Поурочно-тематичний план вивчення теми: "Складання плану ліквідації аварій"

Курсовой проект - Педагогика

Другие курсовые по предмету Педагогика

ану ліквідації аварій

 

Таблиця 1.6 Перелік необхідних майстерних, кабінетів і лабораторій по предметах професійно-технічного циклу.

КабінетиЛабораторії1. Технології і устаткування гірничих робіт.

2. Охорона праці.

3. Основи гірничої справи.

4. Охорона праці в галузіГірничої механіки.

Компьютерної техніки та програмування.

В першому розділі курсової роботи був виконаний аналіз початкових умов:

  • аналіз учбового плану;
  • аналіз учбової дисципліни і її ролі в підготовки молодшого фахівця;
  • розробка фрагмента поурочно-тематичного плану.

На основі аналізу перспективно-тематичного плану, для подальшої розробки вибираємо тему уроку: Ліквідація аварій.

 

 

2. Організація і методика уроку вибраної теми

 

Тема: Складання оперативної частини плану ліквідації аварій.

Цілі:

  1. Освітня: вивчення основних вимог щодо складання Плану ліквідації аварій (ПЛА) і його оперативної частини; закріплення раніше вивченого матеріалу по темі: Гірничорятувальна справа.
  2. Виховна: виховати у учнів відчуття пошани до викладача, одногрупників, майбутньої професії; виробити дбайливе відношення до учбового устаткування, матеріалу і літератури; виховати пізнавальну самостійність, сумлінність, відповідальність, дисципліну, уважність при роботі.
  3. Розвиваюча: розвинути і формувати творче і образне мислення, память, увагу, зосередженість, посидючість, спостережливість, уміння слухати; розвинути професійні і пізнавальні інтереси, самостійність.

 

Тип уроку: комбінований

Методи навчання:

  1. наочні: демонстрація плакатів;
  2. словесні: розповідь, пояснення, бесіда, розяснення;
  3. фронтальне опитування;
  4. методи контролю.

Дидактичне забезпечення:

  1. Плакати: ОПЕРАТИВНА ЧАСТИНА ПЛАНУ ЛІКВІДАЦІЇ АВАРІЙ
  2. Конспект повідомлення нових знань по темі: План ліквідації аварій

 

Структура уроку:

1. Організаційний момент (23 хв.): вітання, перекличка, повідомлення теми і цілі уроку.

2. Мотивація (35 хв.): повідомлення значущості вивчення даної теми.

3. Актуалізація знань (710 хв.): опит учнів по попередньому матеріалу.

4. Повідомлення нових знань (25 40 хв.).

5. Закріплення матеріалу (2530 хв.)

6. Видача домашнього завдання (5 хв.): вказати літературу і необхідний об єм завдання.

Література

  1. Охорона праці: Підручник для технікумів/ К.З.Ушаков, Б.Ф.Кірін, Н.В. Ножкін і др. Под ред. К.З.Ушакова. М.: Нєдра, 1986. 624с.
  2. Хейфіц С.Я., балтайтіс В.Я.Охорона праці. 2-е видання., переправ та доп. М., Нєдра, 1978, 423с.

План повідомлення нового матеріалу:

  1. Призначення і зміст плану ліквідації аварій.
  2. Оперативна частина плану ліквідації аварій.

Питання для актуалізації знань.

  1. Основні положення гірсько-рятувальної справи.
  2. Структура воєнізованого гірсько-рятувальній частини (ВГСЧ).
  3. Організація служби і бойової підготовки ВГСЧ.
  4. Оснащення ВГСЧ.

Фрагмент мотивації по темі

Вивчення даної теми є важливим з декількох причин: по-перше тому, що наступні теми, що будуть вивчатися з цієї дисципліни мають прямий взаємозвязок з нею; а по-друге ця тема відповідає на багато питань повязаних з безпекою людини на виробництві та охороною праці.

Загальні положення

План ліквідації аварій (ПЛА) це документ, що передбачає всі заходи порятунку людей, захоплених аварією в шахті, по ліквідації аварій в початковий період їх розвитку, а також визначаючий дії інженерно-технічних працівників, робочих і ВГСЧ при виникненні аварії.

Згідно Правилам безпеки ПЛА складається для кожної шахти, що знаходиться в експлуатації, будівництві або реконструкції.

Необхідність складання ПЛА визначається особливою важливістю чітких злагоджених дій всіх працівників шахти і ВГСЧ в початковий період розвитку аварії, коли час для ухвалення рішень украй обмежено, коли можливий прояв розгубленості і паніки, відсутність на місці керівників шахти і т.п. ПЛА, що готується завчасно на основі все стороннього аналізу можливих аварійних ситуацій, з урахуванням сучасних методів і засобів боротьби з аваріями, інженерного досвіду і особливостей шахти, дозволяє уникнути помилок при порятунку людей і ліквідації аварій.

ПЛА розробляється головним інженером шахти і командиром обслуговуючого шахту ВГСВ на кожні 6 міс., узгоджується з командиром ВГСО і затверджується технічним директором виробничого об еднания, головним інженером комбінату, тресту, радіо управління за 15 днів до введення плану в дію. ПЛА вивчається особами інженерно-технічного нагляду до його введення в дію. Робітники знайомляться з тією частиною плану, котра відноситься до їх місць роботи, і з правилами поведінки при аварії. Відповідальність за правильне складання ПЛА несуть головний інженер шахти і команди ВГСВ.

Регулярний (через 6 міс.) перегляд ПЛА диктується мінливістю умов роботи в шахті. Зміни і доповнення в ПЛА вносяться протягом доби, якщо введений новий, або ліквідована відпрацьована ділянка, змінена схеми вентиляції або шляхів виходу людей.

ПЛА знаходиться у головного інженера шахти, гірський диспетчера (чергового по шахті) і командира обслуговуючого шахту ВГСВ.

Відповідальним керівником робіт по ліквідації аварії є головний інженер шахти, а до його прибуття гірський диспетчер (відповідальний черговий по шахті). Керівником г