А. М. Тема V

Вид материалаУрок
“Побудова дiаграм i графiкiв при роботi з табличним процесором".
V. Аналіз та підсумки уроку.
Практична робота № 10–14
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ ІНФОРМАТИКИ В 10 КЛАСІ № 9 (49) ( тема VІ )
V. Закріплення вивченого.
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ ІНФОРМАТИКИ В 10 КЛАСІ № 10 (50) ( тема VІ )
1. Табличний процесор пакета Microsoft Office називається ...
3. Дані текстового формату в комірках таблиці при введенні вирівнюються по...
5. Як правильно позначається адреса комірки в Excel?
7. Як добавити до таблиці новий лист?
11. Як знищити стовбець таблиці?
14. Що з'явиться у комірці, якщо туди ввести формулу = D2 * E2 ?
18. Що обчислює функція СРЗНАЧ(діапазон)?
20. Коли функція И(умова1;умова2) має значення ИСТИНА?
Подобный материал:
1   2   3   4   5   6   7

“Побудова дiаграм i графiкiв при роботi з табличним процесором".



МЕТА УРОКУ:

Навчальна. Закріпити навички роботи учнів по роботі з ЕТ та програмою для роботи з ЕТ. Перевірити та оцінити практичні уміння учнів будувати діаграми та графіки при проводженні аналізу даних в середовищі ЕТ.

Розвиваюча. Розвивати творчі здібності учнів, практичні навички роботи з ЕОМ, клавіатурою та мишею. Математичне мислення, пам’ять.

Виховна. Виховувати впевненість у своїх силах, уміння дискутувати та доводити свою думку.


ОБЛАДНАННЯ: Комп’ютери класу. Необхідне програмне забезпечення.


НАГЛЯДНІСТЬ: Папки із практичними завданнями для 10 кл.


ХІД УРОКУ.


І. Вступна частина.

1. Оголошення теми та мети уроку, його ролі в даній темі та курсі інформатики в цілому.

2. Постановка перед дітьми цілі та розкриття методів її досягнення на уроці.


ІІ. Актуалізація теми уроку.

1. Інструктаж з Т.Б.

2. Пояснення принципів проведення практичної роботи та оцінювання результатів.

3. Актуалізація ролі даного уроку в темі та курсі інформатики 10 кл.


ІІІ. Проведення практичної роботи.

Практична робота №14 із збірника практичних робіт по інформатиці для 10 кл.

(автор Бройченко А.Г.)


ІV. Підведення підсумків уроку.

Підводяться підсумки практичної роботи, оголошуються та ставляться в журнал оцінки.


V. Аналіз та підсумки уроку.

Аналізуємо, чи досягнуто поставлену на початку уроку мету. Чи навчилися того, що планували.


ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. Повторити матеріал з конспекту та підручника.


ПРАКТИЧНА РОБОТА № 10–14

ТЕМА. Побудова діаграм і графіків при роботі з табличним процесором.

МЕТА. Поглибити знання та практичні навички роботи з електронною таблицею. Удосконалити навички побудови діаграм і графіків при роботі з ЕТ. Закріпити вміння завантажувати та зберігати створену ЕТ на дискеті.
ПРАКТИЧНІ ЗАВДАННЯ


ЗАВДАННЯ 1: Запустити програму для роботи з електронними таблицями. Завантажити ЕТ “Pr-10-14.xls” з жорсткого диску.


ЗАВДАННЯ 2: Побудувати стовпчасту об’ємну гістограму по даним стовпчика В. Назвати її “Територія” та помістити на окремому листі таблиці.

Зберегти ЕТ в папку “10-А(Б)” під своїм прізвищем із індексом “10-14-1”. (Наприклад: “Іванов-10-14-1”).


ЗАВДАННЯ 3: Побудувати кругову діаграму по даним стовпчика С. Назвати її “Населення” та помістити на окремому листі таблиці.

Зберегти ЕТ в папку “10-А(Б)” під своїм прізвищем із індексом “10-14-2”. (Наприклад: “Іванов-10-14-2”).


ЗАВДАННЯ 4: Ввести формули для розрахунку в рядку “Разом” та побудувати лінійчату діаграму по даним рядка “Разом”. Назвати її “Разом” та помістити на окремому листі таблиці.

