Методика проектного навчання на уроках технічної праці в 5 класі
Вид материала | Урок |
СодержаниеОб’єкт навчальної праці IV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку. V. Вивчення нового матеріалу за планом VI. Практична робота. 6.3 Поточний інструктаж Використана література |
- Методика організації проектно-технологічної діяльності учнів на уроках обслуговуючої, 1462.27kb.
- Формування у дитини емоційно-позитивного ставлення до навчання, 161.42kb.
- Положення про навчання з охорони праці мислятинської зош І – ІІІ ступенів, 504.82kb.
- Практикум з технічної праці (навчальний модуль „Ручна обробка металів ) форма навчання:, 190.72kb.
- Список наукових праць з проблеми «Методика проектно-технологічної діяльності учнів, 89.01kb.
- Інноваційні технології на уроках фізичної культури, 72.79kb.
- 5-й клас перші збори. Труднощі адаптації дитини до навчання у 5-му класі, 25.46kb.
- План графік проведення навчання зі спецкурсу «Охорона праці та безпека життєдіяльності», 19.58kb.
- Галузь застосування: у системі професійно-технічної освіти при вивченні предмету «Основи, 391.19kb.
- Методика диференційованого навчання 27 > Результати дослідницько-експериментальної, 432.63kb.
Урок 33. Годівля кролів (1 год.)
Мета уроку: Засвоєння знань про годівлю кролів, профілактику захворювань кролів; формування вмінь здійснювати догляд за кролями. Розвивати пам'ять, спостережливість. Виховувати інтерес до сільськогосподарських тварин.
Об’єкт навчальної праці: роздавання корму кролям.
Обладнання: коренеплоди (буряк, морква), клітки з кролями та відповідний інвентар.
Тип уроку. Комбінований.
Орієнтовний план і методи проведення уроку
І.Організаційна частина ( 2 хв )
ІІ. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів ( 4 хв )
ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності ( 2 хв )
IV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку ( 2 хв )
V. Вивчення нового матеріалу ( 9 хв )
VI. Практична робота ( 20 хв )
VII. Підсумок уроку ( 5 хв )
Хід уроку
І.Організаційна частина.
- перевірка присутніх;
- призначення чергових.
ІІ. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів (методом бесіди з’ясовують питання):
1.Як створити найкращі умови для кролів?
2.Які вимоги ставлять до будови клітки для кролів?
3.Як ви розумієте «комбіноване» утримання кролів?
ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності.
Не менш важливим ніж утримання кролів є їх годівля, оскільки саме від цього процесу залежить успіх кролівництва, як виробничого процесу. Знаючи як правильно годувати кролів можна значно підвищити їх цінність як товару, отже зробити вирощування цих тварин більш прибутковим, а отже і більш вигідним для сімейного бюджету (заощаджуючи гроші батькам ви зможете їх підтримати матеріально).
IV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.
Учитель записує (або просить записати одного з учнів) на дошці тему уроку та повідомляє дидактичні завдання:
- пояснювати і здійснювати відповідно до складеного раціону годівлю кролів;
- знати профілактику захворювань кролів.
V. Вивчення нового матеріалу за планом:
а) годівля кролів;
б) хвороби кролів, їх попередження і лікування.
а) Кролів годують свіже скошеною або заготовленою травою, коренеплодами, листками капусти. Концентрати (овес, ячмінь) дають кролям у спресованому або подрібненому вигляді до 2,5-3-місячного віку. До годівлі кроленят зеленим кормом переходять поступово. Спочатку його дають невеликими порціями (починаючи з 15-20-го дня один раз на день, потім – два рази на день по 20 г). Через 6-7 днів кроленята повністю переходять на зелений корм. Особливо обережно необхідно переходити на годівлю бобовими травами, зокрема конюшиною і люцерною. Перегодовування молодою конюшиною часто спричинює не тільки в кроленят, а й у дорослих кролів здуття живота. Влітку, коли в раціоні кроленят переважають соковиті корми, їм дають менше води і вводять невелику кількість свіжого сіна. Треба стежити, щоб у корм не потрапляли отруйні рослини: а – чемериця біла, б – вороняче око, в – цикута отруйна, г – жовтець отруйний.
Коренеплоди очищають і згодовують сирими у вигляді дрібно нарізаних кубиків. Сіно для кролів повинне бути тільки доброї якості з дрібним листям. Дають його тваринам два рази на добу, вранці трохи менше половини й на ніч більшу частину (60%) добової норми. Сіно, заготовлене на болотистих місцях, давати кролям не слід, воно спричинює шлункові захворювання.
Необхідною умовою доброго вигляду та здоров’я кролів є наявність свіжої води. Кролів під час годівлі у воді не обмежують. Якщо їм не вистачатиме води, відразу створюється загроза появи великої кількості хвороб.
б) Найбільш поширеними хворобами у кролів є нежить, стоматит, кокцидіоз.
Заразний нежить найчастіше з’являється у кроленят, хоча ним можуть хворіти й дорослі кролі. Ознакою хвороби є слизові виділення з носу. Хворі кролі чихають, з’являються розчісування на лапах. Хворих вибраковують.
