Формування екологічної свідомості школярів

Курсовой проект - Педагогика

Другие курсовые по предмету Педагогика

?дань задач.

Розглянемо деякі з них.

Задача 1. Маса Землі складає 6 -1027 тон, тоді як біомаса сухої речовини Землі близько2,5 -1012. В скільки разів біомаса Землі менше її загальної маси? Відповідь: в 2,4 -1015 раз.

Задача 2. Біомаса організмів, що одноразово живуть, на Землі складає 2,423 -102тон (суха речовина). З них на частку сухопутних організмів доводиться 2,42 -1012, а на частку водних всього 0,003 -10|2тон.

Визначте, в скільки разів біомаса водних організмів менше сухопутних?

Відповідь: більш ніж в 800 разів.

Аналогічні матеріали і задачі можуть бути підібрані по групах: "основні екосистеми зональних і азональних ландшафтів" і "Зміна біокомпонентів і ландшафтів в результаті господарської діяльності людини". Використовування даних матеріалів на уроках географії сприятиме більш осмисленому підходу вчаться до сучасних екологічних проблем, що кінець кінцем дозволить сформувати екологічно грамотного громадянина нашої країни.

 

РОЗДІЛ III. ОРГАНІЗАЦІЯ І ПРОВЕДЕННЯ ДИДАКТИЧНИХ ІГОР З ЕКОЛОГІЧНИМ ЗМІСТОМ

 

У формуванні екологічної свідомості у учнів величезна роль належить урокам, які проводяться в нетрадиційній формі. Такі уроки завжди цікаві, пізнавальні І діти самі охоче беруть участь в їх підготовці. Я хочу привести розробки декількох таких уроків.

У формуванні екологічної свідомості у учнів величезна роль належить урокам, які проводяться в нетрадиційній формі. Такі уроки завжди цікаві, пізнавальні І діти самі охоче беруть участь в їх підготовці. Я хочу привести розробки декількох таких уроків.

Тема: Джерела забруднення води. Охорона вод.

Урок оглядовий.

Мета: дати учням знання про роль води в природі і господарській діяльності людини сформувати знання про основні джерела забруднення вод; розкрити школярам основні методи охорони вод; виховувати відчуття любові до природи, спонукати бажання охороняти її.[2, 10].

Прилади: картини із зображеннями моря, порту, болота, кіно фрагмент "Охорона вод".

Хід уроку.

 

Вода, у тебя нет ни вкуса, ни запаха,

тебя невозможно описать, тобой

наслаждаются, не ведая, что это такое.

Нельзя сказать, что ты необходима для

жизни, ты сама жизнь.

Антуан де Сент-Екзюпери.

 

Ведучий. Сьогодні ми починаємо вивчати розділ "Вода на Землі". Вчитайтеся в епіграф нашого уроку. Клас у нас сьогодні "телестудія", ми проводимо передачу "Тема". У нас в гостях учні 7-8 класів (З люди). Ми поговоримо про забруднення океанів і озер, річок І підземних вод, взнаємо, чому озера стають "мертвими", подумаємо про основні шляхи охорони водоймищ.

Значення води в природі величезне, і воду замінити нічим неможливо, "вода дорожче за золото", затверджували бедуїни4 що все життя кочували в пісках. Про роль води в природі і житті людини нам розкаже одного з наших гостей.

Розповідь учня 8 класу.

Вода безцінне багатство. Без неї неможливе життя на планеті. Вона є складовою частиною організму людини, а також тварин і рослин. Вода на Землі знаходиться в безперервному русі. Круговорот води звязує воєдино всі частини гідросфери, утворюючи в цілому замкнуту систему: океан атмосфера суша.

Вода руйнує гірські породи, переносить їх на великі відстані. Без води, що міститься в повітрі, не було б таких природних явищ, як дощ, сніг, град. Вода середовище незаселеного рослин і тварин. Вода необхідна для багатьох сторін діяльності людини. Без неї неможливе ведення сільського господарства, промисловості.

Ведучий. Проблема забруднення вод стала першочерговою. Аварії танкерів, трубопроводів; нафта забруднює водоймища. Французький дослідник Жак-Ів Кусто відзначає, що Атлантичний океан сильно забруднений сміттям протягом багатьох кілометрів, що не можна умиватися, попрати. Океан сильно "хворий". Зараз ми дізнаємося про основні хвороби океану.

Розповідь учня 7-го класу.

Найпоширенішим і повсюдним забрудненням води сталі нафтопродукти. Цьому сприяє широке вживання нафти в різних галузях господарства. Щорічно в океан потрапляє 5-10 млн. т. нафти, крупним джерелом попадання нафти в океан є втрати з морських судів і на нафтопроводах. Нафта розливається тонкою плівкою по обширній акваторії, в два рази зменшуючи випаровування води, надходження повітря у воду, губить морські мікроорганізми, рибу, морських птахів. Нерідко відбуваються аварії танкерів. Так, після того, як американський танкер "Ессо Реттісберг" сів на мілину, на поверхні океану вилилося близько півтора мільйонів літрів нафти, пляма її покрила близько 5 кв.км. морити. Аварійні втрати нафти відбуваються і на морських промислах. Щорічно в світовий океан виноситься 800 тис.т. отрутохімікатів І хімічних добрив. Не можна не зупиниться і на забрудненні океану сміттям.

Ведучий: про забруднення річок, озер розкаже нам наступний гість.

Розповідь учня 8-го класу.

Озера забруднюються швидше, ніж річки, оскільки відрізняються сповільненим водообміном. Розрізняють забруднення: біологічне, хімічне, фізичне. Теплові і атомні електростанції для охолоджування використовують воду озер. При цьому назад в озера скидається підігріта на 8-Ю градусів вода. Це веде до зменшення кількості кисню, розчиненого у воді, що у свою чергу негативно впливає на життя тварин і рослин. З сільськогосподарських полів І тваринницьких комплексів в озера потрапляють біогенні речовини. Вони викликають бурхливий розвиток водної рослинності. Потім погіршуються прозо?/p>