Організація та методика проведення уроку з теми "Локальні мережі"

Курсовой проект - Педагогика

Другие курсовые по предмету Педагогика

тому, що вона написана зрозумілою мовою для середньостатистичного користувача, має багато прикладів. Також автор книги допомагає користувачу самому вибрати мережений кабель, застосувати особливу методику поєднання компютерів.

Навчальні посібники:

Методичні рекомендації до виконання практичних (лабораторних)

робіт по темі: Локальна мережа.

План-конспект уроку по темі: Локальна мережа.

Конспект уроку повідомлення нових знань по темі: Локальна мережа.

Поурочно-тематичний план по темі: Локальна мережа.

Активний роздавальний матеріал по темі: Локальна мережа.

 

1.7 Характеристика учбово-матеріальної бази, яка повинна бути залучена для вивчення теми

 

Учбово-виробничі (матеріальні) бази є головними і першочерговими дидактичними складовими професіонально-практичного навчання. Без їх функціонування професійно-технічних учбових закладів неможливо.

Як учбово-виробничі бази можуть виступати:

* учбово-виробничі майстерні;

* учбові ділянки і окремі учбові цехи безпосередньо на виробництві;

* учбові полігони;

* учбові господарства і ін.

Якнайбільше поширеними є учбово-виробничі майстерні.

Планування і оснащення робочих місць учнів.

Вони повинні відповідати:

умовам для нормального розміщення і роботи устаткування;

вимогам безпеки праці, санітарії і гігієни;

вимогам виробничої естетики.

Зовнішнє оформлення учбово-виробничих майстерень повинне відповідати естетичним і технічним вимогам, правилам техніки безпеки і протипожежним правилам.

У додатку 2 представлені учбово-матеріальні бази по даній темі.

У першому розділі курсової роботи був виконаний аналіз початкових умов:

- аналіз учбового плану;

- аналіз учбової дисципліни і її ролі в підготовці молодшого фахівця;

- складання фрагмента поурочно-тематичного плану.

На основі аналізу поурочно-тематичного плану для подальшої розробки обираємо тему: Локальна мережа.

 

2. Організація і методика проведення уроку обраної теми

 

План конспект уроку.

Спеціальність: Оператор компютерного набору.

Дисципліна: Виробниче навчання.

Тема уроку: Локальна мережа.

Цілі:

  1. дидактичні
  2. навчитися налаштовувати компютер до роботи у мережі;
  3. взнати способи зєднання компютерів;
  4. навчитися зєднувати компютери у мережу за допомогою світча;
  5. виховні
  6. виховання самостійності;
  7. розвиток дисциплінованості;
  8. розвиток професійно важливих якостей;
  9. розвиток памяті, мислення, активності, посидючості;
  10. розвиваючі
  11. розвинути та сформувати мислення, память, увагу, зосередженість, посидючість, спостережливість, уміння слухати;
  12. розвинути професійні та пізнавальні інтереси.

Тип уроку: урок повідомлення нових знань.

Метод навчання: розповідь, розяснення.

Матеріально технічна база:

1. Компютер, мультимедійний проектор, світч(хаб).

2. Методичні вказівки до виконання робіт, мультимедійна презентація на тему Компютерні мережі (Додаток 3).

Література:

1. Р. А. Cтєфанов, П. А. Шилькин Робота з Компютером. Навчальний посібник. Спб.: Пітер, 2005. 256с.

  1. С. Шишкін Ефективна робота в мережі. М.: ТОВ ВКФ БАО, 2008. 330с.

3. Гробов В. П. Мережі для чайників. М.: Еком, 2005. 384с.

План

  1. Основні відомості про компютерні мережі.
  2. Прилади для поєднання компютерів у мережу.
  3. Основні правила поєднання компютерів.

Структура уроку.

  1. Організаційний момент: 7 хвилин.

1. Привітання.

2. Перевірка складу групи (перекличка).

3. Перевірка підготовки учнів до заняття (перевірка наявності конспекту).

  1. Актуалізація знань: відповіді на питання. 3 хвил.

Питання для контролю знань:

  1. Що таке компютерна мережа і яке її призначення?
  2. Які типи компютерних мереж існують?
  3. Для чого використовують компютерні мережі?
  4. З яких елементів складається локальна мережа між компютерами у аудиторії?
  5. Яке меню треба використовувати для налаштування компютера у мережі?
  6. Що таке хаб? Для чого його використовують?
  7. Що таке мережна маршрутизатор? Для чого його використовують?
  8. Як правильно зєднувати компютери між собою?
  9. Мотивація: тема цього заняття вам необхідна для того, щоб технологію створення локальної мережі, актуалізувати і засвоїти, а також для подальшого вивчення таких тем: створення серверу, підключення локальної до мережі Інтернет. 3 хвил.
  10. Повідомлення нових знань, демонстрація мультимедійної презентації: 30 хвил.
  11. Основні відомості про компютерні мережі

Компютерна мережа (обчислювальна мережа, мережа передачі даних)) - система звязку двох або більше компютерів і компютерного устаткування (сервери, принтери, факси, маршрутизатори і інше устаткування). Для передачі інформації можуть бути використані різноманітні фізичні явища, як правило різні види електричних сигналів або електромагнітного вилучення.

Лока?льна обчислювана мережа (ЛОМ, LAN) компютерна мережа, що покриває зазвичай відносно невелику територію або невелику групу будівель (дом, офіс, фірму, інститут). Також існують локальні мережі, вузли яких рознесені географічно на відстань більше 12500 км. (космічні станції і орбітальні центри). Не дивлячись на таку відстань, подібні мережі віднос?/p>