План уроку Організаційний момент. Актуалізація теми. Вправи за системою В.Ємельянова, співанка
Вид материала | Урок |
СодержаниеТип уроку «хто черговий я чеговий я найкращий черговий !» Гра «відгадай – но» «нова радість настала» |
- Орієнтований план І методи проведення уроку Організаційний момент 0,5 хв. Актуалізація, 161.72kb.
- План уроку: I. Організаційний момент. Оголошення теми, мети та очікуваних результатів, 47.09kb.
- План уроку І. Організаційний момент >ІІ. Повідомлення теми І мети уроку. Мотивація, 143.43kb.
- План І метод проведення уроку І. Актуалізація знань, мотивація навчальної діяльності, 81.39kb.
- Розвиваючий аспект, 44.71kb.
- План уроку Організаційний момент (1 хв.) Під музичний супровід вступне слово вчителя, 103.62kb.
- План уроку Актуалізація опорних знань ( Завдання 1 усне опитування) Повторення правил, 157.84kb.
- План уроку Актуалізація опорних знань ( Завдання 1 усне опитування) Повторення правил, 157.84kb.
- Орієнтовний план проведення уроку I. Організаційна частина. II. Актуалізація опорних, 45.38kb.
- Додаток до інструкції, 60.19kb.
Часовоярська загальноосвітня школа
І-ІІІ ступенів № 15
Артемівської міської ради
Донецької області
Відкритий урок
з музичного мистецтва
в 3-класі
Тема уроку
«Інтонація в українських
колядках та щедрівках»
вчитель
Бекетова Г.К
Тема. Інтонація. Українські колядки та щедрівки.
Мета. Формувати вміння виявляти характер інтонації в музичних творах; сприяти розумінню учнями інтонації, як зародку мелодії, ритму, динаміки, темпу, тобто основних елементів музичної мови; розвивати музичну пам’ять, навички
виразного співу та слухових уявлень; вчити школярів визначати виражальні та зображальні інтонації в музиці; виховувати любов до музики, культуру її слухання.
Тип уроку: поглиблення теми.
Обладнання: технічні засоби, портрети композиторів, дидактичний матеріал, таблиці емоційних характеристик музики.
План уроку
- Організаційний момент. Актуалізація теми.
- Вправи за системою В.Ємельянова, співанка.
- Слухання: Чайковський «Лускунчик», «Танок феї Драже». Колядки «Нова радість настала», «Добрий вечір тобі, пане господарю». М. Леонтович «Щедрик».
- Співи: «Старий рік минає» укр. нар. колядка.
Пісня «Чому ведмідь взимку спить» музика Л. Кніппер.(розучування ІІ куплету)
- Фізкультхвилинка.
- Творчі завдання.
- Узагальнення вивченого.
- Підсумок уроку.
- Домашнє завдання.
Хід уроку
- Організаційний момент.
Діти заходять у клас під музику П.Чайковського «Танок феї Драже» з опери «Лускунчик».
Привітання
- Добрий день, діти! Я вітаю вас!
Діти: добрий день учитель і музичний клас!
- Діти, чи ви впізнали як називається музика, яка супроводжувала ваш вхід до класу, назвіть композитора цього твору;
- які почуття у вас викликала музика П Чайковського (казковості, чарівності, незвичайності, спокою та доброти).
- З вашими чарівними усмішками, з гарним настроєм сьогодні на уроці, за допомогою знань і вмінь, ми потрапимо в дуже цікаву країну, яка називається «Музика»! А в дорогу із собою візьмемо тему нашого уроку – «Інтонація»
- Пригадайте, що таке «інтонація»
- Так, це виразність. А за допомогою чого можна зробити виразність в музиці.(музичної мови)
- Пригадайте, що відноситься до музичної мови.(мелодія, темп, динаміка, лад, паузи)
- І зараз ми спробуємо зробити виразність за допомогою музичної мови в співаночці, яка дуже близька до шкільного життя
«ХТО ЧЕРГОВИЙ Я ЧЕГОВИЙ Я НАЙКРАЩИЙ ЧЕРГОВИЙ !»
