Програми: Моделювання білизни, корсетних виробів. Тема уроку : Моделювання корсетних виробів різних форм. Мета уроку
Вид материала | Урок |
СодержаниеТип уроку Хід уроку |
- «Художнє конструювання виробів», 154.04kb.
- Основи об'ємного комп'ютерного моделювання, 82.53kb.
- Тема уроку. Панас Мирний. Життєвий І творчий шлях письменника. Мета уроку, 87.23kb.
- Тема елементи прикладної математики тема уроку: Математичне моделювання. Мета, 153.33kb.
- Кушнарьов Максим Сергійович, вчитель трудового навчання Свердловського ліцею №1 Трудове, 78.9kb.
- Тема уроку: Базові структури алгоритмів. Слідування, розгалуження, повторення. Мета, 51.73kb.
- Тема уроку, 58.75kb.
- План Урок. Елементи уроку Взаємозв'язок типу І структури уроку Форми роботи на уроці, 186.36kb.
- Тема уроку, 138.93kb.
- Тема уроку Практична робота, 20.05kb.
МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА УРОКУ
Викладач: Джумурат М.В.
Предмет: Моделювання і художнє оформлення одягу .
Дата проведення: 15.11.2011року.
Навчальна група: 20.
Тема програми: Моделювання білизни, корсетних виробів.
Тема уроку: Моделювання корсетних виробів різних форм.
Мета уроку:
- навчальна-формування початкових знань учнів при моделюванні корсетних виробів;
- розвивальна-сприяти розвитку професійних навичок та творчого мислення при виконанні технічного моделювання деталей одягу;
- виховна- сприяти вихованню самостійності, точності, акуратності, естетичного смаку.
Тип уроку: урок засвоєння знань, умінь та навичок.
Метод проведення: розповідь - пояснення з одночасною розробкою конкретної моделі корсету.
Методичне забезпечення уроку: роздатковий матеріал ( папка з наочними посібниками), мультимедійна екран.
Структура уроку:
- Організаційна частина (2 хв.).
- Актуалізація опорних знань учнів (4 хв.).
- Пояснення матеріалу по темі уроку (22 хв.).
- Самостійна робота учнів (12 хв.).
- Дебрифінг (2хв.).
- Фільм (2 хв.).
- Домашнє завдання (1хв.).
ХІД УРОКУ
1. Організаційна частина.
Повідомлення теми, мети і завдань уроку.
Мотивація навчальної діяльності учнів.
2. Актуалізація опорних знань учнів.
- Запитання: Що таке творче моделювання?
- Відповідь: Це створення нової моделі одягу художником – модельєром (замальовка ескізу моделі).
- Запитання: Що таке технічне моделювання?
- Відповідь: Технічне моделювання – це розробка виробів на основі типової конструкції.
- Запитання: Які лінії називають декоративними?
- Відповідь: Лінії які служать для оздоблення одягу.
- Запитання: : Які лінії називають конструктивними?
- Відповідь: Лінії за допомогою яких формують одяг.
- Запитання: Які лінії називають декоративно-конструктивними?
- Відповідь: Лінії за допомогою яких формують і оздоблюють одяг, тобто вони несуть подвійну нагрузку.
3. Пояснення матеріалу по темі уроку.
3.1. Коротка інформація з історії корсету.
| |
В Європі у середині 17 ст. ліф жіночого плаття набув нових рис: лінія талії перемістилась на природне місце. Настала доба осиної талії і ліфа, що міцно охоплював торс, туго стягував талію, підкреслював форми бюста. Водночас широко запанувало відкрите декольте, що іноді цілком оголювало плечі і спускалося у центрі до між грудної ямки. Враження відкритого напівоголення грудей підсилювалося їх підпиранням і випинанням внизу корсетом. Наприкінці 17 і на початку 18 ст. обов’язково почали носити справжній корсет із вшитим в тканину пластинками з китового вуса. Верхній край корсета закріплювався вставленим у рубець пружним дротом, який підтримував бюст. Затягували корсет ззаду переважно способом шнурівки. Корсет робили дуже цупким, бо кісточки в ньому розташовували густо і, крім верхнього то нижнього шарів цупкого полотна, в середині 18 ст. стали покривати зверху ще й декоративною тканиною: атласом, тофтою, оксамитом. Це дозволило корсету набути нового призначення-його стали одягати поверх плаття.
3.2. Вплив корсетних виробів на зовнішність фігури людини.
|
Якщо подивитись на будову скелету людини і побачити яких змін зазнає торс при одяганні корсету, то стане зрозумілим, чому жінки, ось уже декілька століть повертаються до корсетних виробів, які підкреслюють «осину» талію та пишні груди.
