План роботи методичних об’єднань вчителів обслуговуючої праці на 2011-2012 н р

Вид материалаДокументы

Содержание


Список членів методоб’єднання
ТЕМА. Компетентнісно-орієнтований підхід у трудовому навчанні. МЕТА.
Засідання і
Засідання іі
Засідання ііі
Мулик Г.П., Жовтнева ЗОШ І-ІІІ ст.
Подобный материал:


ВІДДІЛ ОСВІТИ

РАДИВИЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧИЙ ЦЕНТР


Затверджено

методичною радою НМЦ

Протокол № 03 від 05.09.2011 р.


ПЛАН

роботи методичних об’єднань

вчителів обслуговуючої праці

на 2011-2012 н. р.


Відповідальний працівник:

Матюшок Н.С., методист НМЦ


Радивилів – 2011

ПЛАН

роботи районного методичного об’єднання

вчителів обслуговуючої праці на 2011-2012н. р.

Керівник: Кіщун Г.М.,

Радивилівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2

СПИСОК ЧЛЕНІВ МЕТОДОБ’ЄДНАННЯ:

Морозюк Л.В.

Вознюк О.Я.

Кіщун Г.М.

Костюк С.В.

Басюк Л.М.

Мисаковець Л.В.

Павлюк Н.І.

Німчук О.А.

Сова Н.М.

Павлишина В.І.

Філіпчук М.М.

Загреба Л.В.

Криса К.І.

Мошкун В.В.

Гнаповська М.В.

Мулик Г.П.

Чопик В.М.


ВСТУП

Методичне об’єднання вчителів обслуговуючої праці в 2010-2011 н. р. працювало у відповідності до планів роботи затверджених в серпні 2010 року. При визначенні тематики методоб’єднань було враховане проблемне питання, над яким працюють всі працівники освіти району: “Компетентнісно орієнтований підхід у навчально-виховному процесі як основа для формування і розвитку конкурентноспроможної особистості”. Всі питання, що виносились на розгляд методоб’єднань виконані в повному обсязі. Відвідування методоб’єднань протягом року склало 98 відсотків. Відсутності вчителів без поважних причин не спостерігалося.

Вчителі методоб’єднання впродовж 2010-2011 навчального року надавали перевагу формам позакласної роботи з трудового навчання як універсального засобу формування ключових та предметних компетентностей; проектній методиці як основі реалізації особистісно орієнтованого навчання, застосовували нові освітні технології у навчально-виховному процесі.

На першому засіданні, що відбулося 29 серпня 2010 року на базі Радивилівського НВК „Школа № 1-гімназія”, була проведена методично-інструктивна нарада вчителів трудового навчання на тему: “Аналіз стану викладання, рівня знань, вмінь та навичок учнів з трудового навчання”, були підведені підсумки навчально-виховного процесу у 2009-2010 н. р. та намічені завдання на 2010-2011 навчальний рік. Вчителі опрацювали методичні рекомендації, нові навчальні програми з трудового навчання та пояснювальні записки, ознайомилися з календарним плануванням, використанням ППЗ на уроках обслуговуючої праці.

Друге засідання відбулося на базі Будинку школяра 17 лютого 2011 року на тему: “Позакласної роботи з трудового навчання як універсального засобу формування ключових та предметних компетентностей”.

Засідання проходило у формі “круглого стола” на тему: „Формування технологічних компетенцій школярів в позаурочний час”.

Було проведено майстер-клас гуртка декупаж, змодельовано заняття гуртка гобеленів, заслухано творчий звіт вчителів трудового навчання, що проатестувалися в цьому навчальному році, звіт керівника методоб’єднання обслуговуючої праці та завдання на наступний рік; проведено анкетне опитування вчителів.

План роботи методоб’єднання вчителів обслуговуючої праці на 2011-2012 н. р. передбачає створення психолого-педагогічних умов для підвищення ефективності профільного навчання.


ТЕМА. Компетентнісно-орієнтований підхід у трудовому навчанні.

МЕТА. Постійне підвищення теоретичної, фахової та методичної підготовки вчителів трудового навчання, формування готовності вчителів до впровадження компетентнісного орієнтованого підходу в трудовому навчанні, розширення спектра освітніх послуг для вчителів щодо зростання рівня їх проектної культури шляхом запровадження компетентнісного підходу.

