Тема: Легка атлетика Мета
Вид материала | Документы |
СодержаниеДата проведення I. Підготовча частина III. Основна частина II .Група I.Група. (робота по станціям) Заключна частина Карта особистих досягнень |
- Харківська державна академія фізичної культури оголошу є конкурсний прийом на навчання, 53.92kb.
- Вивчення теми легка атлетика, 92.5kb.
- Тема елементи прикладної математики тема уроку: Математичне моделювання. Мета, 153.33kb.
- Тема: Міжнародна торгівля. Мета, 44.08kb.
- Тема: Олімпійський урок Мета, 87.02kb.
- Тема. Білки, їхня будова, класифікація та функції. Мета, 74.26kb.
- Тема: Роль книжки в житті людини. Ознайомлення з навчальним предметом – літерату- рою, 92.9kb.
- Урока по физической культуре для учащихся 3 «А» класса Тема: Лёгкая атлетика, 60.92kb.
- Тема: Додавання І віднімання числа 1 Мета, 38.85kb.
- Тема. Микола Куліш. Трагікомедія «Мина Мазайло». Художнє відтворення проблеми українізації, 38.96kb.
Тема: Легка атлетика
Мета: формування навиків оволодіння стрибка в довжину з місця і з
розбігу, техніку виконання низького старту і стартового розбігу,
розвиток основних фізичних якостей методом колового
тренування, збереження та зміцнення здоров`я учнів.
Завдання уроку
Освітні:
закріпити: техніку виконання стрибка в довжину з місця і з розбігу, виконання спеціальних бігових вправ, низького старту і стартового розбігу.
Розвиваючі:
розвивати: різні групи м'язів методом колового тренування,
морально-вольові якості, вчитися вести самоконтроль.
сприяти розвитку швидкісних і швидкісно-силових якостей.
Виховні: виховувати організованість, дисциплінованість, колективізм,
формувати позитивне ставлення учнів до уроку фізичної культури.
Дата проведення: 6.05.2010
Місце проведення: Спортивний майданчик
Інвентар: Естафетні палички, скакалки, в/б м’яч, картки-завдання.
Хід уроку
Зміст | Дозування | Організаційні методичні вказівки |
I. Підготовча частина | 13хв | |
1. Організуючі вправи -шикування в шеренгу, рапорт, вітання | 30сек. | зовнішній вигляд чіткість виконання |
-Повідомлення завдання уроку. (Т.Б. на цьому уроці). - Визначення ЧСС | 1хв. | готовність учнів до уроку |
-Повороти на місці, стройові вправи на місці. | 1хв. | чіткість виконання |
2. Ходьба 3. Біг повільним темпом 4. Ходьба, вправи на відновлення дихання 5. Ходьба в обхід в колону поодинці а) ходьба на носках б) ходьба на внутрішній стороні стопи в) ходьба на зовнішній стороні стопи г) ходьба на п'ятах д) ходьба перекочуванням з п'яти на носок е) ходьба напівприсіді ж) ходьба в повному присіді - стрибки в повному присіді | 30сек. 1хв. 30сек. 1хв. | бігти в колону поодинці стежити за поставою стежити за поставою руки за голову руки на коліна |
6. Біг приставними кроками правим і лівим боком плечі вперед 7. Біг спиною вперед | 1хв. | |
8. Ходьба, дихальні вправи на відновлення дихання | 30сек | |
9. Комплекс загальнокорегуючих вправ: 1.– В. п. – стоячи, ноги нарізною 1 – піднятися навшпиньки, руки за спину, хватом за лікті; 2 – 3 – утримувати положення 1; 4 – в. п.; 5 – те саме, що 1; 6 – 8 – перекат на п’ятки – в. п. 2.– В. п. – стоячи, ноги нарізно. 1 – 2 – перекат на повнішу частину стоп, коліна нарізно; 3 – 4 – перекат на внутрішню частину стоп, коліна разом – в. п. 3.– В. п. – стоячи руки за голову, пальці в замок. 1 – 2 – нахил головою уперед, лікті вперед – в. п.; 3 – 4 – руки угору, не розмикаючи пальців, долонями назовні, нахил головою назад. 4.– В. п. – стоячи, ліва рука – угору, права – донизу. 1 – зігнувши руки за спину (ліву руку – праворуч – донизу, праву – ліворуч – уверх) в замок; 2 – 7 – утримувати положення 1; 8 – в. п. 5.– В. п. – о. с. Згинаючи руки за спиною з’єднати долоні пальці догори. 6.– В. п. –стоячи, руки в сторони. 1 – праву зігнути мах стегном до грудей, хват руками за підкоління; 2 – 3 – утримувати положення 1; 4 – в. п.; 5 – 8 – те саме, з лівої ноги – в. п. 7.– В. п. – стоячи, руки вгору. 1 – ліву зігнути (коліно – вліво) п’яткою до коліна правої; 2 – 3- утримувати положення 1; 4 – в. п.; 5 – 8 –те ж, з правої ноги – в. п. 8.– В. п. – п’ятки разом, носки нарізно, руки на пояс. 1 – 8 – пересування праворуч (ліворуч), по черзі, переставляючи носки, п’ятки. ЧСС за 10 сек. | 6 хв | Груповий метод. Тулуб тримати рівно. Стежити за поставою Нахил головою повільно, руки піднімати прямі, пальці не розмикати. Стежити за поставою Спину тримати рівно. |
