Тема: Додавання та віднімання чисел у межах 10. Закріплення нумерації чисел у межах 10. Урок казка

Вид материалаУрок

Содержание


Учні Птахи Вчитель
Подобный материал:

МАТЕМАТИКА

1 клас

Тема: Додавання та віднімання чисел у межах 10. Закріплення нумерації чисел у межах 10. Урок - казка.

Мета: закріпити нумерацію чисел у межах 10, формувати вміння розв’язувати приклади, готувати до ознайомлення з задачею, поповнювати геометричні знання, вчити порівнювати числа, вправляти у засвоєнні складу числа, розвивати пам’ять, логічне мислення, мовлення, кмітливість, математичну річ, виховувати любов до математики, природи рідного краю, естетичне почуття, почуття товарискості.

Обладнання: ілюстрації із зображенням сніжинки, сніговика, ялинки, „ Колові приклади”, „Математичні гірки”, геометричний матеріал, магнітофон, сигнальні картки, таблички зі словами, фонозаписи, штучна ялинка, „чарівна скринька”.

Хід уроку

I. Організація та психологічний настрій дітей.

Вчитель Любі діти, добрий день! Зичу праці і пісень. А ще, друзі, всім бажаю сил, натхнення на весь день.

Учні Добрий день! Добрий день!

Дякуєм за побажання.

На урок берем з собою

Знання, вміння, навички й старання.

Вчитель У наш клас завітали гості щирі. Привітаймо в добрий час гостей посмішкою й миром.

Учні Ми вам раді, люди добрі.

І вітаєм щиро вас,

Ми запрошуєм ласкаво

На урок у перший клас.


II. Мотивація учбової діяльності.
Вчитель Дітки, сядьте всі зручненько,

Ручки покладіть гарненько,

Бо урок у нас незвичний,

Чарівний, математичний.

До нас гостя прилетіла,

В неї сукня снежно-біла.

Цікавинок повен міх,

Завдань вистачить на всіх.

Чи впізнали ви цю гостю?

Це сніжинка. Вона допоможе нам сьогодні на уроці. Тема нашого уроку: „Додавання і віднімання чисел у межах 10”

Вчитель Давайте з’ясуємо, що треба знати й уміти на уроці.



Вчитель Учням, які гарно працюватимуть, наша гостя приготувала сюрприз. Сьогодні ми здійснемо цікаву подорож. Ітак, вирушаймо.

III. Усна лічба.

1. Фронтальне опитування.

Сніжинка пропонує вам зіграти в сніжки. Передаючи один одному "кульку", ви повинні полічити:
  • від 1 до 10
  • від 10 до 1
  • від 3 до 8.



Діти, граючи в сніжки, ми з вами й не помітили, як опинилися в зимовому лісі.

Заплющіть оченята і уявіть собі...( Лунає музика)

Вчитель Скуті холодом дуби, пролітає дрібний сніжок, іней густо вкрив кожну гілочку дерев. Тиша навкруги. А яким ви уявили собі зимовий ліс? Діти, а як треба поводитись у лісі?

2. Повторення складу чисел.

Діти, а що то за скринька у мене на столі? Ніхто не губив її? Що тут?

Це сніжинчині завдання. А давайте їх виконаємо. Виходить, треба дарунки заробити.

Чи любите ви ліпити сніговиків? Але зараз вам потрібно знати ще й склад числа (2 учня).

- Від якого сніговика ця кулька? Чому? Чому ти обрав саме цю кульку?



- Прочитати приклад різними способами. IV. Актуалізація опорних знань

1 Задачі - вірші.

Вчитель Ми гарно розважилися, бо любимо зиму. Але не всім взимку весело. Хто в цей час потребує нашої допомоги?


Учні Птахи

Вчитель Яких зимуючих птахів ви знаєте? А як же ви можете їм допомогти?

Учні Треба майструвати годівнички.


Послухайте задачі з наступної сніжинки і покажіть, скільки пташок прилетіло до вас на обід. (1 учень біля магн. дошки)

1. Горобець і три синиці

Он летять до годівниці. (з місця світлофориками)

Скільки пташок, підкажіть, Будуть вдячні за обід?

