Зв'язок додавання І віднімання. Складання
Вид материала | Документы |
СодержаниеХід уроку V. Робота над новим матеріалом VI. Фізкультхвилинка Знаю (як з прикладу на додавання скласти приклади на віднімання; як розв’язувати задачі) Умію |
- Тема: Додавання І віднімання числа 1 Мета, 38.85kb.
- Урок Тема: Додавання І віднімання натуральних чисел. Розв’язування задач, 126.21kb.
- Усна І письмова нумерація чисел першої сотні. Випадки додавання І віднімання, пов’язані, 251.12kb.
- Урок математики в 2 класі, 47.58kb.
- Тема: Додавання та віднімання чисел у межах 10. Закріплення нумерації чисел у межах, 81.57kb.
- Інтегрування деяких ірраціональних І трансцендентних функцій, 37.24kb.
- Додавання І віднімання десяткових дробів, 146.19kb.
- Домашние задания на период приостановления занятий, 191.17kb.
- Обов’язки батьків по вихованню дітей у світлі сімейного кодексу україни, 142.06kb.
- Тема № Складання заявки на видачу патенту на винахід, 28.14kb.
Тема: Зв'язок додавання і віднімання. Складання
прикладів на віднімання з прикладів на
додавання.
Мета: на основі дидактичних ігор розкрити зміст додавання і віднімання;
вчити використовувати зв'язок між додаванням і відніманням під час
розв’язування прикладів; закріплювати знання про склад чисел;
розвивати логічне мислення, пізнавальні здібності учнів за допомогою інтерактивних методів навчання.
Обладнання: малюнки з прикладами, геометричний матеріал, карточки з віршованими задачами,
Хід уроку:
І. Організація класу.
Етап «очікування»
- Яким би ви хотіли, щоб був наш урок?
(цікавим, казковим, з іграми, веселим)
ІІ. Мозковий штурм (питання-відповідь)
- Який в нас зараз урок?
(урок математики)
- Що ми робимо на уроках математики?
(рахуємо, вивчаємо склад чисел, розв’язуємо задачі, знайомимося з геометричними фігурами, граємо в ігри)
- З якими математичними діями ми вже ознайомилися?
(з додаванням та відніманням)
- Що робиться з кількістю предметів при додаванні?
(їх кількість збільшується)
- Як називаються числа при додаванні?
( доданок, доданок, сума)
- Що робиться з кількістю предметів при відніманні?
(їх кількість зменшується)
– Молодці, ви дали правильні відповіді на запитання.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
- - Щоб гарно попрацювати на уроці, треба спочатку зробити математичну розминку. Запрошую вас пограти в гру «Юний автомобіліст». Хто швидко і влучно знайде гараж для машини?
7 + 2
2 + 3
5 + 2
7 + 3
3 + 4
5 + 5
2. Закріплення знань про склад чисел.
Гра « Надуй кульку»
4
8
6
3
9
- - Скласти приклади із відповіддю, яка є на кульці.
- - Справились і з цим завданням, молодці.
-
3. - Розв’язування логічних задач.
а) У вазі лежало червоне і жовте яблуко. Вася взяв не жовте яблуко. Яке яблуко залишилось у вазі?
б) Саша і Коля – друзі. Їх прізвища Петренко й Іваненко. Відомо, що прізвище Саші не Іваненко. Назвіть прізвища кожного з хлопців.
4. Хвилинка каліграфії із логічним завданням.
- Простежити залежність і продовжити ряд чисел, записати всі числа у зошит.
5
1
3
ІV. Повідомлення теми і мети уроку.
- Сьогодні на уроці ми будемо розв’язувати приклади на додавання і віднімання в межах 10; повторимо, як пов’язані між собою дії додавання і віднімання.
V. Робота над новим матеріалом
Гра «Рух автомобіля»
- Діти, як називають числа при додаванні?
Пограймо у гру «Прямий рух автомобіля» утворюємо приклад на додавання.
****
+ =
***
*******
3 + 4 = 7
- Діти, а як із прикладу на додавання утворити два приклади на віднімання? Допоможе нам в цьому гра «Зворотній рух автомобіля»
7 – 3 = 4 7 – 4 = 3
Висновок: щоб дістати перший доданок, треба від суми відняти другий
доданок.
Щоб дістати другий доданок, треба від суми відняти перший доданок.
VI. Фізкультхвилинка
VІI. Закріплення вивченого.
а) Робота з підручником
№1 с. 43
– На основі першого малюнка складіть приклад на додавання.
3 + 1 = 4
– На основі другого малюнка складіть приклад на віднімання.
4 – 1 = 3
– Який ще приклад на віднімання можна скласти?
4 – 3 = 1
б) Поділ класу на групи. Вибір спікера, секретаря, посередника і доповідача.
Кожна група одержує віршовану задачу на додавання. Скласти приклад на додавання і два приклада на віднімання.
Віршовані задачі.
- У живім куточку в школі 3 + 7 = 10
Є три рибки у воді. 10 – 3 = 7
Ще сім рибок дав Микола. 10 – 7 = 3
Скільки буде риб тоді?
2. Каже мати-квочка: 2 + 4 = 6
-В мене два синочки 6 – 2 = 4
І чотири дочки. 6 – 4 = 2
Скільки діточок у квочки?
3. Швидко їде Федя 1 + 5 = 6
На велосипеді. 6 – 1 = 5
А за ним ще п’ять хлоп’ят. 6 – 5 = 1
Скільки хлопців їде в сад?
4. Для групи, які не читають
+ =
в) Робота в парах «Учитель – учень»
Робота з індивідуальним матеріалом. «Учитель» викладає індивідуальний геометричний матеріал, а учень на основі цього складає приклад на додавання і два приклади на віднімання.
Наприклад:
5 + 2 = 7
7 – 2 = 5
7 – 5 = 2
Після виконання завдання учні міняються ролями.
VІІI. Підсумок уроку
Рефлексія
Гра «Мікрофон»
Знаю
(як з прикладу на додавання скласти приклади на віднімання;
як розв’язувати задачі)
Умію
(охайно писати в зошиті;
правильно відповідати)
Ціную
(ціную думку своїх товаришів)
Використана література:
1. Програми для середньої загальноосвітньої школи. 1 – 4 класи. «Початкова школа», Київ, 2006
2. Математика. 1 клас. «Освіта», Київ, 2007
3. Шост Н. В. Уроки математики в 2 класі. «Навчальна книга - Богдан» , Тернопіль, 2010
4. Головко З. Уроки математики в 1 класі. «Навчальна книга - Богдан», Тернопіль, 2009
5. Корчевська О., Кордуба Н.. Математика. Конспекти уроків. 1 клас. «Підручники і посібники» , Тернопіль, 2007
6. Кордуба Н., Стрихар М. Моя перша математика. Навчальний посібник. «Підручники і посібники» , Тернопіль, 2010
7.t.ua/publ/interaktivni_metodi_navchannja_v_pochatkovij_shkoli