Зберегти ЕТ в папку “10-А(Б)” під своїм прізвищем із індексом “10-14-3”. (Наприклад: “Іванов-10-14-3”).


ЗАВДАННЯ 5: Побудувати порівняльну нормірувальну гістограму по даним стовпчиків D та Е. Назвати її “Порівняльна” та помістити на окремому листі таблиці.

Зберегти ЕТ в папку “10-А(Б)” під своїм прізвищем із індексом “10-14-4”. (Наприклад: “Іванов-10-14-4”).


ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ ІНФОРМАТИКИ В 10 КЛАСІ № 9 (49) ( тема VІ )

( 2 год. на тиждень.)


ТЕМА УРОКУ. Використання простого та розширеного фільтрів при впорядкуванні даних. Консолідація даних. Зведені таблиці


МЕТА УРОКУ:

Навчальна. Ознайомити учнів із способами використання фільтрів в ЕТ при впорядкуванні даних. Навчити консолідувати дані в ЕТ та створювати зведені таблиці. Навчити опрацьовувати інформацію в зведених ЕТ при розв’язування конкретних практичних задач.

Розвиваюча. Розвивати уміння працювати з ЕТ та програмою для обробки ЕТ, цілеспрямованість. Нестандартне мислення та логічне мислення, пам’ять.

Виховна. Виховувати здатність долати перешкоді на життєвому шляху.


ОБЛАДНАННЯ: Комп’ютери класу. Програма для роботи з ЕТ.


НАГЛЯДНІСТЬ: Демонстраційні ЕТ “Школа”, “Журнал”.


ЛІТЕРАТУРА:


ХІД УРОКУ.


І. Вступна частина.

1. Оголошення теми та мети уроку, його ролі в даній темі та курсі інформатики в цілому.

2. Постановка перед дітьми цілі та розкриття методів її досягнення на уроці


IІ. Актуалізація теми уроку.

1. Як ви думаєте, коли буває необхідно об’єднувати дані із декількох різних таблиць в одній таблиці?

2. Як, по вашому, чому потрібно впорядковувати ЕТ?


ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1. Використання фільтрів в ЕТ.
  • Простий фільтр.
  • Розширений фільтр.

2. Консолідація даних.
  • Консолідація даних в одній книзі із різних аркушів. (Демонстраційна ЕТ “Школа”).
  • Консолідація даних із різних ЕТ в одну. (Демонстраційна ЕТ “Журнал”).

3. Зведені таблиці.

(Демонстраційна ЕТ “Школа”).


ІV. Практичне закріплення матеріалу на ПК.

1. Учні опрацьовують демонстраційні ЕТ.


V. Закріплення вивченого.

Повторення з учнями основного вивченого матеріалу на уроці.


VІ. Аналіз та підсумки уроку.

Підводяться підсумки та робиться аналіз вивченого матеріалу


ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. І.Т. Зарецька, А.М. Гуржій, О.Ю. Соколов “Інформатика” (частина 2)

Повторити тему. Конспект вивчити. Підготуватися до тематичної атестації.


ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ ІНФОРМАТИКИ В 10 КЛАСІ № 10 (50) ( тема VІ )

( 2 год. на тиждень.)


ТЕМА УРОКУ. Тематичне оцінювання знань учнів з теми № 6.


МЕТА УРОКУ:

Навчальна. Закріпити та перевірити теоретичні знання та навички учнів по даній темі. Оцінити теоретичні знання учнів та провести тематичне оцінювання учнів.

Розвиваюча. Розвивати творчі здібності учнів. Логічне мислення, пам’ять.

Виховна. Виховувати любов до праці та навчання, самостійність, відповідальність.


ОБЛАДНАННЯ: Комп’ютери класу.


НАГЛЯДНІСТЬ: Програма тестування учнів “Test2005” та ТЕСТ№10-6.

Картки з текстами атестаційних завдань по темі №6 для 10 кл.


ХІД УРОКУ.


І. Вступна частина.

1. Оголошення теми та мети уроку, його ролі в даній темі та курсі інформатики в цілому.

2. Постановка перед дітьми цілі та розкриття методів її досягнення на уроці


ІІ. Актуалізація теми уроку.

