План роботи методичних об’єднань вчителів музичного мистецтва на 2011-2012 н р

Вид материалаДокументы

Содержание


Список членів методоб’єднання
ТЕМА. Використання інформаційних та телекомунікаційних технологій на уроках музичного мистецтва.МЕТА.
Засідання і
Засідання іі
Засідання ііі
Подобный материал:


ВІДДІЛ ОСВІТИ

РАДИВИЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧИЙ ЦЕНТР


Затверджено

методичною радою НМЦ

Протокол № 03 від 05.09.2011 р.


ПЛАН

роботи методичних об’єднань

вчителів музичного мистецтва

на 2011-2012 н. р.


Відповідальний працівник:

Матюшок Н.С., методист НМЦ


Радивилів – 2011

ПЛАН

роботи районного методичного об’єднання

вчителів музичного мистецтва на 2011-2012н. р.

Керівник: Саленко Ю.В.,

Радивилівський НВК „школа №1-гімназія”


СПИСОК ЧЛЕНІВ МЕТОДОБ’ЄДНАННЯ:

Сех Леся Володимирівна

Киричук Оксана Василівна

Саленко Юлія Віталівна

Мудрик Руслана Ігорівна

Курсик Катерина Ананієвна

Ящун Тетяна Миколаївна

Мулик Надія Іванівна

Пицура Зоя Іванівна

Довжик Іван Миколайович

Луцюк Василь Миколайович

Данилишина Інна Володим.

Галяс Олеся Дмитрівна

Росоловський Ігор Іванович

Гогой Сергій Васильович

Теслюк Галина Миколаївна

Місюрка Людмила Антон.

Новосад Юрій Володимир.

Барчук Марія Іванівна

Гуменюк Василь Микол.

Тарасюк Анжела Євгеніївна

Кімеєва Світлана Іванівна


ВСТУП

Методичне об’єднання вчителів музичного мистецтва в 2010-2011 н. р. працювало у відповідності до планів роботи затверджених в серпні 2010 року. При визначенні тематики методоб’єднань було враховане проблемне питання, над яким працюють всі працівники освіти району: “Компетентнісно орієнтований підхід у навчально-виховному процесі як основа для формування і розвитку конкурентноспроможної особистості”. Всі питання, що виносились на розгляд методоб’єднань виконані в повному обсязі. Відвідування методоб’єднань протягом року склало 98 відсотків. Відсутності вчителів без поважних причин не спостерігалося.

Вчителі методоб’єднання впродовж 2010-2011 навчального року надавали перевагу знанням вчителями музичного мистецтва методики шкільної музичної освіти, розуміння та проектування освітньої музично-естетичної ситуації, вироблення своєрідної стратегії музично-педагогічної праці як універсального засобу формування професійної та спеціальної компетентностей вчителя музики, застосовували нові освітні технології у навчально-виховному процесі.

Перше засідання відбулося 28 серпня 2010 року на базі Радивилівського НВК „Школа № 1-гімназія” на тему: “Розвиток професійної компетентності вчителів музики в умовах безперервної освіти”. Були підведені підсумки навчально-виховного процесу у 2009-2010 н. р. та намічені завдання на 2010-2011 навчальний рік. Вчителі опрацювали методичні рекомендації, навчальні програми та пояснювальні записки, ознайомилися з календарним плануванням, використанням ППЗ на уроках музичного мистецтва.

Друге засідання відбулося на базі Радивилівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 ім. П.Г. Стрижака 13 квітня 2011 року на тему: “Реалізація Програми національного виховання, зокрема, ціннісного ставлення до мистецтва”. На засіданні була присутня завідувач кабінету художньої культури РОІППО Томецька О.М., що надала присутнім методичну допомогу щодо викладання музичного мистецтва. Було заслухано творчий звіт вчителів музичного мистецтва, що проатестувалися в цьому навчальному році, звіт керівника методоб’єднання та завдання на наступний рік; проведено анкетне опитування вчителів.

План роботи методоб’єднання вчителів музичного мистецтва на 2011-2012 н. р. передбачає створення психолого-педагогічних умов для підвищення ефективності викладання музичного мистецтва.


ТЕМА. Використання інформаційних та телекомунікаційних технологій на уроках музичного мистецтва.


