А. М. Тема V
Вид материала | Урок |
- 1 11 Тема 2 12 тема 3 13 Тема 4 14 Тема 5 15 Тема 6 17 Тема 7 20 Тема 8 22 Тема, 284.17kb.
- Вопросы теории, практики и методики изучения, 1714.38kb.
- Программа курса Тема I. Предмет, метод и задачи статистики Тема, 1602.61kb.
- О. В. Белова Новосибирск: Научно-учебный центр психологии нгу, 1996 Введение Тема Тема, 1006.61kb.
- О. В. Белова Новосибирск: Научно-учебный центр психологии нгу, 1996 Введение Тема Тема, 1005.33kb.
- Тема Великой Отечественной войны. $B тема Гражданской войны. $C тема коллективизации;, 241.02kb.
- Лекции по уголовному процессу. Тема № Понятие уголовного процесса, его сущность и задачи, 1734.34kb.
- Тема Философия как высший вид мировоззрения Тема История философии, 6054.43kb.
- Экономика, 953.23kb.
- Тематичний план спецкурсу 5 програма спецкурсу 6 Тема Поняття злочину та його ознаки, 1387.34kb.
КАРТКА ПЕРЕВІРКИ ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ. Урок№10-45
Варіант 3.
А | C | D | E | F | I | J |
Фільм | Витрати в млн.дол. | Максимальні витрати | Середні витрати | |||
| На акторів | На декорації | На акторів | На декорації | На акторів | На декорації |
Титанік | 100 | 200 | | | | |
Рембо | 50 | 130 | | | | |
Термінатор | 80 | 200 | | | | |
Таксі-2 | 95 | 230 | | | | |
Дракула | 58 | 148 | | | | |
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ ІНФОРМАТИКИ В 10 КЛАСІ № 6 (46) ( тема VІ )
( 2 год. на тиждень.)
ТЕМА УРОКУ. Практична робота № 13
"Опрацювання ЕТ за допомогою логічних операцій".
МЕТА УРОКУ:
Навчальна. Закріпити навички роботи учнів по роботі з ЕТ та програмою для роботи з ЕТ. Перевірити та оцінити практичні уміння учнів використовувати логічні формули при проводженні обчислень та аналізу даних в середовищі ЕТ.
Розвиваюча. Розвивати творчі здібності учнів, практичні навички роботи з ЕОМ, клавіатурою та мишею. Математичне мислення, пам’ять.
Виховна. Виховувати впевненість у своїх силах, цілеспрямованість, бажання допомогти товаришу.
ОБЛАДНАННЯ: Комп’ютери класу. Необхідне програмне забезпечення.
НАГЛЯДНІСТЬ: Папки із практичними завданнями для 10 кл.
ХІД УРОКУ.
І. Вступна частина.
1. Оголошення теми та мети уроку, його ролі в даній темі та курсі інформатики в цілому.
2. Постановка перед дітьми цілі та розкриття методів її досягнення на уроці.
ІІ. Актуалізація теми уроку.
1. Інструктаж з Т.Б.
2. Пояснення принципів проведення практичної роботи та оцінювання результатів.
3. Актуалізація ролі даного уроку в темі та курсі інформатики 10 кл.
ІІІ. Проведення практичної роботи.
Практична робота №13 із збірника практичних робіт по інформатиці для 10 кл.
(автор Бройченко А.Г.)
ІV. Підведення підсумків уроку.
Підводяться підсумки практичної роботи, оголошуються та ставляться в журнал оцінки.
V. Аналіз та підсумки уроку.
Аналізуємо, чи досягнуто поставлену на початку уроку мету. Чи навчилися того, що планували.
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. Повторити матеріал з конспекту та підручника.
ПРАКТИЧНА РОБОТА № 10–13
ТЕМА. Опрацювання ЕТ за допомогою логічних операцій.
МЕТА. Поглибити знання та практичні навички роботи з електронною таблицею. Удосконалити навички використання логічних формул при обчисленнях та аналізу даних ЕТ. Показати вміння зберігати створену ЕТ на дискеті.
ПРАКТИЧНІ ЗАВДАННЯ
ЗАВДАННЯ 1: Завантажити ЕТ “Pr-10-13-1.xls” з жорсткого диску.
Виконати вказані в ЕТ завдання та зберегти ЕТ в папку “10-А(Б)” під своїм прізвищем із індексом “10-13-1”. (Наприклад: “Іванов-10-13-1”).
ЗАВДАННЯ 2: Завантажити ЕТ “Pr-10-13-2.xls” з жорсткого диску.
Виконати вказані в ЕТ завдання та зберегти ЕТ в папку “10-А(Б)” під своїм прізвищем із індексом “10-13-2”. (Наприклад: “Іванов-10-13-2”).
ЗАВДАННЯ 3: Завантажити ЕТ “Pr-10-13-3.xls” з жорсткого диску.
Виконати вказані в ЕТ завдання та зберегти ЕТ в папку “10-А(Б)” під своїм прізвищем із індексом “10-13-3”. (Наприклад: “Іванов-10-13-3”).
PR-10-13-1
Банк та прибутки | ||||
Банк | Вклади | Витрати | Баланс | Аналіз |
"Банк Аваль" | 356000 | 234000 | ххх | ***** |
"Приват-банк" | 312400 | 356000 | ххх | ***** |
"Південний" | 564000 | 467000 | ххх | ***** |
"Газ-банк" | 678000 | 489000 | ххх | ***** |
"Комерційний банк" | 867000 | 906660 | ххх | ***** |
"Банк мафії" | 480000 | 579000 | ххх | ***** |
"Національний банк" | 124500 | 89000 | ххх | ***** |
"Кредитний банк" | 543000 | 689000 | ххх | ***** |
"Інвестиційний банк" | 246500 | 356000 | ххх | ***** |
| | | | |
Замість ХХХ ввести формулу розрахунку балансу банка (ВИТРАТИ - ВКЛАДИ) | ||||
Замість ***** треба ввести логічну формулу такого змісту: | | |||
Якщо баланс додатній, то в стовпчику АНАЛІЗ | | | ||
повинен з'явитися напис "ПРИБУТОК". Якщо ж ні - то напис "збитки". |
PR-10-13-2
Товари та гроші | | |||
Товар | Ціна | Гроші | Аналіз | |
Пилесос | 356 | 5000 | ***** | |
Холодильник | 3124 | | ||
Магнітофон | 564 | | ||
DVD-плеєр | 678 | | ||
Телефон мобільний | 867 | | ||
Телефон стаціонарний | 48 | | ||
Телевізор | 1245 | | ||
Відеомагнітофон | 543 | | ||
Мікрохвильова піч | 2465 | | ||
| | | | |
Замість ***** треба ввести логічну формулу такого змісту: | | |||
Якщо грошей більше, ніж загальна ціна всіх товарів, то в стовпчику АНАЛІЗ | ||||
повинен з'явитися напис "ВИСТАЧАЄ". Якщо ж ні - то напис "недостача". |
PR-10-13-3
Табель учнів школи | | ||||
учень | Фізика | Алгебра | Хімія | Аналіз | |
Козлов Олег | 10 | 11 | 12 | ***** | |
Деркач Іван | 9 | 7 | 10 | ***** | |
Короткова Юлія | 10 | 10 | 10 | ***** | |
Махновська Дарина | 9 | 8 | 9 | ***** | |
Степанов Петро | 5 | 7 | 7 | ***** | |
Мордюков Олексій | 4 | 6 | 5 | ***** | |
Голубенко Ганна | 9 | 10 | 11 | ***** | |
Сиротенко Інна | 11 | 12 | 11 | ***** | |
Довгань Дмитро | 10 | 10 | 11 | ***** | |
| | | | | |
Замість ***** треба ввести логічну формулу такого змісту: | | ||||
Якщо в учня по всім предметам оцінки 10, 11 та 12, то в стовпчику АНАЛІЗ | |||||
повинен з'явитися напис "ВІДМІННИК". Якщо ж оцінки інші, то напис "нормально". |
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ ІНФОРМАТИКИ В 10 КЛАСІ № 7 (47) ( тема VІ )
( 2 год. на тиждень.)
ТЕМА УРОКУ. Дiлова графiка. Побудова дiаграм i графiкiв при роботi з ЕТ.
МЕТА УРОКУ:
Навчальна. Ознайомити учнів із методикою побудови та використання ділової графіки в ЕТ. Навчити правильно вказувати всі параметри при побудові діаграм та графіків, використовувати графіку для аналізу даних у ЕТ.
Розвиваюча. Розвивати уміння та навички обробки даних в ЕТ. Логічне мислення, пам’ять, аналітичні здібності.
Виховна. Проводити професійну орієнтацію. Виховувати почуття такту та міри.
ОБЛАДНАННЯ: Комп’ютери класу. Програма для роботи з ЕТ.
НАГЛЯДНІСТЬ: Готові демонстраційні ЕТ. Картки з завданнями для перевірки Д.З.
ЛІТЕРАТУРА:
ХІД УРОКУ.
І. Вступна частина.
1. Оголошення теми та мети уроку, його ролі в даній темі та курсі інформатики в цілому.
2. Постановка перед дітьми цілі та розкриття методів її досягнення на уроці
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
6 учнів працюють над створенням вказаних у картках ЕТ.
В цей час інші учні відповідають на запитання учителя.
ІIІ. Актуалізація теми уроку.
1. Як ви думаєте, чому кажуть “краще 1 раз побачити, ніж 100 разів почути”?
2. Як, по вашому, чи потрібно табличну інформацію візуалізувати? Чому?
3. Які види діаграм та графіків ви бачили вже по телевізору чи в літературі?
4. Де можна застосувати ділову графіку в людській діяльності?
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1. Перегляд демонстраційних ЕТ та їх аналіз.
2. Робота по побудові діаграми:
- Чітко визначитися, що буде відображати діаграма.
- Вибрати в панелі інструментів кнопку “Мастер диаграм”.
- Вибрати вид діаграми.
- Вибрати діапазон даних та пояснень до них для побудови діаграми.
- Набрати всі необхідні пояснення до діаграми та осей координат.
- Вибрати місце розташування діаграми.
(Учні практично проходять всі вказані вище етапи та будують діаграму по готовій ЕТ
“Діаграма-1.xls”.)
3. Зміна виду готової діаграми.
4. Зміна параметрів готової діаграми (шрифти, кольори та ін.).
5. Демонстрація поведінки діаграми при зміні даних ЕТ.
V. Практична робота на ПК.
1. Учні працюють над створенням діаграм по різним даним готової ЕТ
VI. Закріплення вивченого.
Повторення з учнями основного вивченого матеріалу на уроці.
VІI. Аналіз та підсумки уроку.
Підводяться підсумки та робиться аналіз вивченого матеріалу
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. І.Т. Зарецька, А.М. Гуржій, О.Ю. Соколов “Інформатика” (частина 2)
Ст. 48-58 прочитати. Конспект вивчити.
Підготуватися до практичної роботи № 14 “Побудова дiаграм i графiкiв при роботi з табличним процесором".
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ ІНФОРМАТИКИ В 10 КЛАСІ № 8 (48) ( тема VІ )
( 2 год. на тиждень.)
ТЕМА УРОКУ. Практична робота № 14