Активізація навчально-пізнавальної діяльності на уроках алгебри

Курсовой проект - Педагогика

Другие курсовые по предмету Педагогика

2a+6b; 8)6ab+9a22b23ab;

9)6a6b+an2a; 10)xy3y+y23x;

11)ab2b+b22a; 12)ma+6m3a18.

Розкладанння многочленів на множники за допомогою формул скороченого множення1)1100a2; 2)3681a2;

3)a2+2a+1; 4)1+4a+4a2;

5)96a+a2; 6)a2b2+4a2+4;

7)4a412a2b3+9b6; 8)9aa3;

9)a2b4b3; 10)75a43;

11)4+4(2a+1)+(2a+1)2; 12)96(2a)+(2a)2;

13)(3a+1)22(3a+1)(1a)+(1a)2;

14)6(2a)(a+3)(2a)29(a+3)3.Зелені

 

Жовті

Розвязування рівнянь за допомогою розкладання многочленіів на множники1)x3=0; 2)4x(x3)=0

3)x5x4=0; 4)4x3+2x2=0;

5)5x6=10x5; 6)x3(x31)=x5x3;

7)x2(12x2)3(x32)=6x4; 8)6x2+4x3x2=0;

9)8x420x38x5+20x4=0; 10)4x24x+1=0;

11)25x240x+16=0; 12)(2a)2(a3)2=0.

Білі

Скорочення дробів (14) Обчислення виразів (510)1)5a315a2/4a2b12ab; 2)x249/ax2+7ax;

3)a34a2b/5ab20b2; 4)a25ab/a225b2;

5)3522522/808;

7)7,3*10,5+7,3*15+2,7*10,5+1,5*2,7; 6)4512512/1004;

8)4,2*11+4,2*41+5,8*11+5,8*2,7;

9)0,5420,462;

10)4,362+4,36*1,643,36*4,363,36*1,64.

 

Додаток 2

 

Урок з алгебри, 7 клас

Розкладання многочленів на множники способом винесення спільного множника за дужки та способом групування

 

Тема: Розкладання многочленів на множники способом винесення спільного множника за дужки та способом групування.

Мета:

1) формувати навички самостійної роботи та роботи в групі;

2) розвивати творчі здібності, увагу, память;

3) виховувати вміння працювати в колективі, інтерес до предмету.

Тип уроку: урок формування навичок і вмінь.

Обладнання: роздатковий матеріал для математичного лото.

ХІД УРОКУ

1. Організаційний момент.

2. Перевірка домашнього завдання

Чотири учні на дошці розвязують вправи відповідно рівнів навчальних досягнень.

 

Розкласти на множники:I рівень

ax+3+3x+a=II рівень

5a10+ac2c=III рівень

2am+3mx7m2ac3cx+7c=IV рівень

xІ+6x+5=

Учитель перевіряє наявність домашнього завдання в учнівських зошитах.

Фронтальне теоретичне опитування

Які вирази називаються многочленами?

Що означає розкласти многочлен на множники?

Способи розкладання многочлена на множники?

Як розкласти многочлен на множники способом групування?

III. Мотивація вивчення теми.

При перетворенні цілих алгебраїчних виразів виникає необхідність подати многочлен у вигляді добутку одночлена та многочлена, двох або більше многочленів.

Виконання таких перетворень вимагає вмінь передбачити результат, застосовувати нестандартні прийоми.

IV. Узагальнення та систематизація вивченого матеріалу.

  1. Розклади на множники (усно):

 

a(x2)+(x2) =

c+d4(d+c) =

3(b5)a(5b) =

mn+(mn)y =

 

Гра Математичне лото

Учні обєднуються в шість груп по 4 учні, кожна з яких отримує картку з записаними відповідями та умови завдань на окремих картках.

Учні розвязують завдання й накривають відповідні відповіді.

 

Картка 1

3aІ(12a)c(c9)(c1)(a2c)(6p)(2x+7)(x4)(23a)(a2b)(xy)(y2x)(yІ+1)(y6)(xІ2)(x14)mnі(mІ6n)

Картка 2

(xy)(x+2)(a+2)(4a7)(bІ+1)(b5)(ab)(52a+2b)x(x3)(5x)(7c)(cІ+1)8y(14y)(3n)(a+1)6aІ(2 a)

 

Картка №3

5xІ(3x1)(x4y)(75x)(2xy3z)(5y+xz)(b1)(a4)(3x1)(2m+3)(2b)(1+bІ)(3b2c)(2x1)mnІ(m3n)(7a)(aІ+1)

Завдання до карток

 

Розкладіть многочлени на множники:

№1№2№33aІ6aі=1) 12aІ6aі=1) 15xі5xІ=yі6yІ+y6=2)3a+3 n a n=2) 6mx2m+9x3=(xy)І3x(xy)=3) a(4a7)+2(4a7)=3) 7(x4y)І5xІ+20xy=6a12cap+2cp=4) 5(ab)2(ab)І=4) 2x(3b2c)3b+2c=cІ(c9)c(c9)=5) 5x(x3)xІ(x3)=5) a(b1)4b+4=(a 2b)3a(a2b)=6) 8y32yІ=6) mІnі 3mnІ=xі14xІ2x+28=7) x(xy)+2(xy)=7) 7aІ+7aіa=2x(x4)7(4x)=8) 3a15+ax5x=8) 2+2bІ bbі=mіnі 6m(nІ)І=9) 7cІ cіc+7=9) 2xІyz15yz3xzІ+10xyІ=

Учні записують розвязання в зошити і накривають відповідь карткою(на звороті кожної картки буква). Розвязавши всі завдання, учні одержують слово творчість. Обговорюються підсумки гри.

V. Навчальна самостійна робота

 

Середній рівеньДостатній рівеньВисокий рівень1) Розкладіть на множники:

aІ ab 8a + 8b1) Розкладіть на множники:

xі3xІ+5x151) Розкладіть на множники:

x2 7x 82) Розвяжіть рівняння:

y(y+2)7(2+y)=02) Розвяжіть рівняння:

3x2 9x x+3=02) Розвяжіть рівняння:

xі5xІ+x=5

Вчитель корегує виконання вправ, аналізує типові помилки.

Потрібно підкреслити, що завдання виконувались за відомими алгоритмами розкладання многочленів на множники. Але окремі завдання вимагали нестандартного, творчого підходу.

Учень на дошці демонструє розвязання домашнього творчого завдання: Розкласти на множники

 

.

 

Розвязання:

 

 

VІ. Підсумок уроку.

VІІ. Домашнє завдання (підручник Г. П. Бевз Алгебра 7):

№ 568 (а в), № 564(б); творче завдання № 581(в).