Урок математики

Вид материалаУрок

Содержание


Хід уроку
V. Підсумок уроку.
Урок читання
Хід уроку
Показую карту подорожі.
IV. Подорож до країни Грайландії.
Сплять маленькі совенята(заплющити очі).
Кожному в пісочниці
Дитина пише: перукар, лікар, пекар.
Подобный материал:

Урок математики


1 клас

у кімнаті відпочинку

з використанням реабілітаційних

кубиків

асистента вчителя-реабілітолога

Арчишевської Оксани Павлівни

індивідуально з Байдою Михайлом


Тема: Розпізнавання предметів за розмірами (великий, малий). Відношення більший, менший, однаковий.

Мета: Розкрити властивість предметів різнитися за величиною(великий, малий, більший, менший, однакові); розвивати зорову пам’ять, увагу, логічне мислення; працювати над зміцненням м’язів спини, верхніх і нижніх кінцівок, над покращенням осанки; виховувати наполегливість, любов до математики, культуру запису в зошиті, охайність.

Обладнання: Демонстраційний матеріал (силуетні зображення лиса з лисенятами, оленя з оленятами), ляльковий мінітеатр до казки “Ріпка”, картки-завдання, паперовий картузик.


Хід уроку:

І. Організаційний момент.

1-2-3-4-5

Гарно будем працювать

“Молодчинку” зароблять.


ІІ. Усна лічба.
  1. Лічба предметів від 1 до 5, від 10 до 1.



  1. Загадка:

Я не їм вівса, ні сіна,

Дайте випити бензину,

Усіх коней обжену,

Кого хоч наздожену. (Автомобіль)










(рахує квадрати в автомобілі, побудованому з реабілітаційних кубиків)


ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
  1. Бесіда за змістом казки “Ріпка”(використовую ляльковий мінітеатр)
  • Яка виросла ріпка? (Велика)
  • Як розташувались герої казки? (Від більшого до малого)
  • Хто найменший? (Мишка)
  • Про яких ще героїв казок чи мультиків можна сказати великий-малий? (Крокодил Гена і Чебурашка, Вовк і Заєць і т.д.)



  1. Вправа “Логічні кінцівки” (закінчити речення)
  • Якщо кавун більший за яблуко, то яблуко менше за кавун.
  • Якщо ведмідь великий, то заєць малий.
  • Якщо мізинчик менший за вказівний, то вказівний більший за мізинчик. (Показую ілюстрації)


IV. Закріплення вивченого матеріалу.
  1. Робота з демонстраційним матеріалом.
  • Уяви, що ми завітали до лісу. Дорослі лиси вивели на рогулянку своїх малят. Ось поважно ступає тато лис і маленькі лисенята. Який лис за величиною? А лисенята?
  • До води веде свого малюка олениха. Що можна сказати про величину мами і оленяти? (Зображення викладає учень на набірному полотні)



  1. Робота з реабілітаційними кубиками.
  • Знайди серед кубиків великий і малий.
  • Якого вони кольору?
  • Знайди однакові за розміром та кольором.



  1. Фізкультхвилинка.

Ми тупаєм ногами - тупає ногами

Туп, туп, туп.

Ми плескаєм в долоні - плескає в долоні

Плесь, плесь, плесь.

Ми руки підіймаєм, - підіймає руки і колихає ними

вправо-вліво

Ми руки опускаєм, - опускає руки

Так, так, так

І спину випрямляєм. – стає рівно.

  1. Робота за картками-завданнями.

а) Завдання: з’єднати лінією однакові за величиною фігури.



2





2





б)













Завдання: Намалювати такого ж чоловічка, але більшого за розміром.

  1. Робота з підручником.

Завдання 1-4
  • Що зображено на малюнках? Порівняй предмети за величиною.

Завдання 5
  • Яка тварина найбільша? Яка найменша?
  • Хто більший, ніж котик?
  • Хто менший, ніж коза?



  1. Робота в зошиті (під керівництвом вчителя).
  • За зразком намалюй бордюр із квадратів та кружечків. (Використовую девіз: “Гарне письмо – це мистецтво, гарно писати – творити красу!”)




(Слідкую за поставою дитини, використовую паперовий картузик, щоб учень не нахиляв низько голову.)


V. Підсумок уроку.

- Ти гарно працював на уроці, ось тобі маленький подарунок (малюнок автомобіля з написом “Молодець”).

- Який автообіль за розміром?

- Які автомобілі ти знаєш, більші за розміром, ніж цей? (Камаз,...)


Урок читання


1 клас

асистента вчителя-реабілітолога

Арчишевської Оксани Павлівни

індивідуально з Ковалюком Тарасом


Тема: Закріплення вивчених букв.