3.3. Сучасне бачення корсетних виробів.
Основними принципами створення сучасної моди являється виразний романтизм, екзотика, безпечна авангардність, індивідуальна філософія.
Сьогоднішня мода характерна жіночністю, вишуканістю, сексуальністю, тобто тут присутні «осина» талія, глибокі декольте, кльошний крій спідниць, ніжні прозорі тканини, поєднання матеріалів з різною фактурою. Тож корсет в сучасній моді надовго зайняв своє почесне місце, як окремий виріб, так і в пошитті плаття на корсетній основі.
Розрізняють три види корсетів:
-корсети, які прикривають груди:
| |
-корсети, які доходять до середини опуклості грудей;
|
-корсети, верхня лінія яких знаходиться під грудьми.
| |
Форма верхньої і нижньої ліній корсету залежить тільки від фасону. Корсет має по декілька поздовжніх ліній, що якнайкраще забезпечують формування «осиної» талії та привабливу опуклість грудей. Застібка сучасних корсетів різноманітна: на ґудзики, тасьму «блискавку», гачки, шнурівку.
Навіть чоловіки не залишились байдужими до корсетних виробів і запозичили цей одяг у жінок.
| |
3.4. Аналіз форми та фасонних ліній конкретного корсету.
|
Побудова деталей корсету.
Побудову деталей корсету виконують на кресленні конструкції плечової основи.
|
В ході спілкування з учнями уточнюємо особливості побудови плечової основи жіночого одягу, як бази для побудови корсету:
- Запитання: Що потрібно було підготувати вдома до сьогоднішнього уроку?
- Відповідь: Накреслити плечову основу жіночого одягу.
- Запитання: Які особливості потрібно було врахувати при виконанні креслення плечової основи?
- Відповідь: При виконанні розрахунків ширини виробу по конструктивних лініях грудей, талії та стегон необхідно виключити прибавки на вільне облягання одягом фігури людини.
- Запитання: Які прибавки не потрібно враховувати при виконанні розрахунків для побудови плечової основи?
- Відповідь: Пг, Пт, Пст, а також П спинки та П пілочки.
Вивчаючи форму та фасонні лінії корсету, приходимо до висновку, що корсет має 6 поздовжніх швів, які наносимо на креслення основи спинки та пілочки.
|
Для більш щільного прилягання виробу на середині спинки намічаємо додаткову виточку розхилом 15 - 20 мм. по лінії талії і 10 – 15 мм. по лініях грудей та стегон. Посередині між отриманою та боковою виточкою будуємо типову талеву виточку спинки.
Верхня лінія корсету проходить на 30-40мм. нижче лінії грудей на середині спинки; дотична до пройми пілочки; на 50-60мм. вище центру опуклості грудей та на 20-30мм. вище лінії грудей на середині пілочки. Формують лінію за допомогою лекала.
Будуємо додаткову виточку на середині пілочки, розхилом 10-15мм. на лінії талії та 5-10мм. на лінії грудей та стегон.
|
Нижня лінія корсету оформлена мисом на спинці і на пілочці, який опускаємо нижче талії на 120-140мм, по боковому шву на 80-100мм. Формують лінію за допомогою лекала.
Будуємо дві виточки на пілочці. Передня проходить від центру опуклості грудей до середини миса, не доходячи на 30-40мм. Друга виточка проходить майже паралельно першій. Розхил однієї талевої виточки пілочки ділимо на дві виточки.
|
На ділянках виточок за допомогою лекала оформляємо рельєфні шви . Отримуємо 5 деталей корсету, контурні лінії яких формуємо за допомогою лінійки та лекала.
4. Самостійна робота учнів.
4.1. Виконати аналіз фасонних ліній вибраного корсету.
4.2. Нанести модельні особливості корсету на креслення основи спинки та пілочки.
5.Дебрифінг.
- Надати можливість висловитись учням:
-що вам сподобалось сьогодні на уроці?
-що вам найкраще вдалося?
-які труднощі у вас виникли під час самостійної роботи?
- Оцінити діяльність учнів на уроці.
- Оголосити оцінки учням та виставити їх у журнал.
6. Перегляд слайд-шоу зі святковими платтями, виконаними на основі корсету.
7.Домашнє завдання .
7.1. Виконати креслення деталей корсету в масштабі 1:1 на типову, або на конкретну фігуру.
7.2. Самостійно підібрати модель корсету (замалювати) для умовного (конкретного) замовника.
Викладач: Джумурат М.В.