МЕТА. Постійне підвищення теоретичної, фахової та методичної підготовки вчителів музичного мистецтва, формування готовності вчителів до впровадження компетентнісного орієнтованого підходу на уроках музичного мистецтва, розширення спектра освітніх послуг для вчителів щодо зростання рівня їх проектної культури шляхом запровадження компетентнісного підходу.

ЗАВДАННЯ:
  • науково-методичне супроводження та інформаційно-методичне документальне забезпечення реалізації положень Національної доктрини розвитку освіти України в ХХІ ст., державної програми “Вчитель”;
  • сприяння виробленню у вчителів умінь і навичок самостійної роботи з метою безперервного підвищення своєї кваліфікації і вдосконалення педагогічної майстерності;
  • всебічний розвиток творчих здібностей педагогів, формування в них зацікавленості до сучасних наукових ідей, дослідницької роботи, впровадження інноваційних технологій у педагогічну працю;
  • надання реальної дієвої допомоги вчителям музичного мистецтва у формуванні їх професійної компетентності, розвитку педагогічної майстерності та досягнення вищого рівня методичної культури.


ЗАСІДАННЯ І

25 серпня 2011 року Радивилівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2

поч. о 12.00 год.

ТЕМА. Організація навчально-виховного процесу з музичного мистецтва у 2011-2012 навчальному році.

1. Аналіз роботи методичного об’єднання за минулий навчальний рік та завдання на наступний. Ознайомлення та затвердження плану роботи методичного об’єднання на новий навчальний рік.

Матюшок Н.С., методист НМЦ

2. Рекомендації щодо планування роботи вчителів музичного мистецтва. Опрацювання інструктивно-методичного листа Міністерства освіти і науки України “Методичні рекомендації щодо викладання предметів художньо-естетичного циклу у 2011/2012 навчальному році”.

Матюшок Н.С., методист НМЦ

3. Вимоги щодо проведення уроків музичного мистецтва в новому навчальному році.

Матюшок Н.С., методист НМЦ

4. Поточні питання:

- про критерії оцінювання навчальних досягнень учнів з музичного мистецтва;

Саленко Ю.В., керівник МО

- про ведення класного журналу;

- про курсову перепідготовку вчителів музичного мистецтва;

- про підписку на педагогічну та методичну літературу;

Матюшок Н.С., методист НМЦ

- перегляд нових посібників і підручників щодо викладання предмету.

Сех Л.В., вчитель Михайлівської ЗОШ І-ІІ ст.

5. Про моніторингове дослідження якості художньо-естетичної освіти у 4-х класах в ЗОШ району.

Матюшок Н.С., методист НМЦ


Опрацювати фахову літературу:
  1. “Методичні рекомендації щодо викладання предметів художньо-естетичного циклу у 2011/2012 навчальному році”.
  2. О. Ростовський, Л. Хлєбнікова, Р. Марченко. Програма „Музика” для 1-4 кл. – Початкова школа. – 2006 р.
  3. О. Лобова. Програма „Музика” для 1-4 кл. – Початкова школа. – 2006 р.
  4. Б. Фільц „Музичне мистецтво. 5-8 кл.”. – Перун. – 2005 р.


Робота між засіданнями:
        1. Опрацювати фахову літературу.
        2. Підготуватись до „круглого стола” з теми „Використання інформаційних та телекомунікаційних технологій у викладанні музичного мистецтва”.


ЗАСІДАННЯ ІІ

28 вересня 2011 року Немирівська ЗОШ І-ІІІ ст.

поч. о 10.00 год.

ТЕМА. Використання інформаційних та телекомунікаційних технологій у викладанні музичного мистецтва.

1. Розвиток професійних якостей учителя музичного мистецтва (доповідь).

Матюшок Н.С., методист НМЦ

2. Вивчення основ музичного мистецтва засобами сучасних інформаційних технологій. (із досвіду роботи вчителів).

Саленко Ю.В., Радивилівський НВК „школа № 1-гімназія”

3. „Круглий стіл”.

3.1. Система підготовки педагога до інноваційної діяльності.

3.2. Інноваційні підходи до організації навчального процесу, як умова ефективного викладання музичного мистецтва в загальноосвітніх навчальних закладах.

