План-конспект уроку музичне мистецтво. 6 Клас тема : Не струмок, а море його імя

Вид материалаПлан-конспект

Содержание


Добрий день, вам діти! я вітаю вас!
Подобный материал:
План-конспект уроку музичне мистецтво.

6 КЛАС

Тема: Не струмок, а море його імя.

Мета:

Прилади та матеріали:

Обладнання:

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Твори для слухання:

Твори для виконання:

Хід уроку

Мій юний друже, в добрий час

Увійдеш ти в музичний клас.

Ти вирушиш…

Сьогодні, завтра, раз у раз,

Коли заходиш ти в цей клас,

То йдеш не просто на урок –

Ти робиш свій наступний крок

У світ, де звуки весняні,

Де танці, марші і пісні,

В світ, де натхненна, і ясна,

Панує фея чарівна.

Мій юний друже! В добрий час

Ми підемо в руці рука –

У світ, що зветься

МУЗИКА


Вхід під музику:

У ясний прекрасний день

Кличе дзвоник: Дзень – дзелень!

І вітає сонце нас –

Ми заходим дружно в клас!

Організаційний момент.

Перевірка готовності учнів до уроку.

Музичне вітання:

ДОБРИЙ ДЕНЬ, ВАМ ДІТИ! Я ВІТАЮ ВАС!

ЗДРАСТУЙТЕ, УЧИТЕЛЮ! ЗДРАСТУЙ, ЛЮБИЙ КЛАС!

Девіз уроку:

Як берешся ти за справу –

То виконуй все на славу:

Завдання роби сумлінно,

Щоб одержати відмінно;


Слухай музику ,співай,

Весело танцюй та грай;

Сперечайся, говори,

Фантазуй і мрій – твори.


Навчайся – старанно,

Пиши – бездоганно,

Співай чисто, красно

І дуже виразно.


Перевірка домашнього завдання.

Виступ учениці

Виступ учня

Актуалізація опорних знань.

Правила співу
  • Стеж за співацькою поставою: сядь або стань рівно, руки поклади на коліна або опусти;
  • Стеж за диханням: вдих – спокійний, але швидкий, видих – довгий і плавний;
  • Уважно слідкуй за вказівками вчителя;
  • Слухай звучання свого голосу та хору;
  • Спів починай із розспівок, виконуй їх старанно й точно.

Поспівка:

Диби, диби, диби – би,

Пішла баба по гриби .

А дід по опеньки в неділю раненько.


Дід під гіркою співав

І золою торгував.

Картопля моя

Вся підсмаженая


Кури, гуси та індички

наклювалися порічки

потім зїли лободи

та побігли до води


Повтор пісні вивченої на минулому уроці

Повідомлення теми і мети уроку.

Мотивація навчальної діяльності.

Музична веселка палає над світом,

Дарує проміння дорослим і дітям.

Чарівними барвами лагідних звуків

Вона огортає бабусь і онуків.


Тепер ви дізнаєтесь, любії діти,

Що музика вміє тужити й радіти,

Мінитися може у сяйві яснім:

Горіти червоно, як мак на весні,

Світити оранжевим полум’ям сонця,

Постукати жовтим листком у віконце,

В зелене вбрання одягнутися в квітні

І сніг розтопити в струмочки блакитні,

Голубити хвилі у синьому морі,

Вночі колихать фіолетові зорі…


Здійнявшись над світом, палатиме вічно

Незгасна барвиста веселка музична.

Вивчення нового матеріалу:

Слухання.

Виконання.

Розспівування

Мі – ме – мА -

Закріплення вивченого.

Запитання до теми. ( Підручник ст.

Тестові запитання. ( Мултимедійний диск Урок №

Підсумок уроку:

Відповідь на запитання:

1.З творчістю якого композитора ми познайомилися?

2. Як ти розумієш вислів: Не струмок, а море імя його…

3.Що нового та цікавого ти взяв для себе з уроку?

Оцінювання

Дидактична гра: Авторське право( Учні пропонують кандидатур на оцінювання їхніх знань, умінь, навиків, задають їм запитання, а потім оцінюють їх після того, як вони виставлять собі бал. Якщо учень не згоден, він захищає свої права, відстоюючи свою позицію.)

Оцінювання учнів вчителем
Домашнє завдання.
Слухання улюбленої музики: пісні, музичні твори. Підготовити виступ по прослуханому твору, написати реферат (Назва музичного твору, композитор, виконавець, , біографія, портрет, фонобібліотека, відео бібліотека по даному виступу…)

Вихід під музику:

Додаток

№1 Портрет

№2 Фонохристоматія: