Тема: Кодування інформації. Робота з програмами на розвиток логіки. Мета
Вид материала | Документы |
СодержаниеЛазерний диск Цікаві задачі V. Вивчення нового матеріалу В) Робота в парах. VІ. Закріплення вивченого матеріалу |
- Тема уроку, 127.15kb.
- Декілька сторінок з історії розвитку логіки, 230.44kb.
- Кабінету Міністрів України "Назустріч людям", державною та регіональною програмами, 1639.41kb.
- Структура програми Практична робота: «Робота у середовищі програмування», 56.69kb.
- Реферат з логіки на тему:, 80.53kb.
- Тема: Впоклонінні генію усі народи рідня, 251.99kb.
- Тема: Архівація та резервне копіювання даних. Робота з архівами. Саморозпаковувальні, 181.04kb.
- 1 (розділ 1 книжки). Інформація. Інформаційні процеси І системи, 245.43kb.
- Урок з теми: «Пошук інформації в мережі Інтернет.», 110.55kb.
- Вступ аналіз роботи педколективу за 2010-2011 навчальний рік, 754.61kb.
Тема: Кодування інформації. Робота з програмами на розвиток логіки.
Мета: сформувати поняття кодування інформації, видів кодування. Формувати уміння розкодовувати інформацію за поданим кодом. Розвивати логічне мислення учнів, увагу, уяву, пам’ять, математичні та творчі здібності. Виховувати зацікавленість предметом, повагу до оточуючих, почуття колективу (уміння працювати у групах та парах).
Тип уроку: комбінований
Обладнання:
Хід уроку
І. Організаційна частина.
Техніка безпеки.
— Діти, ми з вами знаходимось у комп'ютерному кабінеті. Як ви думаєте, чи правильно поводили себе діти, прийшовши на урок інформатики у комп'ютерний клас?
- Займаючи робочі місця за комп'ютером, два учні "пробивали" собі дорогу, розштовхуючи ycix ліктями. (Hi). Які правила техніки безпеки вони порушили?
- Учень, забігши в кабінет інформатики, включив комп'ютер coбi i сусіду i, не знаючи чим треба буде займатися на уроці, почав підряд натискувати на вci клавіші. Чи порушив він правила техніки безпеки? Які?
- Учень, виконуючи завдання по картці, прикріпив її скотчем до екрана монітора. Які правила техніки безпеки він порушив?
Ви правильно пригадали правила поведінки у комп'ютерному клаci. Дійсно, в комп'ютерному класі слід поводити себе тихо, не бавитися, не бігати; не можна розпочинати роботу за комп'ютером та торкатися незнайомих кнопок i клавіш без дозволу вчителя; сидіти треба на відстані не менше 50 см від екрана монітора i не чіпати його руками.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
- Відгадування загадок
Може він порахувати,
Може він пісні співати,
Малювати і писати,
Помилки перевіряти.
Може він листа прийняти,
З другом швидко нас зв’язати,
Він багато чого може
І завжди нам допоможе! (комп’ютер )
Міцний диск, дуже яскравий,
Містить він кіно цікаве. ( Лазерний диск )
В неї довгий сірий хвіст,
До курсору має хист. (Комп’ютерна мишка )
Він покаже все на світі:
Що малюють, пишуть діти,
Грають як і що співають,
І як пошту відправляють.
Все, що є відображає,
Без нього ПК немає! (Монітор)
2. ЦІКАВІ ЗАДАЧІ
- У бабусі Олі є онучка Таня, кіт Любчик, песик Тимко. Скільки внуків у бабусі?
2. П’ять берізок, дві смерічки
Зеленіють над потічком
Біля них одна ожина...
Скільки всіх дерев, скажи-но?
3. П’ять картоплин у каструлі зварились за 20 хв. За скільки зварилась одна картоплина?
4. Назвіть п’ять днів підряд, не вживаючи чисел та назв днів тижня.
5. Киця й котик залюбки Випікали пиріжки. Киця з тіста сім зліпила. Котик з снігу тільки п’ять. Скільки всіх, малеча мила, пиріжків вони з’їдять?