3.3. Комп’ютерна техніка як засіб удосконалення технологічної культури школярів

Члени МО

4. Відвідування відкритого уроку. Самоаналіз та аналіз уроку.

Пицура З.І., Немирівська ЗОШ І-ІІІ ст.

5. Моделювання уроку з теми “М.Лисенко Інтродукція з опери „Тарас Бульба” (5 клас):

5.1. Організаційний момент.

Музичне привітання.

Кімеєва О.І., Рідківська ЗОШ І-ІІ ст.

5.2. Актуалізація опорних знань.

Слово вчителя.

Робота над тестовим завданням.

Сех Л.В., Михайлівська ЗОШ І-ІІ ст.,

Мудрик Р.І., Радивилівський НВК „Школа № 1-гімназія”

5.3. Викладання нового навчального матеріалу.

Базові поняття уроку.

Аналітичні завдання.

Мулик Н.І., Жовтнева ЗОШ І-ІІІ ст.,

Довжик І.М., Підзамчівська ЗОШ І-ІІІ ст.

5.4. Підсумок уроку.

Данилішина І.В., Пляшівська ЗОШ І-ІІІ ст.


Опрацювати фахову літературу:

  1. Альфінов В. Творчо обдарована особистість – мета діяльності ліцею // Рідна школа, № 5, 2000
  2. Бех І.Д. Особистісно зорієнтоване виховання: Науково-методичний посібник. – К.: ІЗМН, 1998. – 204 с.
  3. Рабченюк Т. Майстерність педагогічного спілкування // Нова педагогічна думка, № 4, 2003. – 123 с.
  4. Ротмистров Н.Ю. Мультимедиа в образовании // Информатика и образование. – 1994. – № 4. – С. 89-96.
  5. Шаркунова О.І. З народних джерел // Мистецтво в школі. – 2011.- № 4.- С.25-28.


Робота між засіданнями:
    1. Опрацювати фахову літературу.
    2. Підготуватись до „круглого стола” з теми „Сучасні проблеми впровадження проектної

технології на уроках музичного мистецтва”.
    1. Підготуватись до творчого звіту вчителів музичного мистецтва, що атестувалися у 2011-2012 н. р.


ЗАСІДАННЯ ІІІ

14 березня 2011 року Довгалівська ЗОШ І-ІІІ ст.

поч. о 10.00 год.

ТЕМА. Реалізація проектної технології як формування базових компетентностей на уроках музичного мистецтва.

1. Інноваційні умови професійного вдосконалення вчителя. (доповідь).

Матюшок Н.С., методист НМЦ

2. Різноманітність форм та засобів навчання – запорука успіху. (Із досвіду роботи).

Місюрка Л.А., Хотинська ЗОШ І-ІІІ ст.

3. "Круглий стіл". Сучасні проблеми впровадження проектної технології на уроках музичного мистецтва.

3.1. Етапи проектно-технологічної діяльності учнів.

3.2. Проблеми впровадження проектно-технологічної діяльності на уроках трудового навчання та шляхи їх подолання.

3.3. Формування особистісних якостей учнів під час проектно-технологічної діяльності.

Члени МО

4. Відвідування відкритого уроку. Самоаналіз та аналіз уроку.

Курсик К.А., Довгалівська ЗОШ І-ІІІ ст.

5. Проведення творчих презентацій учнівських проектів з музичного мистецтва.

Члени МО

6. Творчий звіт вчителів музичного мистецтва, що атестувалися у 2011-2012 н. р.

7. Підсумки роботи м/о вчителів музичного мистецтва та завдання на наступний рік.

Саленко Ю.В., керівник МО

8. Анкетне опитування вчителів.

Матюшок Н.С., методист НМЦ


Опрацювати фахову літературу:
  1. Савка Л.Й. Подорож у світ прекрасного // Мистецтво в школі. – 2011.- № 4.- С. 36-38.
  2. Шрам Л.В. Відлуння епохи у музичному мистецтві // Мистецтво в школі. – 2011.- № 4.- С. 29-35.
  3. Сухорукова А.А. Комплексний підхід до формування професійної компетентності педагогів // Мистецтво в школі. – 2011.- № 4.- С. 20-4 – 20-10.