Використання інтерактивних методів на уроках біології під час вивчення теми: "Молюски"
Курсовой проект - Педагогика
Другие курсовые по предмету Педагогика
Використання інтерактивних методів на уроках біології під час вивчення теми: "Молюски"
Гоненко А. О.
ЗОШ №6
Технічний редактор:
Ніщук Н. І.- вчитель інформатики загальноосвітньої школи №6
м. Шепетівки.
Рецензенти:
Пасічник З. В.- заступник директора з навчально-виховної роботи
ЗОШ №6
Малько В. Г.- вчитель української мови та літератури ЗОШ №6.
м. Шепетівка
2008
Дорогі друзі!
У 8- му класі, вивчаючи курс Біологія тварин, слід використовувати інтерактивні методи навчання, адже вони базуються на постійній активній взаємодії всіх учасників навчально-виховного процесу. Це співнавчання, взаємонавчання, тісна взаємодія у міні-колективі (групі, парах, командах), коли і учні і вчитель є рівноправними та рівнозначними субєктами навчання. Використання інтерактивних технологій дає змогу розвивати і виховувати активну, мислячу, комунікативну, впевнену у собі особистість.
Сподіваюся, що цей збірник стане Вам у пригоді при вивченні теми Молюски.
Матеріали збірника поділено на розділи, які Ви можете знайти, скориставшись Змістом.
Отже, успіху Вам у роботі.
Тема: Загальна характеристика типу Молюски. Різноманітність молюсків
Клас Черевоногі. Лабораторна робота №8. Вивчення зовнішньої будови та способів руху черевоногих молюсків (на прикладі акваріумних видів).
Мета: 1.Зясувати основні ознаки типу Молюски, класу Черевоногі.
Особливості їх будови та процесів життєдіяльності. Вивчити
особливості зовнішньої і внутрішньої будови характерних
представників .Розглянути різноманітність молюсків.
2.Розвивати вміння аналізувати і робити висновки, пізнавальний
Інтерес в учнів.
3.Виховувати працелюбність, активність і любов до природи.
Основні терміни: молюски, мантія, черевоногі, черепашка.
Обладнання: Таблиця ? Молюски. Черевоногі?, черепашки черевоногих
молюсків, вологі препарати молюсків, фотографії , малюнки із зображенням черевоногих молюсків.
Тип уроку: Комбінований.
План уроку
Етап уроку.Час, хв.Форми і методи діяльності вчителя. Результат.Розминка. 2.Актуалізація опорних знань і досвіду учнів. 3.Мотивація навчальної діяльності учнів. Повідомлення теми уроку. 4.Вивчення нового матеріалу. 5.Рефлексія. 6.Підсумки і узагальнення. 7.Оцінювання 8.Повідомлення домашнього завдання 2. 6. 3. 15 15. 3. 1 1Інтерактивна вправа Впізнай себе. Інтерактивна вправа Вірю - не вірю. Інтерактивний прийом Зацікав. Пояснення вчителя, робота в парах, робота з підручником і з зошитом. Складання опорного конспекту. Виконання лабораторної роботи. Інтерактивний метод Прес Оцінювання і само оцінювання учнів. Мотивація оцінювання Диференційоване домашнє завданняСтворення сприятливого психологічного клімату на уроці. Повторення раніше вивченого матеріалу, налаштування на активну роботу на уроці. Зацікавлення учнів у вивченні нової теми. Ефективне засвоєння нового матеріалу, розвиток вміння аналізувати і робити висновки, розвиток пізнавального інтересу. Виховання активності, працелюбності, любові до природи. Закріплення вивченого матеріалу на уроці. Розвиток вміння узагальнювати і робити висновки, виховувати активність розвивати вміння учнів висловлювати власну думку. Усвідомлення учнями власного рівня знань. Мотивація учнів для навчальної діяльності. Краще засвоєння учнями з різним рівнем навчальних можливостей знань, розвиток пізнавального інтересу в учнів.
Хід уроку:
1. Розминка "Впізнай себе".
Любі друзі, у кожного з вас в класі є друг або людина з якою вам приємно спілкуватися. Погляньте на неї. Посміхніться. Нехай тепло ваших посмішок зігріє ваші серця. Пронесіть позитивні емоції крізь весь наш урок і нехай вони допоможуть вам здобути нові знання.
2. Інтерактивна вправа Вірю - не вірю.
тіло дощового червяка складається із сегментів;
дощовий червяк веде активний спосіб життя( рухається, живиться тощо);
поясок у дощового червяка слугує для розмноження;
дощовий червяк належить до класу Малощетинкові черви;
дощовий червяк є представником кільчастих червів;
у кільчастих червів немає порожнини тіла.
3. Інтерактивний прийом Зацікав.
Чи цікаво вам, які організми знаходяться на другому місці відносно поширення після Членистоногих ?
Цих тварин є приблизно 80000 видів на Землі. У деяких з них є 1 нога, в інших - стулки, а ще в інших - черепашка. Одні мешканці морів і океанів інші озер та річок. Про їх будову способи живлення і життєдіяльності ми і поговоримо на сьогоднішньому уроці . Напевно ви вже здогадалися, що урок буде цікавим. Темою сьогоднішнього уроку є Загальна характеристика типу молюски. Різноманітність Молюсків. клас Черевоногі.
Учні висловлюють свої думки щодо застосування на практиці здобутих ними знань на уроці і їх доцільності.
Учитель. Давайте розглянемо будову Молюсків.
Ті з вас у кого вдома є акваріум, знайомий з молюском великим ставковим. Вивчивши цю тварину ви зрозумієте, чому клас до якого він належить, називають Черевоногі, у який спосіб вони переміщуються, яку будову мають їх системи органів і як вони працюють.
Тип Молюски за кількістю видів поступається лише членистоногим. Серед молюсків є водні і наземні тварини. На відміну від членист