Уроку Тема уроку
Вид материала | Урок |
СодержаниеХід уроку Принцип неперервності пам’яті Функціональна схема Літери (букви та цифри). |
- Тема уроку. Панас Мирний. Життєвий І творчий шлях письменника. Мета уроку, 87.23kb.
- План Урок. Елементи уроку Взаємозв'язок типу І структури уроку Форми роботи на уроці, 186.36kb.
- Урок-казка «Найголовніша рослина» Тема уроку, 107.73kb.
- Схема аналізу уроку біології, 168.55kb.
- Схема поглибленого аналізу уроку іноземної мови, 33.13kb.
- Тема уроку, 255.23kb.
- Тема уроку, 58.75kb.
- Уроку Тема уроку, 153.23kb.
- Тема уроку, 138.93kb.
- Уроку Дата проведення Тема уроку, 959.4kb.
План уроку
Тема уроку: „ Структура інформаційної системи. Клавіатура ”.
Мета уроку:
- Ознайомити учнів з поняттям інформаційної системи, зовнішньою та внутрішньою архітектурою комп’ютера, поняттям магістралі та контролера, основними характеристиками ПК та основними принципами його роботи, клавіатурою та групами клавіш на ній.
- Виховувати інформаційну культуру, уважність, дисциплінованість, акуратність в роботі з електронною технікою.
- Розвивати пізнавальні інтереси, уміння визначати головні цілі навчання, уміння вести конспект, пам'ять.
Тип уроку: урок подання нових знань.
Методи проведення уроку: пояснення нового матеріалу, бесіда.
Обладнання: комп’ютерний клас.
Унаочнення: стенд «Правила роботи учнів у кабінеті інформаційно-комунікаційних технологій», плакат «Правила роботи учнів у комп’ютерному класі», мультимедійна презентація.
Хід уроку
І. Організація уроку.
Перевірити наявність і готовність учнів до уроку.
ІІ. Оголошення теми і завдань уроку.
(Слайд 1)
Тема уроку “ Структура інформаційної системи. Клавіатура ”.
Завдання:
- ознайомитися з структурою інформаційної системи, зовнішньою та внутрішньою архітектурою комп’ютера, поняттям магістралі та контролера;
- визначити основні характеристиками ПК та основні принципи його роботи;
- вивчити призначення основних клавіш клавіатури.
ІІІ. Актуалізація опорних знань, опитування учнів.
(Слайд 2)
- Що потрібно виконати перед початком роботи?
- Що заборонено робити в кабінеті комп’ютерної техніки?
- Що потрібно робити під час роботи на комп’ютері?
ІV. Подача нового матеріалу.
(Слайд 3)
Інформаційна система – це сукупність апаратних і програмних засобів, що забезпечують автоматизацію інформаційних процесів.
(Слайд 4)
Зовнішня архітектура комп’ютера – це ті пристрої, які бачать люди, котрі використовують комп’ютери для своїх цілей.
(Слайд 5)
Внутрішня архітектура комп’ютера – це ті пристрої, що забезпечують процеси накопичення, обробки, зберігання, подання й подачі інформації всередині машини.
(Слайд 6)
Магістраль – це провідники, що зв’язують між собою всі пристрої комп’ютера.
(Слайд 7)
Контролер – це електронна схема, що забезпечує керування пристроями комп’ютера. (Слайд 4)
(Слайд 8)
Основними характеристиками ПК є:
- Тип процесора і його характеристики.
- Обсяг оперативної пам’яті.
- Наявність і обсяг кеш-пам’яті.
- Тип системної шини та її пропускна здатність.
- Тип і ємність вінчестера.
- Тип відео контролера й обсяг відеопам’яті.
- Тип монітора і його характеристики.
- Наявність мультимедіа-компонентів (звукова карта, колонки, CD-ROM).
- Потужність енергоспоживання.
- Габаритні розміри.
(Слайд 9)
У 1945 р. американський математик Джон фон Нейман сформулював основні принципи роботи і компоненти сучасного програмно-керованого комп’ютера. Він визначив 5 принципів: арифметико-логічний пристрій і керуючий пристрій (об’єднані пізніше в процесор), пам’ять, пристрій введення, пристрій виведення інформації. Відтоді архітектура більшості сучасних комп’ютерів називається фон-нейманівською.
(Слайд 10)
Структурна схема і робота комп’ютера базується на таких принципах:
- принцип двійкового кодування даних;
- принцип програмного управління;
- магістрально-модульний принцип;
- принцип адресності пам’яті;
- принцип неперервності пам’яті.
(Слайд 11)
Принцип програмного управління означає, що комп’ютер працює під управлінням програми, яка зберігається в ОЗП.
(Слайд 12)
Модульний принцип дозволяє змінювати склад пристроїв ПК.
(Слайд 13)
Принцип адресності пам’яті означає те, що будь-яка інформація заноситься в пам’ять і видобувається з неї за адресами.
Принцип неперервності пам’яті означає, що зазвичай програма займає певний блок пам’яті, а її команди розташовуються в байтах із послідовними адресами.
(Слайд 14)
Функціональна схема комп’ютера – це певна абстрактна модель, що описує сервісні можливості обчислювальної машини, які задовольняють вимоги користувача для вирішення його завдань.
Функціональна схема: пристрої введення, пристрої обробки інформації, пристрої виведення і пристрої зберігання даних.
(Слайд 15)
Основним функціональним вузлом ПК є системний блок. У ньому розміщені: системна плата, блок живлення, дисковод на ГМД, ЖМД, дисковод CD-ROM.
Практично всі сучасні ПК мають магістрально-модульний тип архітектури (IBM PC і Apple Macintosh).
(Слайд 16)
Клавіатура – це основний пристрій ручного введення інформації – команд і даних.
Стандартна клавіатура IBM PC має не менше 101 клавіші.
(Слайд 17)
Клавіші на клавіатурі можуть бути поділені на кілька груп за функціями:
- Літери (букви та цифри). Це клавіші букв, цифр, знаків пунктуації та символів, як і на звичайній друкарській машинці.
- Службові клавіші. Ці клавіші використовуються окремо або у поєднанні з іншими клавішами для виконання певних дій. Найчастіше використовуються службові клавіші Ctrl, Alt, Esc і клавіша з емблемою Windows.
- Функціональні клавіші. Функціональні клавіші використовуються для виконання спеціальних завдань. Вони позначені F1, F2, F3 і так далі, до F12. Залежно від програми, функціональність цих клавіш може змінюватися.
- Клавіші навігації. Ці клавіші використовуються для переміщення по документах, веб-сторінках, а також для редагування тексту. До них належать клавіші зі стрілками, Home, End, Page Up, Page Down, Delete та Insert.
- Цифрова клавіатура. На цифровій клавіатурі зручно швидко вводити цифри. Клавіші згруповані у блок, як на звичайному калькуляторі.
V. Закріплення вивченого:
(Слайд 18)
- Дайте визначення інформаційної моделі.
- Що таке зовнішня та внутрішня архітектура ПК?
- Дайте визначення магістралі та контролера.
- Які основні характеристики ПК знаєте?
- Перечисліть принципи на яких базується структурна схема та робота комп’ютера.
- З чого складається функціональна схема ПК?
- Що таке клавіатура та які групи клавіш вона має?
VІ. Підсумок уроку.
VІІ. Домашнє завдання.
(Слайд 19)
Вивчити тему: „Структура інформаційної системи. Клавіатура”.
(Інформатика: Підручник для 10-11 кл./ І.Т. Зарецька, А.М. Гуржій, О.Ю. Соколов Частина 1, §2)