Стоматит – інфекційне захворювання. Частіше спостерігається у кроленят до 3-х місяців. У хворої тварини знижується апетит, значно збільшується слиновиділення (вона стікає на шию, груди). Тривалість хвороби – 3-5 днів. Хворим промивають ротову порожнину 2-прцетним розчином мідного купоросу або засипають у рот порошок білого стрептоциду. Годують в цей час м’якими, легкими на засвоєння кормами.
Кокцидіозом хворіє молодняк у віці від 1,5 до 4 місяців. Збудник цього захворювання потрапляє через їжу і розмножується в середині кроля. Хворі страждають на здуття живота, понос (який з часом переходить в запор). Хворі кокцидіозом кролі часто вмирають.
Профілактикою цього захворювання є дотримання наступних вимог:
Не можна давати корм кролям безпосередньо в клітку – для цього є ясла або годівниця. Для води – напувалки.
- Слідкувати за тим, щоб годівниця та напувалки не забруднювались.
- Своєчасно прибирати в клітках. Підлога в клітках повинна бути обов’язково виготовлена з рейок. В такому випадку рештки їжі та інші відходи не затримуються в клітці.
VI. Практична робота.
Завдання. Роздавання корму кролям.
6.1. Вступний інструктаж.
Поетапна демонстрація і пояснення послідовності виконуваних операцій:
1.Відповідно до раціону підготувати корм до згодовування
Таблиця 14
-
№/№
Час
Корми
Норма, г
1
2
3
Вранці
Вдень
Увечері
Морква
Сіно лугове
Вода
Зелений корм (конюшина, кульбаба, подорожник та ін.)
Зелений корм,(конюшина, листя капусти, салату тощо)
Буряки
80
50
-
150
250
150
Всього
680
2.Перевірити придатність трави або сіна, підготувати потрібну кількість корму для одного кроля або групи кролів;
3.підготувати коренеплоди (буряки, моркву) до згодовування, помити їх або очистити, подрібнити ножем або терткою, підготувати потрібну кількість для згодовування на один раз групі або одному кролеві (в таблиці подано на одного кролика);
4.Підготовлений корм розкласти в годівниці;
5.Покласти інвентар і одяг на місце, вимити руки.
6.3 Поточний інструктаж:
- слідкувати за дотриманням послідовності виконуваних робіт;
VII. Підсумок уроку.
7.1 Рефлексія:
1.Яка мета сьогоднішнього уроку (очікуваний результат) і чи досягнута вона взагалі?
2.Що нового ви дізналися про годівлю свійських тварин?
3. Чому не можна давати кролям багато молодої люцерни й конюшинової зелені?
4.Які отруйні рослини у вашому районі?
7.2 Заключна частина:
- виставлення оцінок за роботу на уроці;
ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА
- Агеєнко Н.Г. Творчий проект «Застосування методу фантазування при розробці моделі дитячої іграшки»(5 клас) // Трудова підготовка в закладах освіти. – 2009. - №№ 1-2.
2.Гаврилюк Г.М. Вплив інтерактивних методів навчання на розвиток особистості засобами технологічних дисциплін // Трудова підготовка в закладах освіти. – 2010. №10.
3.Днепров С.А. Эвристический потенциал категории «незнание» // Педагогика. – 1999. №1.
4. Кравченко Т., Коберник О. Використання інтерактивних методик на уроках трудового навчання // Трудова підготовка в закладах освіти. – 2003. - №№ 2-3
5. Михальчук В.М. Підсумковий урок-гра «Естафета» із розділу «Проектування виробів» (5 клас) // Трудова підготовка в закладах освіти. – 2009. - №№7-8.
6. Михальчук В.М. Методичне забезпечення навчального процесу в 5 класі (з досвіду роботи) // Трудова підготовка в закладах освіти. – 2008. - №1.
7. Михальчук В.М. Цикл уроків із розділу «Технологія вирощування рослин» (5 клас) // Трудова підготовка в закладах освіти. – 2009. - №10.
8. Пагута М.В. Основні етапи ергодизайнерського проектування учнями 5 класу на уроках трудового навчання // Трудова підготовка в закладах освіти. – 2008. - №1.
9. Педагогічні технології в безперервній професійній освіті / За заг. ред. С.О.Сисоєвої. К.: Перун, 2001.
10. Пометун О., Пироженко Л. Сучасний урок. Інтерактивні технології навчання: Нук.-метод.посібник / За ред.. О.І.Пометун. – К.: Вид-во «А.С.К.», 2004.
11. Терещук А.І., Коберник О.М. Трудове навчання. Методичні та дидактичні матеріали. 5 клас. – Х.: ТОРСІНГ ПЛЮС, 2006.
12. Технології розвитку критичного мислення учнів / Кроуфорд А., Саул В., Метьюз С., Макінстер Д.; Наук. Ред.., передм. О.І.Пометун. – К.: Вид-во «Плеяда», 2006.