ЗАВДАННЯ:
  • науково-методичне супроводження та інформаційно-методичне документальне забезпечення реалізації положень Національної доктрини розвитку освіти України в ХХІ ст., державної програми “Вчитель”;
  • сприяння виробленню у вчителів умінь і навичок самостійної роботи з метою безперервного підвищення своєї кваліфікації і вдосконалення педагогічної майстерності;
  • всебічний розвиток творчих здібностей педагогів, формування в них зацікавленості до сучасних наукових ідей, дослідницької роботи, впровадження інноваційних технологій у педагогічну працю;
  • надання реальної дієвої допомоги вчителям трудового навчання у формуванні їх професійної компетентності, розвитку педагогічної майстерності та досягнення вищого рівня методичної культури.


ЗАСІДАННЯ І

26 серпня 2011 року Радивилівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2

поч. о 10.00 год.

ТЕМА. Аналіз стану викладання, рівня знань, вмінь та навичок учнів з трудового навчання

1. Аналіз роботи методичного об’єднання за минулий навчальний рік та завдання на наступний. Ознайомлення та затвердження плану роботи методичного об’єднання на новий навчальний рік.

Матюшок Н.С., методист НМЦ

2. Рекомендації щодо планування роботи вчителів трудового навчання. Опрацювання інструктивно-методичного листа Міністерства освіти і науки України “Про вивчення трудового навчання та креслення в загальноосвітніх навчальних закладах у 2011/2012 навчальному році”.

Матюшок Н.С., методист НМЦ

3. Організація навчально-виховного процесу з трудового навчання за новою програмою у 11 класі.

Кіщун Г.М., керівник МО

4. Поточні питання:

- про критерії оцінювання навчальних досягнень учнів з трудового навчання та креслення;

- про ведення класного журналу;

- про інструктаж з охорони праці;

- про курсову перепідготовку вчителів трудового навчання;

- про проведення ІІ та участь у ІІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання;

- про підготовку проектів на ярмарок педагогічної творчості;

- про трудову навчально-виробничу практику;

- про підписку на педагогічну та методичну літературу;

- огляд новин фахової і методичної літератури з трудового навчання;

Матюшок Н.С., методист НМЦ

5. Про стан трудового та професійного навчання в ЗОШ району на 2011/2012 н. р.

Матюшок Н.С., методист НМЦ


Опрацювати фахову літературу:
    1. Інструктивно-методичний лист Міністерства освіти і науки України “Про вивчення трудового навчання та креслення в загальноосвітніх навчальних закладах у 2011/2012 навчальному році”.
    2. Програма для 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів за загальною редакцією В.М. Мадзігона, 2010 (лист від 27.08.10 № 1/11-8205).
    3. Програма “Трудове навчання. 10-11 класи”. К.: Шкільний світ, 2010.


Робота між засіданнями:
      1. Опрацювати фахову літературу.
      2. Опрацювати Положення про майстерні.



ЗАСІДАННЯ ІІ

27 жовтня 2011 року Тернопільська область


ТЕМА. Вивчення системи роботи у Кременецькому обласному педагогічному інституті (кафедра методики трудового навчання та технічних дисциплін).


1. Ознайомлення із роботою лабораторії художньої обробки матеріалів, лабораторії конструкційних матеріалів, лабораторії технічної творчості, кабінета нарисної геометрії та креслення, кабінета охорони праці та БЖД, кабінета теорії та методики трудового і початкового професійного навчання, навчальної майстерні ручної обробки металу, навчальної майстерні механічної обробки металу, навчальної майстерні ручної обробки дерева, навчальної майстерні механічної обробки дерева, навчальної майстерні художньої обробки металу, навчальної майстерні художньої обробки дерева, навчальної майстерні художньої обробки глини, навчальної майстерні художньої обробки лози, навчальної кузня, навчальної швейної майстерні, майстерні механічної обробки деревини.


2. Екскурсія по м. Кременець.

