Тема: Семінарське заняття за темою «Огляд природних зон земної кулі»
Вид материала | Урок |
СодержаниеХід уроку |
- Семінарське заняття на тему: „огляд типових недоліків та порушень, яких допускаються, 82.12kb.
- Ікурс (122) Вид заняття: семінарське заняття завдання тема: Рецепція римського права, 69.38kb.
- План Фактори, що визначають життя у Світовому океані. Особливості морських угруповань, 132.09kb.
- Зміст, 396.74kb.
- Комуністичний геноцид українського народу, 507.24kb.
- Цільова комплексна програма „Фізичне виховання здоров’я нації про шляхи розвитку фізичної, 124.82kb.
- Анастасії Нових «Передбачення майбутнього І правда про минуле та сьогодення», 3763.05kb.
- Зміст Перелік умовних скорочень І термінів, 963.6kb.
- Тема заняття, 51.13kb.
- 1. Поняття І види територій Слід зазначити, що в міжнародному праві вже цілком чітко, 506.69kb.
Огляд природних зон земної кулі, природні зони
(урок)
Тема: Семінарське заняття за темою «Огляд природних зон земної кулі».
Мета: Розширити та конкретизувати знання учнів про природні особливості природних зон Земної кулі.
Виховання світоглядних понять; розвивати вміння працювати з додатковою літературою, підібрати необхідний матеріал.
Обладнання: карта природних зон земної кулі, ілюстрований матеріал, таблиці.
Хід уроку
І.Перевірка домашнього завдання
- 1.Поняття про клімат.
- Характеристика кліматів землі.
- Географічні (області) пояси і природні зони Землі.
- Глобус – модель земної кулі.
- Захист практичних робіт.
- Орієнтування на місцевості.
- Вимірювання відстаней. Масштаб.
- Карти. Відмінність від плану. Види карт.
- Складання карт.
- Природно-територіальні комплекси.
- дати характеристику льодової зони.
- Дати характеристику зони тундри.
- Методика роботи з текстом, картинами, ілюстративними посібниками, бесіда, розповідь.
ІІ. Повідомлення теми уроку.
Робота з матеріалами семінарського заняття.
- Характеритсика окремих природничих комплексів материків (нежива і жива природа).
ІІ. Клімат клімати землі.
Дати характеристику кліматів екваторіального, субекваторіального поясу.
- Дати характеристику клімату тропічних поясів (на обидва боки від тропіків). (пустинний і мусонний).
- Характеристика клімату субтропічних поясів (9)
- Клімат помірного поясу.
- Клімат субарктичний і субантарктичний та полярних областей.
- Зміна клімату. (по карті 7 кл. опис клімату)
ІІ. 1. Природно-територіальні комплекси.
- Характеристика льодової зони (клімат, рослинний і тваринний світ).
- Характеристика зони тундри (клімат, рослинний і тваринний світ).
- Характеристика лісотундри. Лісова зона.
- Характеристика майги.
- Характеристика особливостей підзони мішаний лісів європейської частини.
- Характеристика мішаних лісів Далекого Сходу.
ІІІ. Робота з картою (7 кл.)
А) виписати представлення рослинного і тваринного світу.
В) Д/з § 41 підготов. росл. і тв. світ материків.
Держави і міста
Зоогеограф.області.
1.Вимір відстаней
2.Глобус
3.Географічні пояси і природні зони землі.
4.Масштаб.
5.Карти орієнтування. План місцевості.
1.Євразія
Компоненти природи (неживої)
Рослинний і тваринний світ Євразії.
Характеристика окремих представників флори і фауни різних природних зон.
Рослинний світ (по кн.. Петрова «Ратмир.нашей родины). Методичні рекомендації, ілюстровані картки природних зон)
а) особливості лісової зони Євразії.
б) підсумки березня місяця нашої місцевості.
2.Північна Америка та її характерні особливості.
3.Південна Америка, природні особливості.
4.Характеристикп природних компонентів материка Африки.
5.Австралія, відмінність рослинного і тваринного світу Австралії.
6.Антарктида і її природні особливості.
Практична робота
Робота з картою «Травин ний і рослинний світ земної кулі». Кліматична карта.
а) скласти особливості клімату згідно карти і підручника «Основи природознавства»;
б) виписати представників рослинного і тваринного світу карти світу.
ІІІ. Підсумок уроку.
ІV. Домашнє завдання § 60, 61.
Тема: Природні зони.
Мета: Поглибити знання учнів про природні зони земної кулі, особливості елементів неживої природи. Розвивати навики роботи з картою. Виховання естетичних почуттів. На основі знань, які мають виявляти по картам атласу особливості природних зон земної кулі.
Обладнання: карта природних зон земної кулі.
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання.
- Перелічити основні фактори, які зумовлюють широтну зональність природних компонентів і комплексів.
- Навести приклади широтної зональності і пояснити чим вони викликані.
- Які основні відмінності між вертикальною поясністю і широтною зональністю? Охарактеризувати зміну природних поясів у горах.
ІІ. Актуалізація житлового досвіду.
ІІІ.Повідомлення теми і завдань уроку.
ІV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу.
План
- Природні комплекси.
- Зональність – одна з основних закономірностей географічної оболонки.
- Характеристика елементів неживої природи різних природних зон.
Усі природні компоненти (клімат, грунти, орг. світ) розв’язання за власними законами. Кожен зазнає впливу інших комп. і вплив сам на ххххх.
Разом природні комплекси утворюють єдину нерозривну систему – природний комплекс. Найбільш природним комплексом є географічна оборонка в якій взаєм. і стиск. літосф. гідросфер. нижні шари атм. і біосфера.
У розв.обол. є свої закономірності:
Цілісність – усі компоненти стан.єдине ціле. Форма і рух землі. Вил. на рот. тепла по земній пов. р.т. впливає на тиск, а від нього залежить напрям і сила вітру. Вітри спричиняючи поверхневі морські течії. Усе це, а також підстилаючи поверхня – зумовлюють особливості клімату.
Клімат впливає на хід вивітрювання, на води суші, рослинний і тваринний світ.
У географ. обол. постійно відбувається кругообіг між рослинним, тваринним світом, атм, а також і в самій корі. Товщина географічної оболонки не перевищує 40 км.
Ритмічність – характерна особливості географічної оболонки. У житті землі спостерігаються ритми, тобто періодичне повторення природного явища. Деякі охоплюють століття і навіть тисячоліття, наприклад похолодання і потепління клімату, періоди горотворення і відносно спокою земної кори.
І хоч географічні оболонки є єдиним взаємозв’язаним природним комплексом. Проте вона неоднорідна в усіх своїх частинах.
Зональність – одна з основних законностей географічної оболонки. Різноманітність зумовлена поєднанням певних природних компонентів. А поєднання залежить від кількості тепла. Сонце тепло розпад-ся головним чином залежно від широти, тобто зонально. Це спричинює зональне розмноження природних комплексів.