Пояснення принципів проведення атестації та оцінювання результатів. Актуалізація ролі даного уроку в темі та курсі інформатики 10 кл.


ІІІ. Проведення тематичної атестаційної роботи.

1. Учні (1 група) працюють на ПК з програмою тестування знань.

2. Учні (2 група) письмово працюють за завданнями Тематичної атестації №6 із збірника тематичних атестацій по інформатиці для 10 кл. (автор Бройченко А.Г.)

3. Через 20 хв. групи міняються місцями.


ІV. Підведення підсумків уроку.

Підводяться підсумки роботи та вивчення теми.


ІV. Аналіз та підсумки уроку.

Аналізуємо, чи досягнуто поставлену на початку уроку мету. Чи зробили те, що планували.

Підводяться підсумки вивчення теми.


ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. Повторити тему за конспектом та підручником.


ІНФОРМАТИКА-10 ТЕСТ № 6

ТЕМА " Електронні таблиці”


1. Табличний процесор пакета Microsoft Office називається ...

А) Excel Б) Access В) Word Г) Power Point Д) Front Page

2. Файл створений програмою Excel, має розширення...

А) .EXE Б) .XLS В) .EXL Г) .DOC Д) .SYS

3. Дані текстового формату в комірках таблиці при введенні вирівнюються по...

А) Правому краю Б) Центру В) Лівому краю Г) Не вирівнюються Д) Ширині

4. Якого формату даних немає в Excel?

А) Числовий Б) Формульний В) Текстовий Г) Графічний Д) Логічний

5. Як правильно позначається адреса комірки в Excel?

А) В-3 Б) В:3 В) В/3 Г) 3В Д) В3

6. Виберіть правильно указаний діапазон комірок.

А) С5:С9 Б) С5-9 В) С5:9 Г) С5-С9 Д) С5/С9

7. Як добавити до таблиці новий лист?

8. Як змінити ширину стовпця?

9. Як виправити помилково набрані дані в комірці?

10. Як виділити діапазон комірок?

А) Меню - правка - диапазон - выделить.

Б) Обвести потрібні комірки рамкою при натиснутій правій кнопці миші.

В) Меню - вид - диапазон - выбрать.

Г) Меню - сервис - выделить ячейки.

Д) Обвести потрібні комірки рамкою при натиснутій лівій кнопці миші.

11. Як знищити стовбець таблиці?

12. Як зберегти створену таблицю на дискі?

13. Що означає "копіювання перетягуванням"?

А) Коли виділений діапазон перетягують на нове місце.

Б) Коли дані копіюють, перетягуючи при натиснутій правій кнопці миші.

В) Копіювання вмісту комірки в інші перетягуванням хрестика у кутку комірки.

Г) Копіювання вмісту комірки перетягуванням правою кнопкою миші.

Д) Це копіювання одної таблицю у другу.

14. Що з'явиться у комірці, якщо туди ввести формулу = D2 * E2 ?

15. Як розпочати введення формули у комірку таблиці?

16. Якою функцією треба користуватися для підрахунку суми даних стовпця?

17. Що обчислює функція МАКС(діапазон)?

18. Що обчислює функція СРЗНАЧ(діапазон)?

19. Як правильно написати функцію округлення даних обчислення до сотих?

А) =ОКРУ(155*В2/100;3). Б) =ОКРУГЛ(155*В2/100, 2). В) =ОКРУГЛ(155*В2/100;100).

Г) =ОКРУГЛ(155*В2/100;2). Д) =ОКР(155*В2/100;2).

20. Коли функція И(умова1;умова2) має значення ИСТИНА?

А) Якщо виконується хоча б одна з умов. Б) Якщо не виконуються обидві умови.

В) Якщо виконується друга умова. Г) Якщо виконується перша умова.

Д)Якщо виконуються обидві умови одночасно.

21. Якої логічної функції немає в Excel?

А) ПОКА(умова;дія). Б) И(умова1;умова2). В) ИЛИ(умова1;умова2).

Г) НЕ(умова;дія). Д) ЕСЛИ(умова1;дія1;дія2).

22. Що означає термін "Форматування комірки"?

23. Як окреслити границі комірок лініями?

24. Як почати створення діаграми по даним таблиці?

25. Як надрукувати таблицю на папері?