Презентація Power Point; мультимедійна дошка; картки із завданнями гри (у вчителя); секундомір; молоток для проведення торгів; протокол гри. Хід урок
Вид материала | Урок |
СодержаниеТорги – здійснення торгів на фондовій біржі не в автономному режимі, а за допомогою спеціалістів біржі в ручному режимі. Перші т Перші торги Другі торги Треті торги Четверті торги |
- Microsoft Office Power Point, сигнальні картки, іграшковий мікрофон, відео кліпу «Вогонь, 222.99kb.
- Тема: Межі застосування законів Ньютона, 43.5kb.
- Сценарій ділової гри, 44.14kb.
- Урок вивчення нового матеріалу, 88.8kb.
- Ігрова програма. Обладнання. 3 картки з намальованим комп`ютером, призи, диплом. Хід, 80.41kb.
- Роль гри у розвитку дитини, 75.89kb.
- Microsoft Power Point, актуализировать знания, полученные на основных урок, 54.9kb.
- Тема. Правила техніки безпеки І поведінки при роботі з комп’ютером, 398.78kb.
- Использование программы Power Point для создания учебного проекта «История развития, 85.11kb.
- Microsoft Power Point Вдиалоговом окне выбрать опцию Пустая презентация, 21.43kb.
Мета: Систематизація та узагальнення знань, умінь і
навичок; стимулювання пізнавального процесу;
розвивати нестандартні уміння для навчальної
діяльності; розвивати навички взаємодії; виховувати
ініціативу та творчість.
Тип уроку: Нестандартний. Комбінований.
Форма проведення: Математичний аукціон.
Обладнання: Презентація Power Point; мультимедійна
дошка; картки із завданнями гри (у вчителя);
секундомір; молоток для проведення торгів;
протокол гри.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
Рефлексія.
Перед вами на партах лежать зображення:
- смуток;
- радість;
- байдужість.
Оберіть те зображення, яке передає ваш настрій.
Девіз: Математика – головна професія майбутнього.
Л. Соболєв.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Проходити наша робота буде незвичайно. Сьогодні ми перенесемося на математичний аукціон.
Аукціон – від латинського слова означає збільшення. Організаційна форма публічного продажу майна чи товарів у зазначений час і у встановленому місці. Об’єкт продажу отримує особа, яка запропонувала за нього найвищу ціну.
Клас об’єднаний в групи-фірми по 7 – 8 осіб. Кожна обирає менеджера.
Менеджери – професійний керівник у сфері організації і управління, який володіє знаннями в різних галузях, у тому числі економіки, бізнесу, соціальної психології.
Надаю слово кожній з груп для представлення своєї фірми.
Кожна фірма має стартовий капітал – 50 у. о. Ця сума в разі розумної гри може принести великий прибуток.
Гра складається з чотирьох торгів.
Торги – здійснення торгів на фондовій біржі не в автономному режимі, а за допомогою спеціалістів біржі в ручному режимі.
Перші торги: Складаються з 4 лотів.
Лот – стандартна за кількістю та якістю партія товару, що продається на аукціоні, один контракт на біржі, будь-яка партія товару, що пропонується на продаж як єдине ціле.
Перевіряється теоретичні знання з теми. Початкова ціна кожного лота 10 у. о. Час на обговорення відповіді – 2 с. Ця інформація повідомляється всім фірмам, після того як менеджер однієї фірми купив даний лот.
Менеджери беруть участь у торгах за кожний лот, не бачачи на екрані самого завдання. Збільшувати ціну лоту можна на 5 у. о. Право відповіді одержує фірма, що купила питання за велику ціну. У разі правильної відповіді ця сума додається до капіталу компанії; якщо відповідь не правильна, то сума списується з рахунку. Право відповіді одержують суперники. Якщо вони дають правильну відповідь, то на їхній рахунок записується початкова ціна лота (10 у. о.).
Другі торги: лот 5 – 7. Перевіряється вміння усного розв’язування завдання з теми. Початкова ціна кожного лота – 20 у. о. Час на обдумування відповіді – 15 с.
Треті торги: лот 8 – 10. Пропонується письмово розв’язати завдання. Початкова ціна кожного лота – 40 у. о. Час на розв’язування кожного лота вказано в картках із завданнями.
Четверті торги: лот 11 – 13. Пропонується письмово розв’язати завдання підвищеного рівня складності. Початкова ціна кожного лота – 50 у. о. Час на розв’язування кожного завдання – 5 хв.
В обговоренні і розв’язуванні беруть участь співробітники фірм. Право відповіді менеджер надає тому, хто, на його думку, найбільш вдало впорався із завданням.
Усі співробітники фірм одержують бали.
ІІІ. Математичний аукціон.
ПЕРШІ ТОРГИ
(теоретичний матеріал)
Початкова ціна – 10 у. о.
Час на обдумування – 2 с.
Лот 1. Означення.
Що таке многочлен?
Лот 2. Пояснення.
