Уроку
Вид материала | Урок |
СодержаниеМета уроку. Тип уроку. Хід уроку Перевірка знань учнів Стимулювання навчальної діяльності Пояснення нового матеріалу Діагностика правильності засвоєння учнями знань Підбиття підсумків уроку |
- План Урок. Елементи уроку Взаємозв'язок типу І структури уроку Форми роботи на уроці, 186.36kb.
- Схема аналізу уроку біології, 168.55kb.
- Схема поглибленого аналізу уроку іноземної мови, 33.13kb.
- Психолого-педагогічні та техніко-гігієнічні вимоги до сучасного уроку, 23.31kb.
- Тема уроку. Панас Мирний. Життєвий І творчий шлях письменника. Мета уроку, 87.23kb.
- Тема уроку: “ Вітаміни – це здоров’я та спосіб життя”. Цілі уроку, 57.35kb.
- Тема уроку, 255.23kb.
- Уроку Тема уроку, 153.23kb.
- Тема уроку, 58.75kb.
- Уроку повинні, 628.93kb.
Урок 6. Різновиди програмного забезпечення. Поняття операційної системи та її функції. Складові та класифікація операційних систем
Тема уроку:Програмне забезпечення комп’ютерних систем
Зміст навчального матеріалу.Загальні відомості про системне, службове та прикладне програмне забезпечення. Класифікація, основні функції та складові операційних систем. Поняття про ядро операційної системи, інтерфейс користувача, драйвери та утиліти. Різновиди інтерфейсу користувача. Поняття файлової системи, відмінності між поширеними файловими системами. Поняття файлу, каталогу.
Мета уроку.Вивчити різновиди програмного забезпечення, функції та складові операційної системи.
Завдання уроку.Сформувати поняття про різновиди програмного забезпечення, пояснити відмінність між системним, службовим та прикладним програмним забезпеченням; вивчити призначення та основні функції операційної системи; вивчити поняття ядра операційної системи, інтерфейсу користувача, драйвера та утиліти; класифікувати операційні системи за різними параметрами; ознайомити учнів із поняттям файлової системи, файлу та каталогу, визначити відмінності між поширеними файловими системами; розвивати логічне мислення, уміння аналізувати, зіставляти, порівнювати, виділяти головне, встановлювати причинно-наслідкові зв'язки.
Тип уроку.Урок засвоєння нових знань
Обладнання: Комп’ютери, підключені до локальної мережі, програма NetSupport School або мультимедійний проектор, програма Microsoft PowerPoint, доступ до електронного практикуму
Хід уроку
Організаційна частина
Привітання, перевірка підготованості учнів до уроку, перевірка присутності
Мотивація навчальної діяльності
Повідомлення теми та плану роботи на уроці, мети та завдань уроку
Перевірка знань учнів
Перевірка домашнього завдання: перевірка відповідей кросворду та ребусів, перевірка правильності виконання інших завдань з розділу 5 робочого зошиту, що були задані як домашні.
Актуалізація опорних знань
Питання для повторення:
- Назвіть складові інформаційної системи.
- Для чого призначене програмне забезпечення?
- Яка інформація надходить від програмного забезпечення до апаратного і навпаки?
- Як інформаційна система взаємодіє з джерелами та споживачами інформації?
Стимулювання навчальної діяльності
Учительська презентація. Тема 6, слайд 1
Учні повинні назвати якомога більше задач, які може виконувати комп’ютер, а також назвати програмні засоби, які допомагають вирішувати ці задачі (наприклад, створити реферат – текстовий процесор, відредагувати фотографію – графічний редактор тощо). Можливо учні знають назви програм – слід віднести їх до однієї з груп програмних засобів (схема на ст. 67).
Замість того, щоб відповідати усно, учні можуть виконати завдання №1 з онлайнового зошиту (воно розміщене на аркуші спільної роботи).
Пояснення нового матеріалу
Діагностика правильності засвоєння учнями знань
Контрольні запитання та завдання підручника (ст.74)
[Закріплення нового матеріалу
Виконання завдань робочого зошита № 4, 6, 5
Підбиття підсумків уроку
Опрацювання висновків розділу (ст.73-74 підручника) у формі питань та відповідей.
Повідомлення домашнього завдання
Підготувати відповіді на запитання для досліджень та питання для роздумів з підручника (ст.74), розв’язати кросворд та ребуси робочого зошита. Завдання №1,10*
Завдання, що виділено кольором, виконуються у випадку, коли для вивчення теми відведено 2 уроки. Їх можна також запропонувати у вигляді домашнього завдання або самостійного виконання.