Урок Тема: Додавання І віднімання натуральних чисел. Розв’язування задач
Вид материала | Урок |
- Урок математики в 2 класі, 47.58kb.
- Тема: Додавання І віднімання числа 1 Мета, 38.85kb.
- Тема: Додавання та віднімання чисел у межах 10. Закріплення нумерації чисел у межах, 81.57kb.
- Методика розв’язування олімпіадних задач з логічним навантаженням. Геометричні інваріанти, 399.86kb.
- Усна І письмова нумерація чисел першої сотні. Випадки додавання І віднімання, пов’язані, 251.12kb.
- З математики для вступу на перший курс навчання до Вінницького національного технічного, 65.47kb.
- Правила організації та проведення Міжнародного чемпіонату з розв’язування логічних, 90.4kb.
- Правила організації та проведення Міжнародного чемпіонату з розв’язування логічних, 84.21kb.
- Урок на тему: " Розв’язування задач на розрахунок електроенергії, що споживається побутовими, 122.51kb.
- Методика навчання розв’язуванню планіметричних задач на побудову із використанням комп’ютера., 256kb.
Урок 4.
Тема: Додавання і віднімання натуральних чисел. Розв’язування задач.
Мета: відпрацьовувати вміння та навички 1)додавання і віднімання , як усного так і письмового; 2) розв’язання рівнянь та задач, їх запис. Продовжувати розвивати навички швидкого обчислення, навички самостійної роботи.
Обладнання: картки усного обчислення, картки для розвитку швидкості обчислення.
Тип уроку: повторення і систематизація.
Очікувані результати: у процесі уроку учні зможуть продовжити відпрацьовувати навички усного та письмового обчислення, розв’язування рівнянь і задач; розвивати навички швидкого обчислення.
Хід урок.
I.Організаційний момент.
1)привітання з класом;
2)повідомлення теми, мети, очікуваних результатів;
3)перевірка готовності учнів до уроку ( картка-тест, додаток 1);
4)робота з картками на розвиток швидкості обчислення(додавання і віднімання)(додаток 2).
II. Перевірка домашнього завдання:
1)лаборанти говорять про виконання;
2)біля дошки працюють два учні ( виконують №179(1,2,3), №211(1,2,3);
3)усний рахунок по картках (додаток 3);
4)самостійна робота учнів з подальшим записом на дошці ( «Хто швидше?»)Умова записана на дошці.
а)3271+998; 35991 + 59063;
6094+1161; 3245 – 1032;
25398 + 7062; 45084 – 36946;
56304 – 7278.
б) 73815 ? 1356783 ?
- ? -653226 - ? -2375867
47658 547355 775146 4835214
5) теоретична хвилинка . Можна провести як фронтальне опитування, а можна як гру «Піщаний годинник»( три- чотири учні по черзі за хвилину намагаються сказати якомога більше правил, 12 правил -12 балів , 11 правил – 11 балів…)
III. Повторення і систематизація.
1.Два учня біля дошки самостійно розв’язують рівняння:
перший учень: 856 – С =412; Х + 1044 =2399;
другий учень: К – 4523 =2354; 196 + Х =923;
третій учень разом з класом:
(Х+358) – 459 =126; (Х – 385) + 265=475.
1.А тепер згадаємо, як нам допомагають дії додавання та віднімання для розв’язання життєвих ситуацій, які в математиці називаються …? (задачі)
На кожному столі знаходиться картка з умовами задач,які ми будемо розв’язувати колективно. При розв’язанні задачі, чітко пояснюємо кожний крок, робимо короткий запис та записуємо пояснення до кожної дії.
Умови задач.
1.В вересні працівник заробив 967 грн., а в жовтні – на 38 грн. менше. Скільки грошей заробив працівник за два місяці?
2.Маса однієї деталі 250 г і вона на 75 г менше ніж маса другої деталі. Знайти масу обох деталей.
3.Турист за перший день проїхав на велосипеді 80 км, що на 16 км більше ніж в другий день, а за третій день – на 17 км менше ніж за другий день. Яку відстань турист проїхав за другий день, за третій день?
IV. Підсумок уроку і домашнє завдання.
На уроці ми ще раз повторили дії додавання і віднімання; використовували їх при розв’язанні рівнянь і задач. При виконанні домашнього завдання ви ще раз це закріпите. А зараз в кінці уроку зробимо ще одне цікаве завдання.
