Програми для середньої загальноосвітньої школи. К.: Початкова школа, 2006 Богданович М. В. Математика. Підручник для 3 класу. К.: Освіта, 2003

Вид материалаЗадача

Содержание


Хід уроку
Метод передбачення: інтерактивна технологія «Мозковий штурм» (соціо – ігровий підхід до навчання).
Аналітичний пошук розв’язання задачі (підручник, № 492). Колективна робота
Коментоване розв’язання прикладів
Фронтальна робота над задачею № 493
Подобный материал:
Тема: Утворення трицифрових чисел. Читання чисел, записаних у нумераційній таблиці. Додавання чисел різних розрядів. Задача на спільну роботу.


Мета: Забезпечити засвоєння учнями вміння розв’язувати задачі на спільну роботу;

Закріплювати знання натурального ряду чисел у межах 1000 і розрядний склад трицифрових чисел;

Удосконалювати вміння розв’язувати задачі, розвивати логічне мислення, формувати соціальну компетентність (робота в групах, робота в парі, колективна робота), культуру розумової діяльності;

Виховувати інтереси до знань і бажання пізнавати таємниці математики через самостійно - практичну діяльність.


Обладнання: Нумераційні таблиці, картки для індивідуальної роботи, цифри, схема задачі.


Література:
  1. Програми для середньої загальноосвітньої школи. К.: Початкова школа, 2006
  2. Богданович М.В. Математика. Підручник для 3 класу. – К.: Освіта, 2003
  3. Карнаух П.М. Цікаві завдання з математики. – Т.: Астон, 2003
  4. Друзі Б.Г. Творчі вправи з математики для початкових класів. – К.: Рад. школа, 1988
  5. Корчевська О., Кордуба Н. Нестандартні уроки з математики 1-4 класи. – Т. Астон, 2003
  6. Ярош Г.О., Седова Н.М. Сучасний урок у початковій школі. – Х.: Видавнича група. Основа, 2004.


ХІД УРОКУ

  1. Організація початку уроку.



  1. Створення ситуації успіху.


Дзвоник всім нам дав наказ:

До роботи взятись враз!

Розпочнемо свій урок,

Тож назад не зробим крок.

Будем ми трудитись гарно,

Не мине й хвилини марно.

  1. Створення психологічної готовності до продуктивної роботи на уроці.



  • Я бажаю вам сьогодні добра!
  • Якщо вам буде важко….. я допоможу.



  1. Актуалізація опорних знань.



  1. Перевірка домашнього завдання.



  • До задачі 486 учень записує на дошці вираз і пояснює його утворення.
  • У задачі 487 учень називає лише відповідь (вибирає з трьох відповідей, записаних вчителем на дошці)



  1. Індивідуальна робота за дидактичними картками


Картка № 1


1. 100+60+6 400 +5 500+30 300+100

2. Запиши виразом розв’язання задачі, поданої коротко:

Було - ?

З’їли – 3 пачки по 8 тістечок

Залишилося – 26 тістечок


Картка № 2

1. 600+100+100 600 +60+6 700+7 700+70

2. Запиши виразом розв’язання задачі, поданої коротко:

Було – 80 л

Витратили - ? банок по 3 л

Залишилося – 53 л

  1. Гімнастика для розуму (запитання і завдання на розвиток кмітливості та логічного мислення)


Дається вам аж три хвилинки

Для розумової розминки.

В халепу щоб не потрапляти,

Треба швидко міркувати.

    1. Два гноми йшли до чарівного лісу і зустріли на дорозі ще 5 гномів, які йшли назустріч. Скільки всього гномів йшло до чарівного лісу?
    2. Веселі гноми знають таке число, в якому стільки букв, скільки й цифр. А чи здогадались ви, яке це число?
    3. О другій годині дня в Києві йшов дощ. Чи можна чекати сонячну погоду через 10 годин?



  1. Дидактична гра «Хто швидший?» (усний рахунок)


1)
  • Скільки одиниці в числі 175?
  • Скільки всього у ньому одиниць?
  • Скільки десятків в цьому числі?
  • Скільки всього десятків у числі 180?
  • Скільки сотень в цьому числі?
  • В якому числі всього 45 десятків?
  • В якому числі всього 34 десятки?
  • Назвіть число, в якому 6 сотень 5 десятків.
  • Назвіть число, в я кому 3 десятки 4 сотні 3 одиниці.

2)

Рахували ви на славу

Вам хвала і користь справі


Фронтальна робота над завданням № 489

  • Додавайте до трьохсот по 100, поки не буде тисяча.
  • Відлічуйте від тисячі по 100 до чотирьохсот.



  1. Каліграфічна хвилинка. Робота в групах.



  • Складіть і запишіть числа у порядку зростання, використовуючи тільки цифри:

1 група: 3, 5, 7

2 група: 2, 6, 9

3 група: 1, 4, 6


6. Математичний диктант за завданням № 488.


Написати число, в якому:


1 сотня 4 десятки 5 одиниць;

5 сотень 4 десятки 7 одиниць;

8 сотень 4 десятки;

2 сотні 3 одиниці.

  1. Мотивація навчальної діяльності.



