Урок математики в 2 класі
Вид материала | Урок |
СодержаниеХід уроку 2) Усний рахунок. 3) Розв’язати приклади з коментуванням. 4) Самостійна робота. Було – 6 (мал.) опеньків і 5 (мал.) сироїжок |
- Урок математики в 6-му класі Тема: Як математика допомагає людям зберегти природу, 63.75kb.
- Урок математики в 6 класі, 132.3kb.
- Урок гра з української літератури в 7 класі "Що? Де? Коли?", 42.92kb.
- Айшаева Фердаус Сулеймановна учитель математики моу сош с. Карасу Выступление на августовском, 144.46kb.
- Правила техніки безпеки під час роботи в комп’ютерному класі. Урок, 489.45kb.
- Воспитательные возможности урока математики примерное содержание, 9.41kb.
- Навчально-виховний комплекс №6 «Перспектива» виховання творчої особистості в умовах, 116.55kb.
- Урок занимательной математики, 59.35kb.
- Урок алгебри в 9 класі з теми, 39.85kb.
- 5-й клас перші збори. Труднощі адаптації дитини до навчання у 5-му класі, 25.46kb.
Урок математики
в 2 класі
«Пригоди Колобка на новий лад»
вчитель загальноосвітньої
І – ІІІ ступенів школи № 6
м. Шепетівки
Стецюк Ніна Василівна
2012
Тема. Розв’язування складеної задачі. Вправи і задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання.
Мета. Закріплювати обчислювальні навики, формувати вміння розв’язувати складені задачі, повторювати склад чисел, сприяти розвитку логічного мислення, спостережливості; привчати до охайності, виховувати бажання допомагати друзям у скрутну хвилину.
Обладнання. Малюнки казкових героїв, плакати із завданнями, опорні схеми.
Хід уроку
І Організація учнів до уроку.
- Сідайте рівненько, слухайте гарненько,
Бо урок у нас незвичний, а казково - математичний
Про пригоди Колобка.
ІІ Повідомлення теми уроку. Мотивація навчальної діяльності.
- Щоб пригоди ці пізнати,
Математику вам знати
Необхідно так, як слід.
- Подумайте, чого ви сподіваєтесь навчитись на цьому уроці?
- Так, ми сьогодні будемо розв’язувати задачі, повторювати склад числа, проводити обчислення виразів.
ІІІ Закріплення вивченого матеріалу.
1) Дії з числами. Каліграфічна вправа.
А тепер доріжку в лісі
Ми пройдем разом скоріше.
Тільки спершу відгадаєм,
Чи всі числа добре знаєм.
- Прочитайте числа. Які числа пропущено? Запишіть їх.
2) Усний рахунок.
- Молодці! Усі завдання виконали без вагання.
Можем дальше вирушати й Колобку допомагати.
а) Колобка спекла бабуся з рум’яненьким боком.
На вікно його поклала, щоб охолов трохи.
Тут сорока прилетіла і на гілку дуба сіла.
Принесла вона в дзьобику завдання Колобку.
Колобок наш зажурився – він же математики не вчився.
- Допоможем Колобку приклади розв’язати?
-
6 + = 10 4 + = 7 + 6 = 9
8 - = 6 - 7 = 9 - 2 = 10
б) – Ще сорока розказала Колобку,
що поблизу, у ліску, в чарівному замку
відбудеться свято зранку.
Колобок з віконця скік – й покотився по стежині.
Тільки в ліс він закотився, зайчик тут йому зустрівся і промовив:
- Якщо хочеш на гостину, піднімись на цю драбинку.
Та драбинка ця незвична, бо вона математична.
3) Розв’язати приклади з коментуванням.
Дуже гарно потрудились, Колобку допомогли.
Ви, малята, друзів завжди виручайте із біди.
Колобок зрадів і знову по стежині покотивсь.
Але що он там сіріє?
Ні, це сірий вовчик-братик!
Мусить приклад розв’язати.
В нього їх аж цілий міх – розв’яжіть - но їх усіх.
8 + 5 7 + 6 9 + 4
13 – 5 14 – 7 11 – 6
4) Самостійна робота.
Друзі гарні в Колобка!
А тому дорога в ліс не така уже й важка.
Покотився Колобок по доріжці скік-скок.
Білка сіла на ялину:
- Ти куди спішиш, дитино? Дуже так не поспішай.
- Ось завдання – розгадай!
(Завдання прикріплені до ялинки. Учні виходять, вибирають завдання. Завдання записані на картках-малюнках).
8 + 3 6 + 5 9 +5 8 +6
7 +4 9 +2 7 +7 10 +4
Самоперевірка.
- Чим цікаві ваші приклади?
4) Робота над задачами.
а) Складання задач за опорною схемою.
- Ну, і де вже та гостина?- думав собі Колобок.
Але ось іще зупинка – на стежинці пес Дружок.
Дуже хоче песик знати, як задачі розв’язати.
Задача 1
1 дня - 6 грибів
2 дня - ?, на 5 більше
Задача 2
Було – 14 зайців
Побігло – 6
Залишилось - ?
б) Розв’язування задачі в дві дії.
Колобок за допомогу вам, малята, поклонивсь.
Лапку песику потис й покотився по стежині.
Чує: хтось тихенько плаче.
- Хто це тут? Це ти, їжаче?
Інсценізація (Хлопчик у масці їжачка розповідає задачу).
- Так, це я сиджу і плачу. Маю ось таку задачу.
- Було в мене 6 опеньків і 5 сироїжок.
Трьома білку пригостив.
Скільки їх собі лишив? (Показує опорну схему).
Було – 6 (мал.) опеньків і 5 (мал.) сироїжок
Пригостив – 3 гриби
Залишилось - ?
Аналіз задачі. Запис розв’язку з поясненням.
5) Виконання завдань геометричного змісту.
а) Свято буде у палаці. Та як потрапити туди?
М
Тут плакат, яким закритий малюнок палацу.
абуть, треба всім малятам по стежині цій пройти.
4 м
5 м 6 м
- Що нагадує вам ця стежина? Як знайти довжину
ламаної? Як зручно додати ці числа?
б) Робота в парах.
- Щоб було для усіх свято, побудуємо палаци.
- Попрацюйте в парах і з поданих геометричних
фігур сконструюйте палаци. (Учні з геометричних фігур конструюють палаци).
в) – Які фігури ви використали? Візьміть фігуру синього кольору. Як вона називається? Доведіть. Чи можемо ми обчислити периметр цієї фігури? Що потрібно зробити? (Виміряти довжину та ширину). Виконайте потрібні вимірювання і обчисліть периметр.
ІV Підсумок уроку.
(Відкривається малюнок палацу).
- Ми прийшли усі на свято до чарівного палацу!
(Учні підходять до дошки. Вчитель відкриває двері в палаці – там малюнки казкових звірят).
- Тут зустрічають вас звірята. А чого ж ви можете їх навчити, адже вони так довго чекали на нас?
V Завдання додому.
- Друзі вам усім дарують свої чарівні сердечка.
Та сердечка ці незвичні, бо вони математичні.
І завдання, які є на них, прошу вдома розв’язати.( Учні вибирають завдання, записані на сердечках).
При підготовці до уроку використано деякі матеріали з педагогічної преси.