Урок, проведений у 2 класі

Вид материалаУрок

Содержание


Хід уроку.
II. Повідомлення про роботу студій.
III. Підсумок фенологічних спостережень.
IV. Актуалізація опорних знань.
V. Мотивація навчальної діяльності.
Робота в групах.
У ефірі студія «Служба розшуку»
VI. Закріплення вивченого матеріалу.
Подобный материал:
Володимирівська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів

Петрівської районної ради

Кіровоградської області


Тварини –

частина живої природи


урок, проведений у 2 класі

учитель Прошко

Ольга Віталіївна


Тема. Тварини — частина живої природи

Мета. Встановити взаємозв'язок між змінами у неживій природі, житті тварин. Продовжувати формувати вміння порівнювати за істотними ознаками тварин. Класифікувати їх. Виховувати бережне ставлення до природи, викликати

бажання допомагати тваринам завжди.

Обладнання. Годівнички, картинки звірів, птахів, добірка загадок та цікавинок

про тварин, макет телевізора, мікрофон.

Хід уроку.

І. Організаційна робота

Вчитель. - Телеканал «Володимирівська школа + (плюс)» представляє... В ефірі природничо - пізнавальна телепередача «У світі тварин» або «Вусо - лапи -хвіст». Я рада вітати всіх присутніх на нашому каналі. В студії з вами, як завжди, є я - Прошко Ольга Віталіївна.

II. Повідомлення про роботу студій.

Вчитель. Наша передача монтуватиметься з різних студій. Сьогодні у передачі:

Огляд погоди зі станції Гідрометцентру;

Студія «Хто в лісі господар?»;

Студія «Уік - енд»;

Студія «Планета птахів»;

Студія «Новини» (із серії «Цікаві нотатки»);

Студія «Хто? Де? Яку користь приносить?»

Студія «Служба розшуку».

III. Підсумок фенологічних спостережень.

Вчитель.
  • Запрошую вас до першої студії. Огляд погоди зі станції Гідрометцентру.

Бесіда.

- Яка зараз пора року?

- Назвіть весняні місяці?

- Який місяць зараз?

- Яке число? Стан неба? (опади)

- Яка температура повітря?

- Яка вона порівняно із зимовою? (вища, нижча)

- Чому? (Бо сонце піднялося достатньо високо і добре вже прогріває землю).

IV. Актуалізація опорних знань.

«Мозковий штурм».

Студія «Хто? Де живе? Яку користь приносить?» На нас чекає гра. За правильну відповідь отримуєте квіточку (листочок).

1. Їжак. У лісі. Поїдає мишей.

2. Синиця. Парк. Ліс. Поїдає гусінь.

3. Корова. Біля людини. Молоко, м'ясо, шкіра.

4. Сова. Ліс. Поїдає мишей.

5. Жаба. Річка, ставок. Знищує комах (мухи, комарі).

6. Вівця. Біля людини. Шерсть, м'ясо, молоко.

7. Зозуля. Ліс. Поїдає волохату гусінь, яку не їдять інші птахи.

8. Жук — сонечко. Ліс, поле, сад. Поїдає попелиць.

9. Лисиця. Ліс. Санітар лісу.

V. Мотивація навчальної діяльності.

1. Студія «Хто в лісі господар?» до вашої уваги пропонує загадки.

1) Хто сильно жалить, хто лугами літає, і в кожну квітку свій ніс встромляє? (бджола)

2) Відгадайте, діти, хто

Має носик - долото?

Ним комах з кори виймає,

Про здоров'я лісу дбає. (дятел)

3) Хоч не шию я ніколи,

А голок завжди доволі. (їжак)

4) Хто на своїй голові ліс носить? (олень)

5) Які тварини сплять вниз головою? (кажани)

6) По полю та лісу гасає,

Овечок хапає та всіх лякає. (вовк)

7) В темнім лісі проживає,

Довгий хвіст пухнастий має.

Їй на місці не сидиться.

Як зовуть її? (лисиця)

8)Швидко скрізь цей птах літає,

Безліч мушок поїдає,

За вікном гніздо будує,

Тільки в нас він не зимує. (ластівка)

9) Хоч у нього й шуба є,

Та як холод настає,

Він не їсть тоді, не п'є

І не ходить, не гуляє,

А у лігво спать лягає. (ведмідь)

10) Смугасте, зубасте, по воді шугає, рибок шукає. (щука)

А зараз перерва на рекламу.

Фізкульхвилинка «Спи хазяйка без турботи».

2. В ефірі студія «Планета птахів».

Хлопчик. Я - Вася Котовасенко. Я - володар птахів! Захочу - птахи самі прилетять. Захочу — зовсім не з'являться. Ні, я не чарівник. Я не знаю закликань, у мене немає чарівної палички. Зате у мене є чарівні хатки. На вигляд - прості хатки, та у них чарівна сила. Ну добре, я відкрию вам свій секрет. І до вас почнуть прилітати птахи, варто вам тільки захотіти. Для цього треба насипати насіння або крихт від хліба у годівничку і почепити на гілочку. І вона стане чарівною хаткою. До неї одразу ж прилетять птахи.

Робота в групах. Гра «Посади пташку».

А на разі у нас «Новини». Сьогодні гостем у студії є відомий ведучий і заядлий мандрівник - Жорж Мажоров. Він приготував Вам хіт - новини із серії «Цікаві нотатки».

Вчитель. Більш детальніше про цікаві факти із життя тварин ви зможете познайомитися на студійному сайті «Про що розповіли мені тварини» (ЮЕЙ - ЮА. КОМ).

У ефірі студія «Служба розшуку», її постійний ведучий - Жека Будкін. З появою весняного тепла загубилися тварини, їхні прикмети . . . (виступ учнів). Велике прохання: якщо ви бачили цих тварин або знаєте про них більше ніж ми - просимо зателефонувати на наш телеканал з телефоном 9 - 42-94. Будемо вдячні за співпрацю

VI. Закріплення вивченого матеріалу.

Вчитель. Збігає до кінця робочий тиждень. Сьогодні вже четвер. Слід задуматися про відпочинок на вихідні. Студія «Уік - енд» разом зі мною пропонує вам весело і змістовно провести час, добре розважитися, набратися сил на наступний робочий тиждень. Гра «Ти мені - я тобі» ( з м'ячем; назви дітей тваринок, чим живляться тварини).

- Легенди про птахів.

VII. Підсумок уроку. Опитування.

- Що цікавого вам було на уроці?

- У якій студії вам найбільше сподобалось працювати? Чому?

Я дякую вам за роботу на уроці. Ростіть здоровими і сильними, добрими та мудрими. Бережіть природу! Доброго вам здоров'я і всім присутнім також. До зустрічі на нашому каналі.