Мельник Ганна Василівна. Рік народження: 14. 01. 1963 року Освіта: вища. Спеціальність за диплом
Вид материала | Диплом |
- Винокурова Тетяна Костянтинівна вчитель вищої кваліфікаційної категорії, «Старший вчитель»., 193.1kb.
- Список третейських суддів постійно діючого третейського суду при асоціації «українська, 100.09kb.
- 1. Бедер Антоніна Василівна-провідний бібліотекар, освіта повна вища спеціальна, стаж, 169.13kb.
- Дошкільний навчальний заклад ясла садок, 24.39kb.
- Замінська наталія ярославівна, 13.08kb.
- Програма нормативної дисципліни " Безпека життєдіяльності" для студентів вищих навчальних, 210.86kb.
- Електронні засоби навчального призначення світовий досвід й українська освіта // „вища, 179.96kb.
- Я 2010 року проведено вивчення стану викладання та рівня навчальних досягнень учнів, 212.84kb.
- Бужиков Р. П., Бужикова Р.І. Дидактичні особливості інноваційно-комунікаційних та Інтернет-технологій, 131.17kb.
- Наказом Держкомстату та Міністерства оборони України від 25. 12. 2009, 176.35kb.
Тема уроку: «Розсадосадильна машина СКН-6А»
Мета уроку:
Навчальна: вивчити призначення та будову розсадосадильної машини СКН-6А,здійснюючи диференційований підхід до учнів в процесі навчання;
Виховна: виховувати сумлінність та працелюбність;
Розвиваюча: розвивати конструктивне мислення.
Тип уроку: Комбінований.
Форми роботи на уроці: диференційована групова, індивідуальна, робота в парах
Обладнання: А.Ф.Головчук «Сільськогосподарські машини», ксерокопія малюнків «Технологічна схема картоплесаджалки КСМ – 6», «Технологічна схема розсадосадильної машини СКН-6А», макет садильного апарату КСМ-6, картки – завдання.
Хід уроку
1Організаційна частина
(Перевірка наявності учнів і готовності їх до уроку. Психологічний настрой учнів на роботу)
2Актуалізація опорних знань учнів
Опорні знання учнів перевіряю з використанням карток-завдань різного ступеня складності:
І ступінь складності.(для «сильних» учнів)
- Призначення та загальна будова картоплесаджалки КСМ -6.
- Будова та принцип роботи бункера.
- Будова та принцип роботи садильного апарата.
- Будова та принцип роботи сошника та загортальних дисків.
- Механізм привода картоплесаджалки.
- Основні регуліровки картоплесаджалки.
ІІ ступінь складності. (для «середніх» учнів)
- Чи призначена картоплесаджалка КСМ-6 для садіння пророщених клубнів картоплі і з скількох робочих секцій вона складається?
- Для чого призначені струшувані і ворушилки? Від чого приводяться в рух струшувачі?
- З чого складається садильний апарат? Який туковисівний апарат встановлений на картоплесаджалці КСМ-6?
- Для чого призначений сошник і з чого він складається?
- Від чого і через які механізми приводяться в рух робочі органи картоплесаджалки?
- Як регулюють відстань між клубнями в рядку?
III ступінь складності. (для «слабких» учнів)
- Скільки кг картоплі поміщається в один бункер?
- Чим регулюється подача клубнів із бункера до живильного ковша?
- Яким механізмом клубні утримуються в ложечках?
- Який кут входження в грунт має сошник і з чого він виготовлений?
- Із скількох частин складається вісь садильних апаратів?
- З якими тракторами агрегатують картоплесаджалку?
III. Мотивація, повідомлення теми , мети і завдань уроку.
Повідомляю учням, що садіння розсади трудомісткий процес, а використання машини СКН-6А дає можливість значно знизити трудозатрати і підвищити ефективність роботи, тому необхідно добре вивчити будову СКН – 6А.
IV. Вивчення нового матеріалу
План.
- Призначення та загальна будова розсадосадильної машини.
- Садильні апарати.
- Садильний диск.
- Прикочувальні котки та сошники.
- Водополивна система.
