Методика навчання письмового додавання і віднімання
Курсовой проект - Педагогика
Другие курсовые по предмету Педагогика
80.
Ви сьогодні молодці! Активно працювали протягом усього уроку.
Урок у 4-му класі (№431 - 439)
Тема: Письмове додавання і віднімання багатоцифрових чисел.
Мета: Ознайомити учнів з додаванням і відніманням багатоцифрових чисел; формувати обчислювальні навички, вміння розвязувати задачі; розвивати логічне мислення, увагу, кмітливість; виховувати любов до природи.
Обладнання: ТЗН, таблиці.
Тип уроку: комбінований.
План уроку:
Організація класу.
Привітання.
Контроль, корекція і закріплення знань.
Введення казкових героїв: ведмежатко, зайченя, вовчик.
Перевірка д/з - контрольні питання з опорою на сигнальні картки №430 та фронтальне опитування №429.
Усний рахунок. №431 Заповни цікаві квадрати.
Вивчення нового матеріалу.
Підготовча робота до вивчення нового матеріалу № 432 (усно).
Оголошення теми і мети уроку.
Ознайомлення з письмовим додаванням і відніманням багатоцифрових чисел.
Первинне закріплення нового матеріалу №433 (письмово) з поясненням.
Самостійна робота № 434.
Фізхвилинка.
Робота над задачею.
Задача № 435 (письмово).
Розвиток математичних знань.
№436 (письмово).
№437 (усно)
Хвилинка цікавої математики.
Підсумок уроку та повідомлення домашнього завдання.
Хід уроку:
Організація класу:
Клас готовий працювати,
Додавати й віднімати,
На розряди розкладати,
Вчасно руку піднімати
Щоб задачу розвязати!
Контроль, корекція і закріплення знань.
Перевірка д/з.
Діти, що вам було задано додому? (№429, 430).
Як ви записали різницю чисел?
Молодці! Добре справилися із завданням.
Діти, сьогодні до нас на урок завітали звірята з лісової школи, вони прийшли до нас не просто так, а тому, що вони просять вас допомогти.
Вони знають відповіді до прикладів, але не знають до якого прикладу відноситься їхня відповідь.
(Наприклад: Ведмежатко тримає число 180, а діти кажуть, якому прикладу відповідає ця відповідь).
Молодці! Ви добре виконали домашню роботу і звірята задоволені вами. Усний рахунок №431. А зараз дивимося на дошку.
Що зображено на плакаті?
Так. Це цікаві квадрати.
Хто може пояснити, як їх заповнити?
400300800900500100200700600800010006000300050007000400090002000160026001200140018002200240010002000
Молодці! Ви добре вмієте заповнювати цікаві квадрати.
Вивчення нового матеріалу.
Підготовча робота №342 (усно).
На дошці записані приклади.
Чи правильно учень виконав завдання?
-
Так. Правильно.
Поясните, чому правильно?
Оголошення теми і мети уроку.
Отже, діти, ми повторили, як потрібно додавати і віднімати трицифрові числа. На сьогоднішньому уроці ми будемо додавати і віднімати багатоцифрові числа.
Ознайомлення з письмовим додаванням і відніманням багатоцифрових чисел.
Ми з вами знаємо, як додавати і віднімати трицифрові числа. А якщо у цих самих трицифрових числах ми допишемо тисячі, то як будемо додавати і віднімати ці багатоцифрові числа? (У першому числі записано 5 тисяч, а в другому - 3 тисячі).
-
Учні самі скажуть, що додавати і віднімати багатоцифрові числа треба так само, як і трицифрові числа.
То як ми додаємо і віднімаємо багатоцифрові числа?
Зараз хором розповімо правило.
Первинне закріплення нового матеріалу.
№433 (Письмово, колективно).
+-
Тепер, діти, ми знайдемо значення виразів:
, якщо і .
; .
+-
Самостійна робота.
І варіант ІІ варіант
-+
Перевірка
+-
(Три перші роботи беру на перевірку і 2 учні з першого і другого варіанту зачитують розвязання рівняння).
Фізхвилинка.
Заходить вчитель - треба встати. (Встають)
Коли дозволить, тихо сядь. (Сідають)
Спитати хочеш - не гукай, (Сваряться пальцем)
А тільки руку піднімай. (Піднімають руку)
У школі парту бережи. (Витирають кришку парти)
І на парті не лежи. (Схиляються на парту)
Щоб урок минув не марно,
Треба сісти рівно, гарно.
Робота над задачею.
№435 (Письмово).
В овочесховищі зберігалася картопля. Коли з овочесховища вивезли 7250 кг картоплі, залишилося на 3240 кг менше, ніж вивезли. Скільки картоплі було в овочесховищі? Відповідь: 11260 кілограмів. Що зберігалося в овочесховищі? Скільки картоплі вивезли з овочесховища? Скільки залишилося? Що питається в задачі? Чи можна зразу знайти скільки було картоплі? Що ми спочатку можемо знайти? (Скільки залишилося). Коли ми знаємо скільки вивезли і скільки залишилося, ми зможемо знайти скільки було? Так, за допомогою дії додавання. Запишемо розвязання.
1)
2)
Відповідь: 11260 кілограмів.
Чи вийшла в нас така відповідь, як у підручнику?
Молодці! Ви правильно розвязали задачу.
Розвиток математичних знань.
№436 (Письмово).
З 22 кг бавовняного насіння одержали 5 кг олії. Скільки насіння потрібно, щоб одержати 75 кг олії?
Про що говориться в задачі?
Скільки було бавовняного насіння? (22 кг).
Скільки одержали олії? (5 кг)
Що питається в задачі?
Ми можемо відразу дізнатися скільки потрібно бавовняного насіння? (Ні).
Чому?
Що ми можемо спочатку знайти? (У скільки разів 75 кг більше, ніж 5 кг).
Коли ми дізналися, у скільки разів 75 кг більше ніж 5 кг, що ми можемо дізнатися? (Скільки потрібно насіння).
Яка перша дія у задачі? Запишемо розвязання.
1) (р) - у стільки разів 75 кг більше, ніж 5 кг.
2) (кг) - потрібно.
Відповідь: потрібно 330 кг бавовняного насіння.
№437 (Усно).