Тема: Іконопис. Ікони «Козацькі Покрови»
Вид материала | Документы |
СодержаниеМузичний ряд План уроку |
- Обрана тема, розкриття її суті має велике значення для розуміння причин Національно-визвольної, 231.52kb.
- Реферат на тему: " Ікони Поділля", 74.66kb.
- Товариство з обмеженою, 380.09kb.
- Пам’ятки містобудування І архітектури місцевого значення, 617.99kb.
- Проект типовий статут козацької організації в України, 48.92kb.
- Іконопис, розпис скла, малювання на тканинах та рідкісні техніки” вступ, 370.29kb.
- Всесвітній день привітань, Всесвітній день телебачення,Собор Архістратига Михаїла, 908.65kb.
- 1 11 Тема 2 12 тема 3 13 Тема 4 14 Тема 5 15 Тема 6 17 Тема 7 20 Тема 8 22 Тема, 284.17kb.
- Михайло Антонович «виклади про козацькі часи на україні», 1396.34kb.
- Из опыта реформирования финансовой системы россии в ХIX веке, 34.98kb.
Художня культура 10 клас
Тема: Іконопис. Ікони «Козацькі Покрови»
Мета: Розширити знання дітей по темі, розкрити особливості іконопису, вчити порівнювати,
Спів ставляти твори мистецтва, оперувати мовними та виражальними засобами живопису, привернути увагу дітей до іконопису, бажання відвідування музеїв, соборів, виховувати естетичні смаки, повагу до культурних та духовних надбань народу, пишатись їх здобутками, розвивати духовність.
Обладнання: Фотоальбоми: «Національний художній музей України», «Український живопис»,
серія журналів «Видатні художники», Закон Божий.
^ Музичний ряд: Ф. Шуберт «Ave Maria», Й.С. Бах «Токата і фуга ре- мінор»
Відео ряд: Презентація (слайд-шоу «Іконопис»)
Тип уроку: комбінований
^ План уроку
I Організаційний момент. 1. Звучить хорал Церковного співу зі служби в Храмі (фрагмент фонограми за вибором вчителя)
2. Повідомлення теми і мети уроку.
II Актуалізація опорних знань учнів.
Гра «Аукціон» (ведучий називає номер питання і продає за бали, в кінці робиться підсумок.
Питання до гри: 1. Яка книга рятувала Робінзона Крузо на острові?
2. Які ще знаєте святині?
3. Кого найчастіше зображують на іконах?
4. Де знаходяться ікони?
5. Які ви знаєте ікони?
6. Яке призначення ікон?
7. Які ви знаєте молитви? (прочитати одну з молитов)
8. Як вшановують ікони?
III Мотивація навчальної діяльності.
- Обмін враженнями про відкриття (відвідування) Собору в місті.
- Які ікони запам’ятались під час відвідування собору?
- Ознайомлення з матеріалами фотоальбому «Український живопис: Київ «Мистецтво», 1985, «Великие художники…» ООО «Иглмосс Юкрейн» ч. 121, «Національний художній музей України» - Київ «Мистецтво». 2002 р.
IV Вивчення матеріалу теми уроку. (звучить запис «Ave Maria» Ф. Шуберта)
- Слово учителя про розвиток іконопису на Україні з використанням слайд - шоу
«Іконопис України»
- Інтерактивна гра «Коло ідей» ( учитель ставить завдання в групах, в яких іде обговорення матеріалу. Учитель фіксує та узагальнює думки учнів)
- Робота в зошитах: запис порівняння особливостей іконопису та монументального живопису.
- Виступ учня за випереджувальним завданням (тема: «Ікони «Козацькі Покрови»»( до цього завдання перегляд ілюстрацій альбому «Національний художній музей України»
- Групова робота. Виступ учнів за книгою «Закон Божий» (тема «Сучасні ікони»).
- Повідомлення учнів. Відомі духовні святині України.
V Підсумок уроку.
Перегляд слайд – шоу «Собори Черкащини».
VI Висновок.
«Бережіть собори душі своєї» ( за романом О. Гончара «Собор»)
Домашнє завдання: 1. Створити слайд – шоу про один із відомих соборів.
2. Зібрати матеріали про ікони річних церковних свят.
3. Ікони і Тальнівщина. Написати реферат про С. Їжакевича як іконописця.
4. Прослухати один із творів духовної музики
(За вибором творчих груп)