Чи правильнf тотожність (a+b)c = c(a+b)? Чому?
Лот 3. Формулювання.
Сформулюйте правило множення многочленна на одночлен.
Лот 4. Алгоритм.
Як помножити два многочлени?
ДРУГІ ТОРГИ
(усні завдання)
Пояаткова ціна – 20 у. о.
Час на обговорення – 15 с.
Лот 5.
Вказати степінь многочлена відносно змінної х:
.
Лот 6.
Розв’яжіть рівняння:
х(х – 9) = 0.
Лот 7.
Чи правильно розкладено на множники многочлен:
-9 + 6х = -3(3 + 2х).
ТРЕТІ ТОРГИ
(Письмові завдання. Базовий рівень)
Початкова ціна – 40 у. о.
Лот 8.
Час виконання 2 хв.
Виконати дії з многочленами:
(6а – 2b) – (5a + 3b);
Лот 9.
Час виконання 3 хв.
Розв’язати рівняння:
4х(х - 1) = 9 + (2х + 5)(2х – 3).
Лот 10.
Час виконання 4 хв.
В одній бочці 99 л бензину, а в другій – 57 л. З першої щодня беруть по 12 л, а з другої – по 10 л. Через скільки днів у першій бочці бензину стане в з рази більше, ніж у другій?
ЧЕТВЕРТІ ТОРГИ
(Письмові завдання. Підвищений рівень)
Початкова ціна – 50 у. о.
Час виконання – 5 хв.
Лот 11.
Обчисліть:
Лот 12.
Периметр трикутника 44 см. Одна з його сторін на 4 см менша за другу і в два рази більша за третю сторону. Знайдіть сторони трикутника.
Лот 13.
Розв’язати рівняння:
3(х + 1)(х + 2) – (3х - 4)(х + 2) = -28.
ІV. Систематизація навчальних досягнень.
Вітаю вас всіх. Ви успішно закінчили торги, а тепер щоб перевірити як ви засвоїли матеріал уроку пропоную вам виконати тестові завдання. На ваших столах таємничі конверти в яких тестові завдання. Розкрийте конверти і візьміть своє тестове завдання. Кожне питання оцінюється в 1 бал. Вибрати можна лише одну відповідь.
Виконання тестових завдань.
- Многочлен – це сума одночленів?
1) так. 2) ні; 3) не знаю.
- Дано 5х + 4х² + 3х³ - 5х³ - 4х² - 3х – це…
1) тричлен. 2) двочлен. 3) многочлен нестандартного вигляду.
- Який із виразів многочлен?
1) 2х – 3. 2) -21. 3) у(х - у).
- Знайдіть суму многочленів 2х³ - с і 3с.
1) 2х³ - с - 3с. 2) 2х³ - с + 3с. 3) 2х³ - с · 3с.
- Знайдіть степінь многочлена .
- 8; 2) 1; 3) 2.
- Спростіть вираз (2а + 3b) + (7b – 3a) – (8a – 6b):
- 13а – 4b; 2) -9а + 16b; 3) 7а – 16b.
- Виконайте множення: (х +1)(х - 1).
- ; 2) ; 3) .
- Знайдіть спільний множник членів многочлена
6сх – 9су:
- 6с; 2) 3с; 3) 6х.
- Розв’яжіть рівняння х(х + 1) – х(х – 2) = 3:
- -1; 2) 0; 3) 1.
10. Задано два многочлена: і . Виберіть
правильне твердження.
- Сума заданих многочленів дорівнює 4х + 5.
- Якщо записати суму заданих многочленів, то в одержаному виразі будуть подібні члени.
- Якщо записати суму заданих многочленів і звести подібні доданки, то одержимо вираз 4х – 5.
11. Розклавши на множники многочлен -6ру² + 8р²у – 4р³z
отримаємо:
- 2р(-3у² + 4ру -2р²z);
- 2р²(-3у² + 4у -2рz);
- 2ру(-3у + 4р -2z).
12. Зведіть подібні члени многочлена
у² - 3у + у – 1 - 2у² - 5у.
1) у² - 7у – 1; 2) -у² - 7у – 1; 3) у² + 8у – 1.
Час на виконання тестового завдання вичерпано. Віддайте будь ласка свою роботу співробітнику вашої фірми який сидить праворуч від вас. Перевіряємо роботи. Оцінюємо свого товариша.
V. Підведення підсумків уроку.
Сьогодні перемогла фірма - , яка максимально збільшила свій стартовий капітал. Привітаємо їх будь ласка.
Рефлексія.
- Якщо ваш настрій змінився за урок, будь ласка
змініть і зображення на ваших картка.
- Пропоную менеджерам фірм виставити бали своїм співробітникам, а потім кожен поставте собі бал за урок. Я внесу свій бал і скоригований бал піде у журнал.
VІ. Домашнє завдання.
Підготуватись до контрольної роботи № 4, Виконати самостійну роботу на с.112 – І, ІІ варіант.