III. Основна частина | | |
Виконання вправ спочатку на місці, а потім в русі 1. Біг з високим підняттям стегна 2. Біг із закидом гомілки 3. Біг із стрибками 4. Дріботливий біг 5. Низький старт 6. Прискорення з низького старту Перешикування в одну шеренгу | 7хв. 2*20м 2*20м 2*20м 2*20м 2-3 р. 2*20м | коліна піднімати вище велика частина бігу стрибок якомога вище правильне положення тіла при старті правильно передати естафетну паличку |
Стрибки в довжину з місця 1. Показати виконання стрибка 2. Техніка виконання а) постановка ніг б) стартове положення «старт плавця» 3. Стрибок в довжину , фаза польоту | 6хв 1-2 р. 1-2 р. 1-2 р. 3-4 р. | показує вчитель або підготовлений учень демонстраційний метод приземлення на зігнуті ноги положення рук помах руками |
4. Естафета з розвитком швидкостісно-силових якостей . а) стрибки на лівій нозі б) стрибки на правій нозі в) на двох ногах ногах г) біг зі стрибками з ноги на ногу стрибкоподібний біг | 5хв. | метод змагання руки на пояс |
Клас розбивається на дві групи. I. Група - групове, колове тренування для розвитку різних груп м'язів, виконують самостійно II .Група – стрибки в довжину з розбігу, виконують під наглядом вчителя. Потім групи міняються умовами завдання за сигналом вчителя. Під час виконання вправ по станціям записувати показники до щоденника власних досягнень і самоконтролю, ( додаток № 1 ) | | |
I.Група. (робота по станціям) Колове тренування -вправи для розвитку м'язів ніг а) стрибки через скакалку б) стрибки на скати -двома ногами -зі зміною положення ніг -вправи для розвитку м'язів рук і плечового поясу а) згинання і розгинання м'язів рук в упорі; лежачи – хлопчики б) пройти по гімнастичній стінці – дівчатка, та рукоходу (2 рази) -вправи для розвитку м'язів спини а) у висі на гімнастичній стінці піднімання і опускання ніг б)нахили тулуба з м'ячами вперед і назад -вправи для розвитку черевного преса а) піднімання ніг на гімнастичній стінці б) лежачи на спині рух ногами «велосипед» -вправи для розвитку гнучкості а) вправи на скатах нахили тулуба назад б) лежачи на підлозі дістати руками носки правої і лівої ніг | 6хв. 1хв. 2*30 р. 2*20 р. 2*20 р. 1хв. 3*10 р. 3*8 р. 2 р. 1хв. 3*10 р. 3*8 р. 1хв. 3*8 р. 1хв. 3*8 р. 3*10 р. | |
II.група Стрибки з розбігу 1. Техніка виконання стрибка а) розбіг б) відштовхування в) польотна фаза г) приземлення 2. Показати техніку стрибка з середнього або повного розбігу. 3. Перевірити виконання стрибка в довжину з розбігу а) стрибки з 2-3 кроків розбігу б) з 3-5 кроків розбігу в) з середнього розбігу 10 кроків г) з повного розбігу. Заключна частина | 5хв. 1-2 р. 1-2 р. 1-2 р. 1-4 р 8хв | Словесний метод. розповідь вчителя демонстраційний метод приземлення на зігнуті ноги . |
Гра «Вибивний» Двоє вибивають. Виконують по 10 кидків кожен. Після 20 кидків вибивають інші. Перемагає пара, яка більше вибила. 1. Шикування в одну шеренгу. 2. Ходьба в обхід. Дихальні вправи на відновлення. 3. Підведення підсумків. Оцінки. Опитування учнів, що вивчали, розвивали. 4. Домашнє завдання. Стрибки через скакалку на місці. Стрибки з низького сіду. | 5хв. 30сек. 30сек 1хв 30сек | Грають по правилах Визначити кращих учнів. |
додаток 1
Карта особистих досягнень максимальні результати під час колового тренування по місяцях
Види тестувань Місяці | вере сень | жов тень | лис топ. | гру день | сі чень | лю тий | бе рез. | кві тень | тра вень |
Згинання і розгинання рук в упорі, разів | | | | | | | | | |
Піднімання в сід за 1хв. Разів | | | | | | | | | |
Стрибок в довжину з місця, см. | | | | | | | | | |
Човниковий біг 4 * 9м, сек. | | | | | | | | | |
Нахили тулуба вперед з положення сидячи, см. | | | | | | | | | |
Підтягування на пере- кладині, разів | | | | | | | | | |
Стрибки зі скакалкою за 30 сек. ( разів ) | | | | | | | | | |
Вис на зігнутих руках, сек. | | | | | | | | | |
Біг на 30м. сек. | | | | | | | | | |