати візерунок на основі лицьових та виворітних петель. ІІІ група – самостійно створити схему візерунка та зв’язати його.
  1. Заключний інструктаж .

Учні груп оцінюють роботу кожного з учасників, виявляють помилки та коментують їх, пропонуючи способи їх усунення.

ІХ. Підбиття підсумків заняття.

Х. Мотивація оцінок за урок, виставлення їх у журнали, щоденники.

ХІ. Повідомлення про підготовку до наступного заняття та домашнього завдання.

ХІІ. Прибирання робочого місця.


Варіативний модуль

Технологія вишивання мережками”

(7-9 клас)

Тема. Прозоро-лічильні техніки. Вишивання мережок.

Пр. р. Вправи на виконання мережок “одинарний прутик”, “подвійний прутик”, “роздільний прутик”. Оздоблення виробу мережками.

Мета уроку:

навчальна: узагальнити та систематизувати знання учнів про мережки.

Сформувати в учнів поняття про технологію виконання мережок “одинарний прутик”, “подвійний прутик”, “роздільний прутик”;

розвивальна: розвивати в учнів вміння виконувати мережки “одинарний

прутик”, “подвійний прутик”, “роздільний прутик”; оздоблювати обраний виріб мережками; дотримуватись ПТБ та СГВ під час виконання мережок;

виховна: виховувати в учнів естетичний смак, охайність, ретельність,

працьовитість, любов до УНВ, бережливе ставлення до інструментів та матеріалів.

Обладнання та матеріали: тематична виставка учнівських робіт, серветок, голка, ножиці, полотно, нитки, зразки полотна для виконання мережок, інструкційні картки.

Об’єкти праці: серветка, диванна подушка, декоративні картинки.

Міжпредметні зв’язки: історія, народознавство, математика.

Тип уроку: комбінований

Хід заняття

І. Перевірка наявності учнів, готовності учнів до уроку, наявності робочого одягу.

ІІ. Виявлення знань учнів.

Вчитель. Діти. На минулих уроках ми розпочали з вами тему: „Технологія виготовлення вишитих виробів”. А саме вивчення мережок. Сьогодні на уроці ми продовжимо дану тему, але спочатку давайте перевіримо як ви засвоїли пройдений матеріал. Звичайно, оцінку хочуть отримати всі. Тому напишемо з вами експрес-диктант.

(Логічний експрес-диктант проводимо із використанням інтерактивної вправи “Незакінчене речення”)

а/ Мережки належать до швів … .

б/ Виконується мережка на … .

в/ Мережки належать до технік … .

г/ Мережки виконують лише нитками … .

д/ Для вишивання мережок використовують тканину з переплетенням … .

е/ Мережка – це техніка вишивання, що належить до технік … .

є/ Мережка застосовується лише для … .

ж/ Мережка гармонійно поєднується з технікою … .

з/ З’єднання двох полотнищ мережкою називається … .

и/ Мережка належить до технік … .

Вчитель. Міняємося зошитами. За кожну правильну відповідь „1” бал. Найвища оцінка „10”. Перевіряємо разом.

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

Вчитель. Які мережки ми з вами вже вивчили? (використання інтерактивної технології “Мікрофон”)

ІV. Мотивація навчальної діяльності учнів

Сьогодні на уроці, познайомившись з новим видом мережок, навчившись їх виконувати, ви зможете оздобити ними свої серветки, диванні подушки, декоративні картинки і подарувати їх своїм близьким, друзям на Різдвяні свята.

V. Повідомлення теми уроку.

VІ. Визначення завдань для учнів на урок:

Вивчивши дану тему ви повинні знати:
  • технологію виконання мережок “одинарний прутик”, “подвійний прутик”, „роздільний прутик”;
  • ПТБ, СГВ та організацію праці під час вишивання.

Повинні вміти:
  • Дотримуватись ПТБ, СГВ та організації робочого місця під час вишивальних робіт;
  • Оздоблювати вироби мережками “одинарний прутик”, “подвійний прутик”, „роздільний прутик”.

VІІ. Вивчення нового матеріалу.

(Вивчення нового матеріалу проходить із застосуванням інтерактивної вправи “Ажурна пилка”)

VІІІ. Формування умінь та навичок учнів. Практична робота.

ІХ. Підбиття підсумків заняття.

Х.Мотивація оцінок за урок, виставлення їх у журнал, щоденники.

ХІ.Повідомлення про підготовку до наступного заняття та д/з.

ХІІ.Прибирання робочого місця.