  1. Метод передбачення: інтерактивна технологія «Мікрофон»



  • На сьогоднішньому уроці, діти, ми перегорнемо ще одну сторінку великої книги, яка називається «Математика».
  • Діти, чого ви чекаєте від сьогоднішнього уроку?
  • Отже, щоб все це здійснилося, ми будемо розв’язувати задачі та приклади, формувати обчислювальні навички, розвивати логічне мислення. І все це ви досягнете через самостійно – практичну діяльність.



  1. Метод передбачення: інтерактивна технологія «Мозковий штурм» (соціо – ігровий підхід до навчання).



    • Уявіть, що ви вже дорослі і все у ваших руках. Щоб ви зробили для нашої країни? Попрацюйте над цим питанням в групах. Час обговорення 1 хвилина.
    • Отже, слово надається першій групі.
    • А як вважає друга група?
    • Що вирішила третя група?
    • Так, молодці. Я вірю, що ваші пропозиції втіляться у життя нашої України, але для цього треба вміло здійснювати економічні перетворення, втілювати нові технології у виробництво. А здійснювати це будуть люди, які добре знають математику.


Тож давайте вчитись рахувати:

Ділити, множити, додавати і віднімати.

Запам’ятайте, що без точного рахунку,

Не рушить з місця ніяка робота.

  1. Вивчення нового матеріалу.



  1. Аналітичний пошук розв’язання задачі (підручник, № 492). Колективна робота




Виконавець

За 1 год набирає

Потрібно набрати

Кількість годин


Перший оператор


3с.




49 с.




?


Другий оператор


4с.



  • Про кого йде мова в задачі?
  • Що робили оператори?
  • Скільки сторінок за 1 годину набирає перший оператор?
  • Скільки сторінок за 1 годину набирає другий оператор?
  • Скільки сторінок потрібно набрати?
  • Яке головне запитання задачі?


Пошук розв’язання задачі супроводжується моделюванням.














+



  • Чи можемо ми одразу відповісти на головне запитання задачі?
  • Що для цього треба знати?
  • Чи можемо ми знайти скільки сторінок набирають перший і другий оператори разом за 1 годину?
  • Якою дією?
  • Чому?
  • Тепер ми можемо відповісти на головне запитання задачі?
  • Якою дією?
  • Чому?


Коментований запис задачі.

  1. Розвиток математичних знань.



  1. Робота за нумераційними таблицями. Усне виконання завдання № 490.



  • Які числа подані в першій таблиці?



  • Прочитати числа, записані в другій таблиці.




Сотні

Десятки

Одиниці

* * *

*

* *

* * * *

* *

*

* * * *

* * * *

* * * *


* * *




Сотні

Десятки

Одиниці

7

5

2

3

5

0

4

3

4

8

0

3



  1. Коментоване розв’язання прикладів (підручник № 491 (1,2 стовпчик)


500+30+5 200+50

600+40+8 700+20

800+10+2 400+30

  1. Самостійна робота із застосуванням самоконтролю та самоперевірки (підручник № 491 (3,4 стовпчик)


Один учень працює із дошкою самоконтролю.


600+4 900+50

60+4 900+5

60+40 90+5

  1. Фізхвилинка.


Раз! Два! Всі присіли

Потім вгору підлетіли.

Три! Чотири! Нахилились,

Із струмочка гарно вмились.

П’ять! Шість! Всі веселі

Крутимось на каруселі.

Сім! Вісім! В поїзд сіли

Ніжками затупотіли

Дев’ять! Десять! Відпочили

І за парти дружно сіли.

  1. Фронтальна робота над задачею № 493


Розгляньте умову задачі та розв’язування задачі.


Вчора – 8 стор.

Сьогодні - ?, в 4 рази більше

Розв’язання
  1. 8 * 4 = 32 (стор.) прочитав Данилко сьогодні
  2. 8+32 = 40 (стор.)



  • На яке запитання знайшли відповідь?

(Скільки сторінок прочитав Данилко за два дні?)

  1. Творча робота (складання задачі, подібної до попередньої)


Для дітей з дитячого садочка купили 4 кг апельсинів, а яблук – у 5 разів більше. Скільки всього кілограмів апельсинів і яблук купили дітям?


Апельсинів – 4 кг

?

Яблук - ?, у 5 разів більше

  • Про що йде мова в задачі?
  • Що відомо в задачі?
  • Яке головне запитання задачі?
  • Чи можемо ми одразу відповісти на нього?
  • Що для цього потрібно знати?
  • Чи можемо ми узнати скільки привезли кілограмів яблук?
  • Якою дією?
  • Чому?
  • Тепер ми можемо відповісти на головне запитання задачі?
  • Якою дією?
  • Чому?


(Самостійний запис задачі)

  1. Завдання з логічним навантаженням (робота в парах). Інтерактивна технологія «Мозковий штурм»


Назвати 12 трицифрових чисел, користуючись словами, поданими у рамках.


Двісті

Сорок

П’ять


Сімсот

Двадцять

  1. Підсумок уроку.



  1. Коментування оцінок і відповідей учнів.



  1. Підсумкова бесіда.



  • На початку уроку я запитувала вас, що ви чекаєте від сьогоднішнього уроку. Протягом уроку я бачила, як ви працювали: мислили, розв’язували. І зараз я хочу почути, чи здійснилися ваші сподівання. Дайте відповідь доповнивши….


Я задумався … .

Я зрозумів … .

Я дізнався, що … .

  1. Інструктаж до виконання домашнього завдання (№ 496, № 497)