Управління освіти І науки закарпатської облдержадміністрації мукачівський професійний ліцей сфери послуг методична розробка
Вид материала | Документы |
- Управління освіти І науки закарпатської облдержадміністрації мукачівський професійний, 452.03kb.
- Міністерство освіти, науки, молоді та спорту україни мукачівський професійний ліцей, 464.46kb.
- Міністерство освіти, науки, молоді та спорту україни мукачівський професійний ліцей, 291.98kb.
- Днз одеський професійний ліцей сфери послуг Південноукраїнського державного національного, 370.68kb.
- Управління освіти І науки закарпатської облдержадміністрації закарпатський центр туризму,, 871.87kb.
- Міністерство освіти, науки, молоді та спорту україни мукачівський професійний ліцей, 2673.82kb.
- Рішення колегії управління освіти І науки облдержадміністрації, 109.44kb.
- Відділ освіти, 1491.54kb.
- Головне управління освіти І науки полтавської обласної державної адміністрації професійний, 108.24kb.
- Міністерство освіти І науки, молоді та спорту України Професійний гірничий ліцей, 368.16kb.
Мета уроку: на практиці закріпити теоретичні знання за даною темою; відпрацювати трудові прийоми та навички, необхідні для засвоєння технологічного процесу приготування других страв Закарпаття; виховувати в учнів почуття самостійності, відповідальності, самоконтролю.
Тип уроку: комбінований, засвоєння нового матеріалу.
Дидактичне та матеріально-технічне забезпечення:
- підручник "Закарпатські страви", П.П. Гаврило. Ужгород, 1999 р., плакати, інструктивно-технологічні картки;
- ножі кухарської трійки, сотейники, дерев'яні копистки, каструлі різної ємкості, розноси, столовий посуд;
- електроплита чотирьох камфорна, секційно модульна, електрична духовка, виробничі столи.
Хід уроку
Організаційна частина.
Перевірка:
- присутності учнів на уроці;
- зовнішнього вигляду учнів;
- санітарного стан одягу та взуття;
- готовність учнів до роботи в майстерні.
Вступний інструктаж
Оголошення теми програми та теми уроку.
Тема програми: "Закарпатські страви".
Тема уроку: "Приготування борошняних страв Закарпаття"
Перевірка знань за пройденою темою. Засвоєння учнями теоретичного матеріалу за попередніми уроками перевіряється вибірковим опитуванням з курсу «Кулінарії», «Організації виробництва» та «Технологічне обладнання» за темою даного заняття (опитування проводиться у вигляді гри "Що? Де? Коли?", набір запитань і відповідей додається).
Пояснення нового матеріалу проводиться у такій послідовності:
а) ознайомлюється з правилами техніки безпеки;
б) при поясненні матеріалу демонструються плакати з виробами, муляжі;
в) розбираються технологічні картки з теми уроку;
г) роз'яснюється послідовність виконання завдання за інструкційно-технологічними картами;
д) пояснюється, як використовуються засоби малої механізації, для виконання робіт;
є) показуються прийоми роботи в робочому і сповільненому темпі, поелементно;
ж) розповідається про самоконтроль в процесі виконання робіт;
з) розказується про міжопераційний контроль і раціональну організацію робочого місця;
к) значення даної роботи для освоєння професії;
л) розповідається про типові помилки, види браку, що можуть виникнути при виконанні операції;
м) повідомляється норми часу, критерії оцінювання;
н) звертається увага на смакові якості готової страви.
Поточний інструктаж.
- Виконання учнями вправ за темою даного уроку.
- Видати завдання для самостійної роботи учнів:
- бригада № 1 - приготування лазанок, гомбовці зі сливами;
- бригада № 2 - приготування торгоня, кнедлики дріжджові;
- бригада № 3 – приготування галушки з кольрабі, кльоцки з бринзою.
Перший обхід: майстер виробничого навчання перевіряє готовність робочого місця, відповідно до правил техніки безпеки, спостерігає за ходом виконання завдання.
Другий обхід: майстер виробничого навчання підходить до учнів, які неправильно виконують завдання, і додатково інструктує (пояснює) помилки, допущені під час виконання даної роботи.