Мета: закріпити вивчені букви, звукові значення вивчених букв; формувати навички читання слів з вивченими буквами; розвивати мовлення, пізнавальні інтереси, зорову пам’ять, дрібну моторику пальців рук; виховувати працелюбність та наполегливість, любов до природи.

Обладнання та матеріали: ілюстрації із зображенням тварин, таблиці для ігор, роз даткові картки для гри “Розшукай літери”, макет телевізора, макет човна.

Хід уроку:


І. Організаційний момент.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
  • Сьогодні у нас незвичайний урок.

Сьогодні ми зробимо ще один крок

В країну відому, в країну чудову,

В країну Грайландію.


Повноправною господаркою цієї країни є гра.

Під час подорожі країною ми зупинимось у трьох портах:


“Букви”----- “Слова” ------ “Речення”


Показую карту подорожі.
  • Подорожувати будемо ми з тобою на кораблі. Роботи багато і, щоб усю подолати ти повинен бути:

уважним;

розумним;

організованим;

кмітливим.


ІІІ. Розвиток партикулярного апарату.

Зарядка для губ, язика.


Вправа “Горішки”.
  • Уяви, що у нас багато горіхів і їх потрібно розгризти. Стисни міцно зуби, напруж нижню щелепу, розслаб рот.


Вправа “Крижана гірка” – для розслаблення м’язів язика.

Роптом спинка язика

Стала гіркою льодка.

Розтопитись їй звелю,

Я напруги не люблю.

Став на місце наш язик,

Бо до льоду він не звик.

Вправа “Хоботок” – для розслаблення м’язів губ.

Я наслідую слона,

Губи хоботком тягну.

А тепер їх відпускаю

І на місце повертаю.

Потягну – і розслабляю,

Потягну – і розслабляю,


IV. Подорож до країни Грайландії.
  • Час вирушати у подорож. Корабель піднімає вітрила. Наш курс – порт “Букви”.
  • Ось ми на місці призначення. Надійшла телефонограма, що жуки-буквоїди наробили лиха, пошкодили букви. Нам потрібно допомогти буквам.

Гра “Відгадай букву”.


Гра “Розшукай літери”.
  • На малюнку зашифровано 10 букв. Треба їх знайти, зафарбувати і вписати в порожні клітинки.

Гра “Букви на прогулянці”.
  • Збираючись на прогулянку букви вишикувались парами. Розрізни букви у кожній парі.



V. Фізкультхвилинка.

Сплять маленькі совенята(заплющити очі).


Раз – розкрий оченята,

Подивись навколо(кругові рухи очима).

Потім вгору і додолу(лише очима, головою не рухати)

Оченята – блим, блим, блим!

Відпочити треба їм!

Вправо, вліво, оченята

Повертали совенята.

Совенята будуть спати,

А ми будемо читати.

  • Ми минули порт “Букви” і наближаємося до порту “Слова”.

Гра “Дізнайся ім’я білки”.

Поряд з білкою намальовані квіти, які відрізняються між собою кольором і формою пелюсток. У середині кожної квітки написана буква. Білочка тримає такі ж квіти, але розміщені вони в іншому порядку. Учень відгадує, що її звати Клара.
  • З першим завданням ти впорався добре, я задоволена і гадаю, що білочка теж.

Гра “Склади слово”


ТОПЛЯ

ТИНА

КАР ТУЗ

ЕТА

АВАН


Гра “Відгадай назву професій”.

Кожному в пісочниці


Дуже гратись хочеться.

Бо не просто в ній пісок:

Тісто в ній на пиріжок.

Для фортеці – цегла в ній,

Для машин – гараж новий.

Ось чому в пісочниці

Всім погратись хочеться.
  • Давай напишемо назви професій, в які граються діти в пісочниці.

Дитина пише: перукар, лікар, пекар.


Вивішую слова із зображенням лева:

Сталевар, телевізор, левада.

Гра “Кому телефонував лев?”

Треба здогадатися кого вітав лев з святами.
  • Я набираю номер телефону, а ти читай назву тварини під цим номером, піднімай малюнок з її зображенням.





ведмідь півень





крокодил білочка





кабан собака

  • Назви свійських тварин.
  • Які тварини можуть виступати у цирку?



Час рушати до останнього порту. Перешкод для корабля немає. Ми в порту “Речення”.

Усе навкруги вкрив сніг.
  • Прочитай це речення здивовано. А тепер задоволено.

Гра “Збиремо човники”.

На човниках написані слова. Треба поставити їх у певному порядку, щоб вийшло речення.

Вітер колише на морі корабель.

VI. Підсумок уроку.
  • Ти сьогодні був не тільки уважним, розумним, організованим, кмітливим, а ще чудовим мандрівником. Що найбільше сподобалось тобі і запам’яталось?

Дарую дитині кораблик зі словами подяки.