- Основні регуліровки.
- Технічна характеристика.
При викладенні нового матеріалу повідомляю про призначення розсадосадильної машини СКН – 6А. З метою розвитку конструктивного мислення пропоную учням скомпонувати основні складальні одиниці розсадосадильної машини, виходячи із власного життєвого досвіду. Після чого пояснюю будову машини на збільшені ксерокопії малюнка на дошці і порівнюю її з тим, що запропонували учні, закріплюючи і поглиблюючи, таким чином їх знання. Потім разом з учнями складаємо опорний конспект – я на дошці, а вони в зошитах. Для здійснення зворотнього зв’язку з учнями і перевірки рівня усвідомлення учнями матеріалу провожу фронтальне опитування по пунктах плану.
V. Узагальнення і систематизація знань.
При узагальненні та систематизації знань організовую роботу учнів у парах. Для цього на кожен стіл роздаю картки-завдання з трьома ступенями складності. При цьому учні мають можливість, співпрацюючи один з одним обирати собі питання для відповіді з різних карток. Це дає можливість самим здійснювати самооцінку рівня своїх досягнень та засвоєння матеріалу на уроці. Ціна відповіді на запитання з червоної картки (перша ступінь складності для «сильних» учнів) – 1,5 бала; з жовтої картки – 1 бал; з зеленої – 0,5 бала.
І ступінь складності (для «сильних» учнів)
- Призначення та загальна будова СКН-6А.
- З чого складаються садильні апарати
- Призначення та будова садильного диска.
- Прикочувальні котки та сошники.
- Водополивна система.
- Основні регуліровки.
- Технічна характеристика.
II ступінь складності (для «середніх» учнів)
- Для чого призначена розсадосадильна машина СКН-6А.
- Скільки літрів води поміщається в два баки і де вони розміщені?
- Скільки захватів кріплять на садильному диску?
- Як регулюють закриття і розкриття захватів?
- За допомогою чого набирають воду в баки.
- Яким механізмом забезпечується порційний полив?
- В яких межах змінюють крок садіння розсади і чим це регулюється?
III ступінь складності (для «слабких» учнів)
- Від чого приводяться в рух робочі органи розсадосадильної машини?
- Для чого призначений садильний диск?
- З якою шириною міжрядь садять розсаду?
- Чим регулюють подачу води до рослин?
- Яка ширина захвату машини?
- З якими тракторами агретується машина СКН-6А.?
- Яка продуктивність СКН-6А?
VI. Підсумок уроку, домашнє завдання.
Література : А.Ф.Головчук „Сільськогосподарські машини" § 3.12, ст. 240.
Професія: Слюсар з ремонту сільскогосподаських машин та устаткування другого розряду.
Тема програми: Грунтообробні машини та агрегати
Тема уроку «Протиерозійні садові та просапні культиватори»
Мета уроку:
- Вивчити призначення та будову протиерозійних , садових та просапних культиваторів, активізувати пізнавальну діяльність учнів;
- Розвивати самостійність та аналітичне мислення;
- Виховувати сумлінність та дисциплінованість.
Тип уроку: комбінований.
Форма роботи на уроці: робота з підручником, самостійна робота учнів, закріплення матеріалу з використанням інтерактивного методу: ток-шоу «Альтернатива».
Наочні посібники: підручник З.С. Ратомська «Механізація рільництва та садівництва», ксерокопії малюнків «Культиватор КПС - 4», «Культиватор – плоско різ-глибокорозпушувач КПГ-2-150», «Культиватор-рослинопідживлювач КРН – 5,6», «Робочі органи культиваторів для міжрядного обробітку», макет «Культиватор КПС-4», макет «Культиватор КРН-5,6»
Хід уроку.
- Організаційна частина уроку.(перевірка наявності учнів та готовність їх до проведення уроку)
- Актуалізація опорних знань учнів.
- Для чого призначені культиватори?
- За якими ознаками класифікують культиватори?
- Які агротехнічні вимоги ставляться до культивації?
- Для чого призначений і яку будову має культиватор КПС-4?