4
  • Як ви рахували?
  • Як називаються числа при додаванні?

2. Були у нашому дворі Два горобці, три снігурі Хто може скласти лік птахам, Всім горобцям і снігурам?







3. Три ворони посварились, Бо зернят не поділили. На їх шум ще три примчало. Скільки пташок разом стало?

6


- Покажіть відповідь:
  • попереднє число до числа 4.
  • сусідів числа 5,
  • доповніть 6 до 10.
    2. Фіз. пауза.

- Гуляючи по лісі, щось трошки зимно стало. Але ми морозу не боїмось!

Давайте погріємось!

(танок під музику)


3. Самостійна робота в зошиті

Вчитель Ось сніжинку в скринці шукаю, вам завдання прочитаю. А завдання в зошиті (с. ЗО № 3) "Перші кроки"

Так, в якому кошику опинилось яблучко № 2? і т.д.


4. Порівняння чисел

Ой, яка снігова буря здійнялась! Діти, тихше. Ви нічого не чуєте?
Хтось кличе на підмогу. Відгадайте!

Хоч сама мала на зріст,

Та великий має хвіст,

Як намисто оченята

Хто це? Спробуй відгадати.

Погляньте. Білочка лущила горішки з шишечок, але буря позкидала їх

під ялинку. Білочка просить вас повісити шишки на свої місця. Але, увага, на шишках числа. Порівняйте їх.





5<10



5. Фіз. пауза.

- Знов сніжинка кличе нас. Фізхвилинку провести час.


Граємо у гру «Так чи ні»: я задаю питання, якщо відповідь «так» - плескаєте в ладоні, якщо відповідь «ні» - присідаєте.

  1. 2+1=3
  2. дід Мороз приходить влітку
  3. взимку заєць білий
  4. лінійкою граються
  5. Синичка їсть сало
  6. Сало їсть синичку
  7. При додаванні ми знаходимо суму чисел
  8. Вовк взимку спить
  9. Речення складається зі слів
  10. Відмідь - це птах

6. «Колові приклади»

- Ітак, ось і зайчикова хатка.


Зайдемо до нього? Але треба спочатку подолати сніжинчини перешкоди. Це - «колові» приклади.


3+2 6+2 9-3


1+8 5-4 8-5

  • З якою дією пов’язане додавання?
  • Скільки прикладів можна скласти?
  • Ой, як заплутав дорогу зайчик, мабуть від когось тікав. Як ви гадаєте,
    хто злий ворог зайця?

7. Робота в парах (геом. матеріал).

- Лисичка так поспішала, що й сама розсипалась.

Візьміть конверти. З яких геом. фігур треба скласти фігуру лисички?

- Які ознаки трикутника ви знаєте?

- Ітак, працюємо.

(вмикаю музику)


8. Гра "Математичні гірки".

- Вже й стемніло. Треба збиратися додому. Непомітно минув час. Необхідно дати лісу і його мешканцям спокій, тишу, відпочинок. Для швидкості з’їдемо з гірки, але гірка теж непроста, а математична. Який же ряд буде першим? Раз, два, три - почали!

(Лунає музика)









У скриньці є ось така табличка. Кожна цифра відповідає букві. Зараз

співставимо.



1

2

3

4

5


Б


6

Д

7


І


8

А

9

Л

10

В

Ц

О

М

Г
  • Вийшло слово: „Молодці".

IV. Підсумок уроку. (Релаксація).
  • Ви всі добре працювали на уроці. А чи сподобались вам завдання
    сніжинки? (Гра „Мікрофон”)
  • А що сподобалось більше всього? Яке завдання було найважчим?

Сьогодні ви були дружними, добрими, розумними і це допомогло нам у подорожі.

-Діти, тож на прощання час, щоб згадав ліс добре нас, подаруєм власний
віршик, що складе наш перший клас.

Діти Сніжинки (полетіли)

І на долоньку (сіли)

За ними я (спостерігаю) Собі бажання (загадаю).

Вчитель Скоро свято, яке чекають дорослі і діти – „Новий рік", а в цей час бажання здійснюються. Я щиро бажаю здійснення бажань вам і нашим гостям.

Урок закінчено.