Тема: Межі застосування законів Ньютона

Вид материалаЗакон

Содержание


Тип уроку
Подобный материал:
Урок фізики в 10 класі з елементами проектної технології


Тема: Межі застосування законів Ньютона

Мета

  • навчальна: повторити та закріпити основні поняття та закони з теми; перевірити рівень засвоєння знань, понять, тверджень за допомогою проілюстрованих прикладів на основі задач, вміння застосовувати вивчене в знайомих і нових ситуаціях; формувати вміння застосувати одержані теоретичні знання в повсякденному житті для розв’язання побутових питань.
  • розвивальна: розвивати вміння систематизувати відомі фізичні факти, розвивати спостережливість, уміння встановлювати причинні зв'язки; формувати в учнів самостійну, творчу активність, ініціативу як стійкі якості особистості; виробляти вміння самостійно вчитися, поглиблювати або поповнювати знання; формувати в учнів позитивні мотиви учбової діяльності, пізнавальний інтерес, бажання вчитися, позитивне ставлення до навчання.
  • виховна: розвивати уявне й логічне мислення, інтерес до експерименту; виховувати навички індивідуальної і колективної роботи; виховувати інформаційну культуру учнів, увагу, акуратність у виконанні роботи.

Обладнання: мультимедійний проектор або дошка, комп'ютер, комп'ютерна презентація, демонстраційні плакатні картки, картки із завданням для самостійної роботи, фото відомих фізиків, таблиця для оцінювання журі (додатки додаються).

Тип уроку – узагальнюючий урок


Я бачив далі за інших, лише тому,

що стояв на плечах велетнів.

Ньютон І.


Хід уроку:

Вступне слово вчителя. Ми закінчили вивчення законів Ньютона і сьогодні підіб’ємо підсумки. До цього уроку ви готувались заздалегідь, добирали необхідний матеріал, створювали презентації. Метою нашого уроку є узагальнення й систематизація знань з вивченої теми. Клас ділиться на три команди.


І. Розминка. Запитання для самоперевірки.

1. Якою величиною характеризується інертність тіла?

2. Що називають масою тіла? Яка одиниця маси? Як установлено цю одиницю?

3. Яким способом вимірюють масу?

4. Що називають еталоном маси?

5. Який зв'язок між масами тіл і модулями прискорень, яких вони набувають під час взаємодії?

6. Унаслідок взаємодії двох тіл швидкість одного з них збільшилась. Як змінилась швидкість іншого тіла?

7. Що називають силою і чим вона характеризується?

8. Які дії чинить на тіло нескомпенсована і скомпенсована сила? Які способи вимірювання сил?

9. Як напрямлено прискорення тіла, викликане діючою на нього силою?

10. Установіть одиницю сили в СІ. Як формулюють означення цієї одиниці?

11. Чи правильні такі твердження: швидкість тіла визначається тільки діючою на нього силою; тіло завжди рухається туди, куди напрямлена діюча на нього сила; сили є, а прискорення немає?

12. Якщо на тіло діють декілька сил, як визначають рівнодійну цих сил?

13. Який загальний вигляд запису другого закону Ньютона для руху матеріальних точок і поступального руху твердих тіл?

14. Чи може будь-яке тіло діяти на інше, не зазнаючи з його боку протидії?

15. Як напрямлені прискорення взаємодіючих тіл?

16. Запишіть і сформулюйте третій закон Ньютона.

17. Чому під час зіткнення легкового автомобіля з вантажним пошкодження легкового завжди більші, ніж вантажного?

18. Дві людини розтягують динамометр, кожна прикладає силу 50 Н. Що показує динамометр?

ІІ. Розшифруй термін.

Завдання: скласти правильно слово.

Вшитідксь – швидкість

Някрприсоне – прискорення

Анидімка – динаміка

Ніцяіре – інерція.

ІІІ. Захист проектів

Кожна команда захищає свій проект.
  • Біографія І. Ньютона
  • І закон Ньютона
  • ІІ і ІІІ закони Ньютона
  • Межі застосування законів Ньютона



ІV. Підсумок уроку. Домашнє завдання.