- Для чого призначений культиватор КПС – 8?
- Для чого призначений культиватор КРК-9 і які ще культиватори використовують для суцільного обробітку грунту?
- Для чого призначені культиватори?
3.Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.
Щоб отримувати високий урожай сільськогосподарських культур треба якісно обробити грунт. А для цього необхідно знати будову та призначення ґрунтообробних машин тобто культиваторів.
План викладу матеріалу:
- Протиерозійні культиватори:
Культиватор – плоскоріз КПГ-2-150 – призначення та будова
Характеристика культиватора КПЕ – 3,8 А
- Садові культиватори:
Характеристика культиватора КСТ – 5,0
Культиватор КСЛ – 5 та КСВУ – 5
- Просапні культиватори:
Робочі органи просапних культиваторів
Технічна характеристика просапних культиваторів
Призначення та будова культиватора – рослинопідживлювача КРН – 5,6
Характеристика культиватора КРН – 4,2
Культиватор просапний КУП – 5,4
- Сприймання і усвідомлення нового матеріалу учнями.
- Для чого призначений і з чого складається культиватор КПГ-2-150?
- Для чого призначений культиватор КПЕ – 3,8 А ?
- Де застосовують садові культиватори?
- Яке призначення культиватора КСП-5,0?
- Які робочі органи постачають до культиватора КСГ – 5,0?
- Яка технічна характеристика культиватора КСГ -5,0?
- Для чого призначені просапні культиватори?
- Яка технічна характеристика цих культиваторів?
- Для чого призначений культиватор КРН-5,6 і з чого він складається?
- Для чого призначений і з чого складається культиватор КПГ-2-150?
- Які робочі органи постачають до культиваторів для міжрядного обробітку грунту?
- Як застосовують культиватор КРН-4,2?
- Для чого призначений культиватор КГП-5,4 і які високопродуктивні культиватори входять до складу новітніх механізованих комплексів?
- Закріплення нового матеріалу.
Ток – шоу «Альтернатива».
Підтвердити, заперечити або доповнити вислови.
- Культиватор КПЕ-3,8 має ширину захвату 4 м.
- Культиватор КПГ – 2 – 150 обладнаний двома плоско різальними лапами.
- Садові культиватори застосовують …
- Культиватор КСГ-5 обробляє грунт в садах з міжряддям 15 см.
- До культиватора КСГ-5,0 постачаються такі робочі органи …
- КСГ-5,0 рухається з швидкістю 10 км/год.
- КСЛ-5 – це культиватор - розпушувач садовий.
- КСВУ – 5,0 – це культиватор призначений для міжрядного обробітку посівів кукурудзи.
- Просапні культиватори призначені для обробітку посівів кукурудзи, соняшнику, цукрового буряку.
- КРН – 5,6 має ширину захвату …
- Культиватор КРн-5,6 не має рами.
- КРН – 5,6 складається з 8 туковисівних апаратів.
- Привід туковисівних апаратів здійснюється …
- Культиватор КРН-5,6 комплектується стрілчастими універсальними лапами з шириною захвату 270 та 220 мм …
- КРН – 4,2 призначений …
- КГП-5,4 агрегатується з тракторами МТЗ, ЮМЗ.
- КМШ-8,4 – це швидкісний високопродуктивний культиватор для міжрядного обробітку грунту.
- КСШ-8,4 – це …
- КГС-8М – це культиватор протиерозійний.
- Самостійна робота учнів. Визначити по ксерокопії малюнка основні органи культиватора КРН – 5,6.
- Підсумок уроку. Повідомлення домашнього завдання.
Література: З.С.Ратомська ст.. 172-176
ВИХОВНІ ЗАХОДИ
„ХЛІБ – УСЬОМУ ГОЛОВА"
Форма проведення - усний журнал.
