Навчально-виховний комплекс „ Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 гімназія м. Копичинці
Вид материала | Конспект |
- Навчально-виховний комплекс „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 гімназія м. Копичинці, 364.97kb.
- Шполянська районна державна адміністрація відділ освіти наказ 14. 02. 2012 №31 м. Шпола, 27.99kb.
- Навчально-виховний комплекс " Загальноосвітня школа I-III cтупенів №1- гімназія", 110.33kb.
- Білопільський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів дошкільний, 217.34kb.
- Центр практичної психології «навчально-виховний комплекс- загальноосвітня школа І-ІІІ, 1204.16kb.
- Україна острозька міська рада рівненської області (шосте скликання) рішення, 19.68kb.
- Горлівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №14 багатопрофільний, 185.01kb.
- Конкурс серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів Черкаської області на тему:, 26.13kb.
- Костянтинівський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів дошкільний, 253.05kb.
- Горлівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №14 багатопрофільний, 564.87kb.
Навчально-виховний комплекс
„Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 - гімназія”
м.Копичинці
Розв’язування задач і вправ на всі дії з десятковими дробами
(конспект інтегрованого уроку з математики та історії, 5 клас)
Вчитель
Білик О.І.
Тема. Розв’язування задач і вправ на всі дії з десятковими дробами.
Мета: узагальнити і систематизувати знання та вміння учнів з теми; закріпити навики розв’язувати задачі і вправи на всі дії з десятковими дробами. Розвивати логічне мислення, математичну мову, чіткість. Виховувати почуття патріотизму, гордості, любові до рідної України.
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань.
Обладнання: таблиці, цікаві квадрати, блок-схеми, кодоскоп, кодоплівка, потрет Р. Шухевича.
План та хід уроку
- Вступне слово вчителя математики.
Сьогодні проведемо урок математики, інтегрований з історією. Слово «інтеграція» означає об’єднання в ціле раніше ізольованих частин. Спробуємо об’єднати математику з історією.
- Актуалізація опорних знань. Усний рахунок (кодоскоп).
а) виконай дії:
99,6 + 0,4 106,88 – 6,88 2,5 × 40 1100 : 11
91,2 + 8,8 100,99 – 0,99 0,1 × 1000 10 : 0,1
б) виразити в тоннах:
2100кг; 900 кг; 320 кг; 25 ц; 6ц
Слово вчителя історії.
У 2007 році ми, українці, будемо відзначати 100 років з дня народження головного командира Української Повстанської Армії, яка в роки Другої світової війни вела важку боротьбу з німецькими фашистами та більшовиками.
- Розв’язування тренувальних вправ.
Слово вчителя математики.
Зараз дізнаємося, про кого з історичних постатей ітиметься сьогодні на уроці. Для цього необхідно розв’язати вправи, дотримуючись запропонованого порядку. Виконавши обчислення, знайдіть за таблицею, яка буква відповідає одержаній відповіді.
ЗАВДАННЯ 1.
Обчисліть значення виразу:
а) 223,2 : 62 = 3,6 б) 92,3 – 86,2 =5,1 в)6,3 × 1,8 = 11,34
г) 69,3 + 8,34 = 77,64 д) 3 : 2 + 3,2 = 4,7 е) 4,5 – 4:5 = 3,7
є) (6-0,87) : 90 = 0,057
-
3,7
3,6
77,64
4,7
5,1
11,34
0,057
И
Ш
Е
В
У
Х
Ч
Тема сьогоднішнього уроку не випадкова. Сьогодні, крім розв’язування математичних вправ, ми будемо вести мову про головного командира УПА Романа Шухевича. Виконавши наступне завдання, ви дізнаєтеся дату народження борця за волю України.
Слово вчителя математики.
ЗАВДАННЯ 2
Розв’яжіть рівняння:
а) 7x - 47,5 = 162,5 б) (x – 3,6) : 5 = 0,48 в) 1,8x + 3,5 + 3,2x = 9538,5
7х = 210 х - 3,6 = 2,4 5х = 9535
х = 30 х = 6 х = 1907
Отже, Р. Шухевич народився 30 червня 1907 р. Детальніше про це вам розповість вчитель історії.
Слово вчителя історії.
Роман Шухевич (Тарас Чупринка) народився 30 червня 1907 р. на Львівщині у родині судді. Коли йому виповнилося 7 років, то пішов до школи, а в 10-річному віці поступив до Львівської гімназії і навчався там протягом...
Слово вчителя математики.
Щоб дізнатися, в яких роках навчався малий Ромчик у Львівській академічній гімназії, розв’яжемо наступні завдання, відповіді яких і будуть роками навчання.
ЗАВДАННЯ 3
Обчисліть зручним способом:
В-1 а) 46,2 x 0,02 + 53,8 x 0,02 + 100 x 19,15 = 46,2 ×0,02 + 5,38 ×0,02 + 100 ×19,15 = 0,02 (46,2 + 53,8) + 100 ×19,15 = 0,02 ×100 + 100×19,15 = 100(0,02 +19,15) = 100×19,17 = 1917
В- 2 б) 28,4 x 0,03 + 0,03 x 71,6 + 100 x 19,22 = 0,03(28,4 + 71,6) + 100 × 19,22 = 0,03 × 100 + 100 ×19,22 = 100 (0,03 + 19,22) = 100 × 19,25 = 1925
Отже, у Львівській гімназії Р.Шухевич навчався у 1917-1925 рр.