ІІІ. Перевірка домашнього завдання
Змагання двох команд «Питання-відповідь»:
- Що таке інформація?
- Як людина сприймає інформацію?
- Які ви знаєте способи сприймання інформації?
–– Давайте порівняємо комп'ютер з людиною.
- Яка частина тіла в людини є найголовнішою?
- А у комп'ютера?
- А чим цінна голова для людини?
- Що уміє робити системний блок?
- Чи є пам’ять у комп’ютера? Для чого вона призначена?
- Наведіть приклади сучасних засобів збереження інформації.
- Які ви знаєте інформаційні процеси?
- Як люди передають інформацію?
ІV. Оголошення теми та мети уроку, мотивація навчальної діяльності
– Уявіть, що ми розвідники. Ми перехопили лист, i його треба розшифрувати.
• Прочитати текст.
Зима
тоСять ромозні декинь. пеТер piбnomні вокзани i жіли. ВіДчатка і лопхчики ругтом жібатъ ан вокзанку. ниВо вокзають on дульо ан вокзанах. кильСкі мixyc i дapocmi!
Молодці! Ви чудово виконали завдання. Правильно розшифрували або розкодували інформацію.
Ми сьогодні дізнаємось, як можна кодувати інформацію.
V. Вивчення нового матеріалу
1. Пояснення нового матеріалу.
А) У даному тексті інформація була закодована шляхом перестановки складів, літер. (Вивісити на дошці І спосіб кодування)
Б) Прочитайте текст з дошки.
Жив собі Дуже він їсти . А поряд жив . Він
ловити . та товаришували.
Цей вид кодування називається кодуванням за допомогою малюнків. (Вивісити на дошці ІІ спосіб кодування)
В) Робота в парах. У вас є групи чисел. Кожному числу відповідає літера. Розкодуйте інформацію. У вас повинно вийти прислів’я.
Це кодування за допомогою чисел. (Вивісити на дошці ІІІ спосіб кодування)
А | → | 1 | Н | → | 25 |
Б | → | 33 | О | → | 10 |
В | → | 2 | П | → | 24 |
Г | → | 32 | Р | → | 11 |
Ґ | → | 3 | С | → | 23 |
Д | → | 31 | Т | → | 12 |
Е | → | 4 | У | → | 22 |
Є | → | 30 | Ф | → | 13 |
Ж | → | 5 | Х | → | 21 |
З | → | 29 | Ц | → | 14 |
І | → | 6 | Ч | → | 20 |
И | → | 28 | Ш | → | 15 |
Й | → | 7 | Щ | → | 19 |
Ї | → | 27 | Ь | → | 16 |
К | → | 8 | Ю | → | 18 |
Л | → | 26 | я | → | 17 |
М | → | 9 | | | |
11 10 29 22 9 22
20 10 26 10 2 6 8
2 20 28 12 16 23 17
14 6 26 28 7
2 6 8
Г) Розгадайте ребуси. Це кодування знаками. (Вивісити на дошці IV спосіб кодування)
ВИСНОВОК
Вам відомо, що для позначення кількості ми користуємося цифрами, для позначення звуків на письмі – буквами. Можна сказати, що цифри i букви – це коди.
Комп’ютер кодує інформацію 0 і 1. (Вивісити на дошці )
- Фізкультхвилинка.
Травичка низенька-низенька.
Дерева високі-високі
Biтep дерева колише, гойдає,
Птахи летять, відлітають,
А діти тихенько за комп’ютери сідають.
VІ. Закріплення вивченого матеріалу
Робота учнів за комп’ютером із програмою “Ханойська вежа», «Телевізор»
VІІ. Підведення підсумків уроку
1. Бесіда:
- Яку тему ми сьогодні вивчали?
- Які є способи кодування інформації
2. Аналіз роботи учнів на уроці.
VІІІ. Повідомлення домашнього завдання
Виконати завдання на листочках.
Ніжинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 14
План-конспект відкритого уроку
з інформатики
на тему:
«Кодування інформації.
Робота з програмами на розвиток логіки»
Підготувала і провела
у 3 класі
вчитель інформатики
А.М. Стрілець
Ніжин-2010