Опрацювати фахову літературу:
  1. Леонід Шестаковський. Професійне навчання старшокласників за типовими навчальними планами // Трудова підготовка в закладах освіти. – 2011. – № 2. – С.24-27.
  2. Холодна А.В. Раціональна організація різних видів трудової діяльності // Трудове навчання в школі. – 2011. – № 4. – С. 13-15.
  3. Добровольська С.В. Інноваційні умови професійного вдосконалення вчителя // Трудове навчання в школі. – 2011. – № 4. – С. 24-2 – 24-4.
  4. Сухорукова А.А. Комплексний підхід до формування професійної компетентності педагогів // Трудове навчання в школі. – 2011. – № 4. – С. 24-4 – 24-9.


Робота між засіданнями:
        1. Опрацювати фахову літературу.
        2. Підготуватись до „круглого стола”.
        3. Підготуватись до творчого звіту вчителів трудового навчання, що атестувалися у 2011-2012 н. р.


ЗАСІДАННЯ ІІІ

16 лютого 2011 року Будинок школяра

поч. о 10.00 год.

Тема. Підвищення ефективності профільного навчання старшокласників як важливий аспект компетентнісної освіти школярів

1. Підвищення професійної компетентності педагогів. (Доповідь).

Матюшок Н.С., методист НМЦ

2. Сутність проблеми профілізації та її особливості під час проведення уроків трудового навчання за технологічним профілем. (Із досвіду роботи).

Філіпчук М.М.., Дружбівська ЗОШ І-ІІІ ст.

3. "Круглий стіл". Організація профільного технологічного навчання старшокласників.


3.1. Професійне навчання старшокласників за типовими навчальними планами.

Мулик Г.П., Жовтнева ЗОШ І-ІІІ ст.


3.2. Педагогічні умови ефективної профільної підготовки школярів.

Чопик В.М., Рудня-Почаївська ЗОШ І-ІІІ ст.

3.3. Підготовка учнів 7-9 класів до вибору спрямування і спеціалізації профільного технологічного навчання в старшій школі.

Гнаповська М.В., Рідківська ЗОШ-садок І-ІІ ст.

4. Відвідування та аналіз відкритого уроку “Технологія виготовлення швейних виробів”.

Кіщун Г.М., Радивилівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2

5. Моделювання уроку „Технологія виготовлення вишитого виробу”.

5.1. Організаційна частина.

Костюк С.В., Довгалівська ЗОШ І-ІІІ ст.

5.2. Мотивація навчальної діяльності.

Мисаковець Л.В., Немирівська ЗОШ І-ІІІ ст.

5.3. Робота в групах.

Хваєвська Л.І., Сестрятинська ЗОШ І-ІІ ст.

5.4. Підсумок.

Маркович Т.В., Теслугівська ЗОШ І-ІІІ ст.

6. Творчий звіт вчителів трудового навчання, що атестувалися у 2011-2012 н. р.

7. Підсумки роботи м/о вчителів обслуговуючої праці та завдання на наступний рік.

Кіщун Г.М., керівник МО

8. Анкетне опитування вчителів.

Матюшок Н.С., методист НМЦ

Опрацювати фахову літературу:

  1. Андрій Малихін. Компетентність як критерій професійного становлення майбутнього вчителя трудового навчання // Трудова підготовка в закладах освіти . – 2009. – № 6. – С. 23-27.
  2. Галина Михайленко. Формування базових компетентностей на уроках трудового навчання// Трудова підготовка в закладах освіти . – 2008. – № 4. – С. 8-11.
  3. Андрій Цина. Організація профільного технологічного навчання старшокласників за універсальним напрямом // Трудова підготовка в закладах освіти. – 2011. – № 2. – С. 21-24.
  4. Леонід Оршанський. До проблеми технологічної підготовки школярів у сучасних умовах // Трудова підготовка в закладах освіти. – 2011. – № 3. – С. 7-
  5. Станіслав Ткачук. Мета, завдання і принципи технологічної освіти в загальноосвітній школі // Трудова підготовка в закладах освіти. – 2011. – № 3. – С. 9-13.
  6. Довдер В.О. Сутність проблеми профілізації та її особливості під час проведення занять на базі МНВК // Трудове навчання в школі. – 2010. – № 12. – С. 5-8.
  7. Вовк І.А. Досвід та проблеми профільного навчання учнів у міжшкільних навчально-виробничих комбінатах // Трудове навчання в школі. – 2010. – № 12. – С. 9-11.