І сторінка - бесіда „СЛОВО ПРО ХЛІБ"
II сторінка - літературно-музична композиція „ХЛІБ - НАША СОВІСТЬ"
III сторінка - „УКЛІН ГОБІ, ХЛІБЕ"
(Вірш Н.Красоткіної„Хліб наш насущний")
Класний керівник:
Учні! Сьогодні ми зібралися, щоб проговорити про те, що завжди було турботою і радістю людини, чому вона віддавала свій труд і талант. Про те, що для кожного з нас звичне, як сонячне світло чи дихання і таке ж необхідне. Про те, без чого не уявити ні степової долі, ні світанку, ні рідного дому - про хліб.
Сьогодні ми проводимо відкриту виховну годину на тему "ХЛІБ-УСЬОМУ ГОЛОВА ". Епіграфом до неї є слова М.Рильського:
„Щоб хліб, як сонце сяяв на столі
у кожній хаті, домі та колибі,
уклін земний працівникам землі!
Вам, сіячі, плугатарі - спасибі"
З давніх давен народ наш цінував над усе хліб, сіль і честь.
Хліб-то багатство, сіль - то гостинність, честь - то людська гідність, за яку предки наші стояли і нам заповідали стояти на цьому.
Ваша майбутня професія - хлібороб - це професія віку - являється почесною і необхідною для людей. Бо без хліба немає життя. Так вважають трударі землі і так воно є насправді.
Виховна година проходитиме в формі усного журналу.
І сторінка. БЕСІДА „СЛОВО ПРО ХЛІБ"
Учень:
Хліб... Скільки д не мали його люди - завжди говорять про нього зі щирою повагою, беруть до рук трепетно і урочисто.
Хліб... Житній, пшеничний, столовий, дієтичний, круглий і фермовий...Він лежить перед нами у всіх видах - від сухаря до пирога, одухотворений людською вірою в його насущну животворну силу, осмислений і обласканий народними прислів'ями „У кого хліб, у того й щастя", „З хлібом і сила приходить"
З глибини віків прийшов до нас хліб, він батько всіх земних цивілізацій. У ньому сила людства і прогрес. Археолог, який розглядає на долоні зернятко , яке пролежало в землі тисячі літ і космонавт, який ставить перші досліди з живими
на орбіті, і вчений селекціонер, який приніс свої елітні зернятка через - кожен із них відчуває безсмертя зернини.
Всіх нас людей планети маленьке зернятко єднає у великих почуттях відповідальності перед нинішнім віком і майбутнім.
Класний керівник:
Про хліб взагалі і про хліб на нашому столі ми знаємо дуже багато, історію пшениці розкаже:
Учень:
Колись дуже давно появився прародич дикої пшениці - однозернянка, Людина знайшла її і стала вона надбанням людства. Рік за роком, вік за віком, відбираючи для посіву кращі зерна, людина вивела перший вид оброблюваного хлібного злака - культурну однозернянку. А поруч з культурною однозернянкою далекі родичі - рослини з причудливою формою колосків. Вони легко схрещувалися з різними видами пшениці. В результаті на хлібному полі появилась двозернянка.
Процес природного відбирання продовжувався і з'явилась м’яка пшениця -основний хліб людства. Така коротка родословна „хліба насущного".
Класний керівник:
Найдорожчих людей наш народ завжди зустрічав хлібом-сіллю, і хто догадається поцілувати хліб піднесений йому на рушничку, той пошанує всіх нас -прекрасний народний звичай.
Про традиції, пов'язані з хлібом розповість
Учень:
Давно, в глибинах віків, так уже склалося на Україні - що хліб у хаті – це достаток, добробут, це відрада і впевненість у завтрашньому дні.
Слов’яни завжди шанували хліб, уславляли його в піснях, тримали його завжди на почесному місці - на покутті., берегли кожний шматочок. Ще задовго до введення на Русі Християнства жінки навесні пекли так звані паски. А на проводи в день поминок померлих, пекли хліб, яким обдаровували всіх людей, які приходили на кладовище пом’янути покійних, і називався той хліб дарниками.
Учень:
Про хліб можна говорити багато - бо він основа життя. В ньому закладений дар самого сонця. Про хліб намальовано багато картин, стоги золотого колосся, переплетені стрічками, можна бачити на виставках. Вінками з колосся ушановують ударників жнив, найвидатніших хліборобів.
