Уроку з

Вид материалаУрок

Содержание


Розгляд підручника та його структури.
Яке місце в Європі посідає Україна за чисельністю населення?
Прочитайте в підручнику, які ще великі гори є у нас (IV абзац).
V. Закріплення знань.
Подобный материал:



уроку з «Я і України»

ДЛЯ УЧНІВ 3-Х КЛАСІВ

на тему:

” ЩО ВИВЧАЄ КУРС "ГРОМАДЯНСЬКА ОСВІТА




З досвіду роботи:

вчителя початкових класів СЗОШ№8 Танчук Л.М.

Урок 1. ЩО ВИВЧАЄ КУРС "ГРОМАДЯНСЬКА ОСВІТА"

УКРАЇНА СЕРЕД ІНШИХ КРАЇН СВІТУ

Мета. Ознайомити зі змістом курсу "Громадянська освіта", структурою під­ручника "Я і Україна" та робочим зошитом "Громадянська освіта". Дати короткі відомості про Україну — незалежну європейську держа­ву, її територіальне розміщення та багатство. Викликати у дітей ба­жання вивчати новий предмет; збагачувати свої знання історичним і духовним спадком минулих поколінь; спонукати до дослідницької та пошукової діяльності.

Обладнання. Підручник "Я і Україна", зошит "Громадянська освіта"; карта Європи, вірші про Україну, альбом "Подорожуємо Україною", запис пісні "Чом, чом, земле моя", альбом "Київ — столиця України".

Хід уроку

I. Організаційна частина.
  1. Повідомлення теми і завдань уроку.
  2. Сприйняття й осмислення нового матеріалу.

1. Вступна розповідь з елементами бесіди.

Вчитель розповідає про новий предмет — курс "Громадянська освіта", зазначає, що його вивчатимуть за підручником і на екскурсіях, проводити­муть пошукову та дослідницьку роботу, переглядатимуть діафільми, фото­альбоми, читатимуть дитячу літературу; будуть відвідувати музеї, історичні пам'ятки свого краю; зустрічатимуться зі знатними людьми.
  1. Розгляд підручника та його структури.
  2. Бесіда.

— Про що дізнаємося із курсу "Громадянська освіта"? (Учні читають основні розділи першої частини підручника "Я і Україна ".)

Підсумовуючи сказане, вчитель ознайомлює учнів із другою частиною підручника "Природа і ми", її змістом.
  1. Робота над текстом "Любі друзі" (с. 3)
  2. Ознайомлення із робочим зошитом з громадянської освіти.

IV. Розкриття теми "Україна серед інших країн світу".

1. Звучить пісня "Чом, чом, земле моя ..." (сл. В. Лебедєвдї, муз. Д. Січинського).
  • Яка земля, який край найдорожчі для кожної людини?
  • Як називається наша Батьківщина?

2. Створення проблемної ситуації.
  • А як ви відповіли б на запитання: "Маленька Україна чи велика?"
  • Чому так думаєте? (Діти обґрунтовують свої відповіді.)
  1. Робота з підручником (с. 5).

(Презентація «Україна»)

— Прочитайте вголос перше речення.

(Україна — це велика незалежна держава в Європі.)
  • Отже, ви міркуєте правильно.

Словничок.

Європа — одна з шести частин світу.
  • Прочитайте II абзац.
  • Яка за розмірами Україна? Довідка для вчителя.

Територія України — 603, 7 тис. км2. Із заходу на схід вона простягається на 1316 км, а з півночі на південь — на 839 км.
  • Прочитайте III абзац.
  • Яке місце в Європі посідає Україна за чисельністю населення?

В Україні проживає 47,5 млн. чоловік. Майже три чверті з них — українці. Крім того, живуть у нас представники більш ніж ста інших національностей. А мільйони українців живуть в інших країнах світу.
  • Назвіть столицю України.
  • На березі якої річки стоїть це місто?



  1. Розгляд ілюстрацій "Київ — столиця України" і бесіда за ними.

(Презентація «Київ»)
  1. Бесіда.

Діти, а хто з вас відпочивав влітку біля моря? В Україні є Чорне і Азовське моря.

Хто з вас побував в Карпатах? Поділіться своїми враженнями про побачене.

Прочитайте в підручнику, які ще великі гори є у нас (IV абзац).

6. Повідомлення вчителя.

Багата Україна лісами, найродючішими в Європі грунтами, корисни­ми копалинами і працьовитим та волелюбним народом.

На світі є багато чудових країн. Але для кожного з нас немає ріднішої над Батьківщину.
  1. Читання вірша Л. Костенко "Буває, часом сліпну від краси" (с. 4).
  2. Бесіда за малюнком (с. 4).

Фізкультхвилинка.

V. Закріплення знань.

1. Відповіді на запитання.
  • Яке місце за чисельністю населення Україна посідає в Європі?
  • Скільки всього проживає людей в Україні? Знайдіть це число на дошці.
  • Назвіть найбільші гори в Україні.
  • Які є в нас моря?
  • Назвіть найбільші ріки.
  • Яка річка протікає у нашій місцевості?



  1. Самостійна робота в зошитах (с. 3).
  2. Перевірка самостійної роботи.


VI. Підсумок уроку.
  • Що нового дізналися на уроці?
  • Пригадайте, які вірші про Україну знаєте. Прочитайте їх.