Третій обхід: майстер виробничого навчання перевіряє правильність здійснення самоконтролю. Якщо трапляються типові помилки при виконанні роботи, зупиняє їх і проводить додатковий інструктаж.
Четвертий обхід: майстер виробничого навчання перевіряє, як дане завдання виконане у відповідності до технологічних умов, технологічною картою, перевіряє смакові якості, правила відпуску даної справи, аналізує помилки, оцінює роботу учнів.
Заключний інструктаж.
- . Підведення підсумків заняття.
- . Оголошення оцінок. Відзначення учнів, які краще виконали завдання.
- . Проаналізувати характерні недоліки в роботі учнів. І дати оцінку досягнення мети заняття.
- . Оголошення теми наступного заняття і домашнього завдання.
5. Вивчення теоретичного матеріалу з курсу «Кулінарії» та «Організації виробництва» за темою наступного заняття.
6. Кращим учням самостійно відпрацювати нову тему і підготувати характеристику приготування даних страв.
7. Вивчення конспекту, записаного під час практики.
8. Прибирання робочих місць.
Додаток 6
Інструкційно-технологічна карта
Лазанки
Продукти | 1 порція зція | 5 порцій рцій | ||
Маса брутто | Маса нетто | Маса брутто | Маса нетто | |
Борошно | 80 | | | |
Яйце | 20 | | | |
Вода | 15 | | | |
Сир твердий | 10 | | | |
Сіль | 5 | | | |
Сало копчене | 30 | | | |
Вихід: 200 грам | | | | |
Технологія приготування
З пшеничного борошна, яєць, води і солі замішують круте тісто, розділяють на частини, кожну частину розкачують окремо пластами і підсушують.
Кожний пласт розрізають навпіл, згортають широкою трубкою і нарізають смужками шириною 1 см. П'ять-шість смужок, складених одна на одну, нарізають впоперек на квадратики.
Сало або копчену грудинку нарізають кубиками і підсмажують. Лазанки відварюють у підсоленій воді, відкидають на друшляк, перемішують з жиром та шкварками, а зверху посипають протертим свіжим сиром.
Вимоги до якості
Колір лазанок білий з жовтуватим відтінком, смак в міру солоний. Консистенція м'яка, пружна. Запах копченого сала з лазанками.
Інструкційно-технологічна карта
Гомбовці зі сливами
Продукти | 1 порція | 5 порція рцій | ||
Маса брутто | Маса нетто | Маса брутто | Маса нетто | |
Картопля | 250 | | | |
Борошно | 40 | | | |
Жир | 10 | | | |
Яйця | 20 | | | |
Сливи без кісточок | 80 | | | |
Для соусу | | | | |
Масло вершкове | 30 | | | |
Сухарі мелені | 15 | | | |
Цукор | 8 | | | |
Вихід: 250 грам | | | | |
Технологія приготування
Промиту картоплю відварюють у мундирі, обчищають і протирають. Коли картопля охолоне, додають борошно, жир, яйця і замішують тісто. Картопляне тісто розкачують, формують кружечки. На середину кружечка кладуть сливу і загортають тістом, формуючи кульки.
У киплячу підсолену воду опускають гомбовці і варять 15 хв., виймають шумівкою.
Готові гомбовці заправляють сухарним соусом, для якого вершкове масло нагрівають, доти, доки не утвориться світло-коричневий осад. Після цього додають мелені сухарі та цукор.
Вимоги до якості
Колір білий з жовтуватим відтінком. Консистенція м'яка, пружна, соковита. Смак в міру солодкий, запах відповідно до продуктів.
Інструкційно-технологічна карта
Торгоня
Продукти | 1 кг рція | 5 кг рцій | ||
Маса брутто | Маса нетто | Маса брутто | Маса нетто | |
Борошно | 400 | | | |
Яйця | 5 шт. | | | |
Жир | 40 | | | |
Цибуля ріпчаста | 25 | | | |
Перець стручковий солодкий | 50 | | | |
Помідори | 30 | | | |
Зелень петрушки або кропу | 30 | | | |
Сіль | 7 | | | |
Перець червоний солодкий | 1,5 | | | |
Вода | 250 | | | |
Вихід: 1000 грам | | | | |