(аналізування виразності)
- І так, найкращі чергові е просимо вас завжди приходити нам на допомогу, згодні Тоді можна відправлятися в подорож.
Часу мало, давайте полетимо літаком…
2.Вправи за системою В.Ємельянова:
а) дихання беремо активно, не піднімаючи плечі, твердо працюють губи, заводимо літак: БР
б) двигун набирає обороти: БР
в) ось ми і летимо: УУ,УО,УОА,…
- Для успішного польоту я пропаную пісеньку, але ноти всі чомусь розлетілись, подивіться, може знайдете, а скільки ж нот в музиці, і так шукаємо першу,
2,3,4,5,6,7…
СПІВАНКА « ДО,РЕ,МІ ….»
- Пригадавши музичні звуки ми можемо сміливо подорожувати по музичній країні.
- Але чим же нам відкрити дверцята ( ключем)
- Високі звуки відкриємо (скрипковим)
- Низькі звуки відкриємо (басовим)
- Правильно, а хто живе у країні Музиці (співаки, композитори, музиканти_
- А що ж вони вміють робити
- А ви хочете бути схожими на них
- Тоді для вас перше випробування ! Назвіть, які ви знаєте музичні інструменти
- Молодці, ви знаєте багато інструментів, ото ж я вас запрошую на гру
ГРА «ВІДГАДАЙ – НО»
Виберіть з наданих назв інструментів:
а) шумові…
б) мелодичні…
кларнет, флейта, скрипка, тарілки, маракаси, гонг, фортепіано, барабан, рояль, гітара
3. Слухання
Колядка «ДОБРИЙ ВЕЧІР ТОБІ, ПАНЕ ГОСПОДАРЮ»
«НОВА РАДІСТЬ НАСТАЛА»
«ЩЕДРИК»
Знайомство з творчістю М. ЛЕОНТОВИЧА.
КОЛЯДКИ ТА ЩЕДРІВКИ –НАРДНІ КАЛЕНДАРНО - ОБРЯДОВІ ПІСНІ, ЩО ВИКОНУЮТЬСЯ НА РІЗДВЯНІ ТА НОВОРІЧНІ СВЯТА.
4. Співи: «СТАРИЙ РІК МИНАЄ» укр.. нар. колядка.
«ЧОМУ ВЕДМІДЬ ВЗИМКУ СПИТЬ» муз. Л. Кніппер.
5. Фізкульхвилинка.
6. Творчі завдання.
Учні заповнюють тест-карти.
Тест-карта: «МУЗИКА – це мистецтво»
1. З чого складається музика
2. Згадайте як називаються п’ять ліній на яких пишуться ноти.
3. Чим відкривається нотний стан
4. Як називається швидкість звучання музики
5. Як називається сила звучання музики
6. Як в музиці називається настрій і який він буває
7. Виразність у музичному творі-це………..
8. Назвіть народні зимові календарно-обрядові пісні
9. . Виберіть з наданих назв інструментів :
а) шумові;
б) мелодичні
кларнет, флейта, скрипка, тарілки, маракаси, гонг, фортепіано,
барабан, рояль, гітара
10. Згадайте композитора, який займався обробкою народних пісень.
11. Як називається прилад, яким рахують долі в музиці.
( діти перевіряють тест та виставляють бали)
7. Узагальнення вивченого.
Продовж речення:
ІНТОНАЦІЯ-ЦЕ ……………….ЗАСІБ………………… ІНТОНАЦІЯ ДОПОМАГАЄ МУЗИЦІ БУТИ……………..
8. Підсумок уроку.
9. Домашнє завдання: вивчити будь-яку колядку або щедрівку, намалювати до неї малюнок, заспівати з інтонацією.