Слово вчителя історії.
Саме під час навчання в гімназії він активно включається у вир національно-визвольної боротьби проти польської влади, яка постійно принижувала гідність українців.
Згодом молодий Шухевич вступає до Львівської політехніки, де вже як дорослий студент активно веде боротьбу проти польської влади, вступає до ОУН.
Слово вчителя математики.
А вам, діти, потрібно буде взнати у яких роках Шухевич навчався у Львівській політехніці.
ЗАВДАННЯ 4
Знайти значення виразу:
В-1 а) 21,34 : a + 1923,866, якщо a=10
21,34 : а + 1923,866 = 21,34 : 10 + 1923,866 = 2,134 + 1923,866 = 1926
В -2 б) 4321,7 : a + 1888,783, якщо a=100
4321,7 : а + 1888,783 = 4321,7 : 100 + 1888,783 = 43,217 + 1888,783 = 1932
Отже, у Львівській політехніці Р. Шухевич навчався у 1926-1932 р.
Слово вчителя історії.
Що ж таке ОУН? Це Організація Українських Націоналістів, яка боролася за незалежність України.
Слово вчителя математики.
Рік вступу до ОУН вам допоможе знайти цікавий квадрат.
ЗАВДАННЯ 5
-
6,25
6,95
6,09
5,74
6
6,16
7,2
5,05
7,04
6,09 +6,16 + 7,04 = 19,29
- З першого рядка виберіть найменше число (6,09);
- З другого рядка виберіть найбільше число (6,16);
- З третього рядка виберіть ні найменше, ні найбільше число (7,04);
- Знайдіть суму чисел (19,29);
- Одержану суму помножте на 100 – і ви отримаєте відповідь на запитання.
(1929)
ЗАВДАННЯ 6
Розв’яжіть приклад:
10,9 т : 2 = 5,45 т × 1000 = 5450 кг
Слово вчителя історії. Згодом Р.Шухевич одружився. В молодій сім’ї народилось двоє дітей: син Юрій і дочка Марія. Всі плани, які будувала молода сім’я були зірвані Другою світовою війною. Спочатку до Львова прийшли більшовики. Почались масові розстріли мирного населення. У червні 1941 р. в Львові було розстріляно 5450 львів’ян, у тому числі і рідного брата Романа - Юрія. На тілі були сліди страшних тортур: виколоті очі, відрізані вуха, поламані пальці, а на грудях вирізаний тризуб. Над тілом свого брата Роман поклявся до смерті захищати українців від більшовицького диявола.
Німецькі фашисти не були нічим кращі від московських більшовиків і українці змушені були боротись з одними і другими. З тією метою і утворилась УПА.
Слово вчителя математики.
А в якому році це відбулося ви взнаєте, коли розв’яжете завдання в таблиці
ЗАВДАННЯ 7
Як називаються геометричні фігури, які використовуються у завданні? Яка фігура зайва? Чому?
- 8 x 20,7 =165,6
- 165,6 – 150 = 15,6
- 15,6 : 4 = 3,9
- 3,9 + 6,1 = 10
- 10 x 194,2 = 1942
Отже, УПА утворилася у 1942 році. А у 1943 році Р.Шухевич став її командиром.
ЗАВДАННЯ 8
Дізнайтеся, в якому році загинув Роман Шухевич. Допоможе вам блок-схема.
ні
так
X 5
- 10,6
+ 15,4
: 4
3,2 × 5 = 16
16-10,6 = 5,4
5,4 × 5 = 27
27 - 10,6 = 16,4
16,4 : 4 = 4,1
4,1 + 15,4 = 19,5
19,5 × 100 = 1950
X100
Отже, Роман Шухевич загинув 5 березня 1950 року.
Слово вчителя історії.
Боротьба була нерівною. У цій боротьбі і загинув генерал Р.Шухевич (Т.Чупринка). Це трапилось на Львівщині у 1950 р. Комуністична влада боялась його настільки, що тіло Шухевича спалили, а останки викинули в річку, назва якої зашифрована у кросворді.
Слово вчителя математики.
ЗАВДАННЯ 9
В рядки таблиці вписати назви чисел: 1000; 30; хв.; число, записане під дробовою рискою; автор підручника „Математика 5 кл.”
В одному із стовпців і прочитаєте назву річки
Слово вчителя історії.
Українські патріоти звернулися з клопотанням до Президента України Віктора Ющенка про присвоєння Генералу Роману Шухевичу звання Героя України посмертно.
Слово вчителя математики.
Яку річницю утворення УПА ми будемо відзначати в цьому році і коли.
14.10.2007 року - 65 річницю.
Підсумок уроку.
Завдання додому.