Учень:
З роду в рід народ наш виховував дітей свої в пошані до хліба, прищеплював дитині поняття , що хліб святий. Не годилося розкидатися хлібом, не годилося змітати зі столу додолу крихти хліба - це суперечило народній моралі, це було образливим для душі хлібороба. А коли чорного літа 1941 року доводилося самим палити хліб у степах, щоб він не дістався ворогові, коли горіли наповнені зерном елеватори, то це сприймалось солдатом як найбільша з народних трагедій. Знаємо, чим була скибочка чорного хліба для блокадного Ленінграда, для тих, хто живучи по картках дні й ночі трудився для фронту , знаємо, чим був для фронтовий сухарик для змученого бійця.
Класний керівник:
Все в нас від нього, від хліба.
А втім, і самі ми, кожен з нас, дитина своїх батьків, свого народу й хліба.
Людей, які прийшли з доброю місією, з чистим серцем чи з доброю новішою, на нашій землі завжди зустрічали з хлібиною на вишиванім рушнику. Короваєм благословляли в життєву дорогу одружених молодят, без хлібини не можна було зайти у новий дім.
Зрештою вся історія нашого народу пов'язана з історією хліба, з мистецтвом його сіяти, вирощувати, косити , молотити, молоти, учиняти тісто, пекти, а коли хочете, вихованим ще з дитинства умінням його їсти. Цілий цикл, в якому є свої таємниці, досвід, цикл за яким можна вимірювати літа людського життя.
Дуже багато приказок та прислів’їв склав народ про хліб. Учні, а які прислів’я і приказки про хліб ви знаєте?
Грім гримить - буде хліб родить.
- зима без снігу - літо без хліба.
- Багато снігу - багато хліба.
- Сухий березень, теплий квітень, мокрий май - буде хліба урожай.
- Весна днем красна, а на хліб пісна.
- Сухий марець, теплий май - буде жито, як той май. ¡т.д.
Класний керівник:
Друга сторінка нашого журналу :
Літературно-музична композиція „Хліб - наша совість"
Ще О.Довженко підмітив велику філософську мудрість „Найбільший прояв геніальності - засіяній ниві" А М.Стельмах підкреслював: „На колосі звичайному і незвичайному, дивовижному колосі жита, золотому пшениці - з віку у вік трималася людська доля"
Учень:
Ти вседержителю в небі, на морі і суші, Хлібе єдиний для всіх поколінь і світів День мій грядущий, день проминулий і сущий, Благослови, і освіти, і освіти.
Візьму я в руки хліб духм'яний Він незвичайний, він святий Ввібрав і пісню й працю в себе. Цей хліб духм'яний на столі Йому до ніг вклонитись треба Він скарб найбільший на землі.
Пісня „Зеленее жито"
Учень:
Як пахне хліб? Ви знаєте, як пахне хліб?
Диханням сіяча, вогнем безсонних діб
Трудом і творчістю, людським гарячим потом
Він пахне солодко, як пахнуть меду соти.
Класний керівник:
їм, майстрам-хліборобам, вклоняємось і в будні і в свята. їхню любов д хліба несемо в книги і поеми. Адже хвала хлібові це щоразу хвала людині трудареві, хвала життю і самій природі.
Третя сторінка нашого журналу „Хліб наш насущний"
Хліб наш насущний, будь в нас довіку
В кожній родині, на кожнім столі.
В трудну годину і в радість велику,
Сійся, родися на рідній землі.
Символ життя і достатку, й любові,
В праці здобутий приходиш у дім.
На вишиванім лежиш рушникові
І перевагу ти маєш над всім.
Хлібом насущним гостей зустрічаєм,
На рушникові рясному несем.
Все найдорожче, що в серденьку маєм,
Радісно друзям своїм віддаєм.
Ми, українці, душею багаті,
Працею славен народ наш завжди.
Хочем, щоб хліб був у кожного в хаті
І не було в нас ніколи біди.
А рушники, обереги народні,
Давня святиня народу мого.
То ж возвеличимо хліб наш сьогодні
І не цураймося роду свого.
Автор: Надія Красоткіна