Замість зірочок поставити цифри так, щоб дія була правильною
*2* 48*9 56*78 56*2 68**
+3*4 + 3*7* + *93*4 - 2*3* - **24
543 *543 12*67* *164 1234
Додаток 1
1 9 | 2 10 | 3 5 | 4 15 |
5 16 | 6 13 | 7 14 | 8 12 |
9 4 | 10 8 | 11 2 | 12 3 |
13 6 | 14 7 | 15 1 | 16 11 |
Додаток 2
Картка для розвитку швидкості обчисленняя. Тема: «Додавання і віднімання.»
136+804= 6+525= 688+620= 453+852 =
725+458= 994 - 385= 193+931= 594 - 252=
461+703= 60+987= 675 – 399= 611+745=
371 – 280= 452 – 344= 812+864= 228+811=
223+154= 22+785= 917+850= 583 – 224=
491+265= 804+971= 705+109= 853+165=
940+202= 756+341= 758 – 683= 842 – 556=
792 – 714= 871+991= 281+739= 578+939=
175+41= 203+502= 547+517= 670+151=
504+183= 640 – 366= 316+150= 81+265=
955+654= 441+936= 477+598= 799+885=
512+338= 806+989= 336 – 144= 984+33=
227+999= 457+675= 685+247= 1+476=
211+80= 295+965= 198+274= 267+505=
475+766= 173+421= 325+619= 885 – 66=
785+185= 719+923= 662 – 267= 835+807=
796+859= 881 – 321= 56+594= 795+508=
646 – 186= 371+275= 713+725= 975+44=
898+858 162+746= 349+606= 472+925=
587+995= 132+472= 142+358= 193+226=
556+841= 627 – 47= 659+897= 105+950=
23+508= 588+38= 975 – 453= 298+698=
703 – 69= 783+625= 303+787= 291+375=
403+807= 678+701= 139+216= 559 – 535=
646+561= 433+713= 748 – 91= 205+512=
810+852= 196+232= 280+359= 102+535=
982 – 687= 659 – 308= 899 – 878= 205 – 118=
324+315= 832+965= 322+729= 717+610=
104+603= 840 – 184= 917+424= 791 – 17=
336+318= 830+670= 774+866= 608+909=
901+944= 905+349= 987 – 726= 428+333=
579 – 116= 412+11 = 671+828= 357+544=
34+128= 128+916= 579+315= 658+649=
520 – 406= 823+431= 521+193= 455+657=
633+455= 926 – 695= 524 – 465= 378+999=
560+868= 403+82= 525+635= 719 – 709=
123+596= 459+25= 83+636= 205+765=
364+774= 17+456= 633 – 582= 590+414=
107+782= 907+368= 320+120= 142+835=
78+272= 233+606= 928 – 349= 87+482=
351 – 322= 137+801= 486+476= 544+581=
844+330= 794 – 653= 878+481= 463+465=
950 – 594= 40+962= 659+471= 466+71=
633+439= 403+957= 220+544= 442 – 53=
95+938= 523 – 176 = 588+840= 379+756=
784 – 147= 725 – 27= 146+714= 929 – 785=
365+68= 428+398= 17+846= 756+388=
654+745= 999+20= 691+740= 433+83=
Додаток 3
Усний рахунок
43 + 52 2120 + 30 6000 - 1300
64 + 9 24 + 306 340 + 40
52 + 25 430 – 27 420 + 270
5 + 46 625 – 115 230 + 770
8 + 212 564 – 260 700 - 160
564 + 16 1000+64 1200+5800
91 – 9 56 + 24 3500+4200
75 – 18 18 + 72 7200+900
56 – 56 76 – 47 32 + 1668
300 + 4 4000+7000 54 + 2306
300 + 40 12000+800 6330+70
800 + 700 9 +821 2000 - 8
100 – 74 4006 + 8 4300- 5
364 + 26 6 + 789 4030-3
997 + 8 1500-800 60 - 25
237 + 13 1200-40 83 - 78
15 + 2005 6000-300 78 -46
Розв’язати рівняння.
Х+67=98 У+88=96 (56+33) – Х=28
Х+123=140 Х – 33=67 У+(77 - 44)=67
Х – 29=104 89 – У=17 (Х – 14)+24=30