А. М. Тема V

Вид материалаУрок
3. Прикрасити ЕТ різними кольорами та шрифтами.ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ ІНФОРМАТИКИ В 10 КЛАСІ № 4 (44) ( тема VІ )
"Опрацю­вання табличної інформації".
V. Аналіз та підсумки уроку.
Практична робота № 10–12
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ ІНФОРМАТИКИ В 10 КЛАСІ № 5 (45) ( тема VІ )
V. Практична робота на ПК.
Подобный материал:
1   2   3   4   5   6   7


2. Заповнити ЕТ числовими даними та зберегти на диску.

3. Прикрасити ЕТ різними кольорами та шрифтами.


ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ ІНФОРМАТИКИ В 10 КЛАСІ № 4 (44) ( тема VІ )

( 2 год. на тиждень.)


ТЕМА УРОКУ. Практична робота № 12

"Опрацю­вання табличної інформації".



МЕТА УРОКУ:

Навчальна. Закріпити навички роботи учнів по роботі з ЕТ та програмою для роботи з ЕТ. Перевірити та оцінити практичні уміння учнів вводити формули та проводити обчислення в середовищі ЕТ.

Розвиваюча. Розвивати творчі здібності учнів, практичні навички роботи з ЕОМ, клавіатурою та мишею. Математичне мислення, пам’ять.

Виховна. Проведення попередньої профорієнтаційної роботи.


ОБЛАДНАННЯ: Комп’ютери класу. Необхідне програмне забезпечення.


НАГЛЯДНІСТЬ: Папки із практичними завданнями для 10 кл.


ХІД УРОКУ.


І. Вступна частина.

1. Оголошення теми та мети уроку, його ролі в даній темі та курсі інформатики в цілому.

2. Постановка перед дітьми цілі та розкриття методів її досягнення на уроці.


ІІ. Актуалізація теми уроку.

1. Інструктаж з Т.Б.

2. Пояснення принципів проведення практичної роботи та оцінювання результатів.

3. Актуалізація ролі даного уроку в темі та курсі інформатики 10 кл.


ІІІ. Проведення практичної роботи.

Практична робота №12 із збірника практичних робіт по інформатиці для 10 кл.

(автор Бройченко А.Г.)


ІV. Підведення підсумків уроку.

Підводяться підсумки практичної роботи, оголошуються та ставляться в журнал оцінки.


V. Аналіз та підсумки уроку.

Аналізуємо, чи досягнуто поставлену на початку уроку мету. Чи навчилися того, що планували.


ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. Повторити матеріал з конспекту та підручника.


ПРАКТИЧНА РОБОТА № 10–12

ТЕМА. Опрацювання табличної інформації.

МЕТА. Поглибити знання та практичні навички роботи з електронною таблицею. Удосконалити навички створення ЕТ, заповнення її даними та проведення обчислень за допомогою формул. Показати вміння зберігати створену ЕТ на дискеті.
ПРАКТИЧНІ ЗАВДАННЯ


ЗАВДАННЯ 1: Створити ЕТ вказаного зразка. Зробити видимими всі лінії ЕТ. Зафарбувати фон заголовків стовпців сірим кольором, а стовпці з сумою – червоним. Виділіть останній рядок таблиці синім кольором. Зберегти створену ЕТ в папку “10-А(Б)” під своїм прізвищем із індексом “10-12”. (Наприклад: Іванов-10-12).

А


В

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

Товар

Кільк.

Ціна за 1 шт.

Сума

Знижка 10%

Нова ціна

Нова сума







В $

В грн

В $

В грн

В $

В грн

В $

В грн

В $

В грн

Процесор

248

60




























Дисковод

467

12




























Пам’ять

220

15




























Вінчестер

141

80




























Відеокарта

312

40



























Всього





































ЗАВДАННЯ 2: Введіть формули для розрахунку початкової ціни (D) в гривнях ( гривні = долар*5,33) та формули розрахунку початкової суми (E, F) в доларах і гривнях (сума = кількість*ціну). Зберегти створену ЕТ на дискі.


ЗАВДАННЯ 3: Введіть формулу розрахунку знижки 10%. (знижка = ціна*0,1) в доларах та гривнях. Зберегти створену ЕТ на дискі. Зберегти створену ЕТ на дискі.


ЗАВДАННЯ 4: Ввести формулу розрахунку нової ціни товарів та нової суми грошей в доларах і гривнях. Зберегти створену ЕТ на дискі.


ЗАВДАННЯ 5: Введіть формули розрахунку рядка “Всього” для кожного стовпчика. Зберегти створену ЕТ на дискі.


ЗАВДАННЯ 6: Добавте до вашої таблиці ще таку інформацію. Зберегти створену ЕТ на дискі.



Звукова карта

300

35




























Корпус

150

20




























Монітор

250

120




























Клавіатура

189

8




























Колонки

87

10






























ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ ІНФОРМАТИКИ В 10 КЛАСІ № 5 (45) ( тема VІ )

( 2 год. на тиждень.)


ТЕМА УРОКУ. Використання логічних формул і операцій при опрацюванні табличних даних.


МЕТА УРОКУ:

Навчальна. Ознайомити учнів із логічними формулами в ЕТ, формулами для проведення обчислень та аналізу даних. Навчити опрацьовувати інформацію в ЕТ за допомогою логічних формул, застосовувати це для розв’язування конкретних практичних задач.

Розвиваюча. Розвивати уміння працювати з ЕТ та програмою для обробки ЕТ. Логічне мислення, пам’ять.

Виховна. Виховувати почуття дружби.


ОБЛАДНАННЯ: Комп’ютери класу. Програма для роботи з ЕТ.


НАГЛЯДНІСТЬ: Готові демонстраційні ЕТ. Картки з завданнями для перевірки Д.З.


ЛІТЕРАТУРА: “Електронні таблиці Excel”, урок-4. (ст.21)


ХІД УРОКУ.


І. Вступна частина.

1. Оголошення теми та мети уроку, його ролі в даній темі та курсі інформатики в цілому.

2. Постановка перед дітьми цілі та розкриття методів її досягнення на уроці


ІІ. Перевірка домашнього завдання.

6 учнів працюють над створенням вказаних у картках ЕТ.

В цей час інші учні відповідають на запитання учителя.


ІIІ. Актуалізація теми уроку.

1. Як ви думаєте, для чого потрібні умови в житті?

2. Як, по вашому, для чого можна використовувати умови при обчисленнях та розрахунках?

3. Які слова використовуються в умовах?


ІV. Вивчення нового матеріалу.

1. Перегляд демонстраційних ЕТ та аналіз їх роботи.

2. Робота з функцією “ЕСЛИ”.

3. Робота з функціями “И” та “ИЛИ”.

4. Робота з функцією “СУММЕСЛИ”.

(Демонстраційна ЕТ).


V. Практична робота на ПК.

1. Учні працюють над створенням ЕТ вказаного зразка:




Хвороба

Січень

Лютий

Березень

Всього

Аналіз

1

Грип

23

110

189

***

***

2

СНІД

43

56

89

***

